Бюджетні автомобілі: огляд, характеристики, рейтинг, поради з вибору

158 0 Новини високих технологій

Ринок бюджетних автомобілів сьогодні настільки великий, що у бажаючих придбати нову машину просто розбігаються очі. Кожен з виробників привертає увагу покупця не тільки дизайном, але ще і цілком непоганими характеристиками, які, до речі, дуже схожі, що тільки ускладнює вибір. У сьогоднішньому матеріалі ми представимо невеликий список найкращих і доступних бюджетних авто, які, крім непоганих характеристик, мають хорошу надійність і їх сміливо можна рекомендувати до покупки. А ось що це за автомобілі – про це нижче!

"Лада Гранта"

Отже, відкриває сьогоднішній рейтинг бюджетних автомобілів "Лада Гранта". Дана модель, мабуть, є найбільш доступною на ринку серед всіх нових машин. "Гранта" пропонує користувачу більш-менш стерпний дизайн, непогані характеристики, як для свого сегменту, і якийсь рівень комфорту.


Дизайн і салон

Зовні автомобіль виглядає досить стандартно, сіро і нічим особливо не виділяється. Спереду знаходяться великі галогенні фари без будь-яких світлодіодних елементів. Решітка радіатора звичайна, з чорного пластику з хромованою накладкою. Бампер має невеликий звис і кілька різких ліній, підкреслюють його форму. По кутах бампера розташовані протитуманні фари в окремих "нішах", а посередині проходить широкий повітрозабірник, за яким ховається радіатор.
Бюджетні автомобілі: огляд, характеристики, рейтинг, поради з вибору
Задня частина автомобіля мало чим примітна. Тут є тільки великі задні ліхтарі, знову ж таки, без світлодіодів, і широка двері багажника зі склоочисником. Бампер, до речі, як і у випадку з передньою частиною, має виділену форму і невеликий звис. В цілому можна сказати, звичайно, що авто виглядає погано, швидше сюди більше підійде слово "невиразно". У машини немає нічого такого, чим би вона могла виділитися серед загальної маси інших автомобілів в загальному потоці.

Тепер салон. Всередині, як і личить недорогому авто, тут все достатньо скромно і просто. Задній ряд розрахований на трьох чоловік, правда, сидіти їм там буде не дуже комфортно з-за малої кількості місця. Крім того, у версії "Гранти" в кузові ліфтбек дах трохи скошена, так що люди з високим зростанням з великою часткою ймовірності будуть впиратися головою в стелю. Що стосується передніх крісел, то вони стандартні для "Лади". Є невелика, ледь помітна бічна підтримка, підголовник, а ось підтримки для попереку немає. В цілому сидіння можна оцінити на трієчку – не надто комфортно, але і не так вже жахливо.
Бюджетні автомобілі: огляд, характеристики, рейтинг, поради з вибору
Центральна консоль особливо нічим не відрізняється від більшості інших моделей "Лади". В бюджетних комплектаціях у авто немає навіть простий аудіосистеми, не кажучи вже про бортовому комп'ютері. У більш дорогих версіях виробник все-таки ставить на консоль мультимедійну систему з кольоровим дисплеєм і блок управління кліматом. Що стосується приладової панелі, то тут все досить просто. Є тахометр, спідометр, зеленувата підсвічування і невеликий чорно-білий екран бортового комп'ютера. Від матеріалів обробки особливого дива чекати не варто. Пластик звичайний, дешевший, місцями скрипучий. Тканинна оббивка салону, і інший для "Гранти", на жаль, не передбачено. В цілому ж салон у бюджетного автомобіля хорошого якості, принаймні, краще, ніж у більшості дешевих китайських авто.

Характеристики

Тепер за характеристиками. На автомобіль ставиться двигун одного обсягу, 16 л, але з різними показниками потужності. Самий "молодший" мотор має потужність-87 к. с., що дозволяє йому розганяти авто до 100 км/год за 122 секунди. Максимальна швидкість обмежена відміткою 167 км/ч. Потужність другого двигуна - 98 "конячок". З даним агрегатом "Гранта" розганяється до сотні за 131 сек., а максимальна швидкість становить 175 км/ч. Ну і останній мотор потужністю 106 к.с. розганяє автомобіль до 100 км/год за 109 с., а максимальна швидкість у нього доходить до 183 км/ч.
Бюджетні автомобілі: огляд, характеристики, рейтинг, поради з вибору
Що стосується коробок передач, то у пару до вищеперелічених движка поставляються або механічні КПП, або автоматичні, або роботизовані. Кількість швидкостей на механіці і роботі складає 5 а на автоматичною КПП - 4. По підвісці ніяких сюрпризів. Спереду стоїть незалежна підвіска типу McPherson з гідравлічними амортизаторами і поперечним стабілізатором. Ззаду встановлена напівзалежна підвіска з торсіонної балкою. Тип приводу у авто передній, а дорожній просвіт становить 16 см, що, загалом-то, непогано.

Вартість

Тепер саме час перейти до ціни. Стоїть новий бюджетний автомобіль "Лада Гранта" від 410 тисяч рублів до майже 580. Цінник дуже сильно залежить від комплектації і додаткових опцій. Якщо говорити про вторинному ринку, то там ціна на "Гранту" 2016-2017 років випуску буде нижче приблизно на 100-150 тисяч, що вельми непогано.

Datsun on-DO

Продовжує рейтинг бюджетних автомобілів Datsun on-DO. Datsun – це японська компанія, яка дуже довгий час займалася випуском автомобілів Nissan, аж до 1986 року, після чого її закрили. У 2013 році Datsun знову була відроджена і вже в 2014 представила бюджетний автомобіль для Росії під назвою on-DO, який був побудований на базі "Лади-Гранти".

Зовнішній вигляд і салон авто

Про зовнішній вигляд моделі особливо сказати нічого. По суті, це та ж сама "Гранту", тільки в дещо іншій "обгортці" і під іншою назвою. Спереду користувача зустрічають злегка агресивні великі фари, що заходять на бічні сторони. Між ними розташована широка решітка радіатора, обрамлена в хромовану рамочку і з сіточкою з досить великих осередків. Бампер має короткий звис, невеликий повітрозабірник посередині і однією протитуманною фари з кожного краю.
Бюджетні автомобілі: огляд, характеристики, рейтинг, поради з вибору
Про задню частину можна взагалі нічого не говорити, бо вона фактично є повною копією "Гранти". Єдине, ліхтарі трохи відрізняються, форма бампера трохи інша. Якщо оцінювати зовнішній вигляд авто в цілому, то on-DO трохи виграє у "Гранти" за рахунок більш привабливого передка. Тепер про інтер'єрі авто. Оскільки on-DO позиціонується як сімейний автомобіль, то всередині має бути достатньо місця для п'яти осіб, і почасти це так. На задньому ряду без проблем розміщуються троє дорослих, але от тільки місця для повного комфорту там все ж замало. Сам задній диван досить зручний, з якоюсь подобою поперекової підтримки і підголівниками.
Що стосується передніх сидінь, то вони є фактичною копією крісел з "Гранти" – щодо зручні, з невеликою бічною підтримкою і підголівниками. Підлокітника між сидіннями немає, що не дуже зручно.
Бюджетні автомобілі: огляд, характеристики, рейтинг, поради з вибору
Про центральну консоль можна в принципі і не говорити, оскільки вона запозичена від основного "донора" – "Лади-Гранти". Єдине, у Datsun трохи змінений блок управління кліматом і трохи інакше виглядають повітроводи, в іншому ж різниці немає. Що стосується приладової панелі, то вона теж схожа з "Ладою", тільки що підсвічування інша і бортовий комп'ютер трохи змінений. Ну і на завершення – матеріали салону. Пластик тут використовується звичайний, дешевий, але не найгірший. В якості оббивки використовується тканина. Шкіряний або комбінований салон, на жаль, недоступні.

Технічні характеристики

На Datsun on-DO встановлюються два двигуна одного обсягу - 16 л, але різної потужності. Двигуни, як нескладно здогадатися, повністю взяті з "Гранти", і нічим практично не відрізняються. Перший мотор має потужність 87 к. с. З ним авто розганяється до 100 км/год за 115 сек. проти 122 у "Лади". Максимальна швидкість становить 172 км/год (166 у "Гранти"). Другий двигун бюджетного автомобіля має потужність 106 "конячок". Час розгону до сотні становить 105 сек., а максимальна швидкість досягає позначки 184 км/ч. Аналогічний мотор у "Лади" має дещо гірші показники: розгін – 109 секунди, а максимальна швидкість – 179 км/ч.
Бюджетні автомобілі: огляд, характеристики, рейтинг, поради з вибору
Коробок передач в on-DO небагато, точніше, всього дві – механічна та автоматична. Перша має в своєму розпорядженні 5 перемикання швидкостей, в той час як, на жаль, у автомата доступно всього 4 швидкості. По підвісці та ходовій частині ніяких сюрпризів. Спереду стоїть незалежна підвіска типу McPherson, а ззаду встановлена напівзалежна підвіска з торсіонної балкою. Тип приводу передній, а дорожній просвіт складає 174 див.

Ціна

В Росії бюджетний автомобіль Datsun on-DO варто від 450 тисяч рублів до 640 в залежності від комплектації. Особливих відмінностей в плані оснащення від "Гранти" у моделі немає, а в деяких моментах "Лада" виглядає навіть краще, але злегка поліпшені характеристики плюс закордонний бренд роблять свою справу, і через це вартість дещо завищена. На вторинному ринку цінник on-DO починається від 300 тисяч рублів за авто 2016-2017 років випуску.

"Лада Ларгус"

На третьому місці сьогоднішнього топа – бюджетний семимісцевий автомобіль "Лада Ларгус". Дана модель відрізняється від всіх інших у своєму класі в першу чергу завдяки великій місткості, непоганому технічному оснащенню, дешевизні в обслуговуванні, високого рівня комфорту і, звичайно ж, низькою вартістю.

Екстер'єр і інтер'єр

Зовнішній вигляд авто, чесно кажучи, не самий привабливий, але цілком стерпний, особливо якщо згадати про ціну. Передня частина особливо не примітна – великі галогенні фари, простенька решітка радіатора з хромованою накладкою і емблемою "Лади", а також бампер з коротким виступом, невеликим повітрозабірником і протитуманними фарами, розташованими по краях.
Бюджетні автомобілі: огляд, характеристики, рейтинг, поради з вибору
Задня частина бюджетного легкового автомобіля виглядає, на диво, не так вже й погано, як може здатися. Основну площу займають дверцят багажного відділення – одна трохи ширше, друга вужчий. Зверху знаходиться невеликий світлодіодний стопер, а сам верхній край дверей має невелику увігнутість, яка як би створює якусь подобу спойлера. Задні ліхтарі розташовані по краях. Вони вузькі, витягнуті, мають світлодіодні елементи і цікаву форму світіння. А ось бампер звичайний, з невеликою сходинкою і коротким виступом. Оскільки "Ларгус" – це повністю сімейний автомобіль, то всередині у нього передбачено місце для семи осіб. До речі, кількість місць можна регулювати і самостійно, оскільки при необхідності 2 задніх ряду легко прибираються і в машині утворюється величезна кількість вільного місця. Задні крісла розставлені наступним чином: в самому кінці стоять два сидіння, а перед ними знаходиться ряд вже з трьох місць. Сидіти на пасажирських кріслах цілком зручно. У них є підголовники і невелика підтримка для попереку. Місця в цілому вистачає, та й взагалі є де розвернутися.
Бюджетні автомобілі: огляд, характеристики, рейтинг, поради з вибору
Передні крісла мало чим відрізняються від задніх, за винятком хіба що наявність бічної підтримки, нехай і невеликий. Центральна консоль досить проста. Тут є простенька мультимедійна система з маленьким екраном, блок управління кліматом і ще кілька додаткових елементів управління різними функціями, наприклад, електросклопідйомниками. Приладова панель досить компактна, але типова для "Лади". Тут по класиці знаходяться тахометр, спідометр і бортовий комп'ютер. Матеріали салону зірок з неба не хапають, але вони цілком доречні. В якості оббивки використовується тканина, а пластик за якістю вище середнього.

Характеристики машини

Гамма двигунів тут скромна, всього два варіанти об'ємом 16 літра. Перший мотор має потужність 87 к. с., а другий - 106. Розгін до 100 км/год у першому випадку займає 144 сек., а в другому - 135. Максимальна швидкість - 158 і 165 км/ч. Оскільки "Ларгус" – це економічний бюджетний автомобіль, то витрата палива у нього невеликий -105 л по місту та 67 л на трасі.
Бюджетні автомобілі: огляд, характеристики, рейтинг, поради з вибору
Що стосується КПП, то тут вибирати не доводиться, оскільки доступна тільки механіка на 5 швидкостей. Автомата, на жаль, немає, і навряд чи він з'явиться, хоча хто знає. По ходовке і підвісці теж без сюрпризів. Тип приводу тут передній, дорожній просвіт 145 див. Спереду стоїть незалежна підвіска McPherson з поперечним стабілізатором. Ззаду встановлена напівзалежна підвіска з важелями і торсіонною балкою.

Вартість моделі

Тепер про вартість. Купити кращий бюджетний автомобіль для сім'ї, яким "Ларгус" і є, можна від 555 тисяч рублів і до 700 в залежності від комплектації і набору додаткових опцій. Варто сказати, що цінник цілком об'єктивний, оскільки мало хто пропонує настільки універсальний, економний, місткий і в міру надійний автомобіль за такі гроші. Якщо говорити про вторинному ринку, то там за модель 2016-2017 рр випуску будуть просити приблизно на 100-130 тисяч менше, що, загалом-то, досить непогано.

Renault Logan

Ну і завершує рейтинг бюджетних автомобілів справжня класика – Renault Logan. Практично з самого першого появи "Логана" на авторинку дана модель відразу ж здобула велику популярність у покупців у бюджетному сегменті і, власне, не знижує планку по сьогоднішній день.

Зовнішній вигляд авто і його інтер'єр

Зовні Logan виглядає набагато краще двох попередніх авто. І хоча Logan – це бюджетний автомобіль, виглядає він непогано, сучасно і для свого класу дуже здорово. Передня частина авто виглядає трохи агресивно, в першу чергу за рахунок фар. Фари, до речі, тут прості, галогенні, без світлодіодів, але зате великі. Решітка радіатора має V-образну форму з хромованою накладкою зверху і великою емблемою компанії Renault. Передній бампер виконаний цікаво. У нього дуже гладка і заокруглена форма, практично без різких ліній. На бампері є досить широкий повітрозабірник і протитуманні фари, розташовані в нішах по кутах.
Бюджетні автомобілі: огляд, характеристики, рейтинг, поради з вибору
Ззаду авто виглядає трохи простіше. Двері багажника має якусь подобу спойлера. Кидаються в очі великі задні ліхтарі, на жаль, без світлодіодних елементів. Ну і останнє, про що варто згадати, – бампер. Його форма більш виражена, ніж у переднього, що, безсумнівно, йде на користь загальному дизайну. Всередині автомобіль дуже просторий і місткий. Ззаду без проблем розмістяться троє дорослих, причому без якихось серйозних незручностей. Задні сидіння оснащені підголівниками і невеликий поперекової підтримкою. Передні сидіння дуже зручні. У них є бічна підтримка, причому непогана, і декілька ступенів регулювання. Також варто відзначити наявність підлокітника між кріслами. Центральна консоль досить звичайна і особливо не примітна. Тут є мультимедійна система, причому або з маленьким РК-екраном, або з повноцінним 7-дюймовим монітором. Також тут встановлено блок управління кліматом, блок управління кондиціонером і кнопки для підігріву, круїз-контролю, "аварійки" і т. д.
Бюджетні автомобілі: огляд, характеристики, рейтинг, поради з вибору
Приладова панель теж простенька і компактна. Крім спідометра і тахометра, тут є окремий екран бортового комп'ютера, де відображається різна корисна інформація. Що стосується матеріалів, то пластик тут вельми гідний за якістю, хоча далеко не найкращий. Він приємний на дотик і особливо не скрипить. Тканинна оббивка салону, а в більш дорогих комплектаціях комбінована. Також в дорогих версіях кермо автомобіля обшитий шкірою.

Характеристики моделі

На модель ставляться 3 типи двигунів однакового об'єму, але різної потужності. Перший має 82 к. с., що дозволяє йому розганяти авто до сотні за 119 секунди. Максимальна швидкість становить 172 км/ч. Потужність другого мотора - 102 "конячки". З ним авто розганяється до 100 км/год за 117 сек., а максимальна швидкість досягає 171 км/ч. Ну і третій агрегат має потужність 113 к. с. Час розгону до сотні займає 107 сек., а максимальна швидкість доходить до 177 км/ч. Витрата палива у всіх агрегатів невисокий – від 85 до 11 по місту і 55-65 по трасі. У пару до моторів поставляється або механічна коробка на 5 швидкостей, або ж чотириступінчастий автомат.
Бюджетні автомобілі: огляд, характеристики, рейтинг, поради з вибору
Logan – це цілком надійний бюджетний автомобіль, так що щодо поломок двигуна і КПП, а також частих ремонтів, турбуватися не варто. По підвісці все просто: спереду незалежна McPherson з поперечним стабілізатором, а ззаду - напівзалежна, пружинна з торсіонною балкою. Тип приводу у авто передній, висота дорожнього просвіту - 155 див.

Ціна авто

На даний момент вартість Logan становить від 535 до 790 тис. рублів, що укупі з його оснащенням і характеристиками робить автомобіль кращим з бюджетних на ринку. У Logan, по суті, є все що потрібно: симпатичний дизайн, місткий салон, хороший рівень комфорту, непогані технічні характеристики, шикарна підвіска і ходова частина, економічність в обслуговуванні і ще багато іншого, так що цінник цілком виправданий. На вторинному ринку дану модель реально знайти за 300-550 тисяч рублів, але є ризик нарватися на "вбитий" екземпляр, наприклад, з-під таксі.

Висновок

Який бюджетний автомобіль вибрати з представлених сьогодні? Тут кожен повинен вирішити для себе самостійно, оскільки всі моделі мають свої плюси і мінуси, так і вимоги у кожного покупця різні. Якщо потрібен простий і недорогий автомобіль, то кращим вибором буде "Гранту" або on-DO. Якщо ж потрібен місткий сімейний автомобіль, то варто подивитися на "Ларгус". Ну і, нарешті, якщо хочеться машину з непоганим дизайном, хорошим оснащенням, технічними характеристиками і високим рівнем комфорту, то тут очевидний вибір – це Renault Logan.

Популярі новини
Загрузка...