В посудомийній машині не розчиняється таблетка: пошук причин та їх усунення

396 0 Новини високих технологій

Посудомийна машина здатна полегшити працю господинь, так як вона економить сили і час. Але цей прилад здатний виходити з ладу. Якщо в посудомийній машині таблетка не розчиняється, то це може бути пов'язано з декількома причинами. Про усунення проблем розказано в статті.

Причини

Якщо таблетка не розчиняється в посудомийній машині, причини можуть бути наступними:
 • неправильна закладка в пристрій;
 • прострочені, застиглі або намоклі таблетки;
 • слабкий напір води;
 • засмічення відсіку для таблетки;
 • застосування разом з упаковкою кошти з нерозчинної тарою.
 • В посудомийній машині не розчиняється таблетка: пошук причин та їх усунення
  Перед роботою потрібно перевірка 1 таблетки, яку розчиняють у склянці води. Потрібно перевірити правильність і закладку, справність техніки. Якщо зазначені параметри в нормі, то потрібно виклик майстра.


  Інші причини

  Якщо в посудомийній машині не розчиняється таблетка, то причина може бути в несумісності з технікою. Миючі засоби можуть не підходить до машинці, якщо вони сучасні, а старий апарат. У цьому випадку посудомийки не можуть правильно розчинити засіб. Воно може залишатися в кюветке.
  В посудомийній машині не розчиняється таблетка: пошук причин та їх усунення
  В посудомийній машині не розчиняється таблетка при неправильній експлуатації техніки. У деяких ситуаціях користувачі самі задають неправильну програму миття. Потрібно ретельно читати керівництво з використання миючих засобів. Закладати кошти необхідно правильно. Важливо вибирати підходящі таблетки. Коли в посудомийній машині не розчиняється таблетка, то причина може бути в несправності дозуючої системи. Будова кюветки складне. Вона складається з відсіку для таблетки, гелю, порошку, ополіскувача. Відсік включає особливий клапан. Саме він здатний вийти з ладу, якщо посуд розставлені неправильно або стався засмічення. Таблетка в даній ситуації намокає погано.


  Несправності

  У машини можуть бути несправними деякі деталі. Таблетки в такій ситуації розчинятися в ній не будуть. Це може бути пов'язано з такими причинами:
 • ТЕН (знижена температура). Вона повинна становити не менше 60 градусів.
 • Неробочий термодатчик. Таблетка не розчиняється, якщо він не дає водонагрівача команду – «нагрів».
 • Поламана крильчатка. Коли прилад працює, обертається крильчатка. Якщо посуд розміщена неправильно, то коромисло може бути зламано. Самостійно виконати ремонт цієї деталі не вийде.
 • Поломка водонагрівача. Деталь згоряє із-за появи накипу.
 • Складності з циркуляційним насосом. Дана деталь необхідна для забезпечення потрібного тиску в машинці.
 • Заміну зламаних деталей краще самостійно не виконувати. Бажано звертатися за допомогою до майстрів.

  Що ще призводить до несправності?

  Таблетка не розчиняється з-за малої кількості води. Проточний фільтр поступово забивається, і в результаті пристрій не здатне нормально набрати рідину. Помилка може бути і не видана, і цикл мийки триває.
  В посудомийній машині не розчиняється таблетка: пошук причин та їх усунення
  Миючі засоби включають багато елементів, які зберігаються в сухому середовищі. Коли на таблетку потрапляє волога, її властивості погіршуються. Брендову продукцію нерідко випускають в розчинній оболонці. Якщо вона зберігається у вологому середовищі, то упаковка пошкоджується. Користуватися такими засобами небажано.

  Що робити?

  Для якісного розчинення таблетки необхідно слідувати простим рекомендацій:
 • Важливо читати інструкцію до приладу і точно визначити, які засоби для нього підходять.
 • Також необхідно ознайомитися з інструкцією до пігулок. Там є відомості від виробника про правила закладки таблеток у кюветку машини.
 • Потрібно регулярно виконувати чищення пристрою від накипу та інших забруднень. Особливу увагу необхідно приділяти кюветке: її чистять, обполіскують, витирають і дають висохнути. Не варто класти таблетку в кюветку, яка ще не висохла.
 • Важливо чистити фільтр і стежити, щоб вода легко надходила в прилад.
 • Необхідно користуватися тільки якісними таблетками. Не варто їх купувати, якщо пошкоджена упаковка або закінчився термін придатності. Також не слід брати кошти від неперевіреного виробника.
 • Посуд треба розставляти правильно, а також важливо вибирати підходящу програму миття.
 • В посудомийній машині не розчиняється таблетка: пошук причин та їх усунення
  Дотримання цих нескладних правил дозволить виконувати якісне миття посуду в посудомийній машині.

  Правила завантаження

  Як правильно завантажувати посуд у посудомийну машину? Спочатку з тарілок потрібно прибрати залишки їжі. Чим якісніше буде виконана ця робота, тим менше ризику, що буде забита зливна система. А якщо сполоснути посуд попередньо, то вона відмиється краще. Будова у агрегатів всіх фірм тощо, але може мати деякі особливості. Якщо встановлена посудомийна машина «Веко», «Бош» або інша популярна марка, то завантаження виконується за такими правилами.
  Спочатку завантажуються келихи, кухлі, чашки. Для них зазвичай виділений верхній лоток. Їх треба встановлювати догори дном, щоб вода омивала внутрішню поверхню, а потім стікала вниз. Горизонтальне розміщення не допускається, так як вода майже не потрапляє всередину. Фужери і келихи закріплюють ніжкою догори на особливому тримачі. Келихи не повинні стикатися. Після цього укладаються тарілки. Залежно від розміру і призначення їх розміщують на верхньому і нижньому лотку. Тарілки кладуть внутрішньою стороною до центру так, щоб вони не торкалися один одного. Чим більше буде просвіту між тарілками, тим якісніше вони промиваються.
  В посудомийній машині не розчиняється таблетка: пошук причин та їх усунення
  Потім можна складати столові прилади. Для них є спеціальна кошик. Розміщувати ложки та виделки необхідно вільно і бажано чергувати їх. Якщо скласти виробу щільно один до одного, то вони не промиється. Ножі слід ставити лезами вниз. Сковорідки і каструлі розміщують у нижньому контейнері. Бажано цю посуд мити окремо від ємностей з скла, порцеляни і кришталю, вибираючи інтенсивний режим і високу температуру. Сковороди і листи розміщують боком, а каструлі догори дном. Ось як правильно завантажувати посуд в посудомийну машину. Якщо враховувати зазначені вище поради, то знижується ризик поломки. Правила підходять для посудомийної машини «Веко», «Бош» та техніки відомих марок.

  Чистка фільтра

  Ця деталь може відрізнятися формою, розміром, методом кріплення. В одних пристроях потрібно лише покрутити деталь і витягнути з бункера, а в решті треба викручувати кріпильні гвинти. Зазвичай витягують фільтр за наступною схемою:
 • Відкривається дверцята танка.
 • Усувається нижня корзина для посуду.
 • Викручується зовнішній фільтр і дістається дрібна сіточка.
 • Як почистити фільтр в посудомийній машині? Процедура виконується такими способами:
 • Треба змішати гель для посуду і очищуючий порошок. Суміш наноситься старої нежорсткої щіткою. Після очищення необхідно помити деталі проточною водою.
 • Усунути жир дозволить сода. Її змішують з дрібної кухонної сіллю. Засіб наноситься губкою для посуду, а потім змивається під напором води з крана.
 • Позбутися від вапняного нальоту дозволить лимонна кислота або оцет. Деталі замочують у їх розчині, а потім промивають водою.
 • В посудомийній машині не розчиняється таблетка: пошук причин та їх усунення
  Необхідно перевірити крильчатку помпи, яка знаходиться за фільтром. Виконується процедура так:
 • Вода вычерпывается з ємності, де знаходиться помпа. Для цього застосовується губка.
 • Заслінка ніжиться в бік, а потім на себе. Кришка забирається в бік.
 • Перевірятися крильчатка на зазор, прочищається.
 • Потрібно очистити внутрішній простір бункера. Виконати це можна руками, щіткою і миючим засобом. Можна запустити машинку вхолосту, застосовуючи спеціальний засіб. Для перевірки впускного фільтра-сіточки треба перекрити воду. Від'єднується забірний шланг від машини, дістається сіточка. Пошкоджений фільтр треба міняти. Ціна пластикового елемента становить 3-4 тис. рублів.

  Кращі таблетки

  Зараз продається багато видів таблеток. До кожної машинці підходять певні кошти:
 • Finish quantum max. Засіб захищає скло від пошкоджень. Таблетки здатні усунути будь-які забруднення на різних режимах і при будь-якій температурі води. Засіб Finish quantum max добре обполіскується і не залишає плям на посуді.
 • AlmaWin. Таблетки усувають свіжі забруднення і старі жирні плями. Посуд після використання цього засобу блищить.
 • BioMio. Таблетки очищають посуд навіть при зниженій температурі води. Вони усувають всі типи забруднень, роблять посуд блискучою. З використанням таблеток скло не втрачає міцність. BioMio пом'якшує воду, захищає від вапняного нальоту.
 • Рекомендації

  Є правила застосування таблеток. Однієї штуки буде достатньо для 1 завантаження, можна вимити до 12 комплектів посуду. Треба правильно вибирати режим роботи. Таблетки 3 в 1 можна використовувати лише на тривалих режимах – більше 1 години.
  В посудомийній машині не розчиняється таблетка: пошук причин та їх усунення
  Необхідно правильно зберігати таблетки. Вони повинні розміщуватися в сухому місці. Якщо використовується миючий засіб з розчинною оболонкою, то брати його треба сухими руками. Таблетки є зручним рішенням. Головне-правильно ними користуватися.

  Популярі новини
  Загрузка...