Які бувають флешки: види, характеристики, обсяг пам'яті, призначення і фукнционал

1079 0 Новини високих технологій

Флешки, або флеш-пам'яті, сьогодні використовуються як для ПК і ноутбуків, так і для цифрових камер, планшетів і смартфонів. Більшість таких носіїв можна підключити до USB-порту, проте деякі різновиди необхідно вставляти в спеціальний накопичувач або зчитувач карт.

Які бувають флешки: види, характеристики, обсяг пам'яті, призначення і фукнционал
Які бувають флешки? Існує дві розповсюджених різновиди цих накопичувачів. Вони використовують аналогічну технологію, але мають відмінності у фізичному форматі і інтерфейсі.

Secure Digital (SD-карти)

Це формат енергонезалежній пам'яті, розроблений Асоціацією SD Card (SDA) для використання в портативних пристроях. Стандарт був введений в серпні 1999 року спільними зусиллями SanDisk, Panasonic (Matsushita Electric) і Toshiba, а потім став галузевим стандартом. Яких розмірів бувають флешки цього типу?


У січні 2000 року компанії також створили некомерційну організацію SD Association (SDA) для просування і створення стандартів таких флешок. Формат miniSD був представлений в березні 2003 року корпорація SanDisk, яка оголосила і продемонструвала це нововведення. Воно було прийнято невелике розширення форм-фактора для стандарту SD-карти. Незважаючи на те, що ці нові флешки були розроблені спеціально для мобільних телефонів, вони спочатку продавалися в комплекті з адаптером, який забезпечував сумісність зі стандартним слотом для карт пам'яті SD. З 2008 року останні більше не випускалися. Мініатюрні карти пам'яті Secure Digital microSD спочатку носили назву T-Flash або TF, що є абревіатурою TransFlash. Вони функціонально ідентичні miniSD і можуть працювати в будь-яких портативних пристроях. Компанія SanDisk розробила цю різновид, коли спільні прогнози з представниками Motorola привели до висновку, що поточні карти пам'яті занадто великі для мобільних телефонів. Спочатку флешка була названа T-Flash, але незадовго до запуску продукту назву було замінено на TransFlash.


Які бувають флешки: види, характеристики, обсяг пам'яті, призначення і фукнционал
У 2005 році SDA анонсувала невеликий форм-фактор microSD разом з захищеним цифровим форматуванням (SDHC) з високою пропускною здатністю більше (2 ГБ ). Ці пристрої зберігання володіли мінімальною швидкістю читання і запису 176 Мбіт/с. Керівництво SanDisk спонукало SDA адмініструвати стандарт microSD. Остаточна специфікація цих флешок була зареєстрована 13 липня 2005 року. Спочатку карти microSD були доступні місткістю 3264 і 128 МБ. Motorola E398 став першим мобільним телефоном, до якого можна було підключити карту TransFlash (пізніше microSD). Кілька років потому їх конкуренти почали використовувати ці флешки у всіх девайсах. Які бувають флешки для телефону сьогодні? В даний час в смартфонах використовуються карти пам'яті формату micro, ємність яких найбільш часто складає 32 або 64 Гб. Пристрої зберігання меншого обсягу даних поступово виходять з обігу, а більш ємнісні на сьогоднішній день підтримуються не всіма моделями телефонів.

Яке значення цих носіїв?

Карти пам'яті використовуються в багатьох електронних пристроях і стали широко поширеним засобом зберігання декількох гігабайт даних у невеликому розмірі. Які бувають флешки цього типу сьогодні? Девайси, в яких користувач може часто видаляти і замінювати флешки (цифрові камери, відеокамери та ігрові приставки), як правило, використовують формат міні. Пристрої, у яких малий розмір має першорядне значення (наприклад, мобільні телефони), мають тенденцію використовувати карти microSD.
Які бувають флешки: види, характеристики, обсяг пам'яті, призначення і фукнционал
Ця різновид флешок допомогла просунути ринок смартфонів, надаючи як виробникам, так і споживачам велику гнучкість і свободу. З-за компактних розмірів використовуються карти microSD в багатьох портативних пристроях. Останні версії основних операційних систем, у тому числі Windows Mobile і Android Marshmallow, дозволяють програмам запускатися з карт microSD, створюючи додаткові функціональні можливості для нових моделей девайсів. Разом з тим SD-карти не є найбільш економічним рішенням для пристроїв, яким потрібна лише невелика частина енергонезалежної пам'яті (наприклад, передустановки станцій в невеликих радіоприймачах). Вони також не виступають кращим вибором для додатків, яким потрібні більш високі ємності або швидкості зберігання. Ці обмеження в подальшому можуть бути вирішені з допомогою еволюціонують технологій пам'яті. На сьогоднішній день найбільш ємна в світі карта у форматі microSD має ємність 256 Гб. Тому складно прогнозувати навіть на найближчий час, які бувають флешки і які види скоро з'являться.
Багато персональні комп'ютери всіх типів, включаючи планшети і смартфони, використовують SD-карти або через вбудовані слоти, або через активний електронний адаптер. Останні існують для PC-карт, ExpressBus, USB, FireWire і паралельного порту принтера. Активні адаптери також дозволяють використовувати SD-карти в пристроях, призначених для інших форматів, таких як CompactFlash.

USB-флешки

USB-флешка - це пристрій зберігання даних, яке включає в себе флеш-пам'ять з вбудованим інтерфейсом USB. Він зазвичай є знімним, перезаписуваним і набагато меншим, ніж оптичний диск. Більшість з них важить менше 30 грамів. З моменту появи на ринку в 2000 році спостерігається така ж тенденція, як і з усіма іншими комп'ютерними запам'ятовуючими пристроями. Це виражається в тому, що ємність накопичувачів підвищилася, а ціни на них впали. Якого обсягу бувають флешки сьогодні? Найбільш часто сьогодні продаються накопичувачі ємністю від 8 до 256 ГБ, рідше зустрічаються 512 ГБ і 1 ТБ. У найближчому майбутньому прогнозується поширення флешок обсягу до 2 ТБ з постійним поліпшенням їх розміру та вартості. Деякі з таких пристроїв допускають до 100000 циклів запису і стирання, залежно від типу використовуваного чіпа пам'яті, і можуть експлуатуватися від 10 до 100 років при нормальних обставинах.
Які бувають флешки: види, характеристики, обсяг пам'яті, призначення і фукнционал
USB-накопичувачі часто використовуються для тих же цілей, для яких колись використовувалися дискети чи компакт-диски, тобто для зберігання, резервного копіювання даних і передачі комп'ютерних файлів. Однак, вони менше за розміром, працюють швидше, мають у тисячі разів більше потужності і більш міцні і надійні, тому що у них немає рухомих частин. Крім того, вони несприйнятливі до електромагнітних перешкод (на відміну від флоппі-дисків) і не піддаються впливу поверхневих подряпин (на відміну від компакт-дисків). До 2005 року більшість стаціонарних та портативних комп'ютерів поставлялися з роз'ємом для дискет на додаток до USB-портів, але сьогодні така функціональність відсутня як застаріла.

Сумісність пристроїв

USB-флешки використовують стандартний клас зберігання даних, підтримуваний спочатку сучасними ОС, таких як Windows, Linux, MacOS та іншими Unix-подібними системами, а також багатьма завантажувальними ПЗП BIOS. Накопичувачі з підтримкою USB 2.0 можуть зберігати більше даних і передавати їх швидше, ніж значно більші за розміром оптичні диски (такі як CD-RW або DVD-RW), і можуть бути прочитані багатьма іншими системами, в тому числі XboxOne, PlayStation 4 DVD-плеєрами. Крім того, така флешка може бути прочитана і сучасними смартфонами і планшетами, хоча карта пам'яті SD краще підходить для цієї мети.

Структура флешки

Які бувають флешки: види, характеристики, обсяг пам'яті, призначення і фукнционал
Флеш-накопичувач складається з невеликої друкованої плати, несучої елементи схеми та роз'єми USB, ізольованого і захищеного за допомогою пластмасового, металевого або прогумованого корпусу. Завдяки цьому носій може безпечно переноситися в кишені або на ланцюжку. Роз'єм USB може бути захищений знімним ковпачком або втягнутим в корпус привода. В такому разі він не схильний до пошкоджень в незахищеному стані. Які бувають флешки за типом з'єднання? Більшість накопичувачів використовують стандартне USB-з'єднання типу A, що дозволяє підключатися до порту на персональному комп'ютері, але також існують диски і для інших інтерфейсів. Всі флешки живляться від комп'ютера через USB-з'єднання. Деякі пристрої поєднують функціональність портативного медіаплеєра з USB флеш-пам'яттю. Вони вимагають наявності батареї тільки при використанні для відтворення музики.

Які формати флешок бувають у продажу?

Варто окремо зупинитися на численних типах флеш-накопичувачів, які доступні у продажу в наші дні. Кожен знімний диск диференціюється на основі наданого ним сервісу. Які класи флешок бувають на сучасному ринку виходячи з їх функцій?
Які бувають флешки: види, характеристики, обсяг пам'яті, призначення і фукнционал
Деякі з них можуть бути класифіковані згідно з послугами, які вони пропонують, але існує також основна потреба в розумінні функціональності кожній з них. Тому те, якої ємності бувають флешки - це не єдиний фактор, який необхідно оцінити при виборі пристрою.

Накопичувач для роботи зі стандартним приводом

Ці пристрої розраховані на тих, хто шукає максимальну ємність за мінімальною ціною. Вони є оптимальним варіантом вибору для зберігання і переміщення даних. За своїм дизайном і розміром вони пропонують широкий спектр варіантів. Як правило, вони оснащені пластиковим корпусом і найменш дорогими схемами управління. Це робить їх повільними в роботі, і вони не відрізняються високою міцністю. Тим не менш, деякі користувачі піклуються про швидкості і, отже, не мають проблем з використанням цього типу накопичувачів. Якого обсягу бувають флешки такого типу? Їх об'єм може досягати 256 ГБ.

Накопичувач з підвищеною продуктивністю

Цей тип знімних дисків розрахований на користувачів, яким потрібна підвищена продуктивність.Такі флешки зазвичай коштують дорожче і обслуговують професійний сектор. Швидкість передачі даних в них покращено, завдяки підключенню USB 3.0. Вони також використовують більш надійні удароміцні матеріали та інші аксесуари, які допомагають їм витримувати екстремальні погодні умови. Ще однією відмінною рисою цих пристроїв є збільшення циклів читання і запису, іноді до 100000. Які бувають флешки з об'ємом пам'яті з високою продуктивністю? Їх об'єм може досягати 2 Тб. Коли мова йде про зберігання важливих даних і більшої надійності, ці більш високопродуктивні накопичувачі є переважними.

Носії із захисною функцією

Цифровий вік відкрив можливості для різних зломів і необмеженого доступу до конфіденційних даних, що змушує багатьох користувачів турбуватися за збереження інформації. З цієї причини з'явилися флешки з функцією захисту. У цих пристроях існує додаткове вбудоване обладнання для обмеження доступу до інформації, що зберігається на них. Багато державні та приватні компанії активно починають використовувати ці флешки для внутрішньої передачі даних. При завантаженні такого носія потрібно логін для доступу до його вмісту. Також присутній шифрування збережених даних, що запобігає їх крадіжку або необмежений доступ до них.

Носії з файлами установки WindowsToGo

Ця різновид флешок створена для тих, хто любить переносити операційні системи цілком. Носії WindowsToGo створюються для портативного використання «Віндовс 8» версії EnterpriseEdition з розширеною функцією. При запуску цієї флешки, системного адміністратора передається команда для створення завантажувального системного накопичувача, який дозволяє віддаленій машині нагадувати зовнішній вигляд персонального комп'ютера. Пристрої, що працюють з WindowstoGo, поставляються з ідеальними технічними характеристиками.

Музичні накопичувачі

Вони були створені спеціально для професіоналів музичної індустрії. Ці флешки призначені для тих, хто любить слухати музику на ходу. Вони поставляються разом з попередньо встановленими програмними додатками, які допомагають в управлінні аудіофайлами. Якщо ви хочете отримати опцію plug-n-play, вам слід вибрати саме такий накопичувач. Вони пропонують великий простір для зберігання даних, кращу швидкість передачі, і, найголовніше, достатню довговічність.

Креативні флешки

По своїй суті, це звичайні накопичувачі, створені за оригінальним дизайном. Які бувають флешки (Гб) у цій категорії? Їх ємність та функціональні характеристики можуть бути будь-якими. Але найчастіше їх обсяг не перевищує 256 Гб, а по швидкості передачі даних і міцності вони відповідають накопичувачів зі стандартним приводом. Сьогодні можна зустріти в продажу флешки у формі персонажів фільмів, мультфільмів і коміксів, а також тварин і різних рекламованих товарів. Ці накопичувачі приваблюють людей різних вікових груп, особливо дітей. У більшості випадків, вони мають функціональні можливості стандартних флешок, їм не вистачає специфікацій, які знаходяться в безпечних і високопродуктивних пристроях.
Які бувають флешки: види, характеристики, обсяг пам'яті, призначення і фукнционал

Накопичувачі-візитки

Для тих, хто хоче зберігати виключно ділову і фінансову інформацію, рекомендується використовувати накопичувачі-візитки. Яких розмірів бувають флешки даного виду? Зазвичай їх розміри невеликі, а їх об'єм може складати від 128 МБ до 32 ГБ. При цьому вони дуже прості в функціональності і доступних операціях. Цей тип накопичувачів використовується різними компаніями по всьому світу. З їх допомогою зазвичай передають робочі зразки разом зі своїми обліковими даними.

Флешка-ключ

Які бувають USB-флешки з об'єднаної функціональністю? Накопичувачі такого типу наводнюють ринок, оскільки вони надають користувачам можливість мати власний ключ і накопичувач одночасно. Цей тип накопичувача має функціональність стандартного пристрою зберігання, але при цьому містить в собі вбудований магнітний ключ. При їх використанні слід дотримуватись певної обережності, оскільки вони більш схильні до впливу несприятливих зовнішніх умов.

Популярі новини
Загрузка...