"Союз 50АС-012": опис, технічні характеристики, моделі, відгуки

228 0 Новини високих технологій

Сучасні акустичні системи високого класу коштують дуже дорого. Далеко не у всіх є гроші на такі колонки. І тоді є сенс звернути увагу на Hi-End АС з минулого. Багато з них навіть в сучасних реаліях можуть дати фору великій кількості сучасних колонок. Саме такими є "Союз 50АС-012". Відмінна акустична система родом з Радянського Союзу. Вона відрізняється привабливим зовнішнім виглядом і відмінними технічними характеристиками. Про все це ми поговоримо докладно. Але спочатку трохи загальної інформації про даних колонках.

"Союз 50АС-012": опис, технічні характеристики, моделі, відгуки

Загальна інформація про "Союзі"

Строго кажучи, ці колонки можна віднести до продукції родом з СРСР з великою натяжкою. Їх випуск розпочався в 1991 році. А до цього часу Радянський Союз вже благополучно розвалився. Тим не менш Брянський електромеханічний завод почав виробництво даної акустичної системи. Але випускалася вона недовго. Вже до 1998 році виробництво було зупинено, а завод теж успішно розвалився. Тим не менш АС "Союз 50АС-012" виглядала і звучала відмінно. Вона відноситься до акустичних систем високого класу і дещо нагадує незабутні S90 від "Радіотехніки". Але це вже зовсім інша історія. Розглянемо дизайн даних колонок.


"Союз 50АС-012": опис, технічні характеристики, моделі, відгуки

Зовнішній вигляд і дизайн

Як вже говорилося вище, дані колонки дуже нагадують легендарні S90 від "Радіотехніки". І це дійсно так. Однак колір корпусу трохи інший (стилізований під світле дерево) і регулятори високих і середніх частот виконані в іншому стилі. На передній панелі розташовується три динаміка (НЧ, ВЧ і СЧ), прикриті декоративною решіткою. Біля днища - отвір фазоінвертора. На задній панелі розташовуються клеми для підключення до підсилювача. Акустична система "Союз 50АС-012" відрізняється значними розмірами. Колонки дуже великі. І важкі. Воно й зрозуміло, адже ця акустика відноситься до класу підлогової. Виглядають такі колонки цілком симпатично. Проблема полягає тільки в тому, що до нашого часу в пристойному вигляді дійшли лише поодинокі екземпляри. Однак продовжимо розглядати цю цікаву акустику. На черзі технічні характеристики.


"Союз 50АС-012": опис, технічні характеристики, моделі, відгуки

Основні технічні характеристики колонок

Отже, розглянемо детальніше колонки "Союз 50АС-012". Характеристики даної акустичної системи відмінні. Так і повинно бути, оскільки акустика відноситься до класу Hi-End. У СРСР ці пристрої називалися "вищого ступеня складності". Діапазон відтворюваних частот досить значний. Нижня межа діапазону - 40 герц. Гранична межа - 25000 герц. Не дивно, що колонки забезпечують якісне звучання в будь-яких умовах. Чутливість АС - 85 дБ. Відмінний показник. Короткострокова номінальна потужність - 50 "чесних" ват. Але краще використовувати колонки в діапазоні від 15 до 40 Ватт. Більше не варто. Можуть згоріти. Номінальний опір - 8 Ом. Розкачати ці колонки зможе будь-який підсилювач. Проте краще використовувати повний, "високого ступеня складності". Саме з таким підсилювачем можна добитися найбільш якісного звуку. До речі, про останнє.
"Союз 50АС-012": опис, технічні характеристики, моделі, відгуки

Якість звуку

Яким звучанням можуть порадувати користувачів "Союз 50АС-012"? Характеристики не збрехали. Якість звуку насправді вельми вражає. Але тільки якщо використовувати їх з такими підсилювачами, як "Бриг", "Амфітон" або "Корвет". Також варто подбати про джерело звуку. Найкраще відтворювати всі записи через якісний програвач компакт-дисків. Підійде також комп'ютер або ноутбук із зовнішнім ЦАПом. Колонкам відмінно вдаються жанри, які не вимагають особливої деталізації: реп, хіп-хоп, техно, транс, попса і так далі. Але ця акустична система чудово справляється і з інструментальними жанрами. Рок, метал, панк, класика звучать цілком достовірно. Є повна сцена, частоти не змащені, тріска при відтворенні низів не чути. Відмінні колонки родом з минулого. Вони порадують навіть найвибагливіших аудіофілов. Але чи так це насправді? Подивимося, що скажуть ті, хто вже придбав собі такі колонки.
"Союз 50АС-012": опис, технічні характеристики, моделі, відгуки

Позитивні відгуки власників

Отже, що говорять власники чудових колонок "Союз 50АС-012"? Відгуки користувачів в цьому плані досить красномовні: практично всі власники задоволені даної акустичної системою. Багато з них зазначають, що колонки забезпечують високоякісний звук навіть з посереднім підсилювачем. Ще одна особливість - якість виконання. Користувачі реально здивовані тим, що в такий час російський завод зміг випустити настільки якісні колонки. Також власники говорять про те, що дані АС коштують дуже недорого. І при цьому є відмінною альтернативою сучасним акустичним системам стандарту Hi-End. І це дійсно так. Придбати дані колонки в пристойному стані можна за відверті копійки. Загалом, користувачі задоволені акустичною системою "Союз 50АС-012". Але уточнюють, що якісний звук можливий тільки в сполученні з іншими пристроями відповідного класу. І це дійсно так. Однак знайшлися ті, хто з якоїсь причини розчарувався в цих колонках. З чим це пов'язано? Спробуємо розібратися.
"Союз 50АС-012": опис, технічні характеристики, моделі, відгуки

Негативні відгуки власників

Чому ж не влаштували деяких меломанів "Союз 50АС-012"? Відгуки негативного характеру нечисленні, але правдиві. Тому треба звернути на них увагу. Варто відразу відзначити, що з якістю звуку або збірки вони ніяк не пов'язані. Найбільше скарг на те, що знайти такі колонки на вторинному ринку велика проблема. Свого часу їх було випущено не особливо багато. Тому далеко не багато встигли їх придбати. Тому і знайти їх дуже важко. Набагато простіше відкопати на барахолці їх близнюків - "Радіотехніку S90". Також багато скаржаться і на те, що дуже мало таких акустичних систем дійшли до наших днів у пристойному вигляді. Більшість колонок настільки вбиті, що купувати їх немає ніякого сенсу. На відновлення піде більше сил і грошей. Є і ті користувачі, яким не сподобався дизайн "Союзу". Мовляв, вони занадто схожі на інші колонки. Але ось це твердження не має права на життя. Дизайн відмінний. Розробники вибрали єдино вірний шлях - скопіювали найбільш вдалий зовнішній вигляд і трохи модифікували його. Такий підхід цілком виправданий. Особливо якщо врахувати, в який час проектувалися і створювалися дані колонки.

Висновок

Отже, вище ми розглянули акустичну систему високого класу "Союз 50АС-012". Ці колонки були створені в 1991 році на радіоелектронного заводі в місті Брянську. З тих пір пройшло вже багато років, але ці АС досі актуальні. Якщо, звичайно, вдасться їх знайти на вторинному ринку в пристойному стані. Навіть у сучасних реаліях дані колонки зможуть замінити собою акустичні системи високого класу. У Брянського заводу вийшла досить вдала модель. Тому якщо є шанс придбати цю акустичну систему, то не варто його упускати.

Популярі новини
Загрузка...