Mercury Cougar - огляд, технічні характеристики, історія створення та відгуки

323 0 Новини високих технологій

Компанія Ford Motor в 1939 році створила автомобільну марку Mercury, призначену для продажу моделей середньої цінової категорії, які перебувають між розкішними Lincoln і відносно доступними Ford. Найменування бренду було запозичене з римської міфології та в буквальному перекладі означало "Посланець богів". Автомобіль Mercury Cougar - pony car, що випускався компанією Mercury і проданий згодом Ford Motor. Серійне виробництво моделі тривало з 1967 по 2002 рр. Перші моделі Cougar будувалися на платформі Mustang, яка згодом змінилася Thunderbird і Contour/Mondeo.

Mercury Cougar - огляд, технічні характеристики, історія створення та відгуки

Моделі 1967-1970 рр.

Автомобілі Mercury першого модельного року, побудовані на платформі Mustang, відрізнялися від неї збільшеної на 76 міліметрів колісною базою. По всій площі передньої частини простягалася радіаторна решітка з вертикальними лініями, приховувала навіть фари і отримала найменування "електрична бритва". Дизайн Thunderbird послужив прототипом для аналогічно прихованих задніх ліхтарів і сигналів повороту. За винятком розкішної базової версії Mercury Cougar XR71969 року пропонувався додатковий спортивний пакет GT. В інтер'єрі використовувалася дорога дерев'яна обробка, оббивка сидінь була виконана з натуральної шкіри, ручка автоматичною КПП була виконана у формі літери т У пакеті GT пропонувався більш потужний 64-літровий двигун Ford 390 ніж в люксової комплектації 47-літровий 289-й мотор. Підвіска автомобіля була модернізована під мотор більшої ваги, що позитивно позначилося на керованості. Модифікації також комплектувалися покращеної гальмівною системою, широкою гумою і здвоєною вихлопною трубою. Mercury Cougar у 1967 році здобув звання "автомобіля року" від журналу Motor Trend.


Потужність двигуна в базовій комплектації становила 200 кінських сил, у версії GT - 335 кінських сил. У парі з мотором йшов чотирикамерний карбюратор. Лінійка силових агрегатів була розширена в 1968 році - Ford (Mercury) Cougar отримав три нових двигуна і один модернізований:
 • 302-й блок об'ємом 49 л і потужністю 230 кінських сил;
 • 7-літровий 428-й потужністю 335 кінських сил;
 • 7-літровий 427-й потужністю 390 кінських сил;
 • 289-й із збільшеною до 210 кінських сил потужністю.
 • Основні зміни припали на третій рік виробництва автомобіля. Лінійка двигунів поповнилася 351-м блоком Windsor і збідніла на 427-й, випуск якого був припинений. Вперше в історії Mercury Cougar отримав найбільш продуктивний пакет Eliminator, в який входив 390-ї або 428-й блок. Зовні він відрізнявся чорної радіаторних гратами, переднім і заднім спойлером, спеціальними смугами на кузові і великим повітрозабірником. Кузов пропонувався тільки в яскравих відтінках: блакитний металік, яскраво-жовтий, білий і помаранчевий. Платформа Mustang буде використовуватись для Cougar протягом наступних семи років, що дозволить назвати автомобілі повноцінними мускул-карами. При цьому моделі постійно удосконалювалися, переходячи від розкоші до продуктивності і назад. Наприклад, дизайнер Паулін Триджер в 1970 році запропонував обтягнути дах автомобіля вінілом, в 1971 році з'явилися приховані склоочисники і зникли приховані фари. З 1969 по 1973 рр. Mercury Cougar пропонувалися в кузові кабріолет.

  Mercury Cougar - огляд, технічні характеристики, історія створення та відгуки

  1971-1973 рр.: модельний ряд

  Рестайлінг 1971 року позначився на габарити автомобіля: змінилася на один дюйм колісна база і знизилася споряджена маса, що додало моделі схожості з середньорозмірним Olds Cutlass. Головна оптика, представлена чотирма фарами, більше не ховається за ґратами. Опція Ram Air, незважаючи на те, що пакет Eliminator був скасований, залишилася. Базовий 351-й блок мав потужність 240 кінських сил і один двокамерний карбюратор, 351-ї Cleveland з чотирикамерним карбюратором - 285 кінських сил. Найпотужнішим з пропонованих двигунів був Super Cobra Jet з 370 кінськими силами, оснащений чотирикамерним карбюратором.

  Cougar Convertible 1972 р.

  Для кабріолетів Cougar 1972-1973 стали останніми роками випуску після внесених змін у задню оптику і радіаторну решітку. За останній рік було випущено 147 тисяч автомобілів.
  Mercury Cougar - огляд, технічні характеристики, історія створення та відгуки

  Моделі 1974-1976 рр.

  Заміна платформи Mustang на нову в 1974 році позначилася на класі: Mercury Cougar перейшов в категорію luxury. Збільшення колісної бази до 2896 міліметрів дозволило моделі конкурувати з Chevrolet Monte Carlo і Pontiac Grand Prix. У базовій комплектації пропонувався стандартний 351-ї двигун потужністю 148 кінських сил, на вибір - 351 Cobra Jet, 158-сильний 400-му і 216-сильний 460-й. Механічна трансмісія змінилася автоматичної для більш комфортною і зручною їзди. Моделі 1975 року вперто продовжували набирати вагу: у порівнянні з першими автомобілями 1967 року вони додали 450 кілограм, проте на продаж така зміна жодним чином не позначилося.

  1977-1979 модельний ряд

  Четверте покоління Mercury Cougar поповнилося кузовами універсал і седан у чотиридверному виконанні, який, втім, проводився протягом одного року. У новому, четвертому поколінні модельний ряд поповнили чотиридверний седан і універсал, який, щоправда, проводився лише рік. Дизайнерам вдалося здивувати клієнтів автосалонів Lincoln-Mercury: нова модель Cougar зовні нагадувала Lincoln Continental Mark V і Ford Thunderbird. Винятком була тільки радіаторна решітка, що дісталася автомобілю від минулого покоління. Двигун в базовій комплектації змінився на 302-й блок робочим об'ємом 49 л і потужністю 134 кінських сили і встановлювався на моделі в кузовах седан і купе. Універсалам дістався більш потужний 351-й агрегат потужністю 161 кінська сила і об'ємом 58 літра.

  Люксовий спортивний пакет XR-7 продовжував розширюватися і був доступний для двухдверного купе з жорстким верхом. В нього входив вакуумний підсилювач гальм, 15-дюймові колісні диски, гідропідсилювач керма, задній стабілізатор поперечної стійкості і дерев'яна панель. За рік випуску було продано більше 45 тисяч автомобілів з даними пакетом опцій.
  Mercury Cougar - огляд, технічні характеристики, історія створення та відгуки

  Моделі 1980-1982

  У 1980 році колісна база Mercury Cougar була скорочена до 2700 міліметрів і стала створюватися на платформі Fox, розробка якої була спільною роботою з Zephyr. Моделі в кузовах купе і седан були зняті з виробництва. Повернення седана сталося в 1981 році, що позначилося на продажах. Cougar в новому-старому кузові змінив в лінійці моделей Mercury Monarch. Базова версія оснащувалася чотирициліндровим 140-м двигуном об'ємом 23 літра і потужністю 88 кінських сил, в парі з яким йшла чотириступінчаста автоматична трансмісія.
  Універсал повернувся на конвеєр в 1982 році, отримавши шестициліндровий 232-й блок потужністю 112 кінських сил.
  Mercury Cougar - огляд, технічні характеристики, історія створення та відгуки

  1983-1988 рік

  Проведений в 1983 році рестайлінг торкнувся універсал і седан Mercury Cougar: автомобіль зберіг шасі, але отримав більш аеродинамічну форму. Інтер'єр залишився незмінним з-за великих витрат на оновлення кузовного заліза. Спортивна модифікація XR-7 стала більш потужною завдяки турбонагнетателю, встановленим на 140-й двигун, що дозволило збільшити його потужність до 145 кінських сил, а через три роки, у 1986 - до 155 кінських сил. Зовні спортивна версія відрізнялася тільки двокольорового забарвленням кузова і наявністю широких бічних молдингів. Покупцеві на вибір пропонується триступенева автоматична і п'ятиступінчаста механічна трансмісія. У 1984 році система вприскування прийшла на зміну карбюраторам.

  Cougar 1987-1988

  У 1987 році був проведений рестайлінг автомобіля в честь 20-річчя моделі. У порівнянні з моделлю 1986 року Mercury Cougar отримав більш згладжений кузов, проте зберіг традиційну радіаторну решітку і оптику. Особливих змін в інтер'єр внесено не було. Припинилося виробництво комплектації GS, спортивна версія XR-7 отримала 302-ї двигун V8 замість чотирициліндрового турбірованного мотора. Ювілейний тираж Cougar був обмеженим і вийшов в лютому 1987 року. Інтер'єр автомобілів був декорований бежевою натуральною шкірою, замшевими вставками сидінь, оснащених функцією підігріву, і килимками з емблемами 20th Anniversary Edition.
  Mercury Cougar - огляд, технічні характеристики, історія створення та відгуки

  Покоління 1989-1997

  Випущений в 1989-му Mercury Cougar сьомого покоління отримав абсолютно нові шасі і кузов. Від попередньої генерації автомобілю дісталися тільки двигуни та емблеми. Значною зміною став перехід на нові габаритні шасі Ford MN12 які одночасно встановлювалися і на Ford Thunderbird. Відсутність двигуна V8 розчарував шанувальників моделі; базовим агрегатом став 38-літровий турбований V6 потужністю 140 кінських сил, парі з яким йшла чотириступінчаста трансмісія. Динаміки і потужності мотора не вистачало для автомобіля масою 1700 кілограм. Комплектація XR-7 оснащувалася тим же двигуном, але більшої потужності - 210 кінських сил, в парі з яким йшла п'ятиступінчаста механічна або чотириступінчаста автоматична трансмісія на вибір. На розробку спортивної версії не шкодували коштів, у зв'язку з чим система безпеки відповідала всім нормам того часу і включала антиблокувальну систему ABS, дискові гальмівні механізми, систему електронної стабілізації, 16-дюймові легкосплавні диски і регульовану підвіску. Зовнішній рестайлінг був проведений в 1991 році і торкнувся радіаторну решітку, задню і головну оптику і внутрішню обробку. Двигуни, оснащені турбонаддувом, не отримали особливої підтримки автолюбителів, тому він був замінений на п'ятилітровий V8. У цьому ж році була випущена обмежена ювілейна серія, приурочена до 25-річчя моделі. Оновлення інтер'єру було зроблено в 1994 році. Зміни торкнулися радіаторну решітку і задню оптику. Застарілий 302-ї двигун був замінений на восьмициліндровий 205-сильний блок потужністю 46 літра. У 1996 році знову провели рестайлінг моделі: фари охоплювалися заднім і переднім бампером, радіаторна решітка і литі колісні диски оновленого дизайну надавали моделі більш сучасний зовнішній вигляд. На честь тридцятиріччя моделі в 1997 році був випущений обмежений тираж. Випуск платформ для легкових автомобілів класу "люкс" був скорочений компанією Ford у тому ж році з метою концентрації на виробництві більш затребуваних позашляховиків.
  Mercury Cougar - огляд, технічні характеристики, історія створення та відгуки

  Модельний ряд 1999-2002

  Покоління Mercury Cougar йшло сучасним 24-клапанним шестициліндровим двигуном DOHC Duratec і незалежною підвіскою. Кузов отримав найменування New Edge і відрізнявся агресивною зовнішністю і більш гострими кутами. Автомобіль оснащувався двома двигунами на вибір: 170-сильним Duratec V6 робочим об'ємом 25 літра і чотирициліндровим Zetec потужністю 125 кінських сил і об'ємом 2 літра. Трансмісії також дві: автоматична Ford CD4E і механічна Ford MTX-75. Спортивна версія Mercury Cougar 2000 з двигуном V6 комплектувалася дисковими вентильованими гальмами і легкосплавними алюмінієвими 16-дюймовими колісними дисками. Максимальна швидкість 185 км/год встановлювалася вбудованим обмежувачем, після видалення якої автомобіль можна було розігнати до 240 км/год. Концерн Ford також випускав два концепт-кара Eliminator, які комплектувалися трилітровими двигунами Duratec з турбонаддувом. З метою підтримки інтересу покупців Mercury Cougar 252000 модельного року пропонувався в декількох відтінках кузова:
 • Версія C2 в кольорі "жовтий цинк" з обробкою салону натуральною шкірою жовтого кольору.
 • Zn з блакитним салоном і сріблястим, яскраво-білим і французьким блакитним відтінками кузова.
 • Версія в кольорі "жовтий цинк" зі спойлером XR і спеціальним повітрозабірником Visteon.
 • Ювілейні моделі 35th Anniversary з легкосплавними 17-дюймовими колісними дисками в червоних і чорних кольорах і відповідною обробкою салону.
 • Roush Edition - сама рідкісна версія Cougar (тираж 112 екземплярів) в білому і сріблястому кольорі.
 • Моделі Cougar, Lincoln Continental і Mercury Villager були зняті з виробництва в 2002 році. Завдяки широким можливостям тюнінгу Mercury Cougar користується популярністю серед автолюбителів. Модель можна зустріти в хорошому стані в наші дні на вторинних ринках. Невибагливість в обслуговуванні та легкість ремонту Mercury Cougar роблять його одним із затребуваних автомобілів.

  Відгуки власників

  Автолюбителі здебільшого замовляють Mercury Cougar безпосередньо з США. Спірним моментом є жорсткість підвіски, що, втім, усувається правильно підібраним режимом водіння. Незважаючи на тривалий експлуатаційний термін, ніяких проблем з кузовом не спостерігається навіть в місцях, найбільш схильних до корозії. Витрата палива при їзді на швидкості 110-120 км/год по трасі становить 7 літрів. Серед переваг автомобіля відзначають економічність, оригінальний зовнішній вигляд, дешеве обслуговування та оцинкований кузов. Спірний недолік тільки один - жорстка підвіска.

  Популярі новини
  Загрузка...