Що таке ВіН (VIN) код автомобіля? Ідентифікаційний номер транспортного засобу

512 0 Новини високих технологій

Кожний транспортний засіб оснащено ВІН-кодом автомобіля – це як відбитки пальців у людини. Формальне позначення таких «відбитків» - VIN. Першими, хто став оснащувати автомобілі унікальним кодом у сімдесяті роки минулого століття, були виробники з Північної Америки. З тих пір жоден транспортний засіб не сходить з конвеєра без відповідного розпізнавального знака. Дана міра стала правилом для всіх автоконцернів. Зі статті ви дізнаєтеся, що таке ВИН, де встановлюється табличка з кодом, з чого складається інформаційне поле таблички. Також пояснимо, як розшифровується ця абревіатура і де перевірити справжність.

Абревіатура VIN

Що таке Vehicle identification number? Якщо перекласти дослівно, то це ідентифікаційний номер або код автомашини. Кожен присвоюється код абсолютно унікальний, поєднання символів не повинна повторюватися більше одного разу. Більше п'ятдесяти років VIN є невід'ємною частиною кожного транспортного засобу. VIN-номер авто присвоюється і встановлюється заводом-виробником. Без цього елемента неможливо законним способом зареєструвати автомобіль в органах Державтоінспекції. Унікальний номер транспортного засобу містить необхідну інформацію в зашифрованому вигляді.


Що таке ВіН (VIN) код автомобіля? Ідентифікаційний номер транспортного засобу

Місце розташування на кузові автомобіля

Формат, зміст і місце розташування кодів регламентується світовим стандартом ISO. Місце встановлення ВИН-коду автомобіля вибирається за наступним стандартам:
 • Точки установки не можуть бути знімними.
 • Обране місце повинне бути максимально віддалене від передбачуваних точок удару при ДТП для запобігання деформації і руйнування.
 • Табличка повинна бути продубльована на випадок пошкодження одного.
 • За традицією місце установки знаходиться в передній частині автомобіля, дублююча частина розташована в салоні.
  Що таке ВіН (VIN) код автомобіля? Ідентифікаційний номер транспортного засобу

  Структура VIN

  Розглянемо докладніше, що таке ВИН і як влаштований код. Набір зашифрованих даних, з якого складається інформаційне поле таблички, складається з сімнадцяти буквених і цифрових знаків. За стандартами ISO не допускається нанесення наступних символів:
 • Латинських літер O Q - схожі з цифрою 0 (нуль).
 • Латинської літери I (в російській транскрипції звучить як «ай») - схожа з цифрою 1 (один).
 • Основне інформаційне поле розділене на три частини, які містять інформацію про країну походження, дату випуску, індивідуальної комплектації. В табличці є:
 • Ліва частина – WMI.
 • Центральна частина – VDS.
 • Права частина - VIS.
 • Щоб відповісти на питання, що таке ВИН, розглянемо кожен розділ детальніше.
  Що таке ВіН (VIN) код автомобіля? Ідентифікаційний номер транспортного засобу

  Ліва частина - WMI

  Перший розділ містить три символи. Кожен зашифрований знак дозволяє отримати інформацію про виробника автомашини, про те, в якій країні відбулася остаточна збірка МС, та про географічному розташуванні автозаводу (Європа, Азія, Північна Америка). Перший символ відповідає за географічне розташування виробника автомобіля: це латинські букви J-R (завод розташований в Азії), літери S-Z (завод розташований в Європі), цифри 1-5 (позначають виробників з Північної Америки).

  Другий символ відповідає за конкретну країну, де зійшов з конвеєра автомобіль. Це може бути Росія, Німеччина, Франція і так далі. Третій символ відповідає міжнародному позначення заводу (АвтоВАЗ, "БМВ", "Шкода" і так далі). Якщо завод випускає мелкосерийные партії автомашин (менше п'ятисот одиниць в рік), то третій символ прописується цифрою «9». Позначення конкретної юридичної особи (виробника) вказується в 12-14 символи коду. Наведемо розшифровку лівій частині на прикладі Автовазу. Перші три символи лівого розділу будуть виглядати як «XTA». Зчитування інформації виглядає наступним чином:
 • Символ «X» – це Європа.
 • Символ «T» - це Росія.
 • Символ «A» - це АвтоВАЗ.
  Що таке ВіН (VIN) код автомобіля? Ідентифікаційний номер транспортного засобу
 • Центральна частина – VDS

  Центральне інформаційне поле складається з шести символів. Кожен знак дає інформацію про конкретних характеристиках автомобіля. Точно вказує тип кузова та двигуна, а також у рідкісних випадках повідомляє про оснащення автомобіля додатковим унікальним обладнанням. Єдиної системи черговості внесення символів немає, виробники самі вирішують, в якій послідовності кодувати інформацію. Головне, щоб дотримувалося загальна вимога прийнятої структури на момент запису. Загальна структура регулюється ISO. На прикладі Автовазу центральна інформаційна частина GAB430 буде розшифровуватися наступним чином:
 • Буквені символи GAB вказують на модель кузова.
 • Цифрові символи «430» вказують на тип мотора.
 • Права частина – VIS

  У третій розділ інформаційного поля входить вісім літерних і цифрових символів. У цій частині докладно вказана комплектація транспортного засобу. Перший буквений символ повідомляє рік випуску автомашини. Другий символ правої частини вказує на конкретний автозавод, де здійснювалася кінцева збірка автомобіля. Решта символи несуть подвійну функцію, повідомляють про особливості процесу складання, і одночасно останні сім знаків правій частині є номером кузова. На прикладі Автовазу правий розділ «Y2696785» розшифровується наступним чином:
 • Буквений символ «Y» повідомляє рік виробництва автомобіля.
 • Сім останніх знаків третього розділу – це номер кузова транспортного засобу.
  Що таке ВіН (VIN) код автомобіля? Ідентифікаційний номер транспортного засобу
 • Перевірка автомобіля

  Ось уже кілька років перевірка автомобіля по ВИН-коду доступна широкому колу автолюбителів. На даний момент часу послугу надають безліч інтернет-майданчиків. Перевіркою за кодом займаються спеціалізовані державні сервіси, приватні сайти і портали, орієнтовані на продаж автомобілів. Але далеко не всі сервіси добросовісно інформують своїх клієнтів. Краще всього, якщо потрібна перевірка автомобіля по ВИН-номером, скористатися послугами державних сервісів. Не всі сторонні сайти мають реальний доступ до бази даних Державтоінспекції. Список сервісів спеціалізованих майданчиків наступний:
 • На офіційному порталі Державтоінспекції. Там можна перевірити безліч параметрів – реєстрацію авто, участь в ДТП, розшук, заставу.
 • Портал Держпослуг.
 • Надаються послуги є безкоштовними для всіх громадян. Приватні інтернет-майданчики платні, сайти нібито надають додаткову інформацію, перевірити яку самостійно неможливо. Якщо ви дочитали статтю до кінця, то легко відповісте на питання, що таке ВИН, і в разі потреби перевірити його справжність за дуже короткий час.

  Популярі новини
  Загрузка...