Пристрій телевізора: опис, принцип роботи, види

315 0 Новини високих технологій

Сьогодні телевізори стали невід'ємною частиною кожної сім'ї. Прийшовши додому після роботи, кожен хоче привести себе в порядок, насититися і ненадовго відключитися від реальності за допомогою видовищного уявлення. Телевізор протягом десятиліть успішно справляється з цією людською потребою, представляючи увазі домочадців різні розважальні програми і перегляд вподобаних кінострічок. Телевізор став повсякденним предметом для всіх без винятку людей.

Пристрій телевізора: опис, принцип роботи, види
Крім цього, дана техніка виконує функцію основного засобу масової інформації, дозволяючи відпочиваючим людям дізнатися новини про події що відбуваються всередині держави та за її межами. Плюс до всього, увазі глядачів пропонується маса корисних рубрик, дозволяють отримати пізнавальну інформацію про різні способи проведення відпочинку і отримання корисних порад по будинку і на присадибній ділянці. Телевізор залучає до свого екрану щодня мільйони людей. А якщо сюди додати клуб інтересів, привертає любителів спортивних змагань і всіляких чемпіонатів в інших сферах розваг, то стане ясно, що телебачення готове заповнити весь вільний час будь-якої людини. Пристрій телевізора, його історія, принцип роботи – далі у статті.


Коротка історія

У своїх мріях люди зі стародавніх часів винаходили містичні способи передачі зображення на відстань. Підтвердження тому можна зустріти в казках різних народів світу, одне тільки блюдечко з катається по ньому яблучком наводить на спогади з дитинства. Протягом сотень років до настання XX століття люди безуспішно намагалися втілити в життя цю ідею.

Революційне відкриття

Перше відкриття було скоєно в далекому 1843 р., натуралістом А. Беном, який спорудив пристрій, використовуючи сургучно-металеві пластини. Його винахід було здатне передавати зображення на відстані. Однак головне відкриття належить У. Сміту, який у другій половині 1873 р. встановив, що напівпровідникові елементи мають здатність змінювати опір при зміні яскравості освітлення.


Пристрій телевізора: опис, принцип роботи, види

Електронний телескоп

Це відкриття і стало базовим принципом роботи пізніше створених кінескопів. Різні фахівці займалися розробкою пристроїв, що дозволяють створювати розгортку зображення на етапі до початку 2-ї Світової війни. Найкраща ідея належала німецькому винахіднику П. Нипкову, який винайшов електричний телескоп, який здійснює сканування за допомогою отворів, влаштованих на диску. Однак до чинного пристрою телевізора йому було ще далеко.

Винахід Зворикіна

Перші Телестудії почали свою роботу в 1930 р., трансляція здійснювалася на території Америки та деяких європейських країн. Прототип першої променевої трубки, принцип дії якої був закладений в основу роботи кінескопа, був створений в 1933 р. Його автором став іммігрант з Росії за прізвищем Ст. Зворикін. Вперше свою роботу він представив в США і дав їй назву «іконоскоп».

Відмінності сучасних телевізорів за типом

Сьогодні телевізор є обов'язковим пристроєм, який можна зустріти в кожному будинку. У всьому світі можна знайти достатньо людей, які до такої мірою прив'язані до телевізійних програм, що просто не уявляють своє життя без телебачення. Сучасні пристрої телевізорів розрізняють за наступними типами:
 • кінескопні;
 • плазмові;
 • проекційні;
 • рідкокристалічні.
 • В наш час кожна людина має можливість, сидячи вдома на дивані, включивши одне з цих пристроїв, спостерігати за подіями, що відбуваються в будь-якому кінці планети.

  Пристрій роботи телевізора

  Перші ТБ передавали зображення за допомогою кінескопа. Цей вид пристроїв довгий час був єдиним можливим варіантом, і рік за роком проектувальники працювали лише над поліпшенням якості пристрою. Однак сучасні вчені знайшли нові способи передачі зображення, застосувавши на практиці нові ідеї і змінивши пристрій роботи телевізора.

  Кінескопний

  Телевізійний кінескоп має вигляд скляної колби, на одній її стороні розташована електронна трубка, на іншій - екран. Екран кінескопа забезпечують спеціальним фосфорсодержащим покриттям. За нього електронна трубка вистрілює потоком електронів. При досягненні електроном фосфорної панелі, починає світитися задіяний піксель. У перших чорно-білих кинескопах ставили одну трубку, після кольорових приймачах встановили відразу три, розділені за кольором. Одна з них була червона, інша – синя, а третя – зелена. Електронний промінь, рухаючись зліва направо, окреслює лінію, що складається з пікселів, а потім рухається вниз, створюючи вертикальну лінію. Відбувається це безперервно з великою швидкістю, а тим часом око бачить цілісну картинку. Частоту коливань вимірюють у спеціальних одиницях, що називаються герці. Перші кінескопи завжди мали опуклу поверхню, пізніше стали випускати більш зручні моделі з абсолютно плоским екраном. Таким чином, пристрій екрану телевізора завжди вважалося складним і важливим елементом. А моделі, які мають плоским екраном, цінувалися дорожче.

  Плазмовий

  Який принцип роботи і пристрій телевізора даного типу? Принцип дії плазмової панелі полягає у впливі ультрафіолетового випромінювання на заряджені частинки під назвою люмінофори. При русі електричного розряду крізь поле розрідженого газу, з'являється ультрафіолет і відкривається проводить коридор, який складається з плазми.
  Пристрій телевізора: опис, принцип роботи, види
  За допомогою провідників, одні з яких розташовані вертикально, а інші - горизонтально, з внутрішньої частини панелі проводиться кадрова, а також рядкова розгортка. Телевізійний процесор здатний коригувати роздачу кадрів на неймовірних швидкостях. Завдяки цій властивості з зовнішньої сторони екрану очі бачать цілісне зображення.

  Проекційний

  В основу принципу дії проекційних телевізорів закладений алгоритм передачі якісного зображення з мінімізованого передавача на великий екран. Передане зображення формується усередині самого проекційного телевізора, за допомогою невеликого джерела, складеного з електричних трубок або рідкокристалічного дисплея. Далі за допомогою дзеркал і оптичних пристосувань його проектують на підготовлений екран.

  Яке пристрій телевізора? Вся конструкція складається з звукової системи, проектора, панелі управління і екрану. В моделях, призначених для домашнього використання, всі складові укладені в загальному корпусі. З цієї причини вони виходять габаритними. Проекційний спосіб передачі зображення дозволяє поєднувати м'якість і соковитість отриманої картинки, а також широкі можливості колірного дозволу. У додатку зображення, яке передається проекційними телевізорами, зовсім звільнився від зернистості, яка є недоліком кінескопів.

  Рідкокристалічний

  Пристрій РК-телевізорів створено за принципом поляризації заданого світлового потоку, що проходить через кристали. LCD-панель представлена у вигляді двох шарів, що складаються з спеціального поляризованого скла, які з'єднують разом. Перший шар покривають потрібне полімером, в якому містяться особливі рідкі кристали. Потім струм електрики проходить через них, змушуючи всі кристали обертатися по певній траєкторії. Тим часом, рухливі кристали пропускають крізь наступний шар скла необхідну кількість світла.
  Пристрій телевізора: опис, принцип роботи, види
  Для проходження світла крізь рідкі кристали потрібне зовнішнє джерело. Його розташовують за межами поляризованого скла. Рідкі кристали пропускають крізь себе світло ламп, а так як вони знаходяться в певному положенні, то з'являється зображення за допомогою фільтра.
  LED-телевізори влаштовані інакше. Для підсвічування рідкокристалічної матриці тут застосовують світлодіоди. Вони споживають набагато менше енергії, а також видають велику яскравість. Ці пристрої володіють більш якісною передачею кольору і більш чіткої контрастністю. А також у них збільшений термін служби і робота супроводжується меншим тепловиділенням. Помилково деякі люди вважають цю систему пристроєм цифрового телевізора, однак, цифрове ТБ – це лише спосіб передачі сигналу.

  Телевізори LG

  Південнокорейська компанія LG вважається одним з провідних виробників у світі з випуску електроніки для побутового використання. Товари цієї марки завжди володіли великим попитом серед споживачів на всіх світових ринках. Таких результатів вдалося досягти завдяки винятковій якості фірмових зразків та застосування новітніх технічних розробок. Це добре підтверджують останні моделі LED-телевізорів марки LG. Вони відрізняються поліпшеним якістю зображення, однак, мають меншу вартість, ніж аналоги конкурентів.
  Пристрій телевізора: опис, принцип роботи, види
  Пристрій телевізорів LG об'єднує ряд поколінь. Сюди включені основні моделі, які були створені на базі LED-технологій, і ще більш нова розробка фірми під назвою OLED-TV. Наступна модель відрізняється використанням новітньої матриці, в якій застосовані органічні світлодіоди. Такий підхід до виробництва вивів якість зображення на новий рівень.

  Телевізори Samsung

  З корейської мови слово «Самсунг» перекладається, як «три зірки». Компанія є південнокорейської. Це ім'я добре відоме у всьому світі. Компанія «Самсунг» вважається одним з головних постачальників електроніки, а також побутової техніки. Фірма має багаторічний досвід виробництва телевізійної продукції і є одним з основних конкурентів компанії LG.
  Пристрій телевізора: опис, принцип роботи, види
  Однак телевізори Самсунг», пристрій яких відрізняється індивідуальними характеристиками, все одно користуються великим попитом.

  Причини виникнення несправностей

  Нерідко причиною поломок стає неправильне поводження з технікою самих власників. Регламентоване дотримання базових правил експлуатації дозволить тривалий час зберігати в робочому стані дорогий пристрій. Ремонт телевізора часом може обійтися недешево.
  Пристрій телевізора: опис, принцип роботи, види
  Насамперед, не слід тримати прилад в приміщенні, де не виключена підвищена вологість. Також необхідно берегти пристрій від механічних пошкоджень. Оптимальний час роботи телевізора становить 6 годин, після чого краще зробити нетривалу перерву. У разі підключення телевізійного приймача інших пристроїв, слід перевірити їх на сумісність. У разі систематичних збоїв у роботі електромереж, необхідно встановити стабілізатор напруги, що страхує пристрою від перепадів струму при раптовому включенні. Обережно слід поводитися з пультом дистанційного управління. У більшості випадків він є досить крихкою конструкцією. Такий пристрій, як пульт телевізора, у випадку серйозного пошкодження не завжди просто підібрати.

  Популярі новини
  Загрузка...