Неонова стрічка: області застосування, варіанти підключення та монтажу

1011 0 Новини високих технологій

Як кажуть фахівці, гарний ремонт в квартирі – це тільки півсправи. Основне завдання — правильно виставити освітлення, щоб воно не підкреслювало, а приховувало огріхи обробки, які практично неминучі. При цьому важлива краса і естетика. Допомогти в цьому може неонова стрічка або трубка, світіння якої не тільки вигідно підкреслить цікавий дизайн, але і його облагородить. Сьогодні мова піде саме про цей виріб.

Неон: що він собою являє?

Подібна підсвічування була вельми популярної в 80-х роках минулого століття. Вона являє собою трубку, яку наповнює одноатомний інертний газ, не має запаху. При проходженні через нього струму з'являється м'яке світіння. Принцип роботи схожий з люмінесцентною лампою, однак неон абсолютно нешкідливий для людини.


Неонова стрічка: області застосування, варіанти підключення та монтажу
Сьогодні подібну підсвічування виготовляють трохи інакше. Всередині силіконового рукава розміщується світлодіодна неонова стрічка, яка більш практична, її можна укласти в будь-якому напрямку, незалежно від вигинів. При цьому немає необхідності використовувати спеціалізовані інструменти і пальники, здатні розм'якшити скло.

Комутація неонової стрічки: як підключається такий освітлювальний прилад?

Напруга звичайної домашньої мережі 220 В тут не підійде – лампа вмить вийде з ладу. Для підключення необхідний спеціальний високочастотний перетворювач. В залежності від характеристик приладу він може працювати від мережі 220 або 12 Ст. Якщо подібна підсвічування виготовлена на основі світлодіодів, для підключення використовується індивідуальний блок живлення необхідної потужності. Його вихідна напруга може бути дорівнює 1224 або 36 Ст. Такі стрічки або трубки мають спеціальне маркування у місцях, де дозволено їх розрізати. Виходить, що якщо гнучка неонова стрічка довжиною 5 м занадто велика, можна прибрати непотрібну частину без якого-небудь збитку для функціональності.


Неонова стрічка: області застосування, варіанти підключення та монтажу

Нюанси монтажу і області застосування

Подібна підсвічування застосовується повсюдно. Це стосується не тільки декорування стін, стелі або підлоги в квартирі. Використовують її і автомобілісти – неон під днищем машини в темний час доби створює враження, ніби вона ширяє над землею. Також непогано виглядає така підсвічування на колесах велосипедів. Багато запитують, як підключити неонову стрічку, щоб вона світилася на транспортному засобі без акумулятора. Все досить просто – харчуванням служать батарейки типу АА або ААА.
Неонова стрічка: області застосування, варіанти підключення та монтажу

Застосування для декоративного підсвічування в квартирі

Тут є де розгулятися фантазії. М'який, немов растекающийся світло створить романтичну обстановку або, навпаки, розставить акценти на певних об'єктах. Головна зручність неонових стрічок або трубок в тому, що монтувати їх дуже просто і з подібною роботою впорається навіть домашній майстер, що абсолютно не має такого досвіду. Переваг у такого підсвічування досить багато. Її можна розмістити в самих важкодоступних місцях, вибрати будь-які кольори, вона безпечна для зору. Основною відмінністю від звичайної світлодіодної стрічки можна назвати те, що при роботі між елементами не помітні розриви, затемнені ділянки. Величезний плюс ще й у тому, що під час роботи трубка практично не нагрівається.
Неонова стрічка: області застосування, варіанти підключення та монтажу
Варто застерегти бажаючих змонтувати неонову підсвітку у ванній. Подібні дії виправдані тільки у разі розміщення трубок на стелі – потрапляння води вони можуть не витримати. Для таких цілей можна використовувати клейку смугу, що накопичувала світло, що не вимагає підключення до мережі, однак вона буде видна лише в темряві. В іншому обмежень за способом і місцем монтажу ні, саме це і сприяє постійному зростанню популярності неонових стрічок.

Провід - ще один різновид неону

Порівняно недавно на російському ринку з'явилося виріб, трохи відрізняється за зовнішнім виглядом від стрічки. Це неоновий провід, який розподіляє світіння навколо, по всій площі. Він являє собою мідну жилу, покриту шаром люмінофора і оболонкою. Під впливом високочастотного перетворювача навколо нього виникає електричне поле. Воно і змушує світитися люмінофор.
Неонова стрічка: області застосування, варіанти підключення та монтажу

На закінчення

З кожним роком інженери створюють все нові джерела світла, які використовуються для створення різних дизайнів приміщень. Можливо, що завтра з'явиться що-небудь нове, але на сьогоднішній день неонові стрічки та трубки можна назвати найбільш прийнятними для ремонту в квартирі або надання неповторності автомобілю.

Популярі новини
Загрузка...