Що робити, якщо намочив телефон? Корисні поради та рекомендації

530 0 Новини високих технологій

Напевно, кожна людина хоча б один раз у своєму житті упускав телефон в воду. У більшості випадків така пригода закінчується плачевно. Доводиться вирушати в магазин за новим девайсом. Але чи так все погано, як може здатися на перший погляд? Професіонали дають слушні поради, які допоможуть реабілітувати пристрій.

Порада № 1

Що робити, якщо намочив сенсорний телефон? Спочатку відразу вимкнути його. Чим менше часу він проведе у воді, тим більше шансів на те, що він буде працювати далі. Не можна включати мокрий телефон – може виникнути коротке замикання.

Порада № 2

Як тільки витягнули телефон з води, бажано по можливості від'єднати всі знімні деталі. Мова йде про акумуляторі, заглушках портів, слотах (в смартфонах) і т. д. Якщо корпус розбирається легко, то можна і його зняти. Це запобіжить скупчування вологи на внутрішніх схемах.


Що робити, якщо намочив телефон? Корисні поради та рекомендації

Порада № 3

Не можна забувати про SIM і картах пам'яті. Перед тим як покласти апарат на просушку, їх обов'язково виймають. Важливо всі деталі протерти серветками або м'якою тканиною. Після розкласти їх на паперовому рушник в добре провітрюваному місці.

Порада № 4

Що робити, якщо намочив динамік на телефоні? Деякі користувачі радять просушити його за допомогою пилососа. Продувати деталь треба приблизно 20 хвилин. Це допоможе видалити залишки води, якщо вони вже встигли просочитися усередину. Однак треба бути готовим до того, що динамік доведеться замінити на новий. Найчастіше після намокання він починає шипіти і хрипіти.
Що робити, якщо намочив телефон? Корисні поради та рекомендації

Порада № 5

Ні в якому разі не можна для просушування гаджета використовувати фен. Навіть холодне повітря може завдати шкоди. Він просто глибше проштовхне краплі води, тому вони з легкістю проникнуть до мікросхемі. А це призведе до виходу з ладу електронних деталей. Після цього телефон не можна буде реабілітувати.


Рада № 6

Корисні властивості рису не можна недооцінювати. Це не тільки поживний продукт, але і вологовбирний. Цікавитеся, що робити, якщо намочили телефон? Треба підготувати контейнер таких розмірів, щоб там помістився апарат. Засипати в нього рис. Занурити пристрій не менше ніж на 2-3 дня. Поспішати не треба. Рис повільно поглинає вологу, але ефективно. Єдине, що треба робити, – періодично перевертати. Якщо немає рису або просто не віриться в його властивості, то можна застосувати сілікогель. Цей абсорбуючий матеріал укладають в взуття для поглинання вологи. Даний гель справляється краще рису. Перевертати телефон знадобиться щогодини, перевіряючи, не скупчилися на його поверхні крапельки води. Якщо вони є, то доведеться заново протирати корпус паперовим рушником. Після цієї процедури телефон заново занурюється в сілікогель.
Що робити, якщо намочив телефон? Корисні поради та рекомендації

Порада № 7

Що робити, якщо намочили телефон? Насамперед виконати описані вище приписи. Після цього можна покласти апарат на підвіконня, куди проникають промені сонця. Це треба для того, щоб просохли глибокі отвори. Однак важливо стежити, щоб телефон сильно не перегрівався. Це може пошкодити деякі деталі.

Порада № 8

В розібраному стані телефон повинен просихати не менше доби. Після цього необхідно уважно оглянути його, особливо роз'єми, відсіки та інші заглиблення. Переконавшись у відсутності вологи, можна встановлювати акумулятор на місце та включати прилад. При цьому бажано прислухатися, чи не виникають всередині корпусу сторонні звуки, наприклад тріск або шипіння. Це говорить про те, що якісь деталі функціонують неправильно.
Що робити, якщо намочив телефон? Корисні поради та рекомендації

Порада № 9

Намочили телефон? Не включається? Що робити? Всі способи, описані вище, вже спробували, але це не допомагає? Головне - не втрачати самовладання. Найпоширеніша причина – розряджений акумулятор. Перед тим як підключити до мережі, варто переконатися в тому, що телефон повністю просох. Повторно включати його треба не раніше ніж через 5-10 хвилин. Якщо апарат не подає ознак життя, тоді тільки в сервісний центр.

Висновок

Отже, що робити, якщо намочив телефон, вже було розказано. Тепер на закінчення кілька рекомендацій:
  • Бажано придбати спеціальний «рятувальний» набір для пристроїв, всередину яких потрапила волога.
  • Якщо телефон «занурився» у солону воду, то обов'язково протирають контакти, наприклад, спиртом. Можна використовувати для цих цілей чисту прісну воду.
  • Ні в якому разі після намокання телефон можна підключати до зарядного пристрою.
  • Акумуляторну батарею не дозволяється піддавати тривалому нагріванню.
  • Небажано без навичок розбирати пристрій. Ви запитаєте, що робити, якщо намочили телефон? Довірити цю справу професіоналам.
  • Популярі новини
    Загрузка...