Скільки вольт електрошокером, які його дозволені параметри в Росії, і деякі правила його використання

126 0 Новини високих технологій

В наш час ходити вечорами поодинці, особливо дівчатам, далеко небезпечно. Звичайно, після 90-х років минулого століття у старшого покоління страх трохи притупився, в силу звички, проте молодим людям іноді просто необхідно засіб самооборони. А ось яке з них вибрати – питання досить серйозний. Одне має досить великі габарити, інше - надто небезпечно і вимагає дозволу, третє не можна застосовувати, стоячи проти вітру. Відповідь напрошується сам собою – необхідно пристрій, що вражає агресора струмом. У сьогоднішній статті мова піде про те, скільки вольт електрошокером, як його вибрати і що говорить закон про його застосування.

Скільки вольт електрошокером, які його дозволені параметри в Росії, і деякі правила його використання

Електрошокер: особливості та можливі наслідки

Слід відразу обмовитися, що не будь подібне пристрій дозволено до використання цивільним особам. І справа тут не у величині напруги, а в потужності, яким воно володіє. Легальним вважається показник, що не перевищує 3 Вт (для співробітників силових структур 10 Вт). Однак навіть потужності 3 Вт достатньо, щоб знерухомити противника на 3-5 хв, при цьому не завдавши істотної шкоди його здоров'ю.


Але все передбачити неможливо. Адже невідомо, чи не страждає агресор серцево-судинними захворюваннями. До того ж, в запалі боротьби не завжди розряд потрапляє в найбільш безпечні частини тіла. Наприклад, удар струму в скроню (навіть при дозволених 3 Вт) може призвести до смерті. Саме тому варто серйозно подумати, перш ніж придбати подібний засіб самооборони.
Скільки вольт електрошокером, які його дозволені параметри в Росії, і деякі правила його використання

Скільки вольт видає електрошокер: класи поразки

Сьогодні найбільш поширені названі прилади, виготовлені у формі смартфонів, ліхтарів або телескопічних кийків. Варто відзначити, що останній варіант може доставити власникові чимало клопоту. Ставлення до таких шокерам у правоохоронних органів однозначне – вилучення і штраф, причому чималий, хоча закон не забороняє їх вільного використання. Чому так відбувається – незрозуміло, але це питання можна порівняти з наявністю бейсбольної біти в автомобілі.


Клас поразки електрошокера також залежить від потужності, при цьому напруга ніякої ролі не грає. Воно може лише доставити вельми неприємні відчуття, але не більше того. Саме тому при покупці такого приладу питання, наприклад, скільки вольт електрошокером ліхтарику, абсолютно недоречний. А ось по потужності варто виділити наступні класи:
 • Клас 1 (паралізатор) – 2-3 Вт. Здатний знерухомити агресора на 3-5 хвилин при тривалості впливу 3 сек. Забороняється більш тривалий розряд щоб уникнути летального результату. Напруга при цьому становить 70000-90000 У.
 • Скільки вольт електрошокером, які його дозволені параметри в Росії, і деякі правила його використання
 • Клас 2 – середній, з потужністю 1-2 Вт. Може знерухомити противника на короткий час (варто відзначити, що не кожного). При цьому розряд в 50000-70000 явно допоможе знизити агресію.
 • Клас 3 – найслабший. Потужність 03–1 Вт не здатна заподіяти навіть щонайменшої шкоди. Від подібного пристрою можна очікувати лише психологічного ефекту. Напруга його розряду близько 30000 У.
 • Але не варто думати, що знаючи, скільки вольт електрошокером, можна визначити його клас. Існують прилади, що видають 80000-90000 В, але при цьому мають потужність 05 Вт.
  Для того щоб мати уявлення про роботу такого засобу самооборони 1 класу, нижче представлено відео, що дає загальне уявлення про це.
  Скільки вольт електрошокером, які його дозволені параметри в Росії, і деякі правила його використання

  Які електрошокери популярні за кордоном

  Закони в нашій країні і, приміром, у США, сильно відрізняються, що не дивно. Якщо говорити про те, скільки вольт в поліцейському електрошокером американського служителя правопорядку, то тут цифра може досягати 200000 В при потужності 18 Вт. Цікаво, що для звичайних громадян ця цифра ідентична. Єдине, що залишається незрозумілим, для чого потрібна така висока потужність, якщо показника 3 Вт цілком достатньо для самооборони з мінімальним ризиком летального результату.

  Де придбати пристрій для самооборони в Росії

  В нашій країні подібні прилади можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині, проте покупка через інтернет значно зручніше. При цьому, віддавши перевагу російському виробнику, можна не думати, скільки вольт електрошокером і яка його потужність. Придбати заборонені пристрої практично нереально. Звичайно, існує «чорний ринок», однак тут необхідні певні зв'язки. Законослухняному громадянину це ні до чого, та і мова зараз мова не про те. Єдина порада тут буде таким – потрібно купувати засіб самооборони у великих інтернет-магазинах з хорошою репутацією.
  Скільки вольт електрошокером, які його дозволені параметри в Росії, і деякі правила його використання

  Заключна частина

  Захистити себе від нападу можна різними способами. Тут кожен вирішує сам, яким із них скористатися. Головне – зробити це правильно. Не важливо, скільки вольт електрошокера. Набагато більше значення має те, в чиїх руках він знаходиться, наскільки той, що обороняється здатний тверезо оцінити ситуацію і ступінь небезпеки. Адже один може лише знерухомити противника пристроєм, потужністю 10 Вт, а інший здатний вбити дозволеним до цивільного обороту приладом. А значить, радити вибір того чи іншого засобу самозахисту – справа невдячна, як і прислухатися до чужих слів. В цьому питанні кожен вирішує сам, спираючись лише на свої уявлення про безпеку.

  Популярі новини
  Загрузка...