Ізотермічний фургон: опис особливостей, характеристики і відгуки

386 0 Новини високих технологій

Ізотермічний фургон являє собою спеціальний кузов для транспортування матеріалів, що вимагають певної температури. На верхній частині є пристосування, схоже на кондиціонер, відповідає за підтримання необхідного температурного режиму. Внутрішнє оснащення переважно виконується з оцинкованих профілів, що запобігають процес окислення і захищають від впливу навколишнього середовища.

Ізотермічний фургон: опис особливостей, характеристики і відгуки

Призначення

Ізотермічний фургон використовується для перевезення вантажів, що вимагають дотримання певної температури нетривалий період. Перед придбанням необхідно чітко визначитися з функціоналом машини. Переобладнати рефрижератори або промтоварні аналоги в ізотермічний варіант і назад — не має сенсу. Це пов'язано з тим, що губляться ходові, експлуатаційні та інші характеристики виробу. Необхідно враховувати, що розглянута техніка не призначена для транспортування насипних вантажів. При перевезенні частини навала можуть тиснути і вдарятися об стінки, що провокує деформацію боковин.


Вантажопідйомність

Після вибору типу ізотермічного фургона визначаються з кількісними параметрами. Приміром, якщо буде перевозитися невелика партія товарів по місту, машина повинна бути компактна і маневрена. Для далеких і об'ємних поїздок підійде місткий аналог, що базується на базі сідельних тягачів. У будь-якому випадку основне навантаження припадає на задню вісь, яку не можна перевантажувати. Цей же момент характерний для заднього звису, його не варто робити занадто великим. Щоб визначити вантажопідйомність фургона, потрібно врахувати аналогічний показник для використовуваного шасі і відняти його з загальної маси.
Ізотермічний фургон: опис особливостей, характеристики і відгуки

Особливості конструкції

Самим простим і дешевим у виготовленні є каркасне виконання ізотермічного фургона «Газель», що і обумовлює його популярність. В основі лежить каркас з металевого профілю, до якого кріпляться елементи обшивки, а між листами закладається термоізоляція. Варто відзначити, що подібна конструкція має свої недоліки. По місцях з'єднання деталей фургона утворюються «містки холоду», які знижують коефіцієнт теплової передачі. За час експлуатації ці проблемні місця розхитуються, що ще більше погіршує робочі властивості техніки. Крім того, модифікації каркасного типу володіють великою вагою.

Безкаркасний варіант вважається більш сучасним і якісним. Модифікації, виготовлені таким чином, легше каркасних аналогів і мають поліпшені теплоізоляційні показники. Стикові частини оброблені спеціальними клейовими і герметичними складами.

Панелі для ізотермічних фургонів

У якісному виконанні обшивка виготовляється з цільного листа, а наявні шви ретельно герметизують. Обшивка виконується з таких матеріалів:
 • листів з оцинкованої сталі з емалевим або полімерним напиленням, в середній частині на місцях з'єднання є горизонтальний шов, скріплений спеціальним замком;
 • сталевих плакованих аналогів;
 • нержавіючої глянцевої сталі;
 • армованого пластику, який відрізняється високою міцністю і не вимагає додаткового фарбування;
 • ламінованої фанери, стійкої до впливу вологи, яка має високі теплоізоляційні показники;
 • плакованого або пористого алюмінієвого сплаву.
 • Ізотермічний фургон: опис особливостей, характеристики і відгуки

  Фарбування і покриття

  Самим бюджетним типом покриття ізотермічного фургона «Газель Некст» є нанесення лакофарбового шару. До недоліків такої обробки відноситься невисокий показник міцності і надійності, що потребує регулярного оновлення шару. Більш стійкий варіант — сучасні автомобільні емалі. Цинковий аналог не вимагає підфарбовування, параметри такого покриття залежать від товщини шару і правильного технологічного процесу. Одним з оптимальних варіантів вважається цинкове покриття гарячим методом (плакування). Такий матеріал містить полімери, стійкий до корозії і хімікатів.

  Теплоізоляція

  Характеристики ізотермічних фургонів припускають використання надійного теплоізоляційного матеріалу. Товщина захисного шару зазвичай становить 25-100 міліметрів. Для зазначених цілей використовують пінополістирол і пінополіуретан. Перший матеріал являє собою довговічну різновид пінопласту, термін служби якого перевищує 50 років. Він не піддається гнильним процесам, стійкий до впливу вологи, не пліснявіє, добре переносить кислоти, луги та солі. Тим не менш він деформується від атаки ацетону, дихлоретан і схожих складів. До більш сучасним ізоляторів відносять спінений поліуретан. Він володіє високим коефіцієнтом теплопровідності, хорошою адгезією до металу і деревини. Середній термін служби складає 15 років, діапазон робочих температур — від -250 до +180 градусів. Зазначений матеріал піддається розкладанню під впливом ультрафіолету, що вимагає його маскування від попадання прямих сонячних променів.

  Ізотермічний фургон: опис особливостей, характеристики і відгуки

  Ізотермічний фургон «Газель»

  Зазначена техніка призначена для транспортування продуктів та інших вантажів, що потребують підтримки заданої температури. Внутрішня обшивка безпечною, нетоксичною, стійка до атмосферних перепадів. Зовнішня частина вкрита пластиковим складом, що забезпечує захист від корозії. Розглянемо найпопулярніші модифікації, які широко використовуються на вітчизняних просторах:
 • Фургон ГАЗ-3302 затребуваний у сфері малого бізнесу, він володіє високою ремонтопридатністю, невибагливий в обслуговуванні, компактний. Показник вантажопідйомності становить 15 тонни.
 • Модифікація ізотермічного фургона ГАЗ-3309 може взяти на борт 4 тонни вантажу, прекрасно підходить для дальніх об'ємних перевезень. До переваг відносять високий показник прохідності, місткість і невибагливість.
 • «Газель Валдай» також має модифікації з ізотермічним фургоном. Машина являє собою вантажівку вантажопідйомністю 4 тонни. Автомобіль ідеально підходить для міських умов, його поворотний радіус — всього 65 метрів. Він невисокий, зручний при навантаженні, економічний.
 • «Соболь» оснащується подовженим відсіком і дверцятами від'їжджаючої конфігурації. Авто підходить для переміщення в великих містах, в центр яких заборонений в'їзд транспортних засобів масою більше однієї тонни.
  Ізотермічний фургон: опис особливостей, характеристики і відгуки
 • Відгуки власників

  Судячи з відгуків споживачів, ціна ізотермічного фургона варіюється, в залежності від його конструкції, розміру та облаштування. Наприклад, модифікація з заводу для «Газелі Бізнес» обійдеться від мільйона рублів. Фахівці і власники при виборі радять звертати увагу на наступні моменти:
 • конструктивну міцність;
 • параметр герметичності з'єднань;
 • коефіцієнт теплової передачі;
 • вага і габарити фургона;
 • екстер'єр моделі;
 • додаткове оснащення;
 • умови передпродажної підготовки, гарантійні зобов'язання і спосіб реалізації.
 • Також користувачі відзначають, що для перевезень по місту краще підходять суцільнометалеві варіанти, а для тривалих поїздок — «будки».
  Ізотермічний фургон: опис особливостей, характеристики і відгуки

  Висновок

  Ізотермічні фургони істотно полегшують транспортування продуктів, медикаментів та інших товарів, які потребують підтримки певного температурного режиму. Широкий вибір розмірів і конфігурацій дає можливість підібрати техніку під конкретні цілі. Варто зазначити, що розглянутий транспорт підходить для короткочасних перевезень, а для тривалого зберігання продукції при строго певній температурі краще використовувати рефрижератор.

  Популярі новини
  Загрузка...