Виносна камера для смартфона: огляд

590 0 Новини високих технологій

У наш час складно уявити людину, у якого немає телефону. На зміну звичайному з малою кількістю функцій і можливостей прийшов "розумний" телефон - смартфон. Так як він користується великим попитом, зросла кількість девайсів, створених під нього. Смартфон часто порівнюють з пультом управління: з його допомогою можна спілкуватися з друзями, слухати музику, дивитися фільми, фотографувати, а також спостерігати за важкодоступними деталями різних механізмів.

Що таке смартфон?

Саме слово запозичене з англійської і має значення "розумний кмітливий телефон". Смартфон відрізняється від звичайного телефону наявністю операційної системи, завдяки якій можна користуватися декількома програмами одночасно. Простіше кажучи, це той же комп'ютер, тільки працювати на ньому зручніше завдяки його компактності.


Протягом декількох років лідирують наступні види операційних систем: Android, Apple iOs і Windows Phone. Незалежно від їх типу, кожен смартфон можна трохи вдосконалити сторонніми девайсами. Через вихід USB до телефону підключаються наступні прилади: миша, клавіатура, ліхтарик, колонки, флеш-накопичувач, камера і т. д. Наприклад, для поліпшення якості фотографій і відео використовуються виносні камери для смартфонів. Деякі їх різновиди ми і розглянемо далі в статті.
Виносна камера для смартфона: огляд

Як влаштована камера?

За останні кілька років суттєво покращилась якість фотографій, зроблених на цифрових пристроях. Виносні камери для смартфонів дозволяють знімати вночі, під водою, а також самостійно регулювати витримку. Ще є багато інших корисних функцій.


З чого ж складається пристрій камери? Може, з мегапікселів? Частково так, але насправді все набагато складніше. На вигляд звичайний пластиковий вічко камери - це багатокомпонентна система, яка виконує складні процеси. В основі роботи лежить об'єктив і матриця. Як додаток до них є всілякі спалаху, стабілізатори автофокусу, RGB-датчики, лазерні далекоміри. Виносна камера для смартфона дозволяє працювати в тандемі з керуючим пристроєм. Зараз більшість телефонів оснащені камерою, причому чим дорожче пристрій, тим вище якість одержуваних знімків. Але навіть найдорожчий смартфон не здатний фотографувати так, як цифровий фотоапарат. З чим це пов'язано?

Характеристики виносної камери

Основні параметри і характеристики виносної камери для смартфона:
 • потужний об'єктив з функцією багаторазового збільшення;
 • можливість бездротового зв'язку зі смартфоном;
 • світлочутлива матриця.
  Виносна камера для смартфона: огляд
 • Простіше кажучи, зовнішня камера піддається управлінню на відстані і може виконувати різні функції, наприклад: боке - можливість фокусуватися на об'єкті переднього плану, при цьому те, що знаходиться позаду, буде виглядати трохи розмито.

  Види виносних камер для смартфона

  Залежно від характеру з'єднання з керуючим пристроєм - смартфоном або планшетом - виділяють наступні види камер:
 • провідна (прикріплюється через порт USB або отвір для навушників);
 • бездротова (не має видимого з'єднання зі смартфоном, але має зв'язок, в основі якої знаходиться спеціальний додаток, що передає дані через Wi-Fi або мобільний інтернет);
 • ендоскоп має маленький вічко і вважається провідний камерою, але має більш довгий шнур, щоб було легше проникати у вузькі простору.
 • Кожен вид міні-камери володіє своїми особливостями і характеристиками. Вивчивши їх, ви зможете визначитися з вибором покупки.

  Користь від виносної камери

  Виносна камера для смартфона потрібна не тільки для отримання знімків з високою якістю. Важливою перевагою є те, що деякі зовнішні камери можуть не з'єднуватися з пристроєм за допомогою кабелю, будь то смартфон або планшет. Це дає можливість розташувати камеру на відстані від фотографа під зручним кутом і на потрібній висоті.
  Виносна камера для смартфона: огляд
  Даний девайс використовують для прихованої або віддаленої зйомки, наприклад, відеозйомки для охорони якого-небудь об'єкта або фотозйомки лякливих звірів. Знімки виходять бездоганними завдяки додаткових налаштувань, які можна застосувати в залежності від очікуваного ефекту. Мотоциклісти і велосипедисти шалено раді тому, що на ринку з'явилася зовнішня бездротова камера для смартфона. З її допомогою водій може спостерігати за ситуацією позаду. Керуючий пристрій можна закріпити на кермі, а камеру помістити на сидіння.

  Провідна камера для смартфона

  Першу зовнішню міні-камеру представила компанія Sony. Згодом вони здобули широку популярність. Хоча всі вони різні з вигляду, в їх конструкції є щось загальне - зовнішня схожість з об'єктивом від цифрового фотоапарата і можливість приєднання до смартфону. Такий пристрій може прикріплятися на сам смартфон поверх заводський або як стандартна веб-камера для комп'ютера.
  Виносна провідна камера для смартфона виконує функцію об'єктива. Всередині неї розташована світлочутлива матриця, що працює в парі з процесором. Також в провідний камері є акумуляторна батарея і роз'єм для карти пам'яті. До таким камерам можна віднести ті, які кріпляться за допомогою магніту на смартфон, при цьому абсолютно не потрібні дроти, девайс і так відмінно працює. Але з цього випливає головний мінус таких міні-камер - довга передача знімка на смартфон. Зате після передачі фотографій з ними можна здійснювати різні дії (редагувати, публікувати і т. д.).
  Виносна камера для смартфона: огляд

  Особливості провідної камери

  Розробники виділяють 4 основних позитивні властивості дротових камер:
 • Зовнішня камера наділена оптичним зумом, на відміну від камери смартфона, у якій він цифровий.
 • За допомогою оптичного зума запобігає розмиття і розмитість зображення.
 • Висока якість знімків.
 • Широкий кут огляду.
 • Мінусом можна вважати відсутність якісної спалаху, із-за чого зйомка в темний час доби залишає бажати кращого.

  Бездротова камера

  Зовнішня бездротова камера для смартфона ще називається автономної Wi-Fi-камерою. Завантаження знімків проводиться за допомогою відеосигналу, з максимальною відстанню передачі до 80 метрів. Камера частіше використовується в режимі спостереження.

  Зовнішній вид бездротової камери схожий з хокейної шайбою, тільки більшого розміру. На її поверхні немає отворів, антен і об'єктиву. Всередині так званої шайби знаходиться надчутливий мікрофон, сама камера і Wi-Fi-передавач. Варто відзначити, що дальність передачі такими камерами залежить від наявності перешкод на шляху відеосигналу. Тому в приміщенні подібний пристрій радиться використовувати тільки з урахуванням кількості перешкод, їх товщини і поглинаючої здатності. Який прилад може прийняти відеоматеріал з виносною камери? Для смартфона на "Андроїд" і на операційній системі iOs це не складе труднощів. У зв'язку з широкими функціональними здібностями бездротової камери масштаб її застосування практично нічим не обмежений.
  Виносна камера для смартфона: огляд
  Найбільш поширені цілі використання міні-камери:
 • для контролю за підлеглими (співробітниками в офісі, робітниками на будмайданчику, продавцями в магазині і т. д.);
 • для спостереження за ситуацією біля вхідних дверей квартири або будинку;
 • в якості відеоняні", щоб доглядати за дитиною, що знаходиться в іншій кімнаті.
 • Зовнішня бездротова камера підходить не тільки для розваги, але і в якості серйозного помічника по господарству.

  Особливості бездротової камери

  Особливості зовнішніх і внутрішніх параметрів бездротовий міні-камери:
 • приємний і стильний зовнішній вигляд;
 • компактний розмір;
 • підтримка всіх Wi-Fi мереж;
 • функція віддаленого перегляду;
 • робота від акумуляторної батареї;
 • зручне відкриття і закриття об'єктиву;
 • застосування на відстані 30-80 метрів, в залежності від наявності перешкод.
 • При купівлі бездротової камери варто враховувати те, що не всі моделі мають в наявності карту пам'яті.

  Гнучка камера

  Якщо вам потрібно зазирнути у важкодоступні місця, наприклад, в мотор двигуна або зливну трубу раковини, то на допомогу прийде гнучка камера-ендоскоп для смартфона. USB - універсальний порт для з'єднання різних пристроїв, у тому числі і камери з апаратом. Цей девайс, що дозволяє побачити, що відбувається в місці, важкодоступному для неозброєного ока людини. Її по достоїнству оцінили:
 • стоматологи;
 • радіоаматори;
 • автомеханіки;
 • сантехніки;
 • домогосподарки.
 • Використовувати гнучку камеру тільки для полегшення процесу роботи - нудно. Тому багато застосовують її у інших корисних чи приємних цілях. Наприклад для розваги, а також для отримання незвичайних і цікавих кадрів.
  Виносна камера для смартфона: огляд
  Підключаючи гнучку камеру (ендоскоп) до USB-порту від смартфона, ви можете відразу виводити зображення на екран. Людина, що розбирається в тенденціях подібної техніки, може здивуватися рівнем дозволу девайса, що становить 1280x720 (HD). Зйомка такою камерою дозволить розглянути навіть найдрібніші деталі. Зазвичай в комплекті до приладу додаються перехідники на комп'ютер. З їх допомогою можна завантажувати відеоматеріал, відзнятий на гнучку камеру. Якщо володар девайса працює автомеханіком, то він може записати відео, на якому буде показана причина поломки, а потім показати власнику автомобіля. У комплектації також є спеціальне дзеркало. З його допомогою ви можете бачити те, що знаходиться по боках від вічка пристрою. Завдяки дзеркалу збільшується радіус огляду. До деяких гнучким камерам для смартфонів можна прикріплювати магніт і гак. З допомогою цього обладнання стає можливим не тільки заглянути в зливну трубу, але і усунути причину засмічення. Наприклад, якщо в раковину впали металеві предмети, дістати їх допоможе магніт, а якщо інше сміття, то його можна зачепити і витягнути використовуючи гак.
  Виносна камера для смартфона: огляд

  Особливості гнучкої камери

  Серед переваг девайса можна виділити наступні:
 • Водонепроникність. Статистика стверджує, що пристрій найчастіше використовують для проникнення в сантехнічні труби, тобто туди, де підвищена вологість.
 • Здатність пристрою працювати при різних температурах (від -18 до +80). Температурний діапазон досить великий. Завдяки чому людина, що не має спеціального обладнання, але вирішив самостійно полагодити автомобіль, зможе подивитися на двигун поблизу і виявити причину поломки. Навіть якщо автомобіль знаходиться в робочому стані, а деталі гарячі і в русі.
 • Можливість підключення до планшета або смартфона. Завдяки цієї важливої функції, стає можливим перегляд в реальному часі того чи іншого простору. Використовувати гнучку камеру можна не тільки для розваги, але і для вирішення проблем із засміченою трубою.
 • Широкий кут огляду (60-66 градусів). Довгий час гнучка камера мала максимум 50 градусів огляду, що суттєво погіршувало враження від її використання.
 • Портативність і компактність. Важливо зазначити, що малі габарити пристрою не позначаються на якості зйомки.
 • Провівши огляд виносних камер смартфона і вивчивши вищеперелічені характеристики, ви зможете безпомилково визначитися у виборі конструкції, необхідної саме вам. Головне - знати, для якої мети ви будете її використовувати, взяти до уваги свій бюджет, визначити можливість підключення камери до смартфону. І можна сміливо купувати потрібний девайс.

  Популярі новини
  Загрузка...