Електронна книга Digma: відгуки, огляд моделей, опис та інструкція

99 0 Новини високих технологій

Бренд «Дігма» належить китайській компанії Nippon Klick Co. Остання займається випуском і реалізацією мобільних гаджетів в країни Східної Європи. Продукція компанії відрізняється цілком прийнятною якістю за своєю більш ніж демократичною вартістю. Багато хто напевно знають «Дигму» за планшетам та електронним книгам. Добра половина моделей знаходиться в бюджетному сегменті і радує споживачів привабливими цінниками. І якщо з планшетами справи йдуть не так однозначно, то відгуки про електронні книги Digma в основному позитивні. Гаджети такого плану від «Парадигми» добре показали себе цілком гідно справляються з поставленими завданнями. Бренд пропонує широкий асортимент моделей для читання, і заплутатися у всьому цьому різноманітті досить легко. Ми ж спробуємо розібратися в цьому питанні і позначимо найпопулярніші і найбільш тямущі гаджети.


Отже, представляємо вашій увазі короткий огляд електронних книг Digma. Розглянемо основні характеристики пристроїв та їх можливості. До розрахунку візьмемо думку фахівців у цій галузі та відгуки пересічних користувачів книг.

Digma е500/е501

Це моделі з п'ятидюймовим екраном, і відрізняються вони один від одного тільки типом матриці. У електронної книги Digma е500 за графічну складову відповідає E-Ink Vizplex, а у е501 – Pearl. У першому випадку ми маємо більше холодні тони, а в другому – теплі. Це як порівнювати лампу денного світла із звичайною лампочкою. Обидві матриці користуються приблизно однаковою популярністю, тому тут все залежить від особистих переваг.
Електронна книга Digma: відгуки, огляд моделей, опис та інструкція
Керувати пристроєм дуже просто, можна навіть обійтися без прочитання довгої інструкції до електронної книги Digma. За перегортання сторінок відповідають клавіші, розташовані під екраном з боків. Там же, в центрі, знаходиться джойстик, призначений для навігації по гілках меню. Інтерфейс апарату інтуїтивно зрозумілий, так що ніяких проблем з його освоєнням бути не повинно. До того ж платформа отримала грамотну україномовну локалізацію.


Особливості моделей

Електронні книги Digma серій е500 і е501 мають цілком комфортне для своєї діагоналі, роздільна здатність – 600 на 800 пікселів, з щільністю точок 200 ppi. Так що як такої пикселизации тут немає, а окремі точки помітні лише при ретельному розгляді. Користувачі залишають в основному позитивні відгуки про електронні книги Digma цих серій. Інтерфейс моделей не гальмує, місцевий кодек підтримує солідний список текстових форматів (у тому числі і графічних), а візуалізація цілком стерпна, так само як і час автономної роботи (до 1600 сторінок до перегляду). Єдині недоліки, на які іноді нарікають споживачі, - це відсутність підсвічування і глянсовий екран. Останній не дозволяє нормально почитати в яскравий сонячний деньок, виступаючи в ролі дзеркала. Так що тут ми маємо домашні гаджети, і для подорожей вони явно не підійдуть.

Digma r63S/e63S

Це два практично ідентичних девайса, де критичним відмінністю електронної книги Digma r63S від e63S є наявність підсвічування в першому випадку. Матриця працює за технологією E-Ink Carta (16 відтінків сірого) і видає розверстку в 800 на 600 точок. Для шестидюймового екрану і для читання цього цілком вистачає.
Електронна книга Digma: відгуки, огляд моделей, опис та інструкція
Основні елементи управління розташувалися в нижній частині пристрою. Посередині під екраном знаходиться джойстик для навігації по меню, тут же з боків функціональні клавіші, а на торцях можна побачити симетричні кнопки перегортання сторінок. Розташування досить зручне, особливо для тих, хто звик до читання у вертикальній орієнтації. Інтерфейс електронних книг Digma e63S і r63S отримав грамотну україномовну локалізацію, так що з освоєнням ніяких проблем немає. Заплутатися в ньому досить складно: гілки меню з розділами, за словами користувачів, інтуїтивно зрозумілі і прості.

Відмінні риси серій

Апарат підтримує всі популярні текстові та графічні формати, а останні оновлення прошивки електронної книги Digma дозволяють працювати з архівами і веб-розверсткою – ZIP і HTML. Вбудованої пам'яті вистачає приблизно на 5000 книг, а ємності акумулятора на 3-4 тис. сторінок до читання. Користувачі залишають теплі відгуки про електронних книгах Digma цих серій. Тут зручна настройка шрифтів, форматів і інших візуальних якостей, тривалий час автономної роботи, ергономічне управління, а також досить якісна збірка. Деякі споживачі іноді нарікають на мерехтливу підсвічування, коли та включена на мінімальному рівні, але це не критично.

Digma r634

Електронна книга Digma r634 відрізняється від попередніх девайсів в першу чергу своїм привабливим зовнішнім виглядом. Апарат нарешті-то став схожий на серйозний девайс, а не на пластикову іграшку. Обтічні форми і увага до деталей зробили його конкурентоздатним на фоні інших гаджетів такого плану.
Електронна книга Digma: відгуки, огляд моделей, опис та інструкція
Книга отримала стандартну матрицю з технологією E-Ink Carta і з розверсткою 800 на 600 точок, що для 6-дюймового «текстового» девайсу цілком достатньо. Також варто відзначити, що екран тут матовий і не сліпне в яскравий сонячний деньок або при хорошому сонячному освітленні. Так що книгу можна спокійно брати в подорожі і далекі поїздки. Елементи управління мають звичне для «Парадигми» розташування. Посередині під екраном знаходиться джойстик для навігації по меню, з боків функціональні клавіші, а на торцях симетричні кнопки для гортання сторінок. Розібратися з усім цим можна і без інструкції.

Особливості пристрою

Електронна книга підтримує всі популярні текстові формати, а також графічні файли, архіви ZIP та просту веб-розверстку HTML. Пам'яті вистачає приблизно на 5000 книг, а час автономної роботи на 3-4 тис. сторінок. Останній момент багато в чому залежить від інтенсивності підсвічування. Користувачі залишають в основному позитивні відгуки про електронній книзі Digma r634. Крім привабливого екстер'єру, вона може запропонувати гарну візуальну складову (16 градацій сірого), безпроблемну роботу в добре освітлених приміщеннях, зручне управління і «всеїдність» форматів. Єдина ложка дьогтю, на яку частенько нарікають споживачі, - це гальма при включенні апарату або його виходу із сплячого режиму.

Digma s602/s602W

Обидві моделі йдуть з матрицею, побудованої за технологією E-Ink Pearl (16 градацій сірого), і відрізняються наявністю вай-фай-модуля. У гаджета s602W він є укупі з браузером. У всьому іншому вони ідентичні і ніяких відмінностей не мають.
Електронна книга Digma: відгуки, огляд моделей, опис та інструкція
Матриця видає повноцінну HD-розверстку з роздільною здатністю 1024 на 768 точок, чого для 6-дюймового гаджета вистачає за очі. Щільність точок на дюйм в районі 212 пікселів на дюйм, так що неозброєним оком пікселізация не проглядається. Одна з головних особливостей цих серій – це наявність нормальних динаміків і повноцінною QWERTY-клавіатури. При її допомозі можна без проблем набирати текст і серфіть по інтернету. Незважаючи на формат QWERTY, розташування клавіш тут специфічне, і до нього доведеться звикати. Якщо на звичайній клавіатурі кнопки «ялинкою», то у випадку з «Дигмой» ми маємо суворе прямокутне позиціонування.

Відмінні риси моделей

В нижній правій частині робочої зони знаходяться клавіші «Меню» і «Додому», а на лівому торці кнопки перегортання сторінок. Сам інтерфейс залишився таким же простим і зрозумілим, додався лише функціонал для серфінгу в випадку з моделями s602W. У прошивці передбачена нехай і невелика, але досить корисна інструкція без зайвої води, так що якихось серйозних проблем із початком роботи бути не повинно.
Електронна книга Digma: відгуки, огляд моделей, опис та інструкція
Книги цих серій читають всі популярні текстові та графічні формати, архіви ZIP а також аудіофайли з розширенням МР3. Внутрішньої пам'яті вистачає приблизно на 5000 книг, а заряду акумуляторної батареї на 2-3 тис. сторінок або добу серфінгу по інтернету. Користувачі в основному позитивно відгукуються про цих серіях і можливості моделей. Гаджети приваблюють не тільки приємним екстер'єром, але і великою кількістю можливостей і налаштувань «під себе». В якості мінусів тут виступає короткий кабель, посередній чохол, який толком і не захищає книгу, а також «некваплива» робота пристрою.

Digma s683G

Електронна книга Digma s683G відрізняється від вищеописаних моделей наявністю сенсорної основи. Тобто крім звичного для таких гаджетів механічних елементів управління, є ще й ємнісний тачскрін. Судячи з відгуків користувачів, останній помітно полегшує і спрощує роботу з пристроєм.
Електронна книга Digma: відгуки, огляд моделей, опис та інструкція
Девайс отримав матрицю працює за технологією E-Ink Carta і видає дозвіл 1027 на 768 точок, чого для 6-дюймового гаджета більш ніж достатньо. Пікселізация тут не проглядається, якщо сильно не придивлятися (212 пікселів на дюйм (ppi). Також є вбудована підсвітка, помітно полегшує експлуатацію книги. Набір елементів управління стандартний. У нижній частині під екраном розташований джойстик, з боків функціональні клавіші. На торцях знаходяться кнопки перегортання сторінок. Користувачі у своїх відгуках окремо згадують про ергономічної складової. Книгу зручно тримати і завдяки збалансованій конструкції ніякого дискомфорту навіть при тривалому використанні не виникає. Книга працює з усіма популярними текстовими форматами, а також графічними розширеннями і архівами ZIP. HTML-розверстці девайс іноді зупиняється і адаптує її не завжди коректно. Також користувачі відзначають, що в меню не передбачена підстроювання жирних шрифтів. Виробник прислухався до відгуками і в останніх оновленнях вніс необхідні поправки. Так що тим, хто придбав модель цієї весни або раніше, варто оновити прошивку.

Особливості девайса

Інтерфейс книги простий і інтуїтивно зрозумілий. Гілки меню виконані у звичному для виробника стилі, тому тим, хто переходить з більш старших моделей, орієнтуватися буде дуже просто. У будь-якому випадку є досить тлумачний розділ допомоги, де крок за кроком роз'яснюються основні моменти по роботі з пристроєм.
Електронна книга Digma: відгуки, огляд моделей, опис та інструкція
Вбудованої пам'яті вистачає для бібліотеки в 5000 книг, а час автономної роботи - на 3-4 тис. сторінок. Також варто зауважити, що акумуляторна батарея заряджається на подив швидко, а повільно розряджається, так що серйозних проблем з автономністю бути не повинно. Особливо якщо не користуватися підсвічуванням. Загалом користувачі тепло відгукуються про моделі і її можливості. Тут ми маємо гарну візуальну складову, відмінні ергономічні показники, а головне – сенсорний ввід, в значній мірі полегшує юзабіліті пристрою. З мінусів користувачі відзначають «задума» гаджета час від часу.

Підводячи підсумок

Підбираючи електронні книги з асортименту бренду «Дігма», потрібно розуміти, що виробник випускає пристрої для бюджетного сегмента, і розраховувати тут на щось претензійне не варто. Для цього є средньоцінова і преміальна категорії. Користувачі у своїх відгуках частенько нарікають на посередню збірку і якість використовуваних матеріалів. Але на це можна закрити очі, подивившись на вартість електронних книг «Дігма». Якщо ви акуратний користувач та дбайливо ставтеся до своїх речей, то якість збірки тут не так критично, особливо якщо при цьому є бажання заощадити. Продуктивність бюджетних пристроїв і гаджетів «Дігма» також не відрізняється високими показниками. Але тут вона, загалом-то, і не потрібна. Достатньо, якщо девайс має хорошу матрицю, так само як і гідну картинку, швидко перегортає сторінки, а на все інше можна закрити очі. Все-таки в руках у нас не ігровий планшет, а електронна книга – специфічний продукт, спрямований в першу чергу на організацію читання.

Популярі новини
Загрузка...