Як заблокувати завантажувач Xiaomi і навіщо це потрібно?

230 0 Новини високих технологій

Спеціальний завантажувач, який встановлений на смартфони Xiaomi, відкриває доступ до операційної системи, дозволяючи проводити з нею різні операції. Іноді це може бути зручно, а іноді може заважати. Тому з цієї статті ви дізнаєтеся кілька способів того, як заблокувати завантажувач Xiaomi, і зрозумієте, навіщо це потрібно.

Смартфони Xiaomi

Як заблокувати завантажувач Xiaomi і навіщо це потрібно?
Китайська компанія «Сяоми» була заснована зовсім недавно: у 2010 році. Тим не менш, вона моментально набрала обертів і стала випускати дешеві і якісні смартфони, які з кожним роком користуються все більшим попитом. Крім серії Redmi компанія стала випускати і фітнес-браслети, а також пауер-банки, ноутбуки, телевізори та іншу електроніку. Як у будь-якої компанії, у Xiaomi є свої плюси і мінуси. До плюсів можна віднести демократичні ціни, власну операційну систему і відмінні технічні характеристики. Окремої згадки заслуговує операційна система MIUI, яка є одноосібною розробкою компанії. Вона може бути спочатку трохи незвична, але через деякий час більшість користувачів настільки звикають до неї, що вже не відчувають бажання переходити на інші системи. Багато родзинки, такі як блокування за допомогою відбитка пальця, з'явилися в MIUI набагато раніше, ніж в інших компаніях. Система інтуїтивно зрозуміла, тому розібратися в ній може людина будь-якого віку.


Телефон Xiaomi Mi 8 став справжнім проривом в лінійці. Дисплей з високою контрастністю, тонкий корпус із закругленими краями і новітній процесор дозволяють зробити життя користувачів комфортною і зручною. Смартфон дозволяє робити відмінні знімки, які нічим не поступаються знятим на професійну камеру. Незважаючи на всі плюси, у Xiaomi є і деякі мінуси. Наприклад, невеликі недоробки в системі або слабка підтримка користувачів. В іншому ж китайські флагмани продовжують завойовувати серця споживачів і роблять їх життя ще більш зручною і комфортною.

Завантажувач «Сяоми»

Як заблокувати завантажувач Xiaomi Note 3? Для початку потрібно визначитися, яку роль відіграє завантажувач в системі «Сяоми». Завантажувач – це вбудований компонент на апаратах Xiaomi, який є аналогом BIOS. Якщо отримати права на внесення змін в систему, можна прямо впливати на різні галузі та програми. Стандартна ОС захищена від стороннього втручання в налаштування, тому для розблокування завантажувача потрібно докласти трохи зусиль. Крім того, компанія «Сяоми» блокує завантажувач для того, щоб уникнути впровадження в ОС вірусів, які останнім часом стали рости як гриби після дощу. Якщо ви стали власником смартфона, на якому можна виробляти різноманітні операції безпосередньо, то, найімовірніше, ви купили підробку. Тому уникайте вводити особисті дані на такому телефоні.


Навіщо блокувати завантажувач Xiaomi?
 • Для того щоб убезпечити себе і свої дані. При заблокованому завантажувачі шкідливі програми не будуть заважати і пересилати інформацію про банківських картах стороннім особам.
 • Наявність на телефоні розблокованого завантажувача ускладнюється зняття блокування викраденого або втраченого телефону.
 • Знайти телефон із заблокованим завантажувачем неможливо.
 • Для щотижневої верифікації. Розблокування завантажувача деякі програми можуть обходити цей ритуал, а це значить, що відновити систему в майбутньому ви не зможете.
  Як заблокувати завантажувач Xiaomi і навіщо це потрібно?
 • Як дізнатися статус завантажувача?

  Як дізнатися, чи заблокований завантажувач на Xiaomi? Зробити це можна декількома способами:
 • Через налаштування телефону.
 • З допомогою персонального комп'ютера Windows або Linux.
 • Найпростіший спосіб – зайти в налаштування смартфона в розділ «Про пристрій». Далі слід натиснути «Ядро» і відкрити вкладку Softwareversion. В ньому ви знайдете рядок Fastboot. Під нею можна побачити статус завантажувача. Якщо написано lock, значить, він заблокований. Якщо unlock - розблокований. Також статус можна дізнатися за допомогою комп'ютера з операційною системою «Віндоуз». Для цього потрібно завантажити смартфон в спеціальному режимі, який називається Fastboot, а потім підключити до комп'ютера за допомогою USB-кабель. Далі потрібно натиснути комбінацію Win + R, після чого на екрані з'явиться віконце служби. З допомогою команди cmd у вас відкриється командний рядок, в якому потрібно вбити поєднання «adb», а потім підтвердити виконання команди. Далі потрібно отримати інформацію про завантажувачі. Для цього достатньо вписати «fastboot oem device-info», після чого програма видасть результат «True» або «False». У першому випадку це буде означати, що завантажувач заблокований, а в другому - розблокований.
  Ще один спосіб дізнатися стан завантажувача Xiaomi Mi 8 - перевірити його за допомогою системи Linux. В даному випадку це можна зробити трохи швидше і простіше. Просто введіть в терміналі команду «adb — sudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastboot». При цьому смартфон повинен бути також у режимі Fastboot. Команда для перевірки статусу завантажувача така ж, як і на Windows. Іноді система може видати результат «Очікування пристрою». Це буде означати, що ви зайшли на комп'ютер не від імені адміністратора. Зміна користувача повинна виправити ситуацію.
  Як заблокувати завантажувач Xiaomi і навіщо це потрібно?

  Блокування завантажувача Xiaomi

  Іноді користувачам потрібно позбутися від системи, до якої відкритий доступ. Багато власники китайських смартфонів запитують, як заблокувати завантажувач Xiaomi. Зробити це можна декількома способами. Самий простий – за допомогою комп'ютера, без перепрошивки. Такий метод не вимагає видалення всіх даних, тому проходить набагато швидше. Що потрібно для блокування?
 • Комп'ютер з Windows 7-ї версії. Якщо у вас застаріла операційна система, то оновіть її, перш ніж починати процес.
 • Драйвери для телефону, які дозволять комп'ютера розпізнати його.
 • Заряджений акумулятор, для того щоб телефон не перервав процедуру на середині.
 • Офіційна прошивка на телефоні. В іншому випадку ви ризикуєте отримати «мертве» пристрій, яке навряд чи включиться повторно.
 • Також необхідно пам'ятати про те, що на деяких телефонах друга блокування може викликати помилки в системі. Якщо ви вже блокували завантажувач, а потім повторно розблокували його, то краще віднести пристрій до професіонала. Як проходить сам процес блокування?
 • Для початку потрібно відкрити програму Fastboot.
 • Далі слід перейти в розділ «Налагодження USB на вашому телефоні. Зазвичай він знаходиться в розділ для розробників.
 • Після включення режиму налагодження вам потрібно підключити телефон до комп'ютера. Зробити це потрібно за допомогою заздалегідь підготовленого проводу USB.
 • Відкрийте вікно команд в папці з adb.
 • Вас залишилося лише ввести команду adb reboot fastboot. Далі введіть fastboot oem lock і натисніть Enter.
 • Блокування через перепрошивку

  Як заблокувати завантажувач Xiaomi і навіщо це потрібно?
  Існує ще один спосіб заблокувати завантажувач. Він більш трудомісткий і вимагає обов'язкового збереження всіх даних. Як заблокувати завантажувач Xiaomi через перепрошивку? Необхідно виконати наступне:

 • Перенесіть всі дані на комп'ютер. На жаль, в процесі перепрошивання абсолютно вся інформація буде видалена. Тому важливо скопіювати всі: від фотографій до номерів телефонів і заміток. Незайвим буде і додаткове копіювання на зовнішній жорсткий диск або хмарне сховище в тому випадку, якщо обсяг даних дуже великий.
 • Скачайте офіційну прошивку MIUI. Знайти її можна на сайті компанії Xiaomi. Переконайтеся, що ви завантажуєте не стороннє додаток.
 • Скачайте MiFlash. За допомогою цієї завантажувальної програми буде встановлюватися нова ОС на ваш телефон. У цьому випадку також важливо користуватися лише офіційними версіями.
 • Запустіть завантажувач і вкажіть шлях до завантаженої операційній системі.
 • Потім увімкніть режим Fastboot на смартфоні.
 • Підключіть його до комп'ютера.
 • Натисніть Refresh і дочекайтеся появи вашого пристрою у списку.
 • Дочекайтеся закінчення операції.
 • Як ви бачите, відповідь на питання, як заблокувати завантажувач Xiaomi через командний рядок, досить простий. Для цього достатньо встановити одну програму і завантажити останню версію ОС. Мабуть, найскладнішим у цьому є необхідність копіювання всіх даних.

  Можливі проблеми

  При будь-якому способі під час установки можуть виникнути проблеми. Але на більшу частину з них вже є готові рішення:
 • Якщо у вас виникли проблеми під час входу у ваш аккаунт, то замість логіна або телефону вкажіть свій ID.
 • Повідомлення з позначкою Network Error може свідчити про проблеми на сервері компанії. Очистіть ваш кеш або поміняйте IP-адресу.
 • Якщо ваша система не підтримує блокування завантажувача, то вихід тільки один – перепрошити девайс.
 • Іноді процес зупиняється на середині. В цьому випадку допомогти зможе переустановка драйверів для телефону на комп'ютері.
 • Телефон не переходить у режим Fastboot. Для появи командного вікна на екрані телефону потрібно натиснути на кнопку живлення і кнопку зменшення гучності. Повторіть кілька разів, якщо це не спрацьовує.
 • Комп'ютер не бачить телефон. Це досить поширена ситуація, причиною якої може стати пошкоджений шнур USB або відсутність потрібних драйверів.
 • Після блокування телефон довго не включається. Не самий хороший результат, який відразу змушує задуматися про те, які помилки ви зробили під час процедури. Однак, можливо, ви просто відключили кабель занадто рано або біля телефону сіла батарея. Спробуйте повторити процедуру з самого початку.
 • Після того як ви заблокували завантажувач і перший раз включили телефон, не чекайте, що він відразу ж почне працювати. Як правило, девайсу потрібно час, тому він може залишатися неактивним протягом декількох хвилин. Багато власників телефонів побоюються того, що блокування завантажувача може зробити згубний вплив на швидкість роботи телефону. Але вона змінює тільки можливості користувача вносити зміни в систему MIUI, роблячи її закритою від стороннього втручання. Таким чином, заблокований завантажувач ні в якій мірі не може сповільнити смартфон, зате точно підвищить безпеку ваших даних.
  Як заблокувати завантажувач Xiaomi і навіщо це потрібно?

  Процес розблокування

  Набагато частіше користувачі запитують, як розблокувати Завантажувач. Як це можна зробити?
 • Отримайте дозвіл на розблокування. Запит можна залишити на офіційному сайті компанії, увійшовши в особистий кабінет.
 • Завантажте утиліту MiFlash.
 • Відкрийте її і введіть свій ID і пароль.
 • Натисніть кнопку «Розблокувати».
 • Після цього ви можете встановити на свій смартфон будь-яку прошивку, в тому числі і російськомовну, а також будь-які програми. Іноді під час подачі заяви на розблокування може виникнути помилка. Слідкуйте за статусом своєї заявки в особистому кабінеті або подайте ще одне прохання, якщо після першого пройшло вже достатньо часу. Версія завантажувача Xiaomi залежить від моделі телефону і операційної системи. Тому перед розблокуванням краще її оновити.

  Як прошити Xiaomi з заблокованим завантажувачем

  Коли ви купуєте смартфон, на ньому вже стоїть прошивка, яка передбачає певну версію операційної системи. Однак це може бути зручно для всіх. На даний момент існує безліч кастомних версій, доопрацьованих користувачами. Часто вони набагато зручніше, ніж версії офіційних виробників. Те ж стосується і ОС MIUI. У ній часто присутні непотрібні опції і програм, які неможливо видалити. Тому хороша новина полягає в тому, що ви завжди можете змінити її. Користувач може знайти багатий асортимент прошивок як російською, так і англійською мовою. Офіційну версію завжди можна завантажити на сайті Xiaomi. На жаль, якщо у вас заблоковано Bootloader (завантажувач), то встановити нову прошивку буде неможливо. Варіант один – або розблокувати його, або купувати більш стару версію, на якій доступ до завантажувачу ще відкритий для всіх користувачів. Якщо ви боїтеся втручання шкідливих програм, то після перепрошивки просто заблокуйте Bootloader назад.
  Як заблокувати завантажувач Xiaomi і навіщо це потрібно?

  Поради фахівців

  Щодо використання завантажувача в системі Xiaomi існує безліч думок. Що радять фахівці? Вони однозначно не рекомендують залишати ОС відкритою для втручань. Після цієї процедури користувач не зможе встановити «нерідну» систему або прошивку з підтримкою російської мови. Але і доступ до системних файлів буде закритий, а значить, ймовірність проникнення шкідливих програм буде наближатися до нуля. Розблокований завантажувач схожий на ранку, в яку може потрапити будь-яка інфекція. Тому проводити різні маніпуляції може тільки досвідчений людина, що розбирається в пристрої смартфонів. Крім того, сама система MIUI надійна захищена від стороннього втручання. Тому з великою часткою ймовірності після зміни прошивки вона може запросто визначити, як був розблокований Bootloader, і накласти заборону на будь-які дії. В результаті телефон перестане включатися, а вам доведеться витратити певну суму на ремонт. Як заблокувати завантажувач Xiaomi? Найкраще це робити за допомогою повної перепрошивки пристрою. Це більш складний метод, але в той же час і більш надійний. Якщо ж ви вирішили заблокувати завантажувач за допомогою розділу «Налагодження USB», у разі встановлення кастомних прошивки ваш телефон може зовсім перестати функціонувати належним чином.
  Як заблокувати завантажувач Xiaomi і навіщо це потрібно?

  Підсумки

  Перепрошивка, установка різних програм не з офіційних джерел – все це може послужити причиною поломки вашого смартфона або його некоректній роботі. Тому багато користувачів запитують про те, як заблокувати завантажувач Xiaomi. Зробити це можна двома способами: за допомогою командного рядка або з допомогою повної перепрошивки. Перший варіант більш швидкий, до того ж він дозволяє зберегти всі особисті дані. А другий дозволяє повністю перевстановити прошивку, тим самим усунувши всі помилки.

  Популярі новини
  Загрузка...