Хрипить динамік на телефоні. Причини і способи усунення несправностей

495 0 Новини високих технологій

Частенько власники смартфонів і телефонів стикаються з такою неприємною проблемою, коли динамік на телефоні хрипить. Причин, чому таке може траплятися, може бути кілька - починаючи від падіння пристрою і закінчуючи апаратної поломкою. У сьогоднішній статті ми детально розберемо всі найбільш часто зустрічаються проблеми, з-за яких утворюється хрип, а також поділимося способами усунення несправностей. Буде цікаво!

Пил

Перша причина, чому динамік на телефоні хрипить, – попадання пилу, дрібного сміття і бруду. Багато невірно вважають, що в такі місця, як динамік, роз'єм для зарядки, роз'єм під навушники і інше, пил і сміття просто нездатні потрапити. Це абсолютно не так, оскільки пил, так само як і бруд, може включати в свій склад дуже дрібні частинки, які як раз і здатні проникати навіть в дрібні і важкодоступні місця, наприклад, такі, як динамік.


З часом пил починає збиратися, її стає все більше і більше, і в кінцевому рахунку вона заважає нормальній роботі динаміка. Зменшується гучність, з'являється шипіння, хрип, потріскування і багато іншого.
Хрипить динамік на телефоні. Причини і способи усунення несправностей
Що робити в даній ситуації? Безумовно, варто виконати очищення. Зробити це можна двома способами. Перший – взяти балончик зі стисненим повітрям або ж пилосос з функцією видування, і гарненько продути місцерозташування динаміка на телефоні. Відразу варто сказати, що якщо всередині пил встигла трохи спрессоваться, то, цілком можливо, що видути її не вийде. У такому випадку варто вдатися до другого способу. Він передбачає очистку за допомогою тонкого предмета. Відмінно підійде разогнутая скріпка, голка, зубочистка і т. д. Потрібно взяти предмет і акуратно почистити отвір динаміка. В кінці можна додатково продути динамік повітрям, так буде навіть ефективніше.


Падіння телефону

Друга причина, чому динамік на телефоні хрипить, – падіння апарата. Взагалі, будь-яке падіння для телефону, так чи інакше, несе негативні наслідки, але в даному випадку мова йде про динаміку. Справа в тому, що при падінні великий ризик того, що від удару може відійти контакт шлейфу динаміка або сам динамік може відклеїтися. В результаті при прослуховуванні, наприклад, музики будуть чітко чутні сторонні шуми, потріскування і т. д. Ось, власне, чому і хрипить динамік на телефоні. Що робити в даній ситуації і як можна вирішити цю проблему? Тут знову є 2 варіанти.
Хрипить динамік на телефоні. Причини і способи усунення несправностей
Перший – розібрати телефон самостійно, перевірити контакт на шлейфі динаміка або ж закріпити його, якщо він відклеївся. Другий варіант – віднести телефон у сервісний центр, де його розбере вже майстер і виконає всі необхідні маніпуляції. Що краще вибрати – вирішувати вам.

Прослуховування музики

Ще одна досить поширена причина, чому динамік на телефоні хрипить, – прослуховування музики на максимальній гучності. Так, здавалося б, що може бути простіше прослуховування музики, але не тут-то було. Як всім відомо, для найбільш якісного та правильного звучання потрібні хоча б два динаміка, щоб був не тільки стереорежим, але ще і гучність розподілялася рівномірно (правильно).
Хрипить динамік на телефоні. Причини і способи усунення несправностей
Сучасні реалії такі, що в телефонах найчастіше зустрічається 1 динамік, який грає в монорежимі, а значить, навантаження на нього доводиться подвійно. Ті, хто люблять слухати музику на максимальній гучності. повинні пам'ятати, що тривале прослуховування негативно позначається на динаміці, зокрема страждає мембрана. В результаті цього можуть з'являтися сторонні шуми, потріскування, клацання, деренчання, хрипи і багато іншого. Виправити проблему в даному випадку вже просто не вийде, оскільки доведеться виконувати заміну динаміка, а це може коштувати чималих грошей.

Пошкодження динаміка

Наступна причина, чому хрипить динамік на телефоні, – механічне пошкодження. Що це означає? Телефон невдало впав, всередину динаміка потрапила волога, отвори випадково потрапив якийсь тонкий предмет, який пошкодив мембрану, та інше. Всяке може трапитися, так що не варто дивуватися. Важливо тут інше – при будь-якому механічному пошкодженні динаміка виникають неполадки, а його робота порушується. Як результат, можна чути хрипи, шум, шипіння, потріскування і багато іншого.
Хрипить динамік на телефоні. Причини і способи усунення несправностей
Як і в попередньому випадку, виправити проблему можна тільки одним способом – повною заміною динаміка на новий.

Поломка динаміка

Ну, і остання причина, чому хрипить динамік на телефоні, – поломка. Тут є певні подібності з попереднім пунктом, але тільки з одним застереженням – поломка відбувається не з вини користувача. Причиною може послужити низька якість виробленого динаміка, знос шлейфу, перегорання якого-небудь з контактів, порушення в роботі мікроелементів, які відповідають за роботу динаміка, і багато чого ще. Важливо розуміти, що поломка не завжди призводить до повного відключення елемента, ні, вона як раз таки може викликати шуми, хрипи, шипіння, порушення в роботі.
Хрипить динамік на телефоні. Причини і способи усунення несправностей
Власне, рішення проблеми тут теж одне, і, на жаль, другого варіанту не дано – повна заміна несправного динаміка на новий.

Популярі новини
Загрузка...