Налаштування Інтернету МТС. Налаштування роутера МТС. Налаштування роутера МТС 4G

122 0 Новини високих технологій

Компанія МТС є одним з найбільших провайдерів кабельного кабельного і мобільного Інтернету в Росії. Наявність великої кількості пристроїв з виходом у Всесвітню мережу вимагає організації локальних мереж на базі маршрутизаторів. Самі роутери повинні бути налаштовані для доступу до Мережі інтернет через вибраного провайдера. Стаття допоможе читачам провести установку, підключення та налаштування роутерів МТС різних виробників своїми силами.

Зовнішній вид роутерів

Провайдер Інтернету МТС не практикує підтримку обмежень на використання роутерів певних моделей. Стабільну і надійну роботу в його мережах показали моделі від виробників Zyxel і ASUS.
Налаштування Інтернету МТС. Налаштування роутера МТС. Налаштування роутера МТС 4G
Передні панелі корпусів призначені для розміщення на них лінійки світлодіодних індикаторів або підсвічених зсередини піктограм. Вони інформують користувача про підключення джерела живлення, надходження і передачі інформації від провайдера, справності WI-FI мережі, підключення користувачів по кабельним лініям. Індикатори можуть змінювати свій колір залежно від стану контрольованої ланцюга, працювати в режимах мовчання, постійного світіння або проблиску.


Налаштування Інтернету МТС. Налаштування роутера МТС. Налаштування роутера МТС 4G
На задній панелі корпусів розташовуються роз'єми різної конфігурації. Штекерні гнізда служать для подачі живлення роутерів. Коннектори RJ-11 використовуються при підключенні до ADSL-лініях доступу до Інтернету. Коннектори RJ-45 якщо провайдер забезпечує доступ до Глобальної мережі за технологією FTTx. Аналогічний тип роз'ємів застосовується і в складі «витої пари». Дані кабельні зборки необхідні для об'єднання в локальну мережу кінцевих пристроїв, що не мають WI-FI модулів. Деякі моделі маршрутизаторів і USB-роз'єми. Вони використовуються для підключення мобільних модемів, зовнішніх жорстких дисків, флеш-накопичувачів. На задній панелі майже всіх роутерів виробники встановлюють кнопки, які необхідні для виконання деяких маніпуляцій. Наприклад, POWER (ON/OFF) включає і вимикає маршрутизатор. WPS служить для з'єднання по Wi-Fi користувальницьких девайсів з автоматичною підстановкою пароля. RESET скидання до заводських налаштувань. Деякі моделі Zyxel мають перемикач, що визначає режим використання маршрутизатора локальної мережі. Кількість високочастотних роз'ємів відповідає числу використовуваних антен діапазонів WI-FI.


Підключення та підготовка до налаштування

Підключення до мережі провайдера МТС проводиться кабелем Ethernet, який заводиться в житлове приміщення працівниками технічної служби компанії. Його коннектор RJ-45 стикується з WAN-порт роутера. Довжина кабелю має бути заздалегідь визначена з урахуванням місця встановлення маршрутизатора. До штекерному роз'єму на задній панелі підключається адаптер живлення з комплекту поставки виробу. Один з портів LAN роутера патч-кордом підключається до мережевої карти персонального комп'ютера. Після включення живлення ПК і роутера проводиться попередня настройка мережевої карти комп'ютера. Вона полягає у встановленні режиму автоматичного отримання IP та DNS-сервера. Для цього треба в мережевих підключеннях клікнути правою клавішею миші по символу кабельного з'єднання ПК з роутером і в контекстному меню вибрати рядок "Властивості". У вікні виконується пошук розділу протоколу TPC/IP з подальшою обов'язковою установкою «галочок» у рядках автоматичного отримання адрес. У разі появи помилки режим налаштування треба виправити вручну. Процедура завершується натисканням клавіші OK.

Вхід в меню налаштувань

Всі налаштування роутерів МТС виробляються в веб-інтерфейсі. Для входу використовується будь-який браузер, встановлений на комп'ютері. В його адресний рядок необхідно вписати IP-адреса використовується роутера. Інформацію про нього можна отримати різними способами. Якщо роутер придбаний в торговельній мережі, то на етикетці, закріпленої на нижній поверхні корпусу, присутня необхідна інформація про адресу маршрутизатора локальної мережі, попередньо встановлених заводських логін та пароль адміністратора. IP-адреса представлений комбінацією цифр 1921680.1 або 1921681.1. Інші дані авторизації - admin. Після їх введення і виконання команди "Вхід" виконується перехід на головну сторінку панелі управління роутером.

Налаштування роутера Zyxel МТС

На стартовій сторінці користувачеві пропонуються варіанти настройки - "Швидка настройка" або "Веб-конфігуратор". Перед проведенням більш тонкої настройки з використанням веб-конфігуратора необхідно уважно ознайомитися з інформацією, зазначеною в договорі. Регіональні підрозділи МТС можуть використовувати різні типи з'єднання з Інтернетом. Необхідною умовою може виявитися прив'язка устаткування по його MAC-адресою. При появі сумнівів або запитань необхідно зв'язатися зі службою технічної підтримки.
При налаштування роутера МТС Zyxel Keenetic після натискання на клавішу "Веб-конфігуратор" з'явиться спливаюче вікно з пропозицією заміни заводського пароля. Це необхідно зробити для захисту від стороннього доступу до введеними даними. Після введення нового пароля і його підтвердження слід натиснути кнопку "Застосувати". Далі виконується перезавантаження роутера. У вікні вводиться логін з новим значенням пароля для повторної авторизації. Дії підтверджуються натисканням кнопки ОК.
Налаштування Інтернету МТС. Налаштування роутера МТС. Налаштування роутера МТС 4G
Провайдер МТС може використовувати такі типи підключення до Мережі інтернет: PPPoE; PPTP; L2TP. Для настройки будь-якого з них треба натиснути на символ Інтернету (глобус) в нижньому рядку іконок. На сторінці при переході в розділ PPPoE/VPN потрібно натиснути на трафарет "Додати сполучення". На сторінці налаштування з'єднання при виборі типу підключення PPPoE потрібно ввести ім'я користувача та пароль, отримані від провайдера. При динамічних з'єднаннях PPTP/L2TP крім цих даних потрібно ввести адресу VPN-сервера - vpn.mts.ru.
Налаштування Інтернету МТС. Налаштування роутера МТС. Налаштування роутера МТС 4G
При отриманні від провайдера МТС статичної IP-адреси в налаштування типу з'єднання вносяться зміни - відмічається "галочкою пункт "Встановити IP-адресу вручну", вписується його значення, маска підмережі, шлюз за промовчанням, адреси DNS-серверів. Їх значення користувач отримує від постачальника разом з фіксованим адресою. Налаштування закінчується виконанням команди "Застосувати" з подальшою перезавантаженням маршрутизатора.

Налаштування роутера ASUS

Як і для роутера Zyxel, всі налаштування роутера ASUS для МТС виробляються в панелі налаштувань через веб-інтерфейс. Для заміни заводського пароля у розділі "Адміністрування" треба вибрати вкладку "Система". В ній заповнюється полі "Новий пароль" з подальшим підтвердженням. Активація налаштувань відбувається за натисканні кнопки "Застосувати". Налаштування підключення до Інтернету здійснюється в розділі WAN. На ній треба вибрати тип з'єднання, наданий регіональним провайдером МТС. Дані, які потрібно заносити у відповідні графи, були відзначені в попередньому розділі статті. Крім цього, треба відзначити маркером "Та" отримання IP-адреси і підключення до DNS-сервера автоматично. Введення даних закінчується натисканням клавіші "Підтвердити".

Налаштування роутера 4G для МТС

Налаштування Інтернету МТС. Налаштування роутера МТС. Налаштування роутера МТС 4G
Корпус мобільного роутера нагадує мильницю чорного кольору. Підключення до Мережі інтернет від компанії МТС виробляється за технологією 3G/4G LTE. Робота проводиться в режимах модему і маршрутизатора. До WI-FI мережі можуть підключитися одночасно до 5 бездротових пристроїв. На першому кроці в слот роутера встановлюється SIM-карта МТС для роботи в мережі 4G. Для налаштування роутера МТС 4G його треба підключити до комп'ютера кабелем MiniUSB. Після включення пристрою автоматично запускається вбудована програма Connect Manager. По закінченні установки утиліти з'являється ярлик на робочому столі ПК. У додатку можна змінювати попередні налаштування. Параметри, встановлені за умовчанням, дозволяють функціонувати пристрою в якості повноцінного WI-FI роутера. Локальна безпровідна мережа створюється натисканням кнопки WPS на корпусі пристрою. Ім'я мережі і код доступу до неї вказані на етикетці, закріпленої на задній стороні виробу. Вони можуть бути змінені на сторінках програми Connect Manager.

Налаштування WI-FI мережі

Налаштування Інтернету МТС. Налаштування роутера МТС. Налаштування роутера МТС 4G
Настройка проводиться на сторінці розділу "Бездротова мережа" (для роутерів ASUS) або сторінках розділу "Мережа WI-FI" (для роутерів Zyxel). У відповідних розділах і полях вказується придумане користувачем ім'я (SSID) мережі, стандарт 80211 (b/g/n mixed), спосіб вибору каналу (Авто), метод автентифікації (WPA2-PSK), ключ доступу до мережі. Ключ придумується самостійно і являє собою набір літер англійського алфавіту врозкид з цифрами (не менше 8 знаків). Після закінчення введення виконується команда "Застосувати".

Висновок

Установка, підключення і налаштування WiFi роутера МТС для підключення до Мережі інтернет не повинні викликати у користувача труднощів. Для цього достатньо ознайомитися з матеріалом, викладеним у статті. Всі дані, необхідні для налаштування роутерів, абонент може уточнити в службі технічної підтримки МТС.

Популярі новини
Загрузка...