Антенна розетка: правила установки і підключення, покрокова інструкція, поради майстрів

428 0 Новини високих технологій

Сьогодні практично у всіх квартирах або приватних будинках є телевізор ледь не в кожній кімнаті. Де повинна знаходитися функціональна антенна розетка? Для отримання сигналу кращої якості фахівці рекомендують застосовувати сучасний ефективний кабель, такий як SAT 703. Використання кабелів РК-75 та їх аналогів зараз зовсім не актуально. Причини:

 • Слабке якість сигналу.
 • Кабель сильно сприйнятливий до хвиль від електроприладів.
 • Тому розумно прокладати сучасні кабелі. Якщо в квартирі кабелі йдуть до телевізорів, застосовується спеціальна розводка, то дроти краще розташовувати один від одного щонайменше на 10 див. Хоча в багатьох сучасних моделях телевізорів влаштовані спеціальні фільтри. Вони захищають від наведень в побутовій електромережі. Так і побутових апаратів з випромінюванням стає все менше. Якщо в домі така техніка, то зазначений критерій можна не дотримуватися і монтувати проводу більш щільно.


  Схеми монтажу телевізійних розеток

  Антенна розетка: правила установки і підключення, покрокова інструкція, поради майстрів
  Якщо в квартирі є мінімум два телевізора, а для входження антенного кабелю є тільки один отвір, потрібна грамотна розводка. Для цього використовується спеціальний розгалужувач – спліттер. Він має один вхід і 2-4 виходу. Підключення антеною розетки можна здійснювати за кількома схемами. Вибір тієї чи іншої схеми обумовлений специфікою квартири та умовами робіт. Існують такі схеми для даних операцій:
 • "Зірка".
 • Прохідна.
 • Схема «Зірка»

  Антенна розетка: правила установки і підключення, покрокова інструкція, поради майстрів
  Коли антенний сигнал або сигнал у кабельній системі характеризується хорошою потужністю, спеціальний підсилювач сигналів не потрібно. Сигнал просто розлучається на потрібне число ТБ-розеток. У протилежному випадку такий підсилювач необхідний. І для нього потрібно передбачити місце з адаптером живлення в розподільнику. Вхід пристрою приєднується до антени, а вихід на телевізор, розгалужувач. У наведеній схемі він розташовується до суматора.


  Установка антенних розеток по цій схемі дуже популярна. Причини тому наступні:
 • Вихід кабелів виходить з однієї ділянки. Це істотно полегшує монтаж розподільного короби.
 • Сигнали практично не загасають.
 • Якщо яка-небудь антенна розетка несправна, це ніяк не відбивається на інших таких елементах мережі.
 • Головний недолік цієї схеми пов'язаний з солідними витратами антенного кабелю. Але якщо господарі роблять ремонт на довгі роки, то економія на кабелі тут не логічна.

  Прохідна схема

  Антенна розетка: правила установки і підключення, покрокова інструкція, поради майстрів
  Монтаж антенних розеток за даною схемою послідовно з'єднує їх в групу. Кількість розеток залежить від їх моделей і марок. Наприклад, для моделей «Шнайдер» з категорії «Уніка» максимальна кількість прохідних розеток – 3. Причина – у кожної такої розетки сигнал загасає певним чином. Заключна розетка в цьому плані є кінцевою. На представленому зображенні відображається комбінований план. Тут розетки підключаються по одиночному і прохідному методом. Там, де виходить спліттер, в лівій стороні влаштована стандартна одинарна антенна розетка (ТВ1 - на схемі). З правого боку – прохідні розетки, три штуки (ТВ2-ТВ4). Також в кінці схеми є і ще одна розетка – крайова (ТВ5).
  Якщо сигнал від провайдера дуже потужний, можна влаштувати схему з 10 розеток (максимум). Даний метод дозволяє підключення серйозно заощадити на покупці антенного кабелю. Є тут і свої слабкі сторони:
 • У початковій прохідний розетки може обриватися контакт, або він може мати погану якість. У результаті наступні розетки залишаються без сигналу.
 • Високі цінники.
 • Різновиди телевізійних розеток

  Розетка з антеною має три різновиди, а саме:
 • Прикінцеві. Вони замикають прохідну розведення.
 • Прохідні. Передбачені для шлейфовой схеми. В ній їм відводяться наступні позиції: початок і середина.
 • Одинарні або стандартні. Зазвичай задіяні у схемі «Зірка». Їх підключення йде відразу до спліттера.
 • Нюанси вибору ТВ-розетки

  Вибираючи потрібну розетку, важливо враховувати такі фактори:
 • Вид проводів. Вони не повинні погіршувати інтер'єр, зобов'язані підходити для прихованого монтажу.
 • Кількість працюючих телевізорів і методи їх підключення. Можуть знадобитися і прохідні, та поодинокі розетки. Наприклад, щоб ефективно під'єднати три приймача, потрібно монтувати три розетки: дві прохідних, одну кінцеву.
 • Їх зовнішній вигляд. Він повинен характеризуватися акуратністю і привабливістю.
 • Матеріали повинні бути дуже міцними.
 • Зручності для монтажних робіт і подальшої експлуатації.
 • Кращі позиції телевізора

  Сьогодні дуже часто телевізор кріпиться на стіну. Для цього потрібні розрахунки оптимальних позицій. Позиції екрану визначаються розташуванням меблів і місцем, звідки в основному планується перегляд телепрограм. Фахівці не радять ставити приймач навпроти вікна.
  Обов'язково прикривається розетковий блок. Для остаточного рішення по висоті розташування телевізора використовується бажана позиція перегляду.
  Антенна розетка: правила установки і підключення, покрокова інструкція, поради майстрів
  Завдяки вірним розрахунками в цьому питанні:
 • Розетки, контакти, дроти повністю сховаються за телевізором.
 • Телевізор максимально щільно пригорнеться до стіни, стане частиною дизайну.
 • Відпадуть складності з кронштейном під приймач.
 • Будуть легко підключатися: виті пари, кабель HDMI, вінчестер та інші комунікації.
 • Установка антеною розетки в віталень зазвичай робиться на висоті 13-14 м від підлоги до середини розетки. Розрахунок позиції розетки в інших місцях повинен враховувати висоту кріплення телевізора. До неї приплюсовується половина висоти даного приймача. Далі віднімається висота рамки розетки. Приклад. Телевізор має висоту 50 см (половина – 25). Висота його кріплення – 135 см, а рамки – 9 див. Арифметика проста: 135 + 25 – 9 = 153 див. Це оптимальна висота для розеткового блоку. Згідно з цими результатами, розетки зазвичай не дістають до верхнього краю телевізора на 4-5 см (мінімум).

  Підготовка телевізійного кабелю

  Антенна розетка з'єднується з приймачем за допомогою відрізка кабелю і двох адаптерів (для телевізора з розетки). Обчислюється довжина, від кабелю відрізається частина. Для кріплення адаптерів готуються обидва його закінчення.

  Від краю на дистанції 12-15 см з зовнішньої ізоляції круговий надріз. Важливо не пошкодити оплітку. Ізоляція з ПВХ залишається. Неізольовану оплітку потрібно скрутити, відігнути фольгу і акуратно зрізати. Другий схожий надріз слід з діелектрика на відстані 1-2 см від краю. Сам діелектрик усувається, оголюється стрижень (він з міді). На кабель необхідно прикрутити F-коннектор. Потім можна угвинчувати штекер, має наконечник. Ті ж операції відбуваються з іншим закінченням кабелю. Кабель підготовлений. З його допомогою розетка взаємодіє з телевізором. Далі можна встановлювати розетку, строго дотримуючи правильний алгоритм дій.

  Критерії правильного монтажу ТВ-розетки

  Для прикладу застосовується одиночне виріб фірми «Шнайдер». Його найменування MGU546218 ZD.
  Антенна розетка: правила установки і підключення, покрокова інструкція, поради майстрів
  Далі представлений покроковий інструктаж, як підключити таку антенну розетку 1. З розетки знімається її корпус. Вирізається простір для підрозетника – монтажний короб. Від кабелю, що виходить з нього, треба зберегти 15 див. 2. Ліквідується частина його зовнішньої ізоляції. Залишається тільки екранує обплетення і основна жила. Скільки повинно залишитися сантиметрів, вказано на зображенні нижче.
  Антенна розетка: правила установки і підключення, покрокова інструкція, поради майстрів
  3. Знімається лицьова панель. Послаблюється притискний гвинт. Так кабель буде вільно проникати в отвір, передбачене для нього. Для кращого огляду запропоновано зображення розетки знизу від входження кабелю На фото обведено отвір, через який можна візуально контролювати з'єднання основної жили кабелю. Другий отвір – для екрана. Це контактні ділянки приєднання розетки.
  Антенна розетка: правила установки і підключення, покрокова інструкція, поради майстрів
  4. Кабель поміщається в отвір за наявною стрілкою до краю і затискається. Для затиску використовується прижимный механізм. Повертається гвинт. Зайві зусилля тут не потрібні. Головне – кабель не повинен бовтатися. Інакше надходить сигнал може містити перешкоди.
  5. До приміщення розетки в монтажний короб її потрібно продзвонити. Для цього застосовується тестер. Завдання - виявити коротке замикання обплетення з основною житловий. Якщо замикання та інших недоліків немає, можна ставити розетку. 6. Без перегинів кабелю розетка акуратно поміщається в монтажний короб і фіксується за допомогою гвинтів. Надівається і замикається лицьова консоль розетки. Перед фінальною фіксацією гвинтів і приміщення рамки проводиться вирівнювання розетки. Використовується міні-рівень. 7. Закріплюється декоративна рамка. Це кульмінація установки.
  Антенна розетка: правила установки і підключення, покрокова інструкція, поради майстрів

  Висновок

  Операція щодо самостійного монтування телевізійної розетки не являє собою нічого складного. Важливо грамотно розташувати телевізор, позиції розетки і дотримуватися кроки означеного алгоритму.

  Популярі новини
  Загрузка...