Рейтинг телефонів з кращими камерами: огляд моделей, характеристики, порівняння, відгуки

100 0 Новини високих технологій

Різні журнали, досвідчені фахівці, надійні магазини готові представити свої топи мобільних телефонів з хорошою камерою. Всі вони містять досить цікаві моделі. Розглянемо кілька популярних моделей, що володіють хорошою репутацією, а також розберемо основні важливі особливості цієї техніки.

На що звернути увагу?

Будь-який виробник вважає чи не обов'язком представити ринку таку модель, яка б з повним правом увійшла в рейтинг мобільних телефонів з хорошою камерою. Це логічно – мало якого сучасного користувача цікавить техніка, яка не дозволяє робити якісні знімки навколишнього. Варто згадати і про повальне захоплення селфи. Випустити флагманську модель в наш час, виключивши з неї можливості для фотографування, просто неможливо.


Багато покупці, вибираючи відповідну для себе модель, орієнтуються в першу чергу на якість знімків, а тільки потім оцінюють інші особливості техніки. Сучасні потужні телефони досить багатофункціональні, тому немає необхідності обмежувати себе, вибираючи або смартфон з гарною камерою, або з надійним процесором або ємним акумулятором – є моделі, що поєднують в собі всі ключові позитивні особливості. Актуальність оглядів телефонів з хорошими камерами в тому, що багато хто сьогодні зовсім відмовилися від фотоапаратів. Їх витіснили смартфони – зручні, компактні, дозволяють знімати необхідні сцени з достатньою якістю. Щорічно ринок поповнюється технічними продуктами. Традиційно найбільший інтерес публіки викликають новинки компанії Apple. Не відстають від американських «Яблук» і корейські «Самсунги», а також китайські гіганти технічного ринку, про що свідчать численні рейтинги телефонів з кращими камерами. Є і деякі інші надійні виробники. Втім, про все по порядку.


На що звернути увагу?

Багато користувачів досить давно вивчають поточні (нині, наприклад, складені для 2018) топи мобільних телефонів з хорошою камерою. У 2002 такі рейтинги були не менш актуальні, ніж нині, хіба що виробники не мали тими технологіями, що доступні сьогодні. При вивченні топів користувачу варто звернути увагу на особливості тестування продукції. Бажано дивитися на ті, що складені за підсумками експлуатації техніки в звичайних умовах. Звичайно, краще якість фотографії виходить, наприклад, при використанні штатива, але в реальності мало хто застосовує таке доповнення до смартфону, тому розумніше вивчати результати тестів, у яких не задіяні підставки, не створювалися специфічні умови роботи. Вибираючи відповідну для себе модель, варто звернути увагу не тільки на «начинку» смартфона, але і програмне забезпечення, що дозволяє з нею працювати. У рейтингах бюджетних телефонів з гарною камерою часто можна бачити такі моделі, управління функціями яких не дуже зручно, а це завжди позначається на реальному результаті фотографування в повсякденності. Підбираючи відповідну для себе техніку, варто відповідально поставитися до цього аспекту. Продуманість програмного забезпечення – одне з ключових відмінностей між телефонами з однаковими технічними характеристиками. У деяких процес використання оформлений так, що запуск камери – це справжня проблема, в тоді як іншими моделями користуватися легко і зручно, а інтерфейс інтуїтивно зрозумілий.

Що розглянемо?

Як можна укласти з публікацій, доступних сучасній людині, рейтинг популярних і надійних смартфонів з відмінними можливостями для якісної зйомки можна сформувати наступним чином:
 • «Еппл» «Айфон Х».
 • Huawei Р20.
 • «Гугл» «Піксель 2 XL».
 • «Самсунг» Galaxy S9 Plus.
 • І технічні параметри, і вартість цих смартфонів відрізняються. Розглянемо особливості зазначених моделей, щоб зрозуміти, чи варті вони тих грошей, що просять за них магазини.

  Китайський гігант

  Саме так можна назвати модель, випущену виробником Huawei під найменуванням «Р20 Про». Багато оцінювачі вважають смартфон чи не найкращим в аспекті якості вбудованої фотокамери. Втім, обійдеться придбання недешево. Щоб дізнатися по собі, наскільки добре фотографує китайський телефон, доведеться заплатити близько 55 тисяч рублів. Підприємство, що виготовляє ці смартфони, давно зарекомендувало себе надійним виробником, але вбудовані камери раніше були не дуже хорошими. Тільки в моделі «Р20 Про» виробник вирішив зробити значний крок вперед. Технічна новинка відмінно підходить для фотозйомки в будь-яких умовах освітленості, а якість запису відео ні в чому не поступається іншим флагманів ринку.
  «Р20 Про» став першою моделлю, оснащеною відразу трьома камерами. Дозвіл основної складає 40 Мп, телеоб'єктив оцінюється в 8 Мп, а монохромна камера вдвічі слабкіше основний. Продукт названий підприємством смартфоном нейронної обробки, що позначилося в тому числі на якості фотографування – знімки виходять бездоганними, хоча прилад сам підбирає оптимальний варіант режиму зйомки і задає параметри процесу. Весь набір параметрів вибирається виходячи з зовнішніх умов. Є настроювальні компоненти, що дозволяють розпізнавати людські обличчя, зелені масиви, небо і квіти. Якщо результат застосування стандартної установки не подобається, досить натиснути хрест, відзначає цю систему. Якщо відмінити застосування налаштування кілька разів, телефон запам'ятає вибір користувача і більше не буде пропонувати такий варіант.
  Рейтинг телефонів з кращими камерами: огляд моделей, характеристики, порівняння, відгуки

  Про плюси

  У рейтингах телефонів з кращими камерами і NFC «Р20 Про» займає одну з провідних позицій завдяки прекрасно сконструйованою системою, що дозволяє робити якісні знімки в темний час доби. Звичайно, сам факт наявності нічного режиму вказують в технічних характеристиках до своїх продуктів багато виробників, але саме китайський флагман першим випустив унікальну модель, яка тримає затвор відкритим протягом шести секунд, за підсумками чого формує досить чітку картинку.

  Простий смартфон дасть таке зображення лише при комплектації штативом, але розробники Huawei впровадили новий алгоритм обробки даних, що дозволяє зробити якісний знімок в ночі навіть у випадку, якщо у фотографа тремтять руки. Не менш важливий аспект, вартий уваги – п'ятикратне збільшення. Триразове працює в комплексі з основною камерою, тому навіть при наближенні знімок буде володіти високою деталізацією, що істотно перевищує підсумки застосування зума на простому смартфоні. У рейтингах телефонів за самою кращою камерою модель «Р20 Про» іноді займає найвище місце з-за сильної обробки зображення. Деякі вважають це перевагою, інші – недоліком техніки. Іншим здається, що кольори виходять занадто різкі і яскраві, неприродні, тому якість готової фотографії знижується. Існує й інша думка: знімки, виконані на цьому телефоні, деталізовані, чотки, динамічні, повністю готові до публікації без додаткових обробок.
  Рейтинг телефонів з кращими камерами: огляд моделей, характеристики, порівняння, відгуки

  «Епл Айфон Ікс»

  У рейтингах телефонів за самою кращою камерою цей смартфон цілком заслужено займає або перше місце, або одне з перших трьох. Його основний недолік – висока вартість, тому що покупка обійдеться нашому співвітчизнику не менше ніж у 80 тисяч рублів. Техніка, що забезпечує можливість фотографування, схожа з сьомою моделлю (варіацією «Плюс»), але дещо допрацьована, тому якість чудово. Є два сенсора потужністю 12 Мп, один з них оснащений об'єктивом, що дозволяє збільшувати зображення вдвічі.
  Обидві камери мають стабілізатори, причому система працює і при фотографуванні, і при запису відео. Максимум відео – 4К, 60 кадрів/сек. Відмітна особливість техніки – розширена діафрагма. Американський виробник розробив унікальну функцію підсвічування, що імітує освітлення в студії. Обробка застосовується вже після первинної зйомки, можна спробувати різні налаштування для однієї фотографії. Є можливість знімати сповільнено. Для такого режиму максимум дозволу 1080р, 240 к/сек. Як можна дізнатися з рейтингів телефонів з гарною камерою і батареєю, розробка «Эппла», випущена під найменуванням «Айфон Ікс», являє собою модель, оснащену відмінними можливостями фронтальної зйомки. Камера – 7 Мп, сконструйована за новою методикою TrueDepth, застосовна для розблокування смартфона. З допомогою такого телефону селфи можна робити в режимі портретної зйомки з відповідним варіантом освітлення. Особливо наголошується зручність керування моделлю, так як кількість налаштувань і функцій мінімізовано, а користуватися смартфоном простіше простого. Є сім стандартних режимів, з яких один оснащений додатковими налаштуваннями – він призначений для фотографування портретів.
  Рейтинг телефонів з кращими камерами: огляд моделей, характеристики, порівняння, відгуки

  Хороший чи не дуже?

  Як наголошується в рейтингах телефонів з гарною камерою і батареєю, серед важливих позитивних якостей «Айфона Ікс» – відмінна продуманість внутрішньої системи вибору налаштувань балансу білого, витримки та інших важливих параметрів. Смартфон створює три кадри з різними значеннями експозиції і з'єднує їх в одне зображення, при цьому від користувача не потрібно яких-небудь специфічних дій. Такий режим можна скасувати, можна налаштувати збереження і вихідних знімків, і готового комбінованого. Багато фахівці звертають увагу на якість зума – деталізація при використанні цієї моделі «Эппла» практично бездоганна. Втім, описаний вище китайський смартфон багатьма вважається в цьому аспекті більш якісним, особливо якщо мова йде про зйомки в затемнених умовах. «Айфон Ікс» чудово підходить любителям експериментів. У рейтингах телефонів з кращими камерами звертають увагу на відмінне портретне освітлення. Деяким здається, що для знімків селфи 7 Мп недостатньо, але на практиці фотографії, зроблені на цей смартфон, за своєю якістю привабливіше результатів зйомки практично будь-якої альтернативи. Техніка бездоганно передає відтінки, якість знімка відмінне, деталізація дуже висока, в наявності є портретний режим, що дозволяє розмити фон. Серед інших продуктів «Эппла» саме «Ікс» має саму якісну камеру. Для любителів цього американського виробника і фанатів селфи моделі краще в магазинах просто не знайти.
  Рейтинг телефонів з кращими камерами: огляд моделей, характеристики, порівняння, відгуки

  Корейські розробки

  У рейтингах телефонів з кращою камерою «Самсунг» міцно займає надійне місце ось уже не перший рік. Якщо говорити про флагманських моделях, то особливої уваги заслуговує новинка серії «Галаксі», випущена під найменуванням S9 Plus. У магазинах за цей телефон просять близько 67 тисяч рублів. Виправдовуючи свою ціну, смартфон пропонує користувачам відмінну за якістю основну камеру з корректирующийся діафрагмою. Така технологія давно використовується у фотоапаратах, але телефони раніше практично ніколи і ніким не монтувалася. Є два режими, між якими перемикаються пелюстки системи. При нестачі світла можна забезпечити більшу подачу освітлення в об'єктив, при яскравому сонці можна отримати більш різке зображення за рахунок прикриття отвори. Технічні параметри цієї моделі багато в чому схожі з розглянутим вище «Айфоном Ікс». Є дві камери потужністю 12 Мп, одна з яких оснащена подвоєним збільшенням. Обох камер виробник передбачив стабілізатори. Зйомка зі зниженою швидкістю доступна при роздільній здатності 1080р і швидкості 960 к/сек. І в рейтингах кращих телефонів-розкладачок з гарною камерою, і в топах сучасних смартфонів «Самсунг» займає високі позиції завдяки дивовижній надійності і стабільності. Виробник пропонує покупцям якісні вироби з параметрами, що не поступаються конкурентам. Зокрема, модель «С9 Плюс» серії «Галаксі» бездоганно знімає відео. Правда, потрібно розуміти: чим вище дозвіл, тим більше обсяг файлу, тому для максимальної якості відео тривалість обмежена п'ятьма хвилинами.
  Рейтинг телефонів з кращими камерами: огляд моделей, характеристики, порівняння, відгуки

  Зручно та надійно

  У рейтингах телефонів з кращими камерами обов'язково відзначають зручність використання програми, вбудованого в модель S9 Plus для фотографування. Є можливість підібрати відповідний рівень чутливості до світла, задати тривалість експозиції і величину діафрагми. Такі ж параметри можна вибрати для відеозйомки. Якщо користувач надає перевагу брати на себе мінімум відповідальності за вибором налаштувань, «Галаксі» не розчарує: є просунутий режим автоматичного підбору характеристик. Додаток, за допомогою якого можна користуватися камерою, досить легке і просте в застосуванні, хоча є кілька рис, які істотно відрізняють його від конкурентів. Як вважають деякі експерти, тут занадто багато функцій і символів, опцій і режимів, чого користуватися програмою непросто. Хоча традиційно «Самсунг» привертає увагу користувачів своїми моделями, що входять в рейтинги бюджетних мобільних телефонів з гарною камерою, флагман «С9 Плюс» заслуговує не меншої уваги. Він оснащений портретним режимом зйомки, однаково ефективним для всіх камер. Можна коректувати рівень розмитості заднього плану, а також декорувати знімок по своєму смаку. Розмитість можна регулювати на вже готовому малюнку. Готова картинка складений з двох, зроблених двома камерами, тому користувач може вибрати, яке з зображень буде домінуючим. Як кажуть фахівці, цей пристрій чудово справляється з функцією фотографування, забезпечує відмінний контраст і добре передає кольори, хоча може помилитися у відтінках шкіри. Для тих, хто не любить декорувати знімки, передбачена функція повної відмови від додаткових ефектів.
  Рейтинг телефонів з кращими камерами: огляд моделей, характеристики, порівняння, відгуки

  Флагман «Гугла»

  У порівнянні з описаними вище моделями телефон «Піксель 2 ХЛ» навіть можна було б внести в рейтинг недорогих телефонів з гарною камерою, якби не два «але»: в порівнянні з іншими продуктами ринку смартфонів прилад все одно коштує дорожче, крім того, в нашій країні офіційно не продається. Ціна на виріб залежить від коливання валютних курсів. При вигідному співвідношенні покупка обійдеться менш ніж 50 тисяч, при зміні не на користь покупця може перевищити 55 тисяч. А ось для західного клієнта ця модель з повним правом являє собою чи не кращий варіант бюджетного, доступного, якісного телефону з відмінними можливостями фотографування. Як кажуть фахівці, вже перший смартфон «Гугл» мав бездоганною камерою, а новинка має всі плюси попередників, істотно поліпшені інженерами фірми. Якщо порівнювати з описаними раніше моделями, телефон оснащений здвоєною камерою, але це не заважає йому створювати прекрасні кадри. Передбачена функція розмиття заднього фону на обох камерах. За замовчуванням активований режим HDR+, що забезпечує високу якість картинки. Смартфон створює десяток послідовних знімків, які потім програмно компілюються. Така кількість вихідного матеріалу гарантує широкий діапазон динаміки, різноманіття деталей. Різкість прекрасна, передача кольорів бездоганна, шуму практично немає. Якість зображень можна порівняти з результатом зйомки на дзеркальну фотокамеру.
  Рейтинг телефонів з кращими камерами: огляд моделей, характеристики, порівняння, відгуки

  Плюси і мінуси

  У рейтингах телефонів з хорошими камерами розглянута модель «Гугла» по праву займає одне з лідируючих місць. У той же час відзначається недолік: немає телеоб'єктиву. Інженери запропонували обхідний шлях вирішення проблеми через програмне забезпечення. Передбачена спеціальна система контролю, здатна пам'ятати текстури. Вона використовує цю інформацію, збільшуючи зображення і відтворюючи елементи, яких не вистачає при зйомці. Фактично це простий цифровий зум, але істотно поліпшений у порівнянні зі стандартом, тому результати вражають. Найкраще програма працює при фотографуванні людей, а казуси можуть виникнути, якщо знімати зелень, роздивлятися задні плани. Відзначається досить хороша якість знімків, зроблених при поганому освітленні. Для відеозйомки передбачена оптична стабілізація, завдяки чому готовий файл виглядає добре. Звук записується в монорежимі, тому якість трохи кульгає. Є можливість знімати із зменшеною швидкістю на дозволі 1080р, при цьому швидкість користувач вибирає між 120 к/с або вдвічі більшою. Приємно оформлено додаток, за допомогою якого контролюється робота камери. Воно лаконічно, немає нічого зайвого, тому програма працює швидко. Для управління передбачено кілька клавіш у верхньому блоці екрану. Професійного режиму не розроблено, але і потреби в ньому, як вважають фахівці, немає, оскільки автоматика працює бездоганно.
  Рейтинг телефонів з кращими камерами: огляд моделей, характеристики, порівняння, відгуки

  Просто і доступно

  Якщо немає бажання купувати флагманську модель, варто придивитися до рейтингів кнопкових телефонів з хорошою камерою. Досить цікаві, наприклад, японські розробки. Зокрема, компанія «Шарп» представила ринку чимало моделей з відмінними камерами. Їх основний недолік – необхідність перепрошивати техніку, щоб прибрати прив'язку до оператора стільникового зв'язку. Якщо ж немає бажання розбиратися з такими складнощами, можна придивитися до товарів з «Аліекспрес». У рейтингах недорогих телефонів з гарною камерою зазвичай згадуються:
 • «Мейзу» М6;
 • «Мото» G5S;
 • «Нокіа» 6.1;
 • «Соні» «Іксперія ХА1».
 • Всі ці смартфони коштують досить доступно, тому придбання моделі не буде суттєвим навантаженням для бюджету. Звичайно, вбудовані в них камери не такі хороші, як у описаних вище варіантів, але багато оцінюють їх як повністю виправдовують очікування.

  Популярі новини
  Загрузка...