Як перевірити, відновлений айфон чи ні? Як відрізнити відновлений айфон від нового

213 0 Новини високих технологій

Телефони від "Еппл" ось уже десять років продовжують залишатися самими популярними, незважаючи на високу вартість. Прагнучи придбати заповітний айфон дешевше від її ринкової вартості, їх шанувальники йдуть на різні хитрощі. Найбільш популярний спосіб - придбання відновлених телефонів. Давайте дізнаємося, в чому особливість таких приладів, як відрізнити їх від нових, і чи варто купувати взагалі.

Що таке відновлений айфон і чим відрізняється від нового

Подібну назву отримує смартфон, який вже побував в ремонті і знову надійшов у продаж зі знижкою. Як правило, такі апарати з-за їх більш низької ціни продають в небагатих країнах.
Як перевірити, відновлений айфон чи ні? Як відрізнити відновлений айфон від нового
Подібна процедура практикується усіма великими виробниками подібних девайсів: Samsung, ASUS, Apple і іншими. Зазвичай під відновлення потрапляють апарати, повернуті виробника з якихось причин. Щоб не нести збитки, такий смартфон відправляють на завод, де його ретельно перевіряють і при наявності несправностей приводять в порядок. Потім він знову відправляється в продаж, причому з офіційною гарантією.


На око розпізнати такий апарат не можна. Він повністю ідентичний тільки що зійшов з конвеєра по зовнішньому вигляду, начинки, програмного забезпечення і комплектації.

Як відрізнити відновлений прилад від колишнього у вживанні

Досить часто через незнання відновлений айфон співвідносять з б/у апаратом. Однак це не зовсім так.
 • Відновлений айфон фактично є новим. Тому на ньому немає і не може бути слідів використання або активації. Він обклеєний заводськими захисними плівками і повністю укомплектований.
 • При ремонті на заводі-виробнику несправні деталі iPhone завжди замінюються новими. Відкривши всередині такий апарат, ви не побачите слідів пайки, приклеювання або іншого ремонту.
 • На такий смартфон поширюється гарантія виробника, яка триває 1 рік. Тому якщо відновлений айфон не працює - його можна здати на ремонт в офіційний сервісний центр або замінити у встановлені законом 14 днів.
 • Види

  Існує два різновиди смартфонів такого роду:


 • Manufacturer refurbished.
 • Seller refurbished.
 • Manufacturer refurbished

  У перекладі з англійської це слово означає "відновлений на заводі". Тобто апарати даної категорії були відремонтовані фахівцями, які їх та зібрали. А значить, все було зроблено на найвищому рівні, у відповідності з нормами "Еппл". Всі нові деталі, які ставляться замість несправних - оригінальні, а не китайські копії.
  Як перевірити, відновлений айфон чи ні? Як відрізнити відновлений айфон від нового
  Будь-який телефон manufacturer refurbished майже нічим не відрізняється від нового. І якщо все ж відновлений айфон зламався знову - його можна замінити по гарантії "Еппл", відремонтувати або повернути гроші. Незважаючи на їх відмінні характеристики, такі апарати продаються за більш низькою ціною. Причому на тих же офіційних сайтах і магазинах, де і нові. Однак виробник офіційно підтверджує, що телефон пройшов процес ремонту і в супровідних документах до апарату це вказується.

  Як відрізнити від нового відновлений айфон manufacturer refurbished

  Хоча на вигляд і новий, і відремонтований смартфон відрізняються один від одного, корпорація "Еппл" в цьому питанні намагається бути чесною з покупцями. Тому вона ввела особливу маркування, що допомагає розпізнати смартфон manufacturer refurbished.
  Як перевірити, відновлений айфон чи ні? Виробником передбачено кілька простих і доступних способів це зробити.
  Як перевірити, відновлений айфон чи ні? Як відрізнити відновлений айфон від нового
 • Перший метод. Як відрізнити відновлений айфон від нового? Зверніть увагу на дизайн коробки. Відремонтовані прилади, незалежно від моделі, кладуться в білі упаковки з сірої написом на лицьовій частині. Ніяких інших зображень там немає.
  Як перевірити, відновлений айфон чи ні? Як відрізнити відновлений айфон від нового
 • Крім дизайну, на кожній коробці є ряд розпізнавальних міток. Біля опису приладу і його серійного номери мають стояти літери RFB, що означає refurbished (відновлений). Також на самій упаковці у вузькій овальної рамці пишеться Apple Certified Pre-Owned. Це означає, що "Еппл" офіційно підтверджує, що даний апарат був у ремонті.
  Як перевірити, відновлений айфон чи ні? Як відрізнити відновлений айфон від нового
 • Якщо з якоїсь причини коробки на момент перевірки немає, потрібно звертати увагу на серійний номер апарату, викликає сумніви. У офіційно відновлених він завжди починається з літери F . Для порівняння, у нових смартфонів "Еппл" "серійники" починаються з букви М (для продажу в магазинах) або з букви Р (моделі, виготовлені за індивідуальним замовленням).
 • Чи варто купувати

  Чи варто брати офіційно відновлений айфон? Безумовно, так. Адже незважаючи на ремонт, фактично це новий апарат, першим користувачем якого і стає його покупець.
  Як перевірити, відновлений айфон чи ні? Як відрізнити відновлений айфон від нового
  Навіть якщо до ремонту він вже був активований, на заводі його перепрошивають, присвоюють інший серійний номер. Крім того, прилад коштує дешевше нового, перебуваючи на офіційній гарантії. Тому ймовірність його поломки така ж, як і у не відновленого. Головна проблема при купівлі такого смартфона - надійний продавець. В іншому цей телефон може стати відмінним бюджетним варіантом для всі шанувальників продукції "Еппл", при тому ж рівні якості та сервісного обслуговування.

  Айфон seller refurbished

  Ця різновид ремонту в перекладі з англійської означає "відремонтовано продавцем". Тобто завод-виробник до відновлення таких апаратів ніякого відношення не має. А значить, і не дає гарантій, так що якість такого ремонту кшталт великої лотереї.
  Як перевірити, відновлений айфон чи ні? Як відрізнити відновлений айфон від нового
  Справедливості заради важливо відзначити, що іноді вітчизняні майстри можуть відмінно відновити айфон, і він буде служити вірою і правдою досить довго. Проте такий випадок - виняток, а не правило. Головним недоліком такого відновлення є якість деталей. Оскільки оригінальні коштують недешево, майстри набувають китайські аналоги, які часто швидко виходять з ладу чи погано взаємодіють з самим апаратом.

  Основні способи такого відновлення

  Щоб привести в порядок такий апарат, ремонтники використовують різні методи. Багато з них межують з шахрайством. Нерідко айфон seller refurbished намагаються видати за відновлений на заводі "Еппл" або просто вживаний, але не в ремонті. Для цієї мети йдуть на такі хитрощі.

 • Збирають один айфон з деталей інших апаратів тієї ж марки.
 • Ремонтують поломки, але не замінюють несправні частини.
 • Продають смартфон з коробкою та документацією від іншого приладу. Або ж комплектують його китайськими навушниками і зарядкою.
 • Зустрічаються випадки, коли разом з оригінальною упаковкою та паперами продають китайську підробку хорошої якості, яку відрізнити на око можуть тільки фахівці.
 • Дуже рідко, але буває, що як seller refurbished продають справжній manufacturer refurbished у відмінному стані, але з вичерпаним терміном гарантії.
 • Різниця між seller refurbished і manufacturer refurbished

  Хоча обидві різновиди відновлення переслідують мету привести в порядок некондиційний апарат, а потім продати його знову, вона досягається різними способами. Тому слід знати про їх основні відмінності.
 • Seller refurbished не має гарантії "Еппл".
 • Може бути активований або заблокований.
 • Такий айфон, як правило, має сліди використання.
  Як перевірити, відновлений айфон чи ні? Як відрізнити відновлений айфон від нового
 • Примітно, що всі ці явні недоліки seller refurbished можуть ніяк не впливати на його ціні. Він нерідко коштує стільки ж, як і відремонтований на заводі, за якого його відчайдушно намагаються видати недобросовісні продавці.

  Як відрізнити seller refurbished від manufacturer refurbished

  Якщо з новим смартфоном був у ремонті у вітчизняних майстрів айфон точно не сплутати, то від відновленого на заводі його іноді просто не відрізнити. Проте якщо бути уважним, не складно дізнатися, який девайс потрапив до вас у руки. Правда, вищезгадані способи того, як перевірити, відновлений айфон чи ні (маркування коробки і серійного номера апарату), тут не дуже допоможуть. Адже на seller refurbished смартфоні і його упаковці можуть бути вказані абсолютно будь-які дані. А ось їх правдивість вельми сумнівна.
  Нижче представлені дієві способи, що допомагають визначити, відновлений чи айфон (причому зробили це на фабриці або в підвалі за рогом).
 • Перше, що завжди видає seller refurbished - його зовнішній вигляд. Зверніть увагу на присутність на ньому подряпин, сколів. У той час як в manufacturer refurbished їх бути не може. Крім того, і новий, і відремонтований на фабриці завжди покритий захисними плівками. А у кустарно зібраного їх немає або вони не такі.
 • ІМЕІ - це ще одне слабка ланка "жертв" вітчизняного ремонту. Варто не лінуватися і звірити його з тим, що вказаний в меню апарату, на коробці, на задній кришці телефону (до шостої моделі у айфонів він розташовувався там), а також на каретці для сім-карти.
 • ІМЕІ можна використовувати ще й для іншого способу перевірки смартфона. Існує цілий список сайтів, де ввівши цей код, можна дізнатися дані про апараті. Причому не тільки його колір і характеристики, але і був він загублений або ремонтували за офіційної гарантії. Там же має бути вказано і її термін.
  Як перевірити, відновлений айфон чи ні? Як відрізнити відновлений айфон від нового
 • Не зайвим стане перевірка аналогічності всіх "серійників". В тому числі і того, що знаходиться всередині USB-роз'єму для зарядки (у оригінальних смартфонів від "Еппл" він так завжди вказаний). У меню телефону серійний номер, як і ІМЕІ, назву моделі і т. п. знаходяться за адресою: "Налаштування" -> "Основні" -> "Про пристрій".
 • Ще одне властивість, якою володіє тільки новий айфон або відновлений на фабриці - неактивированность. У той же час, якщо апарат вже був у вжитку або зібраний з декількох інших - він вже був зареєстрований на офіційному сайті "Еппл". Інакше їм не можна було б користуватися. Перевірити це дуже просто. З розділу "Про пристрій" впізнається серійний номер апарата. Далі необхідно зайти на офіційний сайт "Еппл" в розділ "Перевірка права на обслуговування і підтримку". В зазначеному полі вводиться "серійний номер" (зверніть увагу, він ніколи не містить букви "о", тільки нуль) і код перевірки. Якщо телефон новий або офіційно відновлений, повинна з'явитися наступна напис "Необхідно активувати iPhone". В інших випадках система покаже дані про гарантії. До речі, якщо придбаний телефон взагалі не айфон, а китайська підробка, при введення серійного номера система не знайде його і запропонує перевірити ще раз.
 • Не варто забувати, що всі ці способи, як перевірити, відновлений айфон чи ні, допомагають відрізнити тільки апарати категорії seller refurbished. Ті ж, що зазнали заводському ремонту, мають особливу маркування.

  Достоїнства і недоліки

  Розібравшись з тим, як перевірити, відновлений айфон чи ні, варто розглянути плюси і мінуси покупки різновиди seller refurbished. Такі апарати мають наступні недоліки:
 • Немає гарантії виробника.
 • З-за низької якості деталей такі смартфони здатні погано працювати або швидко ламатися.
 • Телефон може бути вкраденим, а це загрожує проблемами з правоохоронними органами або блокуванням операційної системи приладу.
  Як перевірити, відновлений айфон чи ні? Як відрізнити відновлений айфон від нового
 • Що стосується переваг придбання такого айфона, то до цієї категорії відноситься хіба що його низька вартість.

  Чи варто купувати seller refurbished

  Розглянувши мінуси плюси відновленого айфона seller refurbished (точніше всього один плюс), можна однозначно порадити всім і кожному не купувати такий апарат. Адже він не просто б/у (хоча серед такої техніки часто зустрічаються смартфони в відмінному стані), а прилад сумнівного походження, а ще і якості. Тому якщо купувати відновлений айфон, то тільки після заводського ремонту, і ніяк інакше.

  Де продаються офіційно відновлені телефони

  Завдяки більш низькій вартості (порівняно з новими) айфони manufacturer refurbished дуже затребувані. Тому вони продаються не лише в спеціалізованих фірмових магазинах, але практично всіма великими мережами побутової техніки, а також через інтернет-ресурси. Навіть на офіційному сайті "Еппл" є розділ відновленої техніки, де можна замовити не тільки айфон, але і інші товари компанії.
  Як перевірити, відновлений айфон чи ні? Як відрізнити відновлений айфон від нового
  Де купити відновлений айфон manufacturer refurbished, щоб бути впевненим у його якості? У першу чергу варто шукати в магазинах або на сайтах, які офіційно співпрацюють з "Еппл". Причому при покупці потрібно задавати питання і просити показати документи, що підтверджують наявність подібних торгових відносин. Ідеальний варіант, коли при купівлі є можливість особисто оглянути апарат і його документацію. А також провести обов'язкове тестування ІМЕІ і серійного номера телефону. Якщо апарат купується з рук, важливо бути вдвічі уважним. У такому разі всі гарантійні документи, інструкція коробка повинні бути в наявності, а номери на них - збігатися. Якщо чогось одного немає або дані на приладі і супровідних документах до нього відрізняються - краще відмовитися від придбання товару у цього продавця. Адже айфон - занадто дороге задоволення, щоб, витратившись на нього, на виході отримати неробочий апарат.

  Популярі новини
  Загрузка...