Які бувають фотоапарати: види, типи, класифікація, критерії вибору та поради професіоналів

615 0 Новини високих технологій

Рішення про придбання нової камери може бути складним завданням, і не в останню чергу із-за великої кількості доступних варіантів. Адже багато хто не знає, які бувають фотоапарати і чим вони відрізняються. Тому перед покупкою користувач повинен відповісти на ряд питань, які допоможуть знайти найбільш підходящий варіант. Але перш за все необхідно знати, які бувають види фотоапаратів. Як правило, їх класифікують на компактні і дзеркальні. До першого типу відносяться також перехідні бридж - і суперзум-камери з великим діапазоном зміни фокусної відстані і більшим контролем над установками експозиції. Об'єктив у них вбудований в корпус і не може бути замінений. До другого типу близькі бездзеркальні камери, оскільки вони дозволяють фотографові працювати в ручному, автоматичному і напівавтоматичному режимах подібно дзеркальним фотоапаратам. Об'єктиви у них змінні.


Тепер зупинимося на фотоапаратах різних типів більш докладно.

Компактні камери початкового рівня

Вирішуючи, який фотоапарат краще для початківця фотографа, необхідно звернути увагу на недорогі пристрої невеликого розміру, прості, без надмірностей, ідеальні для повсякденної зйомки. Часто вони живляться від батарейок АА, які швидко втрачають заряд і тому не дуже економічні. Кращим рішенням є інвестування в набір перезаряджаються літій-іонних акумуляторів і зарядний пристрій. Це дорожче, але такі батареї забезпечують найкращий час автономної роботи і можуть використовуватися знову і знову, знижуючи загальну вартість володіння фотоапаратом. Більшість бюджетних компактів обладнуються об'єктивами з 3-10-кратним оптичним зумом, який зазвичай відповідає 35-105 мм. Цей діапазон зручний для звичайної зйомки, хоча деякі камери трохи розширюють його, пропонуючи надширокі або наддовгі фокусні відстані. Камера з 28-мм об'єктивом ідеально підходить для групових знімків і пейзажів, а з 140-150 мм – для захоплення віддалених деталей. Який фотоапарат краще для початківця фотографа? Як правило, оптичний зум більше 8 крат є у компактів вище середнього рівня, тому такі моделі коштують ближчого розгляду.


В останні роки між виробниками фотоапаратів відбувається жорстка конкуренція у забезпеченні бюджетних камер функціональними можливостями пристроїв високого класу. За цей час поступово збільшилися розміри РК-екранів. Стандартним у недорогих моделях є 27-дюймовий дисплей, і все частіше зустрічаються 3" варіанти. Це безпосередньо не покращує якість фотографій, але забезпечує кращий огляд сцени і перегляд відзнятого матеріалу.
Які бувають фотоапарати: види, типи, класифікація, критерії вибору та поради професіоналів
Вибираючи, який фотоапарат для початківця фотографа краще, варто прислухатися до порад професіоналів і звернути увагу на стабілізацію зображення. Хоча подібні системи в камерах даного типу не так досконалі, як в моделях більш високого класу, зазвичай вони справляються зі своїм завданням і можуть допомогти захопити більш чіткі кадри. Так важливо для початківця фотографа, який у фотоапарата дозвіл? Надавати занадто велике значення кількістю мегапікселів, які є у компактних камер, професійні фотографи не радять, оскільки всі вони обладнуються сенсорами з достатньою роздільною здатністю. Фактично велика кількість пікселів може навіть завдати шкоду якості зображення (особливо при зйомці при слабкому освітленні), і фотографії займають багато місця на карті пам'яті. Якщо немає особливих причин для створення знімків більшого розміру, слід пам'ятати про те, що менше – значить краще.
Компактні камери відмінно підходять для початківців користувачів і дітей, але тим, хто хоче контролювати параметри зйомки, слід розглянути інші варіанти.

Стандартні компактні камери

Більшість компактів даного типу коштують 8-20 тис. рублів. Деякі з них пропонують ширококутні об'єктиви, і практично всі вони працюють на перезаряджаються літій-іонних батареях, які поставляються разом з камерою. У бюджетному кінці діапазону особлива увага приділяється стилю – тонким і барвистим корпусів з безліччю модних функцій, таких як вбудований Wi-Fi і розпізнавання обличчя і усмішки. Більш дорогі моделі можуть включати зум-об'єктиви з великою фокусною відстанню і більш великі РК-екрани, які навіть можуть бути сенсорними.
Які бувають фотоапарати: види, типи, класифікація, критерії вибору та поради професіоналів
Які бувають фотоапарати даного типу? Багато компакти пропонують щось на зразок штучного інтелекту, який автоматично регулює ряд налаштувань в залежності від об'єкта зйомки. За відгуками фахівців, це ідеальний варіант для менш впевнених користувачів, які можуть бути збентежені великою кількістю регулювань. Якщо користувачеві подобається стиль і мобільність, то модельний ряд Sony Cyber-shot є хорошим об'єктом для знайомства, так як багато компактні камери або тонкі, яскраві і насичені технологією, або відрізняються всіма перерахованими вище якостями, в той час як лінійка Canon IXUS також завжди високо котирується.
Хоча такі фотоапарати є хорошими універсальними моделями, вони можуть відлякати користувачів з великими руками або тих, хто звик до більш великих елементів управління. За винятком камер з сенсорним екраном, в яких контроль здійснюється через ряд віртуальних кнопок на РК-дисплеї, компакти обладнуються набором кнопок і навігаційною панеллю. Часто вони досить невеликі, і іноді важко зрозуміти, що натискається, тим більше що не у всіх фотоапаратах їх позначення чітко нанесені. Камери цього типу підходять для користувачів, які віддають перевагу стильні речі.

Компакти для ентузіастів

В даному розділі мова піде про те, які бувають фотоапарати, забезпечують високу якість зображення в корпусі невеликого розміру. Зазвичай це досягається за допомогою більш великого датчика і високоякісної оптики, а також ручного управління і чудовою складання. При хорошому освітленні і використанні правильної техніки фотографування можна досягти результатів, які бувають у дзеркальних фотоапаратів. Це робить їх ідеальними резервними камерами для більш дорогих моделей. Навіть коли рівень освітленості падає, управління шумом, пропоноване компактами, в цілому хороший, хоча і поступається кращим професійним пристроїв.

Це найдешевші камери, які підтримують запис у RAW-форматі, що використовується тими, хто бажає взяти весь процес обробки фотографій в свої руки. Деякі моделі мають синхроконтакт для підключення додаткових аксесуарів, таких як видошукач і спалах. Камери з длиннофокусными об'єктивами іноді оснащуються також модулями геопозиціонування, що записують дані про місце зйомки в відзнятий матеріал.
Які бувають фотоапарати: види, типи, класифікація, критерії вибору та поради професіоналів
Деякі камери пропонують РК-екрани з високою роздільною здатністю, які бувають у фотоапаратах дзеркального типу. Оскільки вони дозволяють збільшити зображення без погіршення якості, на думку професіоналів, вони ідеально підходять для перевірки деталізації вже готового знімка або для перевірки фокусування під час компонування кадру. Крім того, починають з'являтися просунуті компактні камери з великим сенсором зображення (більше дюйма), повним ручним керуванням, запис у RAW-форматі і об'єктивом з широким відносним отвором. Чудовими прикладами такого роду моделей є Canon G9X і Sony RX100 Mark IV. Професійні компактні камери відмінно підходять для творчої фотографії і зйомки в умовах низького освітлення, але не для тих, хто намагається заощадити або шукає пристрою типу «навів і зняв».

Фотоапарати з сверхзумом

Камери цього типу поєднують гнучкість широкого фокусної діапазону з корпусом невеликого розміру. Багато хто з них пропонують ручне управління експозицією (наприклад, з опцією пріоритету діафрагми або витяги, а деякі також дозволяють вручну фокусувати увагу, що означає, що фотограф може приймати безліч рішень самостійно.
Одним з важливих аспектів камери зі сверхзумом є її система стабілізації зображення. При зйомці на великих фокусних відстанях вимагається докладати більше зусиль, щоб кадр залишався чітким, що робить життєво важливою систему стабілізації зображення в об'єктиві або датчику. У деяких камерах це реалізовано за допомогою маніпуляцій з чутливістю, тобто шляхом збільшення ISO. Професіонали радять уникати цього, якщо доступні альтернативні рішення. Ще однією популярною функціональною можливістю таких моделей є поворотний РК-екран. Він відокремлюється від корпусу і дозволяє знімати інакше вкрай незручних положеннях (наприклад, на рівні землі). Це також може допомогти при зйомці в яскравих умовах, так як дозволяють знайти положення, в якому відблиски на екрані мінімальні. Ключовим аспектом камери є величина її зума. Є моделі з більш скромним фокусною відстанню, але з широкою діафрагмою (наприклад, Panasonic FZ200). З іншого боку, випускаються фотоапарати з величезним діапазоном фокусних відстаней (наприклад, Nikon P900 з неймовірним 83-кратним збільшенням). Камери цього типу відмінно підходять для активного відпочинку і подорожей, але в кишеню вони вже не помістяться.
Які бувають фотоапарати: види, типи, класифікація, критерії вибору та поради професіоналів

Беззеркальних камер зі змінною оптикою

Хоча компактні системні камери стали доступні лише в останні роки, вони значно змінили ринок фотографій. В одних моделях використовується той же датчик, що й у цифрових дзеркальних фотоапаратах, і вони можуть досягти аналогічного стандарту якості зображення. В інших, таких як Pentax Q, використовують невеликі сенсори, щоб ще більше зменшити розмір камери. Їх можна зробити набагато менше завдяки відсутності традиційного дзеркального фотоапарата. Це означає, проте, що у них відсутній оптичний видошукач. Замість цього для компонування кадру є електронний візир або ЖК-екран. Оскільки сегмент ринку беззеркальних фотоапаратів новий і зростаючий, весь спектр об'єктивів для них повністю ще не заповнений. Одна з переваг такої оптики є те, що, подібно корпусам, на яких вона встановлена, її можна робити меншого розміру і більш легкою. Для тих, хто збирається подорожувати по світу, гібридний корпус з кількома об'єктивами може виявитися кращим рішенням, в якому якість зображення є ключовим. Першою з подібних систем на ринок вийшла лінійка Micro Four Thirds, і сьогодні вона пропонує більше всього можливостей, зокрема тому, що сумісна з нею оптика розробляється компаніями Olympus і Panasonic, а також деякими сторонніми виробниками. Кожен з найбільших гравців на ринку фотоапаратів випускає принаймні одну компактну системну камеру, проте в даний час тільки Sony виробляє повнокадровий варіант. Бездзеркальні моделі є відмінною альтернативою компактних машин високого класу, особливо для вуличної фотографії та подорожей. Професіонали не радять використовувати їх для зйомки об'єктів, що потребують швидкого фокусування, яку забезпечують дзеркальні камери, і тим, хто звик користуватися видошукачем.
Які бувають фотоапарати: види, типи, класифікація, критерії вибору та поради професіоналів

Які бувають фотоапарати: DSLR-камери

Дзеркальні камери – це те, про що багато хто думає, коли мова йде про просунутої фотографії. Завдяки серйозного прогресу у сфері технологій вже не є аксіомою те, що вони пропонують кращу якість зображення, ніж бездзеркальні, але це зовсім інший стиль зйомки, який дехто більше. Взагалі, як і раніше вірно, що для DSLR доступний найширший діапазон оптики, завдяки чому фотограф може вибрати той, який був створений спеціально для задоволення його вимог. Які бувають об'єктиви для дзеркальних фотоапаратів? В основному їх класифікують за фокусної відстані, максимального відносного отвору, типу кріплення, формату сенсора. Наприклад, оптика може бути нормальною, ширококутної, надширококутної, макро, телефото, з фіксованою або змінною фокусною відстанню. Більшість споживчих DSLR-камер пропонують сенсори формату APS-C, які трохи більше, ніж Micro Four Thirds, але менше полнокадровых. Це означає, що коефіцієнт перетворення становить близько 15 x для будь-якого встановленого об'єктива, збільшуючи еквівалентна фокусна відстань. Недоліком такого рішення є те, що важче досягти більш широких кутів, і зазвичай це означає інвестування в повнокадровий корпус або надширококутним оптику, яка може витримати часткову обрізання кадру. З плином часу повнорозмірні сенсори починають ставати все більш доступними, а Nikon і Canon пропонують повнокадрові фотоапарати початкового рівня, такі як Canon EOS 6D і Nikon D610. В даний час цифрові дзеркальні камери мають самий широкий асортимент аксесуарів. Незалежно від того, який професійний фотоапарат обраний, крім безлічі об'єктивів, до нього можна підключити зовнішній спалах. Багато моделі забезпечуються додатковим захопленням з батареями живлення, який забезпечує більш тривалий час автономної роботи і полегшує зйомки в портретній орієнтації. Оскільки відеозапис у форматі високої чіткості стала стандартною функцією, для запису стереозвуку можна інвестувати в зовнішні мікрофони, а невелика глибина поля зору, пропонована більшим датчиком, може стати в нагоді для творчої фотографії і зйомки при слабкому освітленні. Професіонали радять використовувати дзеркальні фотоапарати для отримання максимальної якості знімків, зйомки рухомих об'єктів і відеозапису. Однак вони коштують дорого і мають великі розміри.
Які бувають фотоапарати: види, типи, класифікація, критерії вибору та поради професіоналів

Який фотоапарат краще для фотографа: вага і портативність

Користувач повинен бути реалістичним щодо того, наскільки серйозно він планує займатися фотографією. Носити велику і масивну камеру важко і незручно, і власники, які не дуже серйозно ставляться до зйомки, швидше за все, залишать її будинку і захочуть придбати щось більш підходяще. Це дійсно важливий фактор, тому перед покупкою потрібно піти в магазин, взяти фотоапарат і відчути його в своїх руках просто для того, щоб переконатися в тому, що його вага і конструкція дійсно задовольнять потенційного покупця. Розміри і вага камери не цілком пропорційні якості знімків, які можна отримати з її допомогою, тому думати, що більше - значить краще, не варто. Взагалі, компактні фотоапарати, як правило, краще за інших пристосовані до носіння в кишені, в той час як дзеркальні зажадають набагато більших зусиль. Бездзеркальні моделі, як правило, займають середнє положення, але є помітні винятки, які своїми розмірами перевищують деякі DSLR.

Розмір сенсора і пікселі

У цифрових камерах захоплення зображення відбувається на т. зв. датчику, який схожий на шматочок електронної плівки. Крихітні елементи, що називаються пікселями, на цьому сенсорі реєструють деталі фотографованого об'єкта. Можна подумати, що чим більше пікселів використовує сенсор, тим більше подробиць він зможе передати, і теоретично це вірно. Але в реальному житті це тільки частина правди. Більша кількість пікселів не завжди означає кращі знімки, так як конструкторам фотоапаратів доводиться балансувати між роздільною здатністю сенсора і тим, наскільки малі повинні бути пікселі, щоб вони могли поміститися на датчику. Маленькі пікселі схожі на маленькі динаміки – вони трохи «деренчать». Які бувають матриці фотоапарата? В цілому в компактних камерах використовуються дуже невеликі сенсори зображення з дуже маленькими пікселями. Цифрові дзеркальні фотоапарати обладнуються більш великими датчиками, тому пікселі у них більше. При купівлі дзеркальної або бездзеркальної камери професіонали радять вибирати модель з дозволом від 12 до 50 Мп. Сенсори компактних або суперзум-фотоапаратів для отримання зображень хорошої якості повинні мати від 10 до 14 Мп.

Зум і діапазон фокусних відстаней

Незалежно від того, який цифровий фотоапарат вибрано, у нього буде певний набір об'єктивів або параметрів масштабування. Якщо це компактна камера, доведеться жити з тим, що вона пропонує, тому необхідно переконатися, що вона охоплює всі діапазони, які планується використовувати. Цифри на упаковці нічого не значать. «10-кратний зум» говорить лише про те, що найдовша налаштування в 10 разів довше самої широкої. Тому потрібно подивитися через видошукач, щоб на власні очі переконатися в тому, що саме ці налаштування та цифри означають в реальному житті. Користувачі, які подумують про покупку камери, повинні знайти час, щоб побачити, які бувають об'єктиви для дзеркальних фотоапаратів і беззеркальних моделей, і подивитися, скільки вони коштують. Не зовсім добре, коли після покупки корпусу власник виявить, що не може дозволити собі саме ту телефото оптику, яку хотів придбати.
Які бувають фотоапарати: види, типи, класифікація, критерії вибору та поради професіоналів

Огляди та відгуки: чи варто їм вірити?

Відомості про фотоапаратах можна почерпнути в спеціальних оглядах, благо в них нестачу на даний момент немає, їх можна знайти скрізь, тому перед покупкою краще витратити трохи часу і ознайомитися з основною інформацією. Відгуки про покупку на сайтах продавців та чатах можуть відображати проблеми, з якими можна зіткнутися в майбутньому. Однак слід пам'ятати, що більшість цих людей не є експертами і, можливо, не використовують продукт правильно чи однаково і можуть не бачити всіх його недоліків. Варто ознайомитися з відгуками, написаними професійними рецензентами в журналах, що мають регулярну технічну команду. Сенс цього полягає в тому, щоб прочитати безліч оглядів і оцінити діапазон думок. Часто кращі рецензенти помічають те, що приховується від поглядів інших.

Чи варто купувати саму останню модель?

Завжди заманливо купувати новітні продукти, але часто те, що вони можуть запропонувати у порівнянні з минулим роком, менше, ніж різниця в ціні. Можна сильно засмутитися, дізнавшись, що з'явилася нова камера, а набута - вже застаріла, але це рідко впливає на якість фотографій, які можна зробити за допомогою вже «старою» камери. Не зовсім останні моделі, як правило, все ще дуже гарні і продаються за вигідними цінами. Можливий навіть варіант придбання вживаного фотоапарата.

Де купувати камеру?

В інтернеті можна знайти безліч вигідних пропозицій, але на веб-сайтах не дають порад і, що важливо, не можна взяти фотоапарат, щоб його випробувати. Тому немає ніякої альтернативи походу в фотомагазин, де можна поговорити з асистентом і потримати камеру в руках. Якщо, наприклад, виникне питання про те, які бувають штативи для фотоапарата конкретної марки, можна його поставити і негайно отримати відповідь, а якщо через деякий час виникне новий питання, то можна повернутися в магазин і запитати того ж людини. Це ж справедливо і для покупки компактної камери, якщо таке придбання являє собою початок серйозного захоплення. І побудова відносин з хорошим фотомагазином є безцінним.

Популярі новини
Загрузка...