Гнучкий неоновий шнур: опис і застосування

165 0 Новини високих технологій

Сучасні світлові технології не стоять на місці і постійно розвиваються. Покращується вигляд, зменшуються розміри і знижуються енерговитрати на живлення цих приладів. Поступово відходять у бік старі лампи розжарювання, звільняючи дорогу новим енергозберігаючим, а також широко стали застосовуватися інертні гази у висвітленні вивісок та реклам. Одним із таких сучасних приладів є неоновий шнур, який застосовується для освітлення. Нижче розглянемо особливості його використання.

Що таке неоновий шнур?

Гнучкий неоновий шнур: опис і застосування
Являє собою провід, заповнений інертним газом – неоном. Холодний неон має фізичні властивості, схожі з звичайним електричним кабелем. Такий гнучкий неоновий шнур споживає меншу кількість електроенергії і живиться від мережі з напругою 12 В або елементами живлення, складеними в батарею, напруга якої в сумі становить 12 Ст. Неоновий кабель вологонепроникний і електробезопасен при роботі. Світло випромінюється від шнура на 360° по всій довжині. Наприклад, світлодіодні стрічки висвітлюють лише 120° і точково від кожного світлодіода.


Пристрій і принцип дії

Гнучкий неоновий шнур на 12 вольт має просту конструкцію і не складний для розуміння пересічної людини принцип дії. Конструкція проводу складається з мідної жили, покритих люмінофором з з'єднанням неону. Поверх люмінофора намотана тонка мідна спіраль. При проходженні електричного струму по мідній жилі та спіраллю, намотаною на люмінофор, створюється магнітне поле. Воно видає світіння. Дане явище називають електролюмінесценцією. Для додання колірної гами поверх мідного дроту і люмінофора наноситься прозора оболонка. В залежності від особистих побажань, її фарбують у різні кольори. Причому найбільша яскравість виділяється при білому холодному сяйві. Перші покоління неонових підсвічувань не знайшли широкого застосування із-за малої яскравості. Але завдяки сучасним розробкам вийшло домогтися найбільшого виділення світла при використанні меншої кількості енерговитрат.


Переваги

Гнучкий неоновий шнур: опис і застосування
Неоновий шнур має ряд переваг у порівнянні з іншими джерелами світла:
 • Низький витрата електроенергії. Споживається 10-15 Вт на метр довжини. Кількість витрачається електрики залежить від товщини мідної жили.
 • Підвищена стійкість до впливу вологи та води завдяки полівінілхлоридної ізоляції. Це властивість дозволяє застосовувати шнур як всередині обладнання, так і зовні, при вуличній підсвічуванню.
 • Великий асортимент різної довжини, а також є можливість обрізати і з'єднувати шнур залежно від дизайнерських рішень.
 • Під час роботи провід не нагрівається, що робить його безпечним при експлуатації. Також він характеризується підвищеною гнучкістю, що дозволяє встановлювати провід відповідно до умов застосування. Світіння на всі 360° навколо дроти, на відміну від інших джерел світла.
 • Різна колірна палітра. На ринку відмічено до 10 відтінків.
 • Можливість виготовлення жорсткої конструкції, в залежності від умов експлуатації.
 • Застосування

  Гнучкий неоновий шнур: опис і застосування
  Гнучкий неоновий шнур застосовується в тюнингу автомобілів. Використовується для прикраси всередині салону машини і зовні. Шнур знайшов застосування також при фарбуванні одягу. Такі речі використовуються в ефектних танцювальних номерах. Ідеально підходить для прикраси вело - та мототранспорту, де не вимагає особливої складності і додаткових джерел живлення. Також шнур знайшов застосування в позначає напрямок підсвічуванню, освітлення дорожніх знаків у нічний час. Варто згадати і дизайнерське застосування. З допомогою неонового шнура стало можливим реалізовувати найбільш сміливі та креативні рішення. Наприклад, можлива підсвічування вітрин і рекламних вивісок без великих енергетичних та фінансових витрат.

  Популярі новини
  Загрузка...