Як поміряти діагональ телевізора: основні способи

615 0 Новини високих технологій

При виборі телевізора споживачів в першу чергу цікавлять його технічні характеристики і габарити екрану. Саме від його розмірів залежить, наскільки комфортним буде перегляд телепередач. У статті розглянемо, як поміряти діагональ телевізора, якщо немає можливості дізнатися його технічні характеристики документів.

Міряти чи не міряти?

Можна поміряти діагональ телевізора рулеткою. Як це зробити? Про це читайте нижче. Для обчислення шуканої величини піде звичайний метр. Однак можна піти і більш простим методом, при якому робити заміри не знадобиться. Наприклад, на корпусі пристрою можна виявити відповідне маркування, де одне з чисел вказує розмір його діагоналі. У разі, якщо на панелі присутня позначення SyncMaster 2232BW, перша пара цифр означає розмір діагоналі телевізора в дюймах. Якщо важливо розрахувати діагональ в сантиметрах, робиться просте математичне обчислення: розмір в дюймах множать на 254.


Діагональ монітора досить просто визначити, навіть не вдаючись до зовнішнього огляду. При включенні комп'ютера потрібно зайти у вкладку «Налаштування», де зазначено назву пристрою з відповідними цифрами. Так, в Windows 7 або Vista в будь-якому місці робочого столу потрібно клікнути правою кнопкою і вибрати рядок «Дозвіл екрану». У вікні «Екран» буде вказано назву монітора і його розмір.
Як поміряти діагональ телевізора: основні способи

Порада 1: вимірювання по діагоналі

Якщо коробка від телевізора давно викинуто, паспорт загублений, і необхідно дізнатися габарити телевізора, зробити це можна, вимірявши його діагональ. Для цього знадобляться: власне сам телевізор, рулетка, папір та олівець.


Як поміряти діагональ:
 • Рулетку протягують від лівого нижнього кута до верхнього правого кута. При цьому важливо уточнити, що рамка телевізора в розрахунок не береться, а заміряється тільки екран.
 • Вимірювальна стрічка не повинна провисати, а бути натягнутою стрункою.
 • Якщо під рукою немає метра, завмер виробляють ниткою, кінець позначають або обрізають, а потім обчислюють її довжину за допомогою лінійки.
 • Отримані дані в сантиметрах записують на папері.
 • Тепер результат потрібно перевести в дюйми. З розрахунку 1 дюйм = 254 см, цифру в сантиметрах ділять на 254. Відповідь обчислення і буде розміром діагоналі телевізора.
 • Як поміряти діагональ телевізора: основні способи

  Порада 2: обчислення довжин сторін

  Якщо з якоїсь причини виміряти всю діагональ не виходить, можна скористатися методом обчислення по сторонах. Як поміряти діагональ телевізора:
 • Для цього необхідно заміряти висоту і ширину екрану.
 • Потім на папері проводиться нескладний математичний розрахунок. Обидва відомих числа зводять у квадрат. Наприклад, якщо це числа 30 і 50 у квадраті вони дорівнюють 900 і 2500.
 • Числа складають і одержують суму, рівну 3400 ділять це число на 100. А потім результат переводять в дюйми, тобто ділять на 254.
 • Як поміряти діагональ телевізора: основні способи

  Порада 3: допомога Піфагора

  Багато власників телевізорів настільки дбайливо ставляться до нього, що при вимірюванні діагоналі бояться пошкодити кінескоп або матрицю. У цьому випадку на допомогу прийдуть шкільні знання теореми Піфагора.
  Як правильно виміряти діагональ?
 • Для обчислення необхідно визначити довжину і ширину екрану, а відповідь обчислити шляхом добування кореня з складання квадратів отриманих чисел.
 • Іноді такий метод найбільш кращий, оскільки гарантує збереження екрану.
 • Якщо необхідно дізнатися розмір екрану саме в дюймах, як і в описаних вище способи, одержану величину ділять на 254.
 • Нюанси вимірювання телевізорів: ЕПТ, ЖК, плазма

  При відсутності будь-яких документів на пристрій перед виміром необхідно враховувати деякі нюанси. У першу чергу визначають, якого типу телевізор: lcd (РК), плазмовий, кінескопний. Нюанси того, як поміряти діагональ екранів телевізорів:
 • Якщо це кінескопний телевізор, заміри роблять по склу колби. Досить простягнути сантиметр по діагоналі від нижнього кута до верхнього.
 • Перед тим як проводити вимірювання рідкокристалічного або плазмового телевізора, його потрібно ввімкнути. Відійти від пристрою на відстань півтора метрів і зафіксувати розташування крайніх світяться пікселів у кутах. Обумовлено це тим, що в рідкокристалічних і плазмових телевізорах зображення обмежена тонкою чорною рамкою по периметру екрану. Тому важливо проводити вимірювання з максимально віддалених один від одного пикселів. У включеному стані до телевізора підходять і прикладають сантиметр від крайнього світиться пікселів по діагоналі через екран до іншого крайнього пікселю. Результат записують і проводять розрахунок з сантиметрів у дюйми вже відомим способом.
 • Як поміряти діагональ телевізора: основні способи

  Переводимо сантиметрів у дюйми правильно

  Як поміряти діагональ телевізора в дюймах ми розібралися. Але що, якщо ви досі не розумієте, що таке дюйм і як його знайти?
  У сучасному світі дюйм не є найпоширенішою одиницею вимірювання, тим не менш, продовжує застосовуватися для різних розрахунків. Виходячи з нових систем числення, планується вивести з обороту цю одиницю виміру. Але на сьогоднішній день цього ще не сталося, тому дюйми продовжують використовуватися головним чином для позначення розміру екрана телевізора. Як було згадано раніше, 1 дюйм дорівнює 254 див. Розглянемо простий приклад:
 • Отримані результати вимірювання: довжина монітора від кута до кута по діагоналі – 1015 див. значення Ділимо на 254. 1015 /254 = 399. Отже, діагональ телевізора складає 40 дюймів.
 • Отримані величини: ширина – 49 см, довжина 88 див. Зводимо в квадрат 49 2 = 240188 2 = 7744. Складаємо: 2401 + 7744 = 10145. Проводимо розподіл: 10145 /100 /254 = 399. Отже, при ширині монітора 49 см і довжиною 88 см, діагональ в дюймах дорівнює 40.
 • Величини ширини і довжини зводимо в квадрат: 49 2 = 240188 2 = 7744. Складаємо: 2401 + 7744 = 10145. Знаходимо корінь: ?10145 = 10072. Знаходимо величину в дюймах: 10072 /254 = 3965.
 • Однак можна виміряти діагональ телевізора і в сантиметрах. Ключовий параметр екрану пристрою полягає в дистанції, яка вимірюється між протилежними кутами матриці. За допомогою численних онлайн-сервісів можна швидко конвертувати сантиметрів у дюйми і будь-які інші одиниці виміру. Перед покупкою телевізора рекомендується ознайомитися з базовими значеннями розміру екрану в дюймах і сантиметрах. В залежності від розміру приміщення і відстані, на якому планується дивитися телевізор, підбираються його габарити.

  Як поміряти діагональ телевізора: основні способи

  Зв'язок розміру діагоналі телевізора і

  Як поміряти діагональ телевізора ми розглянули на прикладах. Навіщо це потрібно? Багато споживачі задаються цим питанням. Два основних моменти, які впливають на вибір діагоналі телевізора:
 • відстань від екрана до точки перегляду;
 • дозвіл екрану.
 • Їх взаємозв'язок - доведений факт. Чим більше дозвіл ТВ-пристрою, тим ближче можна переглядати його без втрати якості зображення. Тому при невеликому дозволі і діагональ телевізора повинна бути менше або переглядати його рекомендується на віддаленій відстані. На практиці це може перевірити будь-яка людина. Коли ви переглядаєте телепередачу із зображенням поганої якості, поблизу видно дефекти картинки. Якщо ж відійти подалі, вони стають менш помітними.
  Як поміряти діагональ телевізора: основні способи
  Наприклад, якщо діагональ телевізора 40 дюймів, то для перегляду ефірних каналів це відстань множиться на 3 виходить число 120 переводимо його в сантиметри. Значить, відстань, з якого можна переглядати телепрограми, не повинно бути менше 3 метрів. Якщо дозвіл 720 пікселів, дистанція зменшується до 1.9 м, а якщо це модель Full HD, відстань зменшується до 1.3 метрів. Тому зважившись на покупку нового телевізора, необхідно робити вибір, спираючись на сукупність технічних характеристик і розмірів пристрою. У магазині ви можете попросити поміряти діагональ телевізора, якщо вона не зазначена на пристрої.

  Популярі новини
  Загрузка...