Навушники ТДС-3: характеристики, відгуки та фото

169 0 Новини високих технологій

В сучасних навушниках є все, що може знадобитися любителю якісного звуку. Але немає одного - душі. Багато аудіофіли погодяться, що теплий аналоговий звук набагато краще сучасної "цифри". Але ж такий звук робить не тільки відповідний підсилювач, але і автентичні навушники. Деякі меломани вважають, що краще радянських навушників (та й взагалі, аудіоапаратури) на світі нічого немає. Як не дивно, але таких людей досить багато. І всі вони до цих пір із задоволенням використовують підсилювачі "Вега" (або "Амфітон"), колонки "Радіотехніка" і навушники ТДС-3. Про останніх, до речі, варто розповісти окремо. Бо вони символізують собою цілу епоху. Почнемо з загального опису моделі і трохи торкнемося її історії.


Навушники ТДС-3: характеристики, відгуки та фото

Загальний опис навушників

Навушники ТДС-3 були вперше випущені в 1984 році легендарним радянським концерном "Електроніка". На той момент вони були проривом в області радянської звукової індустрії. І це не дивно, так як технічні характеристики (та й сам дизайн) були нахабно скопійовані в аналогічних головних телефонів виробництва Yamaha. В принципі, в СРСР це було звичайною практикою. І ніхто цього не приховував. Тим не менш, ТДС-3 добре продавалися (ймовірно, з-за повної відсутності альтернативи) і мали непоганим звуком. Сьогодні навушники такого плану виглядають не дуже привабливо. Але тільки не для тих, хто обожнює вінтаж. Варто відзначити, що ТДС-3 є найбільш продаваним лотом на сучасних вітчизняних барахолках. Аудіофіли вірять, що зможуть з їх допомогою добитися того самого, "легендарного" звуку. Це можливо. Але тільки якщо використовувати старий вініловий програвач і добряче подряпані пластинки. Однак ми захопилися. Переходимо до огляду вінтажних навушників 1984 року.


Навушники ТДС-3: характеристики, відгуки та фото

Зовнішній вигляд і дизайн

Радянські навушники ТДС-3 мають видатним дизайном. Принаймні, він був таким на момент їх випуску. Довгасті чашки, товстий пластик, ніяких натяків на відкриту конструкцію. Амбушюри виконані з м'якого і еластичного матеріалу, покритого штучною шкірою (або чимось схожим на неї). Колір головних телефонів міг бути самим різним: від блідо-зеленого до червоного. Були також і чорні моделі. Але найбільше жовтих. Тримач телефонів був виконаний з металу, але був покритий штучною шкірою. Всередині цієї самої шкіри розташовувався напівкруглий перфорований матеріал, який надавав м'якість. Завдяки цьому можна було довго носити навушники і не боятися, що буде боліти голова. А тепер можна переходити до технічних характеристик навушників ТДС-3. Вони досить цікаві, так як можуть дати поняття про якісний звук минулого.
Навушники ТДС-3: характеристики, відгуки та фото

Основні технічні характеристики

Радянські навушники ТДС-3 характеристики яких ми зараз розглядаємо, свого часу ставилися до аудіотехніці розряду Hi-Fi. А значить, повинні були мати пристойні параметри. І це майже так. За одним невеликим винятком: ТДС-3 оригінальної конструкції були встановлені прості паперові мов, які апріорі не могли створити якісний звук. Тим не менше, як-то цим головним телефонами вдавалося гідно звучати. Ймовірно, вся справа в характеристиках. Діапазон відтворюваних частот 20 - 20000 Гц. Це чудовий результат. Далеко не всі сучасні навушники можуть таким похвалитися. Номінальний опір складає всього 8 Ом. Це говорить про те, що дані навушники може розгойдати навіть ноутбук. Без всякого підсилювача. Правда, звук від вбудованої відеокарти буде ніякої. Номінальна потужність обох динаміків - 1 мВт. Це нереально багато для навушників. Такі основні технічні характеристики навушників ТДС-3. Тепер можна перейти до опису якості звуку.
Навушники ТДС-3: характеристики, відгуки та фото

Якість звуку

Отже, перейдемо до найцікавішого - якості звуку, яке забезпечують дані головні телефони. Не сказати, щоб все було шикарно. Паперові динаміки очікувано псують всю картину. При відтворенні будь-яких жанрів музики помітний гострий недолік низьких і високих частот. Добре виділяються тільки середні. Все це робить звук плоским і неживим. Єдине, що можна прослуховувати за допомогою цих навушників, - аудіокниги. Хоча й там вони не подужають повну звукову забарвлення голосу читця. У загальному і цілому, звук неякісний. Однак це тільки початок. Після розтину навушників було помічено, що заводські проводу (тонкі і дуже неякісні) майже повністю згнили. Було прийнято рішення замінити їх на нові. Були встановлені якісні сучасні дроти. І тут навушники зазвучали! З'явилася глибина, необхідний бас і відмінні високі частоти. Все, що потрібно, - поміняти проводку. Загалом, ТДС-3 характеристики яких були розібрані трохи вище, виявилися не такі прості і змогли-таки видати якісний звук.
Навушники ТДС-3: характеристики, відгуки та фото

Позитивні відгуки власників

Тепер розглянемо коментарі власників навушників ТДС-3. Відгуки про цей пристрій досить-таки суперечливі. Ті, хто витратив деякий час на їх доопрацювання і знає, як потрібно поводитися з паяльником, цілком задоволені даними головними телефонами. Вони відзначають, що ТДС-3 по звуку навіть обходять сучасні навушники середнього цінового сегмента. Правда, довелося замінити дроти і припаяти хороший роз'єм Jack. Ось тоді навушники дійсно зазвучали. Особливо з зовнішньою звуковою картою при відтворенні форматів FLAC, APE, WV та інших з класу lossless. З цим твердженням легко погодитися, так як потенціал цих навушників вже відомий. Вони легко переграють більшу частину сучасних китайських пищалок. І це факт незаперечний. Однак далеко не всі задоволені таким раритетом. Є і ті, кого не влаштовують такі головні телефони.
Навушники ТДС-3: характеристики, відгуки та фото

Негативні відгуки власників

Стерео-навушники ТДС-3 мають майже таку ж кількість негативних відгуків, як позитивних. Вони залишені тими, кого не влаштувало якість звуку, форма навушників і їх колір. Якщо з першим твердженням можна погодитися (і тільки в тому випадку, якщо не проводилося ніяких процедур з їх модифікуванню), то інші приводи для невдоволення виглядають незначно. Що стосується комфорту, то ТДС-3 сидять краще, ніж левова частка сучасних навушників. Навіть при тривалій шкарпетці немає ніякого дискомфорту. Дизайн пристрою не відповідає сучасним стандартам, проте варто взяти до уваги, що випущені вони були 30 років тому. Невеликі зовнішні недоліки з лишком компенсуються чудовими технічними характеристиками, якісною збіркою і високою ергономічністю стереонавушників.

Висновок

Отже, нами були розглянуті вінтажні навушники ТДС-3. Вони були випущені в далекому 1984 році, але до цих пір можуть забезпечити якісний звук. Особливо, після відповідної доробки. У всякому разі, вони на порядок вищі за класом, ніж переважна більшість сучасних аналогів. А це досить багато про що говорить.

Популярі новини
Загрузка...