Як продовжити життя батарейок: способи реанімації і правила експлуатації елементів живлення

460 0 Новини високих технологій

Що перше приходить в голову, коли сідає елемент живлення в годинах або дитячій іграшці? Правильно придбати новий і замінити. Однак іноді настільки проста дія стає просто неможливим. Акумулятор того або іншого пристрою може вийти з ладу в самий невідповідний момент (наприклад, в дорозі). Що ж робити, якщо гаджет потрібний, а його робота неможлива із-за елементу живлення? У сьогоднішній статті йтиметься про те, як продовжити життя батарейок хоча б ненадовго, що для цього потрібно і чи варто взагалі це робити. При цьому варто розібратися не тільки з такими елементами, але і з їх літієвими аналогами.

Як продовжити життя батарейок: способи реанімації і правила експлуатації елементів живлення

Коли можливе продовження життя гальванічних елементів

Багато хто знає, що прості пальчикові батарейки не можна перезаряджати. На це вказує навіть спеціальний напис на деяких з них. Однак це твердження не зовсім відповідає дійсності. Насправді існує кілька способів продовжити життя пальчикової батарейки.


Слід розуміти, що бувають випадки, у яких відновлення заряду елемента харчування неможливо. Мова йде про часткове або повне руйнування одного з електродів (у випадку з пальчикової батареєю центрального стрижня). Інші випадки цілком вирішувані. Це відноситься навіть до варіантів, коли термін придатності батареї вийшов, а електроліт всередині висох. Варто розглянути найбільш прості способи відновлення розрядженої батареї докладніше.
Як продовжити життя батарейок: способи реанімації і правила експлуатації елементів живлення

Варіант № 1: найпростіші дії по оживленню гальванічного елемента

Варто розібратися, як продовжити життя батарейок, відновивши їх заряд на короткий проміжок часу (одну-дві доби). Цього можна домогтися, розігрів гальванічний елемент або постукавши по його корпусу яким-небудь предметом. З того, що може виявитися під рукою в дорозі, краще всього підійде металева ложка.


Найчастіше саме цей спосіб призводить до повного виходу живлячого елемента з ладу. Так відбувається, якщо перестаратися при ударі по батарейці та пошкодити центральний графітовий стрижень. Також не варто кусати корпус елемента зубами. При подібному «відновлення» акумулятор не прослужить більше години. Взагалі, в подібних випадках, будь-яка, навіть найменша деформація зовнішнього склянки небажана. Ще про один спосіб можна дізнатися з відео нижче.
Як продовжити життя батарейок: способи реанімації і правила експлуатації елементів живлення

Варіант № 2: що робити, якщо електроліт в живильному елементі висох

Вважається, що прострочені батареї залишається тільки утилізувати, однак це не так. Варто спробувати відновити їх працездатність. Можна знайти безліч порад, як продовжити життя батарейок, які висохли, але кращим з них є наступний. Збоку, ближче до краю, треба зробити отвір. В нього за допомогою шприца закачується оцет або навіть проста вода. Після того як рідина перестане вбиратися, отвір замазується. Для цього можна використовувати простий пластилін. Залишається залишити батарею на півгодини, після чого її можна використовувати.

Як продовжити життя батареї iPhone або Android

Сучасні гаджети оснащуються великими екранами, які досить швидко «з'їдають» заряд акумулятора. Але те, що їхні батареї сідають настільки швидко, винен не дисплей, а запущені додатки, що навантажують процесор. Тут є 2 варіанти зберегти працездатність гаджета як можна довше.
 • Через меню відключити непотрібні на даний момент програми, без необхідності не користуватися інтернетом. При цьому можна продовжити працездатність смартфона більш ніж на третину часу.
  Як продовжити життя батарейок: способи реанімації і правила експлуатації елементів живлення
 • Якщо планується довгостроковий виїзд на природу, краще заздалегідь потурбуватися таким пристроєм, як Power Bank. Подібні зовнішні акумулятори великої ємності дозволять кілька разів повністю зарядити смартфон при відсутності електричної мережі. Ще один варіант як продовжити життя батареї телефону – мобільні сонячні панелі. Сьогодні виробник пропонує подібне обладнання у вигляді невеликих сумочок. Всередині них знаходиться акумулятор, а на бічних стінках розташовуються фотоелементи, що перетворюють сонячну енергію в електричну.
  Як продовжити життя батарейок: способи реанімації і правила експлуатації елементів живлення
 • Кілька порад з використання живильних елементів

  Для того щоб питання про те, як продовжити життя батарейок, взагалі не виникало, слід дотримуватися деякі правила по її використанню. Основним тут є використання виключно оригінальних зарядних пристроїв. Їх параметри розраховані виробником для ідеальної відповідності з акумулятором. Звичайно, подібне не завжди можливо, але треба до цього прагнути. Ще одна обов'язкова умова – не допускати повного розряду батареї. Це може статися, якщо гаджет відключився, а власник не поспішає його заряджати. В цьому випадку відбувається саморозряд до повного нуля, що згубно для акумулятора.
  Не варто без термінової необхідності підключати адаптер, якщо залишилося більше 30 % батареї. Справа в тому, що кожен акумулятор розрахований на певну кількість циклів «зарядка/розрядка». А значить, будь-яке включення гаджета в мережу буде знижувати термін служби батареї, незалежно від того, скільки часу подавалося харчування. Також не можна залишати смартфон або інший гаджет в зоні попадання прямих сонячних променів. Перегрів батареї, як і її переохолодження, значно знижує довговічність акумулятора.
  Як продовжити життя батарейок: способи реанімації і правила експлуатації елементів живлення

  На закінчення

  Способів продовжити життя батарейок величезна кількість, однак не всі вони безпечні. Найкраще з першого дня стежити за акумулятором і правильно ним користуватися, ніж згодом купувати новий натомість вийшов з ладу. І добре ще, якщо елемент просто перестане працювати. Відомі випадки запалення і навіть вибухів літієвих батарей, а це вже небезпечно.

  Популярі новини
  Загрузка...