Пральна машина "Атлант": помилка F4. Причини і усунення помилки. Підключення пральної машини до водопроводу і каналізації

588 0 Новини високих технологій

Сучасні пральні машини мають досить складне програмне забезпечення і здатні проводити самостійну діагностику у разі виникнення несправності. Винятком не є і моделі вітчизняного виробника «Атлант». Судячи з відгуків користувачів цієї техніки, найчастіше «домашня помічниця» видає помилку F4. І як показує практика, код може з'явитися в будь-який момент роботи приладу, навіть якщо зовні програма прання виконується в штатному режимі. Тому кожен власник повинен бути до цього готовий. Незважаючи на те, що тут також присутня функція самодіагностики, не кожен користувач знає, що робити при помилці F4 в пральній машині «Атлант». У цій статті розповідається, що означає появу комбінації цих символів на дисплеї і які дії необхідно зробити для вирішення проблеми.


Що означає поява F4?

Не варто поспішати викликати майстра і платити гроші за діагностику. Спочатку варто самостійно розібратися, чому виникла така помилка і можливо впоратися з даною ситуацією без втручання професіонала. Пристрій оперативно дає відповідь, якщо яка-небудь з систем перестає відповідати. Важливо взяти до уваги, що саме поява цієї помилки є першою підказкою, де стався збій роботи. Як правило, розшифровку кодів, що з'являються на дисплеї апарату, виробник завжди дає в інструкції до приладу. У разі, якщо розібратися з комбінацією символів не виходить, можна додатково зателефонувати номером телефону гарячої лінії виробника, де співробітники компанії допоможуть роз'яснення.


Помилка F4 в пральній машині «Атлант» з'являється в тому випадку, коли виходить з ладу зливна система (помпа або насос). Тоді загоряється другий червоний індикатор. Якщо апарат буде запущений вперше, швидше всього, вироблено неправильне підключення пральної машини до водопроводу і каналізації.
Пральна машина "Атлант": помилка F4. Причини і усунення помилки. Підключення пральної машини до водопроводу і каналізації

Які причини існують?

Щоб робити які-небудь заходи, в першу чергу необхідно дізнатися, які причини її виникнення існують:
 • Неполадки в роботі зі зливним шлангом.
 • Несправність помпи.
 • Злив засмічений.
 • Блок управління зламався.
 • Електричні контакти несправні.
 • Не працює насос

  В першу чергу необхідно перевірити його роботу. Він повинен звільняти бак від використаної води. Якщо насос не виконує покладені на нього функції, в баку буде залишатися вода, про що просигналізує на дисплеї пральної машини «Атлант» помилка F4.
  Пральна машина "Атлант": помилка F4. Причини і усунення помилки. Підключення пральної машини до водопроводу і каналізації
  Ймовірно, що роботі помпи може заважати застряглий сторонній предмет. Тому перед тим як викликати майстра, можна спробувати самостійно прочистити насос і знову запустити роботу приладу. Для вирішення проблеми рекомендується:
 • Перед початком перевірки необхідно відключити живлення пральної машини.
 • Блокувати подачу води в пристрій.
 • Якщо в баку залишилася вода, то злити її через фільтр.
 • Застелити підлогу тканиною.
 • Поставити на ліву сторону пральну машину.
 • Відкрутити гвинти, які утримують насос .
 • Якщо деталь пошкоджена, необхідно придбати нову помпу і зробити заміну.
 • При забрудненні достатньо прочистити насос.
 • Зібрати пристрій назад.
 • Якщо засмітився зливний фільтр

  Найчастіше в зливний фільтр можуть потрапляти сторонні предмети, із-за чого також може з'явитися помилка F4 в пральній машині «Атлант». Як правило, це дрібні деталі одягу: гудзики, елементи декору, нитки. Щоб впоратися з очищенням, необхідно виконати наступні дії:
 • Відкриваємо кришку, під якою розташований фільтр. Щоб прискорити процес, можна скористатися плоскою викруткою.
 • Поставити поруч ємність середньої висоти.
 • Витягнути шланг, щоб звільнити його від пробки.
 • У ємність злити всю воду з бака через шланг.
 • Поверніть фільтр проти годинникової стрілки і вийняти його.
 • Використовуючи довгу щітку для чищення, ліквідувати засмічення і промити його проточною водою.
 • Пральна машина "Атлант": помилка F4. Причини і усунення помилки. Підключення пральної машини до водопроводу і каналізації
  Як тільки всі роботи будуть виконані, повертаємо фільтр на місце і закриваємо кришку. Фахівці стверджують, що щоб уникнути появи помилки F4 в пральній машині «Атлант», рекомендується займатися чищенням кожні півроку.

  Несправність в електричних контактах

  Якщо перші дві можливі несправності виключені, то причиною появи коду помилки F4 може бути відсутність електричного контакту між модулем управління і зливним насосом. Найчастіше це відбувається із-за сильних вібрацій під час роботи. Перевірити опір допоможе мультиметр. Якщо цей прилад відсутня в будинку, або у власника пральної машини немає досвіду його використання, доведеться звернутися за допомогою до фахівця. До цієї групи проблем відноситься і вихід з ладу таходатчика. Саме він веде автоматичний підрахунок оборотів. Опір варто перевіряти і при виникненні інших помилок – F12 3 і 9. Наприклад, помилка 3 говорить про те, що з ладу виходить нагрівальний елемент, який підвищує температуру води в процесі прання. Помилка F12 передбачає неполадки в роботі двигуна, а F9 – що таходатчик припинив свою роботу.
  На жаль, електронні елементи керування без відповідних знань і навичок відремонтувати вкрай складно. При неправильно проведених маніпуляціях можна тільки посилити нинішнє становище.
  Пральна машина "Атлант": помилка F4. Причини і усунення помилки. Підключення пральної машини до водопроводу і каналізації

  Вийшов з ладу модуль управління

  Найсерйозніша причина, яка може призвести до необхідності звернутися за допомогою до фахівця, – це помилка в модулі управління. Саме цей блок контролює весь процес роботи пральної машини. Коли центр перестає подавати відповідні команди в інші системи, немає зливу води в пральній машині. У даній ситуації власник повинен бути готовий до того, що заміна електронного блоку обійдеться дорого. Без відповідних знань і досвіду настійно не рекомендується робити самостійні спроби. Людина має володіти великим досвідом і практикою. Тому оптимальним варіантом буде звернення до фахівців, які працюють в сервісному центрі.
  Пральна машина "Атлант": помилка F4. Причини і усунення помилки. Підключення пральної машини до водопроводу і каналізації

  Підключення пральної машини до водопроводу і каналізації

  Правильна установка апарату – запорука його нормального функціонування. Встановити прилад і підготувати його до запуску можна самостійно, якщо встановлений сифон з додатковим відводом для підключення зливного шланга 22 мм в каналізацію. У цьому випадку інструкція по установці буде наступною:

 • Зняти транспортувальні болти.
 • Під'єднати наливний шланг (вузький) до водопроводу. Добре, якщо вихід має кран для перекриття води.
  Пральна машина "Атлант": помилка F4. Причини і усунення помилки. Підключення пральної машини до водопроводу і каналізації
 • Під'єднати зливний шланг (широкий) у спеціальний каналізаційний вихід через гумовий ущільнювач.
 • Поставити апарат на місце.
 • Робота по установці і підключенню завершена.

  Висновок

  Правильна діагностика дозволить зрозуміти користувачеві, що робити при помилці F4 в пральній машині «Атлант». Але якщо не вдається встановити причину несправності самостійно, варто звернутися за допомогою в сервісний центр. Кваліфіковані фахівці проведуть всі необхідні діагностичні заходи, після чого винесуть свій вердикт і розкажуть про подальші необхідних заходах.

  Популярі новини
  Загрузка...