Пропав звук - що робити? Причини і способи усунення проблеми

183 0 Новини високих технологій

Зі смартфонами часто відбуваються різного роду поломки. Не кожен може розібратися, в чому причина, тому відразу звертається в сервісний центр. Можливо, таке рішення виявиться правильним. Але деякі збої в системі можна усунути натисненням однієї кнопки. Тому краще постаратися самостійно розібратися з тим, що робити, якщо пропав звук. Іноді достатньо просто змінити налаштування.

Проблема зі звуком

Пропав звук, що робити? Варто відразу зазначити, що це не найпоширеніша проблема зі смартфонами. Вона трапляється вкрай рідко і в цілому по критичним причин. Наприклад, винуватим може виявитися користувач, неякісна збірка апарату або системні помилки. Сама проблема також може бути різною. Користувач може не чути співрозмовника зовсім. Також можуть виявлятися шуми і скрипи. Іноді звук може змінюватися, а гучність самостійно регулюватися. Тому важливо розібратися, чому пропав звук і що робити.


Пропав звук - що робити? Причини і способи усунення проблеми

Причина втрати звуку

Насправді причин може бути величезна кількість. Причому деякі можуть бути дуже несподіваними. З іншими буде впоратися легко, а які виявляться нерешаемыми. Серед основних причин можна виділити:
 • несправні динаміки;
 • несправний аудіороз'єм;
 • неполадки з платою посилення;
 • помилки системи.
 • Крім цих, можна ще зустріти проблеми, викликані недбалої експлуатацією. Наприклад, ви упустили телефон на підлогу або у воду. У цьому випадку динаміки однозначно дадуть збій. Також може бути проблема викликана неякісною збіркою виробника.

  Перевірка

  Якщо пропав звук, що робити? Для початку можна спробувати здійснити перезавантаження пристрою. Звичайно, це не панацея від усіх проблем, але часто саме вона допомагає відновити коректну роботу пристрою. На жаль, з мобільними операційними системами часто відбуваються збої. Іноді досить перезавантажити апарат, щоб повернути йому працездатність.


  Але якщо такий спосіб не допоміг, значить, потрібно провести повну перевірку пристрою. Можливо, з якихось причин були скинуті налаштування або спеціальна конфігурація. Достатньо клікнути на гойдалці гучності. Якщо ви помітите, що на екрані з'явилася шкала гучності і вона встановлена на максимум, отже, звук повинен бути.
  Пропав звук - що робити? Причини і способи усунення проблеми
  В цьому випадку доведеться прислухатися до пристрою. Зазвичай з'являються різного роду системні звуки, які допоможуть визначити причину несправності. Але і вони можуть бути відключені. Тому краще відразу перейти в налаштування смартфона і знайти меню звуку. Практично в будь-якому пристрої є налаштування режимів відтворення. Крім безшумного, вібро та гучного, можна також встановити власну конфігурацію. Буває так, що системні звуки в неї включені, а ось гучність дзвінка мінімальна. Тут доведеться все уважно дослідити, щоб розібратися. Якщо ви бачите, що в налаштуваннях звуку встановлено дефолтний режим з максимальною гучністю, але звук пропав, що робити в цьому випадку? Доведеться шукати несправності.

  Не чути співрозмовника

  Може статися так, що ви чуєте дзвінок, всі повідомлення також супроводжуються звуком, а ось співрозмовника не чути. Це досить поширена проблема, особливо у людей, які погано розбираються в телефонах. Будь-який досвідчений користувач скаже вам, як впоратися з цією проблемою.
  Під час наступної розмови по телефону потрібно буде натискати гойдалка гучності. Іноді налаштування голосу співрозмовника збивається і здається, що звук пропав. На ділі досить встановити максимальне значення гучності під час розмови.
  Пропав звук - що робити? Причини і способи усунення проблеми

  Проблеми з динаміком

  Але якщо нічого з вищезгаданого не допомогло, а звук в динаміці пропав, що робити, доведеться розбиратися самостійно. Можливо, в телефоні зламався динамік. Відразу варто розуміти, що в цьому випадку доведеться вирушати в сервісний центр. По-перше, щоб самостійно його замінити, потрібні певні навички, по-друге, буде дуже непросто знайти модель потрібної деталі. Також недосвідчений користувач може зіткнутися з тим, що в надії знайти під корпусом один динамік, він виявить відразу декілька. А це ще більше ускладнює самостійний ремонт пристрою. Звичайно, групи динаміків - не часте явище, але і вони можуть зустрічатися, виконуючи певні опції. Наприклад, один працює зі звуком в іграх і музиці, інший дозволяє чути співрозмовника, третій відповідає за системні звуки.

  Чому ламається динамік?

  Не варто відразу панікувати, якщо пропав звук на «Айфоні». Що робити в цьому випадку? У цілому алгоритм дій ніяк не відрізняється від тих, які запропоновані для інших моделей. Відразу доведеться згадати, що траплялося зі смартфоном в останній час.
  Пропав звук - що робити? Причини і способи усунення проблеми
  Зазвичай некоректна робота динаміків пов'язана з:
 • засміченням пристрої;
 • вигорянням котушки або замиканням;
 • обривом в котушці.
 • Засмічення - поширена проблема звукового модуля. Але в цьому випадку звук рідко коли зникає повністю. Найчастіше якісь звуки залишаються чути, але вони приглушені. В цьому випадку можна самостійно спробувати почистити телефон. Для цього достатньо буде взяти стару зубну щітку або ватяну паличку. Але чистка динаміка - справа непроста. Раніше телефон було легко розібрати на всі складові деталі. Зараз же виробник старається робити моноблоки, які можуть розбирати тільки фахівці. Якщо котушка вигоріла або сталося замикання, то динамік буде видавати шум або потріскування. Причому таким чином модуль ще може довгий час працювати, але з ремонтом краще не затягувати. В цьому випадку однозначно доведеться звернутися в сервісний центр. Обрив в котушці характерний тим, що динамік перестає видавати взагалі будь-який звук. У цьому випадку йому уготована тільки повна заміна.

  Неполадки аудіороз'єми

  А якщо пропав звук на «Айфон 5», що робити в цьому випадку? Знову-таки варто згадати, що проблеми зі звуком універсальні для будь-якого сучасного смартфона, будь то пристрій від Apple або Samsung. Деякі рекомендують перевірити звук в навушниках.
  Пропав звук - що робити? Причини і способи усунення проблеми
  Якщо динаміки «мовчать», а гарнітура видає звук, можна спробувати наступне:
 • вставити і витягнути штекер кілька разів під час програвання музики;
 • підключити гарнітуру, затиснути кнопку підвищення гучності і вийняти штекер;
 • продути аудіороз'єм стисненим повітрям;
 • у разі попадання рідини в корпус по можливості розібрати телефон і прочистити його.
 • Іноді може статися так, що в роз'ємі затиснуті так звані «вусики». У цьому випадку на пристрій подається інформація про те, що підключена гарнітура, тому динаміки не видають ніяких звуків. Ця проблема вирішується тільки в сервісному центрі.

  Неполадки з платою посилення звуку

  Звичайно, іноді звук може перестати працювати з несправною гойдалки гучності і потрапляння під неї бруду. У цьому випадку виправити проблему буде нескладно. А от проблеми з платою посилення звуку однозначно змусять користувача вирушати в сервісний центр.
  Пропав звук - що робити? Причини і способи усунення проблеми
  Справа в тому, що самостійно визначити збій у платі неможливо. Тому й доводиться звертатися до фахівців, а тим, в свою чергу, визначати одну з причин, з якої могла виникнути дана проблема:
 • волога всередині пристрою;
 • перегрів апарату з-за ресурсномістких програм тощо;
 • фізичні пошкодження або недобросовісна складання.
 • Програмні проблеми

  Що робити: пропав звук на «Айфоні 6». Як показує практика, краще відразу відправитися в сервісний центр. По-перше, офіційна підтримка пристроїв Apple завжди на вищому рівні, по-друге, недосвідчений користувач може нашкодити дорогої моделі смартфона. Але якщо мова йде про програмних збоях, тоді можна спробувати самостійно «пошаманити» з системою. Звук може пропасти, якщо:
 • у систему пробралися віруси;
 • установка неякісних кастомних прошивок;
 • некоректний скидання до заводських налаштувань;
 • завантаження «піратських» програм.
 • Частину цих проблем можна вирішити самостійно. Наприклад, позбавитися від встановленого софта, також завантажити антивірусну програму і перевірити систему на шкідливе ПЗ. Якщо є можливість, краще зробити скидання до заводських налаштувань.

  Скидання до заводських налаштувань

  Пропав звук - що робити? Якщо всі вищеописані способи не допомогли впоратися проблемою, а ви абсолютно впевнені, що проблеми пов'язані з програмним збоєм, можете спробувати зробити скидання до заводських налаштувань.
  Пропав звук - що робити? Причини і способи усунення проблеми
  Для цього потрібно очистити всю інформацію з телефону, інакше вона буде видалена безповоротно. Далі бажано використовувати резервну копію системи. В такому випадку всі дані про аккаунти, конфігурація та інші налаштування будуть збережені, а після скидання можна буде відновити. Скидання до заводських налаштувань можна робити з меню налаштувань телефону, а також комбінацією клавіш.

  Популярі новини
  Загрузка...