Установка цифрового телебачення: на що потрібно звернути увагу

188 0 Новини високих технологій

Цифрове телебачення (DTV) використовує формування телевізійного сигналу, його передачу і обробку в цифровому вигляді. Інформаційні слова, зображення і звук передаються у вигляді закодованої послідовності «1» (одиниць) і «0» (нулів). Така система передачі дозволяє забезпечити високий ступінь захисту від зовнішніх завад, отримати високу якість зображення в порівнянні з аналоговим телебаченням. Крім того, при використанні DTV повною мірою реалізуються можливості телевізорів, закладених в них розроблювачами і творцями телевізійної техніки.

Способи передачі цифрового телебачення

Під способом передачі мається на увазі варіант доставки сигналів цифрового телебачення до абонента. Виходячи з цього, розроблено і на сьогоднішній день прийняті міжнародною організацією наступні види стандартів DTV:


 • DVB-T – цифрове наземне телебачення, для передачі сигналів якого використовується радіоефір метрового або дециметрового діапазону хвиль;
 • DVB-T2 – вдосконалений тип передачі телевізійного сигналу попереднього стандарту (2 покоління);
 • DVB-C – кабельне телебачення, використовує кодування зображення і звукового супроводу MPEG-2;
 • DVB-C2 – друге покоління попереднього стандарту, використовує методи підвищення завадостійкості;
 • DVB-S – цифрове супутникове мовлення;
 • DVB-S2 – вдосконалена модифікація попереднього стандарту.
 • Крім перерахованих варіантів надання цифрового телебачення, провайдери інтернету пропонують користувачам послугу IPTV, що дозволяє отримати потокове цифрове телебачення з використанням оптоволоконних кабельних ліній або по ефіру стільникових операторів. Про те, як підключити цифрове ТБ, можна дізнатися в наступних розділах статті.


  Цифрове кабельне телебачення

  Сигнал DTV формується на базової станції оператора. На ній встановлені потужні супутникові приймачі цифрового телебачення. Прийнята ними інформація (зображення і звук) піддається кодування і стиску і в такому вигляді передається по кабельним лініям оптоволоконної мережі регіонального оператора до розподільних щитків в будинках абонентів. У квартири введення здійснюється телевізійним коаксіального кабелю RG-6 з хвильовим опором 75 Ом. Для установки цифрового телебачення обладнання споживача повинна мати окремий декодер. Він виробляє перетворення вхідного сигналу у форму, зрозумілу телевізійного приймача. Оператор надає можливість абоненту придбати за окрему плату декодер.
  Установка цифрового телебачення: на що потрібно звернути увагу
  Цифровий тюнер (декодер) мають у своєму складі більшість сучасних телевізорів. Для кабельного телебачення він повинен підтримувати стандарт DVB-C/C2. Це можна дізнатися в документації на телевізор. В цьому випадку для перегляду всіх закритих каналів користувачеві буде потрібно спеціальний CAM-модуль. Після підключення оплаченої смарт-карти доступу в слот тюнера або CAM-модуля можна проводити встановлення цифрового телебачення і налаштування на канали, що надаються обраним оператором.
  Установка цифрового телебачення: на що потрібно звернути увагу

  Супутникове телебачення

  Супутник телевізійного мовлення приймає сигнали від наземних передавальних центрів. Він рухається по геостаціонарній орбіті на висоті близько 36000 км від Землі. В зоні його видимості постійно знаходиться певна площа території. З допомогою транспондерів (відповідачів) закодований сигнал випромінюється назад до земної поверхні, де він потрапляє на вузьконаправлені антени абонентів DTV.
  Для установки цифрового телебачення передбачається наявність у користувача відповідного обладнання:
 • антенне дзеркало (тарілка) у формі усіченого параболоїда діаметром 06–09 метра, фокусує радіохвилі транспондерів супутника;
 • конвертер – приймальний пристрій, розташоване на кронштейні у фокусі антени;
 • тюнер (декодер), що здійснює перетворення прийнятого конвертером сигналу з супутника стандарту DVB-S/2;
 • смарт-карта обраного оператора DTV.
 • Установка цифрового телебачення: на що потрібно звернути увагу
  У разі використання телевізора, має вбудований тюнер DVB-S/S2 і CAM-модуль, застосування додаткової приставки (декодера) не потрібно. Конвертер з'єднується з приставкою або телевізором коаксіального кабелю RG-6 з високочастотними F-роз'ємами на кінцях. Підключення приставки до телевізора проводиться кабелем HDMI або «тюльпанами». Установка антени для цифрового телебачення вимагає участі спеціалістів технічної служби оператора DTV. Смарт-картка вставляється в слот декодера або CAM-модуля. У якого провайдера краще цифрове телебачення – відповідь на це питання вже повинен бути відомий користувачеві вибраної карти.

  Ефірне цифрове телебачення

  Для передачі і прийому сигналів наземного цифрового телебачення в основному використовується діапазон дециметрових хвиль. У Росії він відповідає частотам 470-790 МГц або 21-60 телевізійним радіочастотним каналах. Установка цифрового телебачення можлива при наявності у споживача обладнання, яке включає в себе:
 • антена дециметрового діапазону, що забезпечує прийом сигналу телевізійного центру;
 • тюнер стандарту DVB-T2 перетворює кодований вхідний сигнал від антени у форму, зрозумілу телевізійного приймача;
 • телевізор для отримання якісного зображення і звуку.
 • У разі використання споживачем телевізора, має тюнер (декодер) стандарту DVB-T2 додаткову телевізійну приставку купувати не потрібно. Абоненту цифрового телебачення у високій якості доступно 20 телевізійних каналів. Вони об'єднані в 2 мультиплексу (10 каналів). Кожен мультиплекс транслюється своїм передавачем на одному радіочастотний каналі. Частота каналу залежить від географічного розташування місця прийому. Існують спеціальні карти зон покриття цифрового мовлення для всієї країни з докладною інформацією. Починаючи з січня 2019 року, практично вся країна поетапно перекладається на «цифру» з відключенням передавачів трансляції аналогового телебачення (виключення тимчасово складають регіональні трансляційні центри). Перегляд цифрових каналів двох мультиплексів не потребує внесення абонентної плати за їх перегляд.

  Налаштування цифрових каналів

  Перед проведенням налаштування проводиться підключення антени до високочастотного гнізда приставки або телевізора. У разі застосування декодирующей приставки вона з'єднується комплектом кабелів «тюльпан» з входами телевізійного приймача. Застосування кабелю з роз'ємами HDMI є найбільш кращим. Він забезпечує мультимедіа високої чіткості і стереозвук з ефектом присутності. Управління приставкою і телевізором забезпечуються різними пультами дистанційного управління.
  Установка цифрового телебачення: на що потрібно звернути увагу
  Для налаштування каналів DTV c допомогою пульта в меню налаштувань пристрою вибирається режим «Автопошук». Канали будуть визначатися не по одному, а відразу десятками. Для пошуку потрібно час (до декількох хвилин). Знайдені канали потрібно зафіксувати, натиснувши відповідну кнопку. При незадовільному результаті автопошуку, що може бути недостатнім рівнем сигналу в точці прийому, треба скористатися режимом ручного налаштування, вибравши відповідний пункт меню.
  Установка цифрового телебачення: на що потрібно звернути увагу
  Натискання кнопки «Інфо» на пульті дозволяє перевірити на екрані інтенсивність і якість сигналу. Задовільними вважаються їх показники на рівні понад 60 %. Якщо ці вимоги виконуються, то налаштування цифрових каналів на телевізорі можна вважати закінченою.

  Антени для цифрового телебачення

  Конструкція використовуваної антени не визначає спосіб формування телевізійного сигналу. Геометричні розміри її елементів повинні бути сумірні з довжиною хвилі, на прийом якої її проектують. Тому про цифрових антенах можна бачити ролики і читати повідомлення виключно рекламного характеру. Всі антени цифрового телебачення розраховані на прийом радіосигналів дециметрового діапазону хвиль.
  Антени можуть мати кругову діаграму спрямованості. Такі пристрої можна з успіхом застосовувати в безпосередній близькості від передавального центру на відстані прямої видимості не більше 3-5 км. Вони зазвичай випускаються в кімнатному виконанні.
  Установка цифрового телебачення: на що потрібно звернути увагу
  Їх вібратори виконані у вигляді телескопічних штирів, здатних змінювати свою довжину. Вібратори мають можливість орієнтації в просторі для отримання найбільш впевненого і якісного прийому в міських умовах. Додаються вібратори у вигляді кілець строго певного діаметру. Що потрібно для цифрового телебачення на дачі? Дачний варіант передбачає значне видалення телевізора від передавальних центрів. Тому отримати «цифрову картинку на екрані можна тільки за рахунок застосування вузьконаправлених антен з великим коефіцієнтом посилення власного.
  Установка цифрового телебачення: на що потрібно звернути увагу
  Часто доводиться використовувати активні антени або застосовувати додаткові підсилювачі сигналу. Важливо не забути, що для цифрового телебачення на дачі потрібно використовувати ще і щоглу, збільшує пряму видимість передавального телецентру або ретранслятора.

  Фактори, що впливають на якість зображення

  Найбільший вплив має якість матриці телевізійного екрана технологія, за якої вона виготовлена. Від старого аналогового телевізора, до якого для прийому цифрового сигналу вдалося під'єднати приставку (декодер) можна одержати тільки сам факт прийняття програми телевізійного мовлення. Якість картинки залишиться на колишньому рівні. Перешкоди при прийомі не будуть відображатися на екрані у вигляді «рисок» або «снігу». Зображення або є, або воно заміниться написом на екрані «Немає сигналу». Найбільш високими показниками на сьогоднішній день мають LCD матриці з LED підсвічуванням, а також OLED, для створення осередків яких застосовуються органічні світловипромінюючі діоди.

  Висновок

  Після прочитання матеріалу, викладеного у статті, читач зрозуміє, що переваги цифрового ТБ перед аналоговим очевидні. Треба прийняти той факт, що практично відбувся перехід з об'єктивних причин. Вибір обладнання читач тепер зможе виконати зі знанням справи, в залежності від того, яким способом він збирається отримати цифрове зображення.

  Популярі новини
  Загрузка...