Додаткові стоп-сигнали на автомобіль: вибір і установка

319 0 Новини високих технологій

Останнім часом все більше число автомобілістів встановлюють додаткові стоп-сигнали на свій транспортний засіб. При цьому зазначають, що це не витрати, а економія і в першу чергу на безпеці. Розглянемо, які види додаткових стоп-сигнальних вогнів на авто бувають, як вибрати і встановити.

Види сигналів і як вони працюють?

Додаткові стоп-сигнали на автомобіль: вибір і установка
Червоне світло вважається зупиняє. На багатьох транспортних засобах вже є заводський ліхтар, але багато автомобілістів останнім часом воліють встановлювати додаткові джерело світла або демонтувати старий, щоб поставити нові вогні. Найбільш простий спосіб додатково убезпечити авто – це установка заднього ліхтаря на верхній частині скла. При цьому тонування не повинна заважати світлового сигналу. Різновиди стоп-сигнальних вогнів на авто:
 • світлодіоди в задній катафот (це пристрій, що відбиває промені з мінімальним розсіюванням у бік джерела) – конструкція може складатися з діодних стрічок або окремих діодів, в цілому виглядає естетично і нестандартно;
 • сигнал, встановлений в бампер авто – встановлюється за допомогою стрічок в залежності від розміру задньої частини автомобіля;
 • ліхтар на задньому склі – він може бути розташований у верхній частині, так і в нижній, діодна стрічка наклеюється на скло за допомогою скотча або ізоляційної стрічки;
 • лазерний стоп-сигнал – новий вид стоп сигнальних вогнів, який може стати в нагоді при їзді в важких умовах і поганої видимості (чим гірше умови на дорозі, тим краще видно сигнал).
 • Які додаткові стоп-сигнали можна встановлювати самостійно?

  Додаткові стоп-сигнали на автомобіль: вибір і установка
  Згідно ПДР (Правил дорожнього руху), самостійно на своє авто можна встановлювати два додаткових сигналу. Застосування допоміжних джерел світла підвищує безпеку руху, оскільки транспортний засіб стає добре досяжним. Побачити таку машину можна на великій відстані, це знижує ризик розвитку аварійної ситуації на дорозі. Більшість машин йдуть з заводськими лампами додаткового стоп-сигналу, але цього найчастіше недостатньо. Самостійно можна встановити стоп сигнальні вогні в задній бампер або спойлер, а також прикріпити в салоні або на зовнішній стороні заднього скла. Джерелом світла можуть служити світлодіоди, неонові лампи та лампи розжарювання. Найчастіше встановлюють світлодіоди, оскільки вони споживають менше електроенергії, відрізняються тривалим терміном служби, але мають невеликі кути видимості, якщо порівнювати з лампою розжарювання.


  Найпростіше встановити додаткове світло в салоні авто. Таким чином, на нього не будуть впливати фактори навколишнього середовища, і він прослужить довше. До того ж на верхній частині скла вогні наближається ззаду авто видно добре.

  Лазерний автомобільний протитуманний стоп-сигнал: особливості

  Додаткові стоп-сигнали на автомобіль: вибір і установка
  Багато автовласників відзначають, що стандартні додаткові стоп-сигнали на транспортному засобі не справляються зі своїм завданням, особливо в умовах поганої видимості. Діодний світло не здатний «пробиватися» через сніг, туман або сильний дощ. Навіть бачачи слабкий червоний сигнал попереду, водій не може визначити точну дистанцію. Для цього були створені лазерні сигнальні вогні, які стоять на порядок вище, але і мають відмінну якість. Лазерний протитуманний стоп-сигнал – це невеликий модуль червоного свічення, він водонепроникний і удароміцний. У конструкції є кругла лінза, завдяки якій відбувається проекція трикутника з яскравою лазерної лінією позаду авто. Кут нахилу пристрою можна легко регулювати, а він фіксується за допомогою шурупів або скотча.

  Переваги лазерного стоп-сигналу:
 • збільшується видимість авто;
 • можливість регулювання дальності лазерного променя;
 • напруга всього до 19;
 • працює при температурах від -30 до +65 °С;
 • хороша видимість транспортного засобу на дорозі умовах сильного туману або зливи.
 • Є у приладу і недоліки. Лазерний промінь стає практично не видимим в сонячну погоду. Також потрібно правильно налаштовував кут променя, оскільки він може потрапляти прямо на лобове скло їде позаду авто, що призведе до поганої видимості іншого автомобіліста. Лазерні промені поки не поширені на території РФ і їх установка вважається незаконною, саме тому вони встановлюються в невидимих місцях. Його можна встановити під спойлером, номерними знаками або поряд з фарою.

  Що знадобиться для установки додаткових стоп-сигналів?

  Додаткові стоп-сигнали на автомобіль: вибір і установка
  Для установки стоп-сигналу на автомобіль потрібно мати викрутку, сам джерело світла та ізоляційну стрічку. При купівлі додаткового ліхтаря, до нього йде інструкція по установці. Для початку варто визначитися з моделлю, а також звернути увагу на потужність. Акумулятор авто може бути не розрахований на стоп-сигнал високої потужності. Це, в свою чергу, призведе до того, що батарея буде сідати швидше. Далі варто визначити місце установки ліхтаря, після чого можна приступати безпосередньо до монтажу. Найчастіше, наприклад, додатковий стоп-сигнал на ВАЗ встановлюється на заднє скло, краще в салоні авто. Це захистить пристрій від забруднення та впливу факторів навколишнього середовища.

  Метод фіксації додаткового ліхтаря залежить від його конструкції. Це може бути двосторонній скотч або присоска. Для того щоб пристрій було стійко, можна акуратно просвердлити отвори в даху, ззаду і вгорі. Якщо задня полиця зайнята, можна встановити його до бампера. Найбільш складним місцем для кріплення є спойлер. Також варто убезпечити дроти, щоб вони не стикалися з корпусом.

  Як встановити стоп-сигнал на авто?

  Додаткові стоп-сигнали на автомобіль: вибір і установка
  Найчастіше автомобілісти встановлюють додатковий задній ліхтар. Важливо підібрати місце, щоб воно не було захаращене іншими предметами, а світ був помітний для транспортних засобів, які рухаються ззаду. Для того щоб легше було заховати дроти, додаткові джерела світла встановлюють на заднє скло знизу. Стоп-сигнал на задній бампер дозволяє заховати шнури в задню полицю авто. Недоліком вибору цього місця є те, що бампер забруднюється в першу чергу, тому вогні можуть бути непомітні для інших учасників дорожнього руху.
  У комплекті зі стоп-сигналом йдуть два дроти (плюсовий та мінусовий). Їх потрібно просунути в зазор задньої полиці, а далі в багажник транспортного засобу. Стоп-сигнал можна закріпити двома способами:
 • звичайна липучка (надійне кріплення до заднього скла);
 • спеціальний кронштейн (надійне кріплення, але для цього доведеться зробити отвір в задній полиці).
 • Якщо проводиться заміна додаткового стоп-сигналу або його установка в спойлер, варто переконатися, що там є місце для проводів. Дроти тягнуться всередину багажника до основного ланцюга мережі авто. Плюсовий провід приєднується до клеми стоп-сигналу, мінусовій – до кузова транспортного засобу. Щоб заховати дроти, можна прикріпити їх до днища багажника ізолентою або включити в загальний джгут. Усі відкриті частини дроти повинні бути ізольовані.

  Висновок

  Додаткові стоп-сигнали допоможуть убезпечити авто в умовах поганої видимості на дорозі. До їх вибору варто підходити ретельно, підбираючи місце і різновид кріплення. Законодавством РФ допускається установка двох додаткових джерел світла на авто. Установка, монтаж або заміна не є важкою. Найчастіше автомобілісти самостійно монтують такі пристрої на заднє скло.

  Популярі новини
  Загрузка...