Postal code - що це? Походження та вид

200 0 Новини високих технологій

Ви знали, що postal code - це всього лише простий набір символів? В цій статті детально роз'яснено, що це таке, навіщо воно потрібно і як працює. Прочитавши матеріал нижче, ви поринете в тему досить глибоко, щоб розібратися питань, що вас цікавлять. Ви напевно знайомі з цим терміном, просто ще не зрозуміли, про що йде мова. З англійської мови postal code перекладається як "поштовий індекс".

Загальна інформація

Відомо, що postal code - це послідовність цифр і букв, іноді з пробілами або знаками пунктуації, включеними в поштова адреса для сортування пошти. У лютому 2005 року 117 з 190 країн, що входять до складу Всесвітнього поштового союзу, мали системи поштових індексів. Хоча поштові коди зазвичай присвоюються географічним районам, спеціальні коди іноді присвоюються окремими адресами або установам, які отримують велику кількість листів, такі як урядові установи і великі комерційні компанії. Одним з прикладів є французька система CEDEX. Видно, що postal code - це зовсім не хитромудрий термін, а звичайна зрозуміла технологія.


Історія

Розвиток поштових кодів відображає зростаючу складність доставки по мірі зростання населення. Коди починалися з номерів поштових відділень у великих містах. Лондон був розділений на 10 районів в 1857 році, а Ліверпуль - в 1864 році. До Першої світової війни такі зони існували в різних великих містах Європи.
Postal code - що це? Походження та вид
До 1930 році ідея поширення округів за межами великих міст охопила навіть невеликі міста і сільські райони. Вони перетворилися в поштові коди, як ми їх називаємо сьогодні. Прийнято вважати, що postal code - це спадщина УСРС, де вони були представлені в сучасному вигляді в грудні 1932 року.

Вид

У поштових коди використовуються наступні символи:
 • Арабські цифри від 0 до 9.
 • Букви базового латинського алфавіту.
 • Прогалини і дефіси.
 • Індекси в Нідерландах спочатку не використовували літери F, I, O, Q, U і Y з технічних причин. Але оскільки тепер використовуються майже всі існуючі комбінації, ці букви були дозволені для нових адрес, починаючи з 2005 року. Комбінації SS, SD і SA не використовуються з історичних причин.
  Postal code - що це? Походження та вид
  У Канаді не включають символи D, F, I, O, Q або U, оскільки обладнання OCR, що використовується при автоматизованій сортування, може легко плутати їх з іншими буквами і цифрами. Букви W і Z не використовуються в якості першої літери. Канадські поштові коди використовують альтернативні символи (з пробілом після третього символу) в цьому форматі: A9A 9A9. В Ірландії система Eircode використовує лише такі літери: A, C, D, E, F, H, K, N, P, R, T, V, W, X, Y. Це служить двом цілям: щоб уникнути плутанини в OCR і уникнення випадкового подвоєння.

  Популярі новини
  Загрузка...