Моторне масло 5W30: розшифровка маркування та характеристика

309 0 Новини високих технологій

Дія мастильних матеріалів спрямоване на забезпечення нормальної роботи двигуна з повністю герметичними циліндрами і в умовах високого тертя. Грамотно підібране моторне масло підтримує справне функціонування силового агрегату і збільшує експлуатаційний термін його комплектуючих.

Моторне масло 5W30: розшифровка маркування та характеристика

Види масел

Мастильні матеріали на автомобільному ринку представлені трьома категоріями:
 • Для бензинових двигунів.
 • Для дизельних моторів.
 • Універсальні. Призначені як для дизельних, так і бензинових ДВЗ.
 • Масла, в залежності від сезону застосування, поділяються на три види:
 • Літні.
 • Зимові - 5W і 10W.
 • Всесезонні - 0W30 і 5W30.
 • Ефективність моторного масла залежить від фізичних властивостей, одним з яких є в'язкість. Вона забезпечує здатність мастильного матеріалу залишатися на поверхні деталей і зберігати свою плинність. Параметр впливає на захист двигуна від передчасного зношування і тертя під час експлуатації автомобіля. При невідповідності заявленої в'язкості рекомендованої виробником може знизитися робочий ресурс двигуна. Високотемпературна в'язкість є не менш важливим параметром, недотримання якого може призвести до необхідності проведення раннього капітального ремонту зважаючи роботи двигуна на високих оборотах, що виходять за межі допустимих норм.


  При виборі мастильного матеріалу враховується показник в'язкості - він повинен відповідати рекомендованим виробником параметрам. Використання моторного масла, відмінного від необхідних вимог, може стати причиною виходу двигуна з ладу і його дорогого ремонту.
  Моторне масло 5W30: розшифровка маркування та характеристика

  Як вибрати моторне масло

  При підборі мастильної рідини для автомобіля враховують кілька критеріїв:
 • Вязкостный показник. Він визначає можливість запуску двигуна при низьких температурах навколишнього середовища. Чим менше цей параметр, тим простіше завести мотор. Профілактика механічних і хімічних ушкоджень, ступінь рівномірного покриття деталей двигуна мастильним матеріалом також залежать від його в'язкості.
 • Температурний режим. Від нього залежить ефективність обраного моторного масла при експлуатації в холодну пору року і температурний діапазон, в якому забезпечується безпечна експлуатація машини, незалежно від ступеня нагрівання двигуна.
 • Американське інженерне співтовариство SAE прийняв вищезазначену класифікацію пально-мастильних матеріалів. Масла, що відповідають даній класифікації, маркуються абревіатурою SAE.

  Моторні оливи 5W30

  Найбільш затребувані синтетичні мастильні матеріали з маркуванням 5W30. Розшифровка по SAE буде дано нижче. Продукція даної групи відповідає пропонованим вимогам і стандартам експлуатації автомобіля в межах міста і на заміських трасах.

  Моторне масло 5W30: розшифровка маркування та характеристика

  Особливості масел 5W30

  Для міського режиму експлуатації автомобіля характерні:
 • Тривала робота двигуна на холостому ходу.
 • Знаходження в пробках.
 • Регулярні поїздки на короткі відстані.
 • Велика кількість пилу в повітрі.
 • Перелічені фактори негативно позначаються на робочому ресурсі двигуна. Запорукою тривалого функціонування і збереження технічно справного стану мотора є знання маркування і розшифровки оливи 5W30. Унікальна формула синтетичних мастильних матеріалів заснована на базовому маслі і пакет присадок, що надають готової рідини наступні характеристики:
 • Захист двигуна від передчасне зношування і тертя.
 • Стійкість до окислювальним процесам при експлуатації в умовах високої вологості.
 • Моторне масло 5W30: розшифровка маркування та характеристика

  Пакети присадок

  Використовуються присадки зазначаються найменування продукту і впливають на його розшифровку. Моторні оливи 5W30 розробляються під конкретний тип двигуна та забезпечують його захист завдяки набору присадок. Використовувані речовини та їх властивості повинні відповідати стандартам якості, що пред'являються до мастильних рідин. Властивості моторних масел залежать від температури нагрівання двигуна і інтенсивності його роботи. Згідно розшифровці, полусинтетика 5W30 може нагріватися до 150 градусів.

  Вибір масел 5W30

  Виробник автомобілів вказує технічні характеристики, на які спираються при виборі моторного масла. Допуск до мастильних матеріалів видається за типом двигуна, а не марки і моделі транспортного засобу. З цієї причини вибране моторне масло повинно відповідати вимогам, що пред'являються автоконцерном.
  Вибір синтетики 5W30 по розшифровці залежить від характеристик двигуна, віку автомобіля і особливостей умов експлуатації. Для машин старше 5-7 років краще підходить мінеральне моторне масло, оскільки його використання дозволяє скоротити витрата мастильного матеріалу і збільшити робочий ресурс силового агрегату. Синтетичні масла рекомендовані для двигунів нового покоління іноземного виробництва. Розшифровка 5W30 SN вказує, що такий продукт оптимальний для іномарок, що експлуатуються в міській межі.
  Моторне масло 5W30: розшифровка маркування та характеристика

  Заміна моторного масла

  Умови експлуатації, стан двигуна та пробіг автомобіля впливають на частоту заміни мастильного матеріалу. Оптимальний варіант - 10 тисяч кілометрів пробігу. Термін заміни збільшується в півтора-два рази при використанні двох видів палива і скорочується при експлуатації автомобіля у важких умовах. Кількість моторного масла в двигуні перевіряється кожні два тижні за допомогою спеціального щупа.

  Стандарти розшифровки 5W30 і 5W40

  Всі моторні масла класу 5W30 і 5W40 відповідають екологічним нормам і стандартам SAE, API і ACEA і мають допуски до використання в бензинових і дизельних двигунах автомобілів марок BMW, Man, Volvo, Renault. Мастильні матеріали проходять лабораторні випробування і контроль на кожному етапі виробництва. Заявлені по розшифровці 5W30 характеристики повинні відповідати вимогам, зазначеним автовиробником.

  Моторне масло 5W30: розшифровка маркування та характеристика

  Переваги синтетики 5W30

  Для синтетичних моторних масел серії 5W30 характерні наступні переваги:
 • Захист комплектуючих двигуна від хімічного та механічного впливу.
 • Створюють на поверхні деталей надміцну масляну плівку.
 • Володіють антикорозійними і антиокислювальними властивостями.
 • Захист двигуна від зношування та підвищеного тертя.
 • Збільшують термін заміни моторного масла.
 • Можливість використання в різних видах двигунів.
 • Синтетичне моторне масло, згідно розшифровці 5W30 може використовуватись круглий рік, зберігаючи експлуатаційні властивості і позбавляючи від необхідності сезонної зміни.

  Розшифровка масел серії 5W30

  Маркування мастильних складів категорії 5W30 здійснюється за стандартами SAE. Розшифровка 5W30 дозволяє визначити температурний режим роботи олії, властивості та інші нюанси експлуатації:
 • Мінімальна температура, при якій зберігаються незмінними характеристики масла, вказана першою цифрою маркування. У розшифровці 5W30 цифра "5" означає, що мастило можна використовувати при температурі не нижче -30 градусів. За нею може ховатися швидкість проходження мастила по основних каналах системи і витрати енергії.
 • Час року, в яке бажано експлуатувати масло, зазначено літерою. Мастила з індексом W призначені для зимового використання.
 • Максимальна температура, при якій масло зберігає свої характеристики, відзначена останнім числом: 30 означає, що експлуатація мастильної рідини можлива при температурі повітря не більше +30 градусів. У маркуванні W40 цифра означає, що масло влітку можна використовувати при температурі навколишнього середовища до +40 градусів.
 • Моторне масло 5W30: розшифровка маркування та характеристика

  Синтетичне масло для дизельних двигунів

  Для автомобілів, оснащених дизельними двигунами з подвійною системою очищення вихлопних газів, було розроблено малозольное моторне масло серії 5W30. Виготовляється воно з прийнятим стандартам екологічності. Може використовуватися в автомобілях з сажовими фільтрами, каталізаторами і турбонаддувом. До складу моторних масел 5W30 для дизельних двигунів входять присадки, розроблені за інноваційними технологіями. Їх дія спрямована на зниження кількості викидаються речовин і підвищення захисних функцій. Зміст хлорних, фосфорних і сірчаних зв'язків у синтетичних присадок знижений. Властивості моторних масел 5W30 дозволяють заливати їх у дизельні двигуни, оснащені турбінами і сажовими фільтрами:
 • Збереження чистоти деталей мотора.
 • Забезпечення швидкого доступу олії до працюючих елементів.
 • Стабілізація робочого тиску незалежно від ступеня навантаження на двигун.
 • Зниження витрати палива.
 • Зниження кількості відпрацьованих газів.
 • Моторні оливи 5W30 для дизельних двигунів забезпечують тривалий термін експлуатації газових нейтралізаторів і зберігають характеристики мотора. Автоконцерни допускають застосування такого синтетичного масла, що дозволяє зберегти можливість пільгового проходження технічного обслуговування під час гарантійного строку. Сучасні моторні масла серії 5W30 значно знижують витрату палива і вважаються універсальними мастилами, що мають допуск до використання в двигунах автомобілів вітчизняного та іноземного виробництва. Матеріали відповідають прийнятим стандартам і нормативам. Автоконцерни рекомендують до використання багато моторні масла категорії 5W30 в тому числі і для дизельних силових агрегатів. При виборі мастильного матеріалу бажано звертати увагу на розшифрування маркування, в якій зазначені умови його експлуатації.

  Популярі новини
  Загрузка...