Як продовжити термін життя і рівень заряду батареї ноутбука: поради

184 0 Новини високих технологій

Стаття містить найважливіші моменти з методів збереження рівня заряду батареї ноутбука для користувачів всіх рівнів. Що буде, якщо перезарядити батарею ноутбука? Відповідь максимально короткий: нічого. Якщо забути ноутбук на зарядці після повного заряджання, з ним нічого не станеться.

Літій-іонні батареї

Більшість сучасних комп'ютерів працює на літій-іонних батареях. Вони можуть перезаряджатися сотні разів, не надаючи впливу на довгостроковість батарейки. Усередині є цикл, який зупиняє процес зарядки, коли акумулятор повністю заряджений. Без цього циклу він нагрівся під час зарядки і міг запросто згоріти. Такі батареї не повинні нагріватися, якщо це сталося, значить, перед вами бракований виріб.


Нікель-кадмієві

Старе покоління ноутбуків працює на нікель-кадмієвих батарей. Вони вимагають більш частого ремонту і заміни, ніж літій-іонні. Раз на місяць акумулятор повинен повністю зарядитися і розрядитися, це допомагає продовжити його існування. Як і в літій-іонних батареях, якщо їх залишити на зарядці після повного заряджання, це ніяк не вплине на їх термін служби.

Акумулятори на "Макбуках"

Компанія "Еппл" випускає пристрої з вбудованими літій-іонними полімерними батареями, для збереження простору і компактності пристрою. Щоб перевірити стан акумулятора, треба натиснути на кнопку Option і клікнути на індикатор рівня заряду батареї в панелі швидкого доступу. Після можуть з'явитися декілька повідомлень:
 • «Замінити незабаром» - батарейка функціонує нормально, але тримає менше заряду, ніж коли була новою.
 • «Замінити терміново» - деталь функціонує нормально, але тримає значно менше заряду, ніж коли була новою. Комп'ютер буде працювати, але стан акумулятора може негативно впливати на працездатність, тому треба взяти комп'ютер в авторизований сервіс "Еппл", щоб його змінили.
 • «Показати сервісу» - батарейка функціонує нормально. "Макбук" можна використовувати, коли він підключений до електричної мережі.
 • Як продовжити термін життя і рівень заряду батареї ноутбука: поради

  Збереження енергії в "Віндовс 10"

  У "Віндовс 10" режим збереження енергії автоматично включається, коли рівень заряду батареї ноутбука досягає 20 %. В залежності від налаштувань, яскравість екрану знижується, щоб зберегти рівень заряду довше. Щоб перевірити це, зайдіть в "Систему та безпека" в панелі керування, потім в налаштування електроживлення. Всі зміни можна вносити вручну. Щоб зберегти батарейку, радиться тримати блютуз у відключеному стані постійно. Якщо ви не користуєтеся Інтернетом, можна тимчасово поставити ноутбук в стан «Режим літака», що значно заощадить рівень заряду пристрою.


  Продовження терміну життя батарейки

  Щоб продовжити термін життя батареї, після покупки залиште ноутбук на зарядці на 12 годин перед застосуванням. Літій-іонні можуть прослужити довше, якщо рівень заряду батареї постійно тримати між 20-80 %. Хоча постійна зарядка сильно не впливає на літій-іонні акумулятори, все ж радиться зняти його, якщо ноутбук постійно працює підключеним до мережі. Якщо ви не збираєтеся використовувати ноутбук місяць або довше, то зніміть батарею. Якщо вона не знімається, то рівень заряду батареї варто залишити менше, ніж на 50 % перед закриттям. При довгому відсутності зарядки батарейка може бути пошкоджена. Також слід уникати високих перепадів температур. Не можна залишати комп'ютер в закритій машині жарким літом під сонцем або дуже морозною зимою.
  Як продовжити термін життя і рівень заряду батареї ноутбука: поради

  Продовження терміну роботи батареї

  Щоб продовжити термін роботи батареї між перезарядками, можна:
 • зменшити яскравість екрана;
 • встановити час для сплячого режиму і таймер відключення екрану на короткий термін;
 • відключити Wi-Fi і блютуз;
 • закрити непотрібні завдання Диспетчера";
 • закрити непотрібні вкладки в браузері;
 • не перекривати доступ повітря до кулеру (батарейка швидко сідає при нагріванні);
 • отримати невикористані USB кабелі і диски;
 • Ні одна батарейка не має довічну гарантію, тому час від часу старі акумулятори слід замінювати на нові. Якщо стара все ще здатна тримати 15-20 хвилин зарядки, її можна брати з собою в довгострокові подорожі, щоб замінити нею іншу в екстрених випадках.
  Як продовжити термін життя і рівень заряду батареї ноутбука: поради
  Дотримуйтесь порад щодо збереження життя батарейки, уникайте використання ноутбука, підключеного весь час до мережі, тоді ви помітите, як дивно довго прослужить акумулятор.

  Популярі новини
  Загрузка...