Як на "Андроїд" відключити автозапуск програм: способи та рекомендації

428 0 Новини високих технологій

Платформа «Андроїд», так само як і інші операційні системи, по закінченні певного часу починає працювати повільніше. На дорогих преміум-пристроях зниження продуктивності практично не відчувається, тому як у них потужний процесор і більш ніж достатньо оперативної пам'яті. Але далеко не всі можуть дозволити собі подібні гаджети, тому для багатьох ця проблема актуальна, як ніколи. Причин для зниження продуктивності може бути багато, але найвірогідніша і поширена, як правило, лише одна – робота сторонніх програм у фоновому режимі. Тобто такі додатки запускаються в автоматичному режимі при старті системи і навантажують процесор з оперативною пам'яттю, безпосередньо впливаючи тим самим на швидкість роботи пристрою.


Єдиний дієвий варіант в цьому випадку – це відключити автозапуск програм на «Андроїд» і працювати без лагів і гальм. Але не все так просто в цій справі, як здається на перший погляд, і платформа разом з розробниками програм частенько підкидають проблеми.

Варто вимкнути автозапуск програм?

Якщо ви встановлюєте по десятку програм на платформу щодня, то проблем тут, в принципі, бути не повинно. Тому як платформа самостійно повинна, так би мовити, боротися за оперативну пам'ять. Тобто якщо продуктивність гаджета починає падати, то система автоматично закриває невикористовувані програми для стабілізації ОС.
Як на "Андроїд" відключити автозапуск програм: способи та рекомендації
Можна відключити автостартующие програми в Android в ручному режимі, але це вже будуть контрпродуктивні заходи, і в деяких випадках вони просто не потрібні. Але буває і так, що якась програма ніяк не хоче закриватися навіть зусиллями самої платформи. У результаті процесор навантажений, оперативна пам'ять захаращена, а продуктивність разом із зарядом батареї прагне до нуля.


Особливості процедури

Але не варто вимкнути автозапуск програм на «Андроїд» для всіх підряд. Бувають і необхідні винятки, на кшталт офіційних додатків від «Гугл» і якихось працюючих антивірусних програм. Звичайно, платформа Android має непоганий захист «від дурня», і якщо ви через незнання спробуєте припинити системні або дійсно важливі процеси, то система попередить вас, причому дуже наполегливо.
Як на "Андроїд" відключити автозапуск програм: способи та рекомендації
Але сумна правда говорить про те, що добра половина викачаних з Мережі програм (як правило, ігрових та нелегальних) поселяється в автозапуску і заважає операційній системі нормально працювати. І, як вже говорилося вище, єдиним варіантом залишається просто відключити автоматичний запуск додатків на Android. Цим ми як раз і спробуємо зайнятися, благо інструментів для вирішення даної проблеми вистачає. Отже, розберемося, як на «Андроїд» відключити автозапуск програм і зробити це максимально безболісно як для самої платформи, так і для користувача. Розглянемо основні варіанти вирішення проблеми і особливості різних версій ОС.

Відключення автозапуску на Android 4.х.х»

Перед тим, як вимкнути автостартующие програми в Android, необхідно з'ясувати, які саме додатки споживають (і споживають взагалі) ресурси операційної системи. Для цього необхідно перейти в налаштування гаджета і відкрити розділ «Додатки» або «Менеджер програм».
Як на "Андроїд" відключити автозапуск програм: способи та рекомендації
Відразу варто обмовитися, що відключення автозапуску зайвих процесів в Android 422 місцевими засобами – це лише тимчасове рішення, а для внесення кардинальних змін знадобиться сторонній софт.

Особливості процесу

Далі потрібно знайти вкладку «Запущені» і ознайомитися з нею. «Плей Маркет» від «Гугла» поштові клієнти і програми зі специфічним значком андроїда чіпати не варто, а от до інших потрібно уважно придивитися. Навпроти кожного додатка відображається займаний обсяг оперативної пам'яті. За цим показником як раз і можна визначити ненажерливість софту. Для відключення необхідно вибрати зло програму і натиснути на «Зупинити примусово», а потім відповісти «Так» або «Ок».
Як на "Андроїд" відключити автозапуск програм: способи та рекомендації
Якщо в фоновому режимі працює якась підозріла утиліта, то її також краще відключити. Автозапуск програм на «Андроїд» буде стартувати після кожної перезавантаження гаджета, тому процедуру доведеться повторювати знову і знову. Але часто перезавантажувати операційну немає необхідності, тому подібне тимчасове рішення багатьох цілком влаштовує. Як вже згадувалося вище, прибрати автозавантаження програм в Android можна буде тільки за допомогою сторонніх менеджерів завдань.

Відключення автозапуску на Android 6.х.х»

З прошивками Marshmallow все не так вже й просто. Незрозуміло навіщо, але розробники засунули можливість відключити автозапуск програм на «Андроїд 601» і у версіях вище, що називається, до біса на роги. В принципі, новий «Андроїд» дуже непоганий в плані оптимізації, гнучкості налаштувань користувача та візуальної складової. Але ось системний функціонал захований дуже добре.
Як на "Андроїд" відключити автозапуск програм: способи та рекомендації
Перед тим як відключити автозапуск програм на «Андроїд 6.х.х», необхідно включити режим розробника. У переходимо в меню «Налаштування», потім «Відомості про апарат», а після цього потрібно натиснути кілька разів на пункті «Номер складання». Після цього активується режим розробника і доступний спеціальний функціонал.

Особливості процедури

Після цього необхідно знову перейти в «Налаштування», і там вже з'явиться пункт «Опції розробника». Натискаємо на ньому і вибираємо розділ «Запущені сервіси». Тут по аналогії з минулими поколіннями ОС «Андроїд» знаходиться список активних додатків. Можна подивитися загальний час роботи програм, займане ними місце на диску і об'єм оперативної пам'яті. Для відключення процесу необхідно натиснути на активному додатку і вибрати пункт «Вимкнути». Після чого програма повинна закритися. Але ця процедура, знову-таки, є тимчасовим рішенням проблем, і після перезавантаження все буде як і раніше. Повністю позбавитися від програми в автозавантаженні можна, лише видаливши його або взявши на озброєння сторонні спеціалізовані утиліти. Найбільш тямущих представників останніх розглянемо нижче.

Greenify

Це одна з найпопулярніших утиліт для управління автозавантаженням вашого мобільного гаджета. Софт можна використовувати як з правами адміністратора (root), так і без них. У першому випадку додаток зникне з автозавантаження раз і назавжди, а в другому доведеться зробити пару кліків після перезавантаження гаджета.
Як на "Андроїд" відключити автозапуск програм: способи та рекомендації
Після установки утиліта залишить на робочому столі свій віджет. Клікнувши по ньому, ви перейдете в робочу зону програми. Для виключення зі списку автозагрузок непотрібних додатків досить натиснути на плюс в нижній частині екрана і додати проблемну програму в перелік заборонених. Рут-правами достатньо одного разу, а без них доведеться відкривати Greenify і підтверджувати раніше виконані дії. Інтерфейс програми простий, зрозумілий, і з ним впорається навіть новачок в цій справі, не кажучи вже про досвідчених користувачів. Поширюється продукт за безкоштовною ліцензією, але є і платний варіант з розширеним функціоналом. Останній стане в нагоді просунутим користувачам, а пересічним з головою вистачить і звичайної модифікації.

Зразокautoruns

Цей додаток дозволяє отримати повний контроль над автозавантаженням. Використання утиліти отриманих без прав адміністратора безглуздо, бо програми при кожному перезавантаженні будуть знову на своїх місцях.
Як на "Андроїд" відключити автозапуск програм: способи та рекомендації
Софт акуратно і з належною ретельністю розкладає все по полицях. В меню можна налаштувати, що буде запущено до, під час і після завантаження операційної системи. Всі процеси розшифровані максимально детально, що дозволяє з точністю до байта з'ясувати їх втручання в платформу. Інтерфейс простий, а інструментарій інтуїтивно зрозумілий. До того ж, додаток повністю русифіковане, тому ніяких проблем виникнути не повинно. Тут же в меню можна звільнити пам'ять на внутрішньому і зовнішніх накопичувачах, а також погратися з настройками споживання батареї. Останній момент дозволяє відключати добру половину системних процесів при низькому заряді і повертати їх при високому. Пороги легко налаштовуються у відсоткових співвідношеннях. Продукт має як платну, так і безкоштовну модифікацію, але, так само як і у випадку з Greenify, перша звичайним користувачам зовсім без потреби.

Популярі новини
Загрузка...