Частотні перетворювачі ABB: призначення, переваги, коди помилок

165 0 Новини високих технологій

У статті ми розповімо про частотні перетворювачі ABB, які використовуються для управління електричними двигунами. З допомогою таких пристроїв можна плавно змінити момент і швидкість, а найголовніше – повністю позбавитися від такого шкідливого явища, як пусковий струм. При перетворення постійного струму в змінний створюються інвертором хвилі (квадратні, синусоїдальні). Як і у будь-якого іншого джерела живлення, у частотного перетворювача повинна бути стабільність, і він зобов'язаний забезпечувати достатній рівень струму, щоб підтримати потужність всієї системи.

Для чого потрібні частотники

Варто зауважити, що частотні перетворювачі ABB на сьогоднішній день завоювали широку популярність, їх все частіше використовують у промисловості. На виробництві вкрай важливо використовувати приводи мінімального розміру. З цієї причини всі компоненти частотних перетворювачів встановлюються всередині корпусу в безпосередній близькості. Звичайно, у такого розташування компонентів є і недоліки – можуть статися відмови обладнання.


Частотні перетворювачі ABB: призначення, переваги, коди помилок
Необхідні пристрої для того, щоб полегшити запуск двигуна, а потім керувати ним. В «мізках» закладено велику кількість налаштувань, які дозволяють виробляти тонкі регулювання. Про це та інше ми і розповімо далі у статті, а найголовніше – докладно розглянемо коди помилок частотних перетворювачів ABB.

Ремонт частотников

Що стосується ремонту частотников, то проводити його часто недоцільно, якщо з ладу вийшов блок управління. Але існують моделі, які будуються за модульним принципом. Як правило, це пристрої, потужність яких 100 кВт і більше. У результаті істотно спрощується функціональна схема і збільшується ресурс. Головний фактор, який забезпечить безперебійну роботу пристрою, – це своєчасна діагностика. Варто також відзначити, що пристрій досить складне, і при експлуатації обов'язково виникнуть проблеми.


Частотні перетворювачі – це чутлива апаратура, так як у використовуваних компонентів дуже високий рівень складності. Досить часто проблеми криються в програмному забезпеченні. Чим більше можливостей надає пристрій, тим вище ймовірність того, що воно вийде з ладу. Провести ремонт обладнання досить складно і дорого, але деякі поломки ви можете усунути і своїми руками, якщо вмієте поводитися з паяльником і викрутками.

Виправлення неполадок

Система охолодження в частотному перетворювачі відіграє важливу роль. По суті, це "больова точка" всього частотного перетворювача ABB. Щоб збільшити ресурс ПП, потрібно як мінімум один раз в місяць продувати радіатор стисненим повітрям. Але буде ще краще, якщо ви продуете повністю корпус, щоб навіть на платі не залишилося слідів пилу. Адже врахуйте той факт, що пил проводить статичну електрику, здатна накопичувати його. А статика – це найлютіший ворог напівпровідникових компонентів. Варто також відзначити той факт, що частотники для трифазних електродвигунів бояться перевантажень. Тому експлуатація повинна здійснюватися максимально ніжно і акуратно.
Частотні перетворювачі ABB: призначення, переваги, коди помилок
IGBT-ключі встановлюються на радіаторах. Ці ключі виробляють безпосереднє управління електричним мотором, вони здійснюють перетворення постійного струму в змінний. Але побічний продукт роботи – тепло. Воно може призвести до того, що ключ перегріється і згорить.

Охолодження і конденсатори

Досить часто можна зустріти електричні вентилятори, які дозволяють примусово охолоджувати радіатор. Потрібно іноді перевіряти працездатність кулерів, щоб забезпечити належний рівень охолодження частотного перетворювача ABB. Варто відзначити, що скупчилася на лопатях пил викличе зменшення частоти обертання ротора. А адже потужність у двигуна і так низька, забруднення призведуть до того, що повітряного потоку не вистачить для нормального охолодження.
Частотні перетворювачі ABB: призначення, переваги, коди помилок
Ще одна проблема, яка актуальна не тільки для частотников, – це електролітичні конденсатори. Вони часто заряджаються і розряджаються, що призводить до надмірного зносу і старіння. У результаті зменшується їх ємність, відбувається межполюсной пробій. Ви можете виявити, що це за зовнішніми ознаками: корпус руйнується або здувається. Частотний перетворювач – це складне обладнання, яке потребує постійного догляду.

Резистор в системі

Регулювати роботу перетворювача можна як за допомогою мікроконтролера, так і вручну. Досить часто проблеми виникають у змінному резисторі, за допомогою якого регулюється частота обертання двигуна. Управління може здійснюватися за допомогою виносної панелі інвертора. Для того щоб змінити несправний зовнішній резистор, досить у налаштуваннях переключити опцію регулювання з виносної панелі. Резистор можна самостійно замінити аналогічним. Обов'язково дивіться на його номінал, дізнатися його можна в інструкції до конкретного пристрою.

Сигналізація несправностей

Частотний перетворювач – це складний апарат, який управляється спеціальним модулем. Але він дозволяє як керувати, так і діагностувати всю систему. Оснащується більшість частотников індикатором, на якому висвічуються помилки при їх наявності. Варто зазначити, що для усунення більшості помилок достатньо перевірити кабелі і затягнути клеми. Найпоширеніша помилка – перевантаження. Виникає вона через те, що між клемою і проводом з'являється іскровий проміжок.
Частотні перетворювачі ABB: призначення, переваги, коди помилок
Також варто відзначити, що частотники для трифазного електродвигуна може управлятися і з виносної панелі. І якщо порушена цілісність проводів або з'єднання штекерів, з'явиться помилка, що сигналізує про наявність несправності.

Таблиця поширених помилок

Далі ми розглянемо найпоширеніші помилки частотников ABB. Для кращого сприйняття інформації скористайтеся нашою таблицею.

Код помилкиРозшифровка1Перевантаження2Перенапруження в ланцюзі постійного струму3Перегрів ПЧ4Коротке замикання на виході ПЧ5Не використовується6Низька напруга в ланцюзі постійного струму7Втрачений вхідний аналоговий сигнал AI18Втрачений вхідний аналоговий сигнал AI29Перегрів електродвигуна10Втрачено зв'язок з панеллю управління11Помилка запуску електродвигуна12Втрата швидкості електродвигуна13Не використовується14Зовнішня поломка 115Зовнішня поломка 216Сталося замикання на «землю»17Не використовується18Несправна система контролю температури19Помилка в оптичній розв'язки20Помилка вбудованого джерела живлення21Помилка в схемі вимірювання струму22Помилка фази23Несправність в енкодери24Перевищення максимальної швидкості ротора25Не використовується26Наявність внутрішньої помилки в блоці конфігурації27Помилка у внутрішньому конфігураційному файлі28Помилка зв'язку serial 1 com29Помилка читання файлу конфігурації fieldbus303132 33Несправність fieldbus34Поломка електродвигуна35Поломка схеми живлення36Помилка в37Перегрів плати ПЧ38Невірно задані параметри 37013703101-299Системні помилки

Не стартує електродвигун

Досить часта несправність частотних перетворювачів ABB – це помилка про те, що мотор не рушає. Причини дві:
  • Мотор вийшов з ладу.
  • Ушкодилася система управління. В цьому випадку допоможе тільки розбирання перетворювача і заміна плати управління.
  • Частотні перетворювачі ABB: призначення, переваги, коди помилок
    У тому випадку, якщо самостійно не можете виконати ремонт, варто звернутися до фахівців. Але більша частина інженерів, до речі, виконує модульний ремонт – замінює відразу весь блок, не обтяжують себе пошуком конденсатора, який вийшов з ладу. Але часом виконати модульний ремонт набагато дорожче, ніж купити новий частотний перетворювач ABB.

    Популярі новини
    Загрузка...