На планшеті пропадає звук: що робити, як його налаштувати?

97 0 Новини високих технологій

Проблеми з планшетами, як і з смартфонами, досить часто трапляються. Причому це відбувається як у бюджетних моделях, так і в більш дорогих. Вони можуть бути викликані недобросовісної складанням, дешевими матеріалами, неправильною експлуатацією і системними збоями. Часто буває так, що на планшеті пропадає звук, і не всі знають, що з цим робити.

Проблема

Якщо раніше планшет був інструментом для роботи, то зараз його часто купують як гаджета для розваги. І незважаючи на збільшені розміри смартфонів і їх потужну продуктивність, поки що ринок таблет тримається на плаву. Коли пропадає звук на планшеті, багато хто починає думати на погану збірку і неякісні матеріали. І деякі дійсно можуть виявитися праві. Але найчастіше подібна проблема може критися в звичайному системному збої.


Розібравшись в питанні, кожен з легкістю зможе самостійно виправити помилку. При цьому не потрібно буде нести планшет в ремонт і витрачати гроші на сервіс.

Причини проблеми

Якщо немає звуку на планшеті або він став тихіше, треба розуміти причини цього. Найбільш поширеними вважаються проблеми з налаштуванням:
 • випадкове вимкнення гучності;
 • використання «тихого» режиму;
 • вибір певного профілю звуку;
 • апаратний збій.
 • Всі ці проблеми вирішуються простою настройкою при первинному встановленні діагнозу. Але є і більш складні причини — механічна поломка. У цьому випадку може вийти з ладу звуковий модуль, аудіороз'єм і динаміки.
  На планшеті пропадає звук: що робити, як його налаштувати?
  Існують також більш складні програмні збої. З ними справлятися важче. Іноді набагато простіше зробити скидання до заводських налаштувань, щоб позбутися від них.

  Механічна поломка

  Отже, самий неприємний варіант — механічна поломка. Якщо через неї пропадає звук на планшеті, значить, доведеться звернутися в сервісний центр. Мова може йти про заводському браку. У цьому випадку проблема визначається в перші години після покупки, тому досить повернути пристрій в магазин.


  Проблема може бути пов'язана з тим, що з ладу вийшов звуковий чіпсет, динамік або роз'єм. Якщо у вас є гарантія на планшет, то відразу варто нести його в сервісний центр. Але потрібно розуміти, якщо причина в недбалої експлуатації, за ремонт доведеться платити. Також багато відзначають те, що звук з динаміків йде, а в навушниках його немає. Тут очевидна проблема саме в гарнітурі. Досить підключити її до будь-якого іншого пристрою. Буває і ситуація навпаки: звук в навушниках є, а в динаміках його немає. Найчастіше перемикач знаходиться в самому роз'ємі. Він може окислитися, і станеться подібна ситуація. Може бути тимчасовий глюк, який пройде через кілька хвилин, а може, доведеться нести таблет в ремонт, на заміну цього перемикача. Звичайно, можна спробувати самостійно полагодити планшет з механічною поломкою. Але варто розуміти, що в цьому випадку ви ризикуєте. У процесі самостійного ремонту можна ненароком пошкодити контакти або зламати якусь деталь.
  На планшеті пропадає звук: що робити, як його налаштувати?

  Настроювання пристрою

  Якщо ви все-таки впевнені, що на планшеті пропадає звук не з-за механічних поломок, почати діагностику варто з налаштування. Як вже згадувалося раніше, найбільш поширеною помилкою є неправильна конфігурація. Іноді користувач може самостійно відключити звук. Таке відбувається, якщо відрегулювати гучність на мінімум. У деяких моделях включається режим «Без звуку».
  Якщо таке сталося, в статус-барі з'явиться символ перекресленого гучномовця. Потрібно опустити шторку і вибрати режим. Зробити це можна в меню налаштувань. Переходячи в розділ зі звуком, можна налаштувати потрібний режим. До речі, тут же стоїть подивитися профілі. Можливо, ви неправильно налаштували їх. Буває так, що весь профіль налаштований на гучний виклик і сигнали попередження, але один з повзунків випадково був выкручен на мінімум. Після збереження профілю повідомлення можуть приходити зі звуком, а всі інші процеси відбуваються без нього.

  Гучність планшета

  Як збільшити звук на планшеті? По-перше, для цього є на бічній грані пристрою гойдалка гучності. Завдяки їй можна робити тихіше або голосніше. По-друге, можна перейти в налаштування. Іноді загальна гучність всіх звуків може бути прикручена. Досить встановити повзунок на потрібне значення.
  На планшеті пропадає звук: що робити, як його налаштувати?
  По-третє, проблема може бути в медіаплеєрі. Припустимо, що ви завантажили фільм і включили його. Але не розумієте, чому на планшеті став тихий звук. Це може бути пов'язано з тим, що на самому плеєрі встановлена мінімальна гучність. Також причиною може бути сама програма для відтворення. Варто спробувати перевстановити її або знайти аналог.

  Програмні збої

  Найчастіше вони трапляються з дешевими пристроями. Наприклад, планшет Window, який очевидно був випущений для того, щоб багато хто подумав, що він на операційній системі Windows, є бюджетною моделлю. Такий варіант зазвичай купують для дітей та їхніх ігор. Система в ньому слабка, а «залізо» низької продуктивності. Тому програмні збої тут трапляються часто. Якщо ж у вас в руках більш або менш дорогий таблет, то і з ним можуть відбуватися подібні проблеми. Найчастіше вони пов'язані з Android, який і так недостатньо опрацьована.
  На планшеті пропадає звук: що робити, як його налаштувати?
  Іноді звук може з'явитися відразу після перезавантаження. Але краще всього зробити повну діагностику. Після перезавантаження можна встановити антивірусну програму. Іноді причиною погіршення гучності звуку можуть бути віруси. Хоча з ними не завжди вдається впоратися подібним чином. Варто сказати і про різних програмах, які могли змінити звук. Наприклад, деякі утиліти-оптимізатори можуть працювати некоректно. Точніше, свою роботу вони виконують на совість, але інколи шкодять самій системі. У гонитві за прискоренням ОС, вони завершують деякі процеси, які насправді були важливі. Також варто придивитися до спеціальним програмам для поліпшення звуку. Деякі користувачі вважають, що подібні утиліти можуть ще більше збільшити гучність сигналів і поліпшити якість. Але насправді таких програм практично не існує. Частіше вони шкодять, ніж допомагають.

  Кардинальний метод

  Якщо нічого не допомагає, є останній варіант — скидання до заводських налаштувань. Це команда, яка дозволяє видалити все, що є на планшеті, щоб повернутися до його первісного стану.
  На планшеті пропадає звук: що робити, як його налаштувати?
  В залежності від моделі таблет, зробити скидання можна різними способами. Простіше всього перейти в налаштування і знайти відповідне меню. Іноді опція знаходиться в розділі «Про телефон» або «Пам'ять і резервні копії». Якщо ви з якоїсь причини не знайшли у налаштуваннях цю функцію, її можна запустити за допомогою клавіш пристрою. Потрібно вимкнути планшет, затиснути кнопку збільшення гучності і харчування, дочекатися запуску спеціального меню. У списку необхідно знайти рядок Hard Reset або Wipe Data/Factory Reset. Після перезавантаження планшета, якщо причина була саме в програмній збої, звук з'явиться. Якщо і це не допомогло, тоді доведеться звертатися в сервісний центр.

  Популярі новини
  Загрузка...