Пральна машина "Вірпул" з вертикальним завантаженням: несправності, коди помилок, управління та відгуки покупців

272 0 Новини високих технологій

Пральні машини «Вірпул» з вертикальним типом завантаження досить затребувані серед споживачів. Причиною високого попиту, судячи з відгуків користувачів, є висока якість європейської збірки, сучасний дизайн та інноваційні технології. Але, як і будь-яка техніка, пральні машини цього виробника можуть вийти з ладу. Причини поломки можуть бути різними: неправильна експлуатація, знос комплектуючих, шлюб і т. п. В цій статті будуть розглянуті основні несправності пральної машини «Вірпул» з вертикальним завантаженням, їх характеристика, коди помилок, які сигналізують про поломку, способи ліквідації та поради щодо правильної експлуатації приладу.

Особливості моделей

Пральна машина «Вірпул» з вертикальним завантаженням володіє всіма функціями, які є у агрегатів фронтального типу. Конструкційним відзнакою вертикальних автоматів є місце розташування деталей: дверцята для завантаження білизни та модуля управління розташовані у верхній частині корпусу. Дозатор миючих речовин, облаштований на внутрішній стороні дверцят для завантаження білизни. Багато моделі вертикальних автоматів оснащені роликами, що розташовуються на нижній частині корпусу, що дозволяє переміщати їх, не докладаючи великих зусиль.


Ще однією особливістю є барабан. Він оснащений двома стулками. Відкривання і закривання стулок здійснюється ручним способом, за допомогою натискання на засувку. Завдяки такій конструкції користувач має можливість доповідати білизну під час прання, попередньо зупинивши виконується режим.
Пральна машина "Вірпул" з вертикальним завантаженням: несправності, коди помилок, управління та відгуки покупців
Саме цей спосіб завантаження дає можливість зменшити показники габаритів пральної машини. Ширина таких моделей становить максимум 45 див. Невеликі габарити дозволяють встановлювати техніку в кімнатах, які мають малу площу. Слід зазначити, що показник місткості білизни становить від 5 до 8 кг, залежно від моделі пральної машини.

Якісні характеристики пральних машин

У моделях такого типу машин завантаження сухої білизни в барабан проводиться у верхній частині корпусу. Саме тип завантаження вказує на основні переваги використання цієї техніки:


 • Переривання процесу виконання встановленої програми. При необхідності зміни програми або додавання білизни в машину можна перервати її роботу, і виконати перезапуск, встановивши іншу програму.
 • Варіанти системи управління: механічне, електронне або змішане керування.
 • Способи оповіщення про несправності пральної машини «Вірпул». Використання програми діагностики працездатності агрегату дозволяє господарям швидко визначити «винуватця» поломки.
 • Застосування додаткової функції «Аква стоп» захищає агрегат від протікання води в період виконання опції «Прання». При зміні тиску агрегат припинить своє функціонування.
 • Використання інноваційної технології Sixth Sense. Ця технологія дозволяє регулювати параметри прання з урахуванням показника ваги білизни, поміщеного в барабан. Використовувана програма, яка в автоматичному режимі визначає необхідну кількість води і час виконання прання, внаслідок чого зменшується споживання води і електроенергії.
 • Застосування інверторного двигуна прямого приводу. Двигуни цього типу не оснащені щітками, що дозволяє істотно знизити показник рівня шуму у процесі виконання встановлених програм. Деталь встановлюється безпосередньо на бак із застосуванням кріпильних елементів.
  Пральна машина "Вірпул" з вертикальним завантаженням: несправності, коди помилок, управління та відгуки покупців
 • Типи управління

  Виробник випускає моделі з трьома видами управління. У споживача є можливість вибрати для себе найбільш оптимальний варіант. Управління пральною машиною «Вірпул» може бути:
 • Електронним. Такі моделі оснащені дисплеєм і кнопками, розташованими на панелі управління. Установка програми здійснюється з допомогою кнопок. На дисплеї висвічується інформація про час і циклі прання, а також про поломки. При визначенні несправності в пральній машині «Вірпул» з вертикальним завантаженням на табло дисплеї висвітиться кодове значення.
  Пральна машина "Вірпул" з вертикальним завантаженням: несправності, коди помилок, управління та відгуки покупців
 • Механічним. Такі моделі оснащені ручним регулятором, за допомогою якого встановлюється необхідна програма прання. Також на панелі управління розташовані сервісні індикатори, які інформують не тільки про виконуються цикли прання, але і про збої в роботі.
 • Комбінованим. На панелі управління розміщені клавіші механічної установки і електронна система управління.
 • Дотримання правил експлуатації

  Перед тим як приступати до установки і запуску приладу, необхідно ознайомитись з інструкцією виробника, де вказані види функцій, що застосовуються програми і способи управління ними.
  При визначенні місця розташування пральної машини з вертикальним завантаженням варто подбати про вільному доступі до верхнього простору, де буде здійснюватися завантаження і вивантаження білизни.
  Пральна машина "Вірпул" з вертикальним завантаженням: несправності, коди помилок, управління та відгуки покупців
  Велике значення має правильна установка приладу. Виставлення за рівнем виключить його вібрування в процесі виконання заданих програм. Поверхня підлоги повинна бути рівною. Судячи з відгуків користувачів, для правильної установки та зниження вібрації багато використовують спеціальні м'які підставки-лапки. Вони виконані з м'якої гуми, і здатні поглинати сильні вібрації приладу під час віджиму. Дотримання основних вимог застосування пральних машин з вертикальним завантаженням дозволить збільшити їх термін експлуатації. Виробник рекомендує:
 • не перевищувати норму ваги, завантаження білизни в барабан;
 • правильно здійснювати вибір програми в залежності від типу виробу, а також з урахуванням ступеня його забруднення;
 • не перевищувати норму миючого засобу;
 • виконувати періодичне технічне обслуговування техніки;
 • виключити попадання сторонніх предметів в бак.
 • Пральна машина "Вірпул" з вертикальним завантаженням: несправності, коди помилок, управління та відгуки покупців

  Основні несправності пральної машини «Вірпул» з вертикальним завантаженням і способи їх усунення

  За відгуками користувачів і фахівців, найчастіше виникають наступні проблеми:
 • Збій в роботі блоку управління. В даному випадку після включення машини, спостерігається хаотичне загоряння всіх індикаторів або в процесі виконання функції «Прання» порушується її режим. Для ліквідації даної поломки необхідно визначити плату, яка є причиною виходу з ладу блоку управління. Для усунення цієї несправності пральної машини «Вірпул» з вертикальним завантаженням необхідно звернутися до кваліфікованого фахівця.
 • Невиконання опції «Злив води». Дана проблема може виникнути тільки на останньому циклі роботи пральної машини. Якщо вода залишилася в баку слід відключити прилад від електромережі і злити воду, використовуючи аварійний зливний шланг. Причиною поломки може бути накопичився сміття або вихід з ладу насоса. Необхідно очистити фільтр від накопичених забруднень.
 • Вихід з ладу нагрівального елемента. У разі якщо протягом 10 хвилин після запуску автомата в режимі «Прання» не відбувається збільшення температури води, значить «винуватцем» поломки є трубчастий електричний нагрівач. Така несправність пральної машини «Вірпул» як з фронтальним завантаженням, так і з вертикальною, найчастіше виникає із-за жорсткої води, неякісних хімічних засобів або стрибка напруги. При виході з ладу нагрівального елемента потрібна його заміна.
 • Мимовільне відкриття стулок агрегату. При порушенні працездатності стулок необхідно припинити експлуатацію пральної машини, так як може заклинити барабан. Причиною цієї проблеми може бути перевищення норми завантаження, нерівномірне розподіл речей всередині або несправність засувки барабана.
  Пральна машина "Вірпул" з вертикальним завантаженням: несправності, коди помилок, управління та відгуки покупців
 • Збільшення рівня шуму при виконанні встановленої програми. У разі посилення вібрації, появи тріска, стуку при виконанні операцій, необхідно припинити роботу прального агрегату. Можливо, в барабан потрапили сторонні предмети. В даному випадку слід витягти з барабана білизна і оглянути його на наявність сторонніх речей.
 • Що таке код помилки?

  Корисна опція для власників техніки. Коди несправностей пральної машини «Вірпул» висвічується на електронному табло дисплея агрегату. Таким способом система управління сповіщає про виявлення неякісного функціонування або про вихід з ладу деталей. Кожне значення помилки в «Вірпул» відповідає певній поломки. Саме з допомогою высвечиваемого коду можна самостійно визначити і усунути несправність. Для виключення помилки системи управління, а таке теж може бути, слід відключити машину від харчування і через кілька хвилин знову запустити її. У разі повторного появи даного коду слід усунути несправність.

  Пральна машина "Вірпул" з вертикальним завантаженням: несправності, коди помилок, управління та відгуки покупців

  Коди помилок, які вказують на проблему надходження і зливу води

  Про проблеми з наливна або зливної системи говорить наступна інформація:

  Код помилки  Розшифровка  F01 FH  Недостатня кількість води для прання або повна її відсутність.  F09  Перевищення припустимого рівня води.  F13  Повільне надходження холодної води.  F23 F24  Невиконання контролюючої функції при надходженні води в бак.  F03 FP  Помилка при виконанні програми «Злив води».

  Коди пральних машин «Вірпул», що оповіщають про поломку Тена і системи управління

  Про несправності нагрівального елемента, командного апарату або системи управління свідчать такі повідомлення на дисплеї:


  Код помилки  Розшифровка  F04 F12  Відсутність нагріву води у встановлений час.  F05  Вихід з ладу датчика температури.  F08  Поломка електричного нагрівача.  F14 F16  Поломка в блоці управління.

  Інші несправності

  Про них говорять наступні помилки:

  Код помилки  Розшифровка  F06  Неякісне функціонування тахогенератора.  F07 F10 F11  Збій у системі управління електродвигуном.  F15  Збій в роботі електромотора.  F26 F27 F28  Поява механічних перешкод при роботі двигуна.  F02  Включення захисної функції «Аква стоп».  FDL  Відсутній блокування замка.  FDU  Люк не закритий.

  Судячи з численних відгуків користувачів, пральні машини американського виробника Whirlpool з вертикальним завантаженням - це надійні і практичні апарати. Такі моделі зручні і прості в експлуатації. Однак у них, як і у будь-якої іншої техніки, іноді неминучі поломки. Щоб зрозуміти причину несправності, досить розшифрувати код помилки.

  Популярі новини
  Загрузка...