Ревербератор - це Визначення, види, характеристики, принцип дії і рейтинг кращих

158 0 Новини високих технологій

Завдяки масової комунікації одна новина може швидко поширитися в мережі Інтернет та ЗМІ. Причому джерелом інформації є тільки одне новинне агентство, а решта просто копіюють і поширюють далі, репродукують новину. На новинних сайтах можна побачити посилання на інші інформаційні статті з цією ж інформацією. Це принцип реверберації або луни, тільки в області масової комунікації.

Ревербератор - це Визначення, види, характеристики, принцип дії і рейтинг кращих

Зміст реверберації

Цей термін зустрічається у фізиці і пов'язаний з розділом акустики. Це ефект віддачі і відображення звукової хвилі від будь-яких перешкод, і її повернення до джерела. Таке зустрічається в будь природної акустичному середовищі – на стадіоні, у великому залі, кімнаті і навіть студії. Слухач сприймає вухами не тільки джерело звуку, але і його відображення від поверхонь.


У фізиці відомі два види реверберації: природна і штучна, коли з допомогою техніки створюється посилення і модуляція додаткових звукових хвиль. Звук, який відображається стінами, поступово вщухає після того, як джерело звуку перестає звучати. Люди чують лише відлуння або відбиття звуку різної амплітуди.
Ревербератор - це Визначення, види, характеристики, принцип дії і рейтинг кращих

Штучний відбивач

Ревербератор - це спеціальний пристрій, який збільшує силу віддачі звукових хвиль від стін або штучно створює такий ефект в місцях, де відсутня природна акустика. У 70-х роках був популярний стрічковий ревербератор. По конструкції він чимось нагадував магнітофон тих часів, з котушками. Коли починав відтворюватися звук, ревербератор це зчитував записувальними головками і перекладав на стрічку. Потім відтворюють головки зчитували ці звуки з стрічки. Кількість головок означало, скільки разів буде повторений відтворений звук. Деякі моделі мали до десяти таких головок і навіть більше. Тембр акустики кожного сигналу з кожною головкою ставав тихішим, що створювало ефект затухаючого луни.


Якісний ефект реверберації досягався швидкістю руху стрічки (близько 38 сантиметрів в секунду) та мінімальною відстанню між головками відтворення. Ревербератор - це не копір звуку, це апарат, який здатний відтворити гаму згасаючого звуку. Хоча, навіть за тих часів стрічкові апарати працювали в двох режимах: створювали відлуння і чітко повторювали звуки.
Ревербератор - це Визначення, види, характеристики, принцип дії і рейтинг кращих

Характеристики ревербераторів

Ось основні характеристики ревербератора та стандарти, яким він повинен відповідати:
 • Реакція імпульсів. При попаданні звуку на вхід записуючих головок до його виходу відбувається коротка пульсація. Цей інтервал між імпульсами не повинен перевищувати 005 секунди, інакше слухач буде сприймати ехо як роздільні повторюються один за одним звуки. Це є дефектом звучання.
 • Час реверберації. Це час, протягом якого спадає напруга звуку після припинення основного звучання на вході. На виході маленький ревербератор знижує силу звучання до 60 дБ від першого звуку. Напруга повинна спадати, так як це буває в природному акустичному середовищі. Цей ефект можна регулювати самостійно, змінюючи час реверберації і силу звуку. Регулюється швидкість убування сигналу або змінюється співвідношення між прямим звуком і луною.
 • Коефіцієнт передачі. Амплітуда напруги вхідного та вихідного звуків. У великому приміщенні амплітудні піки на графіку розташовуються нерегулярно з інтервалом до 4 Гц і провалами від 25 дБ і більше. Тому, щоб ревербератор-вокал зміг добре імітувати акустичне ехо у великому приміщенні, густина і довжина частотних піків повинні відповідати цим показникам.
 • Ревербератор - це Визначення, види, характеристики, принцип дії і рейтинг кращих

  Які бувають системи

  Ревербератори мають декілька систем дії:
 • Стрічкові. Відтворений звук записується на стрічку.
 • Пружинні. Вони невеликі за розмірами, працюють за принципом затримки звуку і механічних коливань пружини.
 • Цифровий ревербератор. Основний звук подається на модулятор трансивера, який затримує сигнал і створює ефект луни. Цифрова обробка сигналу надає йому специфічну забарвлення.
 • Варто приділити увагу пружинній системі, так як подібний апарат коштує дешевше, по конструкції не складний, і можна зробити такий ревербератор своїми руками.

  Принцип роботи пружинного апарату

  Сигнал, що входить в апарат, посилюється спеціальним пристроєм, перетвориться і коливає рухливий елемент. На цьому рухомому елементі прикріплена пружина, яка в залежності від довжини витків і визначає, через деякий час надійшов сигнал досягне приймача, і наскільки довгим буде звучання.
  Ревербератор - це Визначення, види, характеристики, принцип дії і рейтинг кращих

  Які стандарти потрібно дотримати

  Розглянемо параметри, які потрібно врахувати при виготовленні ревербератора в домашніх умовах. Отже, частота повторення піків в діапазоні смуги в 100 Гц повинна бути не менше 15 і не більше 20. Середній інтервал між сигналами – 0025 секунди. Робочий частотний діапазон від 150 до 3000 Гц. Час вібрації звуку на нижніх частотах - не більше 4 секунд, на верхніх – не більш 2 секунд.
  Збільшення часу луни на нижніх частотах спотворює чіткість звуку. У пружинному ревербератор час на високих частотах досить мало, не більше 2 секунд, але чим нижче частота, тим більшим стає час, досягаючи 8 секунд. Тому в наш ревербератор потрібно встановити демпфер, який буде зменшувати час сигналів на нижніх частотах.
  Ревербератор - це Визначення, види, характеристики, принцип дії і рейтинг кращих

  Як розрахувати довжину і витки пружини

  Пружина – механічний фільтр, який пропускає через себе звуки низької частоти. Можна використовувати сталеву дріт або рояльну струну діаметром 02-04 міліметра. Навивка проводиться на токарному верстаті, щоб витки були однакового діаметру. Частота лінії затримки становить 3-4 кГц, а діаметр розраховується за формулою: середній діаметр дроту = необхідна частота зрізу дорівнює діаметру навивки. Кількість витків залежить від часу затримки звуку.

  Перетворювач і перевірка розрахунків

  Замість перетворювача можна використовувати намагнічений ротор або котушку з магнітною серцевиною. До стінки ревербератора кріпиться котушка шматочком дроту. Перебуваючи між двома магнітами, перетворювач під дією звукової хвилі коливає котушку і пружину. Потрібно щоб дріт проходила крізь перетворювач. Один її кінець всередині перетворювача чіпляє основну дріт, методом гачка, а інший кінець, довжиною 30 міліметрів, що є власником. Якщо використовується дріт більшого діаметру, тоді поперечний переріз витків повинна пропорційно відповідати діаметру самої дроту, вимірюваного в кубічних міліметрах. Приймач на іншому кінці здійснює зворотні дії.

  Точно все розрахувати і виготовити в домашніх умовах зможе не кожен, тому що перевірка часу затримки виконується спеціальною апаратурою. Вона є не у кожного. Але трохи логіки, кмітливості і кмітливості, і ревербератор - це вже не просто мрія. В кустарних умовах налаштовуємо апарат так: включаючи звуковий генератор, вольтметром вимірюємо дані на виході. Повільно змінюємо частоту генератора до тих пір, поки не визначимо інтервал піків і провалів частот.
  Ревербератор - це Визначення, види, характеристики, принцип дії і рейтинг кращих

  Сучасні ревербератори

  Давайте коротко обговоримо найкращі ревербератори, які сьогодні в рейтингу вважаються найкращими. На першому місці Bricasti Desing M7 – прекрасне цифрове пристрій вищої якості. Колишні інженери компанії Lexicon об'єдналися, щоб створити найкращий в області алгоритмічної реверберації звуків. Навіть незважаючи на свою дорожнечу, по думку фахівців студії звукозапису, він набагато дешевше, ніж аналогічні ревербератори вищого класу. Цифровий формат – 24 біт/192 кГц, на двох-ядерній платформі DSP. Повністю відповідає студійним запитам. Друге місце займає Fender '63 Reverb. Точна копія легендарного ревербератора 1963 року. Розробники Fender постаралися повністю відтворити апарат по його параметрам. Електронні деталі з фенолу замінені на друковані плати, лампи типу 6К6 замінили на 6V6. Першокласні інженери вклали в його створення весь свій багаторічний досвід, тому прилад користується попитом багатьох світових музикантів. Ревербератори також використовують для підсилення звучання музичних інструментів, оснащених акустичним виходом, наприклад, електронних гітар.

  Популярі новини
  Загрузка...