Амортизатори для пральних машин: ремонт, заміна своїми руками

356 0 Новини високих технологій

Як і в автомобілях, для гасіння вібрації бака пральної машини встановлюються спеціальні пристрої – амортизатори. Сучасні деталі мають високу якість, але все одно з часом починають з'являтися при роботі машини сторонні стуки і вібрація. Саме ці фактори повинні викликати у власника занепокоєння, адже без справної системи амортизації можуть виникнути пошкодження барабана і бака пральної машини. Поява таких несправностей неминуче приводить до дорогого ремонту основних агрегатів домашньої помічниці. Щоб зберегти працездатність всього прального агрегату, необхідно знати пристрій і ази ремонту амортизаторів для пральних машин. Незайвим буде і вміння провести заміну цього елемента своїми руками.


Призначення амортизаторів

В процесі прання барабан обертається з великою швидкістю, особливо в режимі віджимання, що призводить до вібрації всього агрегату. Амортизатори для пральних машин, поряд з демпферами, покликані усунути цей недолік. Зазвичай всі ці деталі розташовуються внизу бака пральної машини і згладжують його коливання. Як і багато інші вузли агрегату, амортизатори для пральних машин зазнають під час експлуатації значним механічним навантаженням, тому і відбувається їх пошкодження. У разі появи дефекту деталі доведеться повністю або частково проводити заміну несправного елемента. Але в деяких ситуаціях можливо проведення дрібного ремонту амортизаторів пральної машини.

Пристрій амортизаторів

Розташовані в нижній частини амортизатори зовнішнім виглядом нагадують циліндр. В принципі, амортизатори для пральних машин Samsung майже нічим не відрізняються від моделей інших виробників (Bosch, Lg та інших).


Амортизатори для пральних машин: ремонт, заміна своїми руками
Складаються амортизатори з наступних частин:
 • поршня;
 • циліндра;
 • ущільнювальної манжети;
 • пружини, яка повертає механізм в початковий стан;
 • спеціальної втулки, за допомогою якої здійснюється кріплення деталі.
 • В результаті руху поршня, який плавно заглиблюється всередину циліндра, відбувається зниження коливань бака, що дозволяє зменшити вібрацію всього агрегату. Пружина, розташована всередині циліндра, здійснює повернення поршня у вихідне стан.

  Причини виходу з ладу амортизаторів

  Під час експлуатації будь-яка побутова техніка схильна до підвищеного навантаження, що призводить до появи несправностей. Це відноситься і до амортизаторам для пральних машин. Незалежно від того, що конструктивне пристрій цього елемента вважається досить надійним, все ж тривала експлуатація і позначається на працездатності елементів.
  Амортизатори для пральних машин: ремонт, заміна своїми руками
  Основними причинами поломки амортизаторів є:
 • перевантаження машини більше встановленої норми, що приводить до згину або поломки корпусу;
 • тривалий час роботи призводить до фізичного зносу тертьових деталей;
 • порушення правил транспортування пральної машини;
 • знос утримують втулок і болтів;
 • механічні несправності.
 • У випадку неправильної роботи пральної машини в процесі прання, особливо в режимі віджимання, необхідно перевірити працездатність амортизуючою системи, щоб уникнути більш складної поломки основних вузлів агрегату.

  Перевірка справності амортизатора

  При появі скрипу або стукоту під час роботи, а також спадання ременя приводу електродвигуна, можна зробити висновок, що, можливо, з'явилися проблеми в дії амортизуючою системи. Перевірити працездатність амортизатора для пральної машини можна, не виробляючи його демонтаж. Для цих цілей слід вимкнути агрегат від живильної мережі і перекрити подачу води, а потім провести огляд деталей.
  Амортизатори для пральних машин: ремонт, заміна своїми руками
  Порядок дій наступний:
 • Провести демонтаж верхньої кришки машини. Для цього потрібно відкрутити болти кріплення на тильній стінці.
 • Акуратно натиснути на бак агрегату, щоб він опустився на п'ять сантиметрів вниз.
 • Потім різко відпустити його.
 • Якщо бак повернеться в початкове положення, значить, справний амортизатор.
 • У випадку, якщо бак не повертається у вихідне положення або гойдається, доведеться проводити ремонт або заміну несправної деталі.

  Ремонт амортизаторів

  При бажанні дрібний ремонт амортизаторів пральної машини можна зробити своїми руками. Ставляться такі дії в основному до заміни прокладок між циліндром і поршнем. Виготовити таку прокладку можна самостійно з якісного матеріалу і за зразком оригіналу. Відремонтувати механічні вузли амортизатора дуже проблематично. Проте фахівці не рекомендують проводити ремонтні роботи, так як подальша безаварійна робота не може гарантуватися. Рекомендується при появі дефекту проводити повну заміну амортизаторів.

  Заміна амортизаторів машини Bosch

  Щоб зробити заміну несправної деталі, попередньо необхідно підготувати агрегат для проведення роботи. Для цих цілей потрібно вимкнути електричне живлення, перекрити подачу води і розташувати машину так, щоб зручно було працювати. Отримати доступ до амортизаторам для пральної машини Bosch можна, знявши попередньо передню стінку агрегату.
  Амортизатори для пральних машин: ремонт, заміна своїми руками
  Порядок проведення роботи по заміні амортизатора наступний:
 • У першу чергу проводиться демонтаж верхньої кришки агрегату. Ця операція здійснюється шляхом відкручування болтів кріплення, розташованих на задній стінці. Потім рухом вперед знімається кришка.
 • Далі знімаємо панель управління, попередньо вийнявши приймач прального порошку.
 • Знявши панель управління, потрібно акуратно укласти її наверх машини, щоб не пошкодити з'єднувальні дроти.
 • Далі відкручуємо шурупи, які кріплять передню стінку.
 • Потім знімаємо хомут дверцята, який утримує манжету. Прибираємо ці деталі всередину машини, щоб не заважали подальшій роботі.
 • Знімаємо передню стінку агрегату.
 • Після того як зняли фронтальну стінку, побачимо амортизатори. Знявши кріплення елементів, потрібно провести діагностику працездатності амортизаторів. Для цього пробуємо стиснути деталь. Якщо хоч один амортизатор легко стискається, то буде потрібно заміна всіх пристроїв. Заміна одного несправного амортизатора не дасть гарантії безвідмовної роботи системи. Амортизатори для пральної машини LG замінюються аналогічним методом. Тільки в машинах цієї марки може знадобитися демонтаж помпи.
  Амортизатори для пральних машин: ремонт, заміна своїми руками
  При купівлі нових вузлів агрегату бажано пред'явити продавцю потрібну деталь, попередньо витягнуту з машини. Запчастини для пральних машин Samsung, Bosch, LG бажано купувати в спеціалізованих центрах, так як там є гарантійні зобов'язання на товар.

  Особливості заміни пристрої на машинах Samsung

  Амортизатори виробників даної фірми відрізняються високою надійністю і якістю. Пральна машина цієї фірми може довгий час працювати без будь–яких поломок амортизаторів. Особливості заміни амортизаторів продиктовані їх розташуванням. Щоб отримати доступ до несправної деталі, досить укласти машину на бік. Але для зручності проведення заміни можна зняти задню стінку, що не представляє особливої складності.
  Амортизатори для пральних машин: ремонт, заміна своїми руками
  Запчастини для пральних машин Samsung можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині. Пам'ятайте, що при появі стороннього шуму або стукоту в пральній машині потрібно терміново провести діагностику роботи амортизаторів. Відкладати цю процедуру не можна, так як подальша експлуатація агрегату може призвести до пошкодження дорогих вузлів.

  Популярі новини
  Загрузка...