15АС 408: опис, технічні характеристики, особливості експлуатації та ремонту акустичної системи

270 0 Новини високих технологій

Сучасні акустичні системи прийнятного якості коштують недозволено дорого. Тому багато хто воліє використовувати радянські зразки колонок. І дійсно, за часів СРСР знали толк в якісних акустичних системах. До послуг меломанів були круті "Амфитоны", так і більш скромні "Радіотехніка". А в бюджетному сегменті бал правили АС "Вега". Вони відрізнялися низькою ціною і прийнятною якістю. Хоча в той час особливо вибирати (і тим більше порівнювати з зарубіжними аналогами) було не можна. Але ні для кого не секрет, що майже всі пристрої (у тому числі й акустичні) були точними копіями західної електроніки. Точно такими ж були і 15АС-408 "Вега". Ми розглянемо їх основні характеристики та особливості. Але спочатку кілька слів про саму компанію.


15АС 408: опис, технічні характеристики, особливості експлуатації та ремонту акустичної системи

Про компанії "Вега"

У досить складному і важкому для країни 1946 році був створений державний завод радіоелектроніки в місті Бердске. Саме цю дату прийнято вважати часом народження виробничого об'єднання "Вега". Вже в 1947 році був випущений перший транзисторний радіоприймач - "Рекорд 46". Трохи пізніше завод освоїв випуск іншої електроніки: підсилювачів, електрофонів, програвачів, магнітофонів і акустичних систем. Аж до кінця вісімдесятих років минулого століття продукція заводу "Вега" була популярна і дуже затребувана. Стали на конвеєр такі популярні пристрої, як програвачі компакт-дисків, музичні центри та стереокомплексы. І раптом все припинилося. Разом з розвалом СРСР. У 1991 році на заводі провели скорочення штату. В кінці дев'яностих завод був перейменований в акціонерне товариство. А вже двохтисячного з'явилося виробниче об'єднання "Вега", яке стало займатися ремонтом техніки і (дуже рідко) її створенням. Так від колишнього гіганта в області електроніки залишилися ріжки та ніжки. "Вега" 15АС-408 є однією з останніх акустичних систем, що були розроблені на даному заводі. Після неї вже нічого нового і якісного не було.


15АС 408: опис, технічні характеристики, особливості експлуатації та ремонту акустичної системи

Зовнішній вигляд колонок

Розглянемо дизайн даних колонок. Кабінети виконані з фанерних листів (багатошарових) і покриті шпоном з цілком дорогих порід дерева. На передній панелі (яка виконана з пластика) розташовуються захисні решітки динаміків і щілину пасивного випромінювача (теж прикрита захисною сіткою). Відразу над випромінювачем розташовується низькочастотний динамік. Над ним, трохи зміщений в праву сторону - середньочастотник. Спеціального високочастотного динаміка (твітера) тут немає, так як двосмугова акустична система. Габарити у 15АС-408 досить-таки скромні (у порівнянні з іншими радянськими колонками), так як саме ця АС призначена для установки на полиці. Але ніщо не заважає повісити її на стіну. Для цієї мети на задній стінці є спеціальні "вуха". Ось і все, що потрібно було дізнатися про зовнішньому вигляді колонок. Тепер перейдемо до технічних характеристик.
15АС 408: опис, технічні характеристики, особливості експлуатації та ремонту акустичної системи

Основні технічні характеристики АС

Отже, перейдемо до більш цікавої інформації про акустичній системі 15АС-408. Характеристики її такі, що користувач може розраховувати на цілком прийнятний звук. Але за умови наявності якісного підсилювача і адекватного джерела звуку. Діапазон відтворюваних частот у даних колонок середній. Нижня планка - 63 герца. Верхня - 20000 герц. У багатьох сучасних китайських колонок точно такий же діапазон. Але звучать вони набагато гірше. Чутливість у 15АС-408 - 83 дБ. Це хороший показник для акустики такого класу. Номінальна потужність кожної колонки - 25 Ватт. Варто врахувати, що це "чесні" Вати, а не ті, які пишуться на китайських колонках. І 25 Вт цілком достатньо для озвучування величезної кімнати. Колонки володіють електричним опором 4 Ом. Це означає, що колонки зможуть працювати практично з будь-яким підсилювачем. Акустична система оснащена двома динаміками з паперовими дифузорами. Вони, звичайно, хороші, але з часом старіють і потребують ремонту. В іншому характеристики колонок цілком прийнятні.
15АС 408: опис, технічні характеристики, особливості експлуатації та ремонту акустичної системи

Якість звуку

А тепер поговоримо про якість звуку, яке забезпечують колонки 15АС-408. При відтворенні простий музики (електроніка, поп, реп) якість цілком прийнятне. Ці жанри досить прості і "одноклеточны". Практично всі частоти відтворюються правильно. Немає просідання середніх частот. Ось тільки високих трохи не вистачає (твітера-то немає) і занадто багато низьких. А ось зі складними інструментальними жанрами (рок, метал, панк, класика) справа йде погано. Помітні провали на всіх частотах. У колонок просто немає ресурсу для того, щоб достовірно відтворити таку музику. Крутий підсилювач, просунуті дроти і еквалайзери тут не допоможуть. Ще одна особливість: глухий звук з-за неякісних матеріалів корпусу (або швидше застарілих) і стареньких динаміків. Якщо дані колонки трохи модифікувати, то можна домогтися досить якісного звуку. У всякому разі, багато сучасні китайські аналоги не можуть забезпечити навіть такий звук, який є у звичайних 15АС-408.
15АС 408: опис, технічні характеристики, особливості експлуатації та ремонту акустичної системи

Позитивні відгуки власників

Взагалі, власників даної акустичної системи досить багато, так як ці колонки в свій час були досить популярними. Що ж вони говорять про "Вега" 15АС-408? Відгуки про цю акустиці не відрізняються якими-небудь постійністю. Є як негативні, так і позитивні коментарі. Причому останніх явно більше. Однак про все по порядку. Спочатку розглянемо позитивні. Багато користувачі відзначають, що для свого класу у цих колонок непоганий звук. Однак складні жанри вони на них не слухали. Також власники заявляють, що дана акустична система легко працює з підсилювачами будь-якого типу. Така універсальність - як раз те, що потрібно середньостатистичному користувачу. Позитивних коментарів удостоїлося також якість збірки даної акустичної системи. Не порівняти з сучасними виробами від тієї ж "Веги". Багато власників даних колонок заявляють, що це чудове бюджетний варіант для тих, хто не хоче переплачувати за сучасну акустика класу Hi-Fi. І вони абсолютно праві. Однак на цьому позитивні відгуки закінчуються. Настав час перейти до негативних.

15АС 408: опис, технічні характеристики, особливості експлуатації та ремонту акустичної системи

Негативні відгуки власників

Ті, кого не влаштували 15АС-408 від "Веги" наводять вагомі аргументи. Вони відзначають, що колонки не відповідають своєму класу і нездатні видати чисте звучання. Більш того, багато власників заявляють, що вони схожі настільним китайським пищалкам. Ймовірно, у них просто "убиті" колонки. Але в чомусь вони праві. Чистого звуку від даної акустичної системи домогтися неможливо. Ці колонки добре підходять для перегляду відеороликів на комп'ютері (що підтверджують користувачі), але ніяк не для відтворення музики.

Особливості ремонту

З-за простоти конструкції даних колонок їх ремонт гранично простий. Перше, що виходить з ладу - це паперові дифузори динаміків. Замінити їх не вийде ніяк. Тому доведеться міняти весь динамік. Знайти такі на барахолці не складе ніякої праці. Також можна буде відразу замінити штатні проводу на більш якісні. А взагалі, розібрати корпус колонки для того, щоб дістатися до нутрощів - не проблема. Під пластиковими корпусами передній частині колонки заховані болти. Варто тільки віджати спеціальні заглушки (якщо вони збереглися), і можна буде без проблем розкрутити болти. Задня кришка теж легко знімається. А потім потрібно буде тільки акуратно витягти динамік, отпаять дроти, встановити новий і паяти проводи назад. Ось і весь ремонт.

Вердикт

Отже, варто шукати та купувати 15АС-408 виробництва "Веги"? Якщо потрібні недорогі колонки з посереднім звуком для перегляду роликів - то можна їх придбати. А якщо ви цінуєте якісний звук і любите слухати музику (особливо складних інструментальних жанрів), то краще утриматися від покупки. Буде суцільне розчарування.

Висновок

Трохи вище ми розглянули бюджетну акустичну систему з далекого минулого 15АС-408 від виробничого об'єднання "Вега". Це досить посередні колонки, які можна використовувати тільки в тому випадку, якщо нічого кращого під рукою в даний момент немає. При першій же можливості краще замінити їх на більш якісну АС.

Популярі новини
Загрузка...