Кращі Bluetooth-гарнітури для телефону: огляд, поради з вибору

347 0 Новини високих технологій

Бездротові Bluetooth-гарнітури забезпечують практично безшумну роботу смартфона. В даний час у багатьох країнах заборонено користуватися мобільними телефонами під час водіння, і ці пристрої пропонують законний спосіб одночасно здійснювати дзвінки та керувати автомобілем. Вони також незамінні в офісі або в інших ситуаціях, коли під час телефонної розмови необхідно мати вільні обидві руки.

Ціна і якість

Кращі Bluetooth-гарнітури коштують від 6 тис. рублів. Тим не менше можна знайти моделі, які коштують дешевше, іноді значно. Вони забезпечують гідне якість голосового зв'язку, але володіють меншими функціональними можливостями. До них відносяться як нові гарнітури базового рівня, так і більш старі, але все ще доступні в роздрібному продажі моделі.


Проте в наші дні навіть дешеві пристрої часто підтримують функції, які не так давно можна було знайти тільки в найдорожчих бездротових навушниках. Наприклад, всі продукти в цьому огляді Bluetooth-гарнітур можуть управлятися як голосовими командами, так і з допомогою фізичних елементів управління. Більшість з них також пропонують багатоточкове з'єднання, тобто одночасне підключення до двох стільниковим телефонам. Однак, наприклад, за розширений профіль розповсюдження аудіо A2DP, що дозволяє гарнітурі служити динаміком для потокової передачі звуку, платити все одно доведеться. Ця функція дозволяє перемикатися між відтворенням музики і телефонними дзвінками, але більшість моделей досить розумні, щоб автоматично вимикати музику при надходженні вхідного виклику.


Якість звуку Bluetooth-гарнітури смартфона, хоча й непогане, не може зрівнятися з навушниками, спеціально призначеними для аудіофілів. Якщо потрібно першокласне звучання і не потрібен мікрофон, то краще пошукати підходящу модель серед бездротових головних телефонів.
Кращі Bluetooth-гарнітури для телефону: огляд, поради з вибору

Як вибрати Bluetooth-гарнітуру?

Як свідчать користувачі, кращі моделі повинні володіти наступними якостями.
 • Ясне звучання. Насамперед гарнітура повинна забезпечити нормальну розмову по телефону. Голоси користувача і співрозмовника повинні звучати голосно і ясно, без металевого відтінку, яким грішать дешеві навушники. Bluetooth-гарнітура в ідеалі повинна фільтрувати навколишній шум, такої, як вітер або сторонні розмови.
 • Зручність. Комфорт настільки ж важливий, як і якість звуку. Розмір, форма і вага гарнітури впливають на те, як довго її можна носити. Також важливо, щоб був навушник відповідного розміру, особливо якщо він є вкладишем. Так як зазвичай його неможливо випробувати заздалегідь, краще підшукати модель з набором вкладишів різних розмірів.
 • Тривалий час автономної роботи. Кращі Bluetooth-гарнітури дозволяють здійснювати і приймати дзвінки протягом дня без підзарядки. У комплект деяких моделей входить автономне зарядний пристрій, що дозволяє заряджати навушники в дорозі, продовжуючи час між підзарядкою від мережі.
 • Простота використання. Власник не повинен гадати, як підключити Bluetooth-гарнітуру. Якщо команди або елементи керування складні у використанні, багато функціональні можливості бездротових навушників стають марними. Кнопки повинні розташовуватися там, де їх легко знайти однією рукою, але важко потрапити випадково. Голосові команди, якщо вони доступні, повинні легко запам'ятовуватися, а сам пристрій має точно їх інтерпретувати.
 • Зручна зарядка. Одні бездротові гарнітури заряджаються звичайним micro-USB-кабелем, а інші використовують нестандартні з'єднання. Останні менш зручні, тому що їх доводиться завжди носити з собою, особливо якщо час термін служби батареї відносно короткий. Довжина кабелю також важлива, оскільки вона визначає, де можна встановити навушники під час зарядки.
 • Кращі Bluetooth-гарнітури для телефону: огляд, поради з вибору

  На що звернути увагу?

  Доводиться телефонувати у жвавій обстановці? Якщо користувач уединен у своєму офісі, то придушення шуму не так важливо. Але якщо доводиться часто дзвонити з центральних вулиць або з аеропорту, то можливість фільтрувати фонові звуки є ключовою. Слід звернути увагу на те, що гарнітури, які добре працюють в одних ситуаціях, відчувають проблеми з придушенням шуму вітру в рухомому автомобілі. Тому тим, хто часто розмовляє по телефону в машині, варто пошукати гарнітуру, яка справляється саме з цією ситуацією.
  Має намір користувач слухати музику? Технологія Advanced Audio Distribution Profile (A2DP) дозволяє передавати аудіо з мобільного телефону, смартфона або музичного плеєра на бездротову стереогарнітуру. Але перш ніж шукати модель, що підтримує таку можливість, користувачі рекомендують переконатися в сумісності телефону. Повинен навушник виглядати стильно? Деякі з кращих Bluetooth-гарнітур забезпечують комфорт за рахунок зовнішнього вигляду. Якщо власнику необхідно підтримувати імідж, то експерти рекомендують звернути увагу на маленькі навушники зі стильною обробкою, які виглядають як модний аксесуар, а не потворний наріст на голові. Доводиться відходити далеко від телефону? Гарнітури значно розрізняються в тому, на яку відстань вони дозволяють віддалитися від джерела сигналу, перш ніж звук почне спотворюватися. Одні моделі обмежують користувача радіусом 4-5 м, а інші дозволяють відійти на 15 м і більше.
  Кращі Bluetooth-гарнітури для телефону: огляд, поради з вибору

  Тактика покупки

  Незалежно від того, наскільки ретельно Bluetooth-гарнітура була перевірена в магазині, не можна бути впевненими в тому, що користувач буде відчувати після цілого дня здійснення дзвінків і прослуховування музики. Тому перед покупкою експерти рекомендують ознайомитися з політикою повернення, щоб переконатися, що є можливість повернути невідповідний пристрій. Деякі виробники пропонують 30-денну гарантію повернення грошей на товари, придбані через їх веб-сайти.

  Домінування Plantronics

  До недавнього часу на ринку бездротових гарнітур були 2 великих гравця: Aliph Jawbone і Plantronics. Кращим вибором була модель 2014 р. Aliph Jawbone Era. Проте останнім часом її доступність стала обмеженою. Хоча її можна придбати у виробника, але тільки в базовому чорному виконанні, а не в безлічі шикарних квітів, які колись були головним маркетинговим відмінністю цієї моделі. Більшість роздрібних сайтів, які пропонують цю модель взагалі.

  Враховуючи це, одним з найвідоміших виробників бездротових гарнітур стала компанія Plantronics. Вона пропонує більше десятка моделей, і її пропозиції незмінно отримують позитивні відгуки профільних веб-сайтів.
  Кращі Bluetooth-гарнітури для телефону: огляд, поради з вибору
  Найкращою в рейтингу Bluetooth-гарнітур користувачі називають Plantronic Voyager Edge (вартістю близько 5 тис. руб.). Це найкращий вибір з тієї причини, що вона входить в число найбільш рейтингових моделей. Всі користувачі згодні з тим, що гарнітура забезпечує першокласне якість зв'язку, чітко передає голосу і блокує фоновий шум. Єдине, з чим вона невпевнено справляється, – це з дзвінками з автомобіля, що рухається, оскільки при цьому погано пригнічується звук вітру. За відгуками, Bluetooth-гарнітура дуже зручна. Вона неймовірно маленька і легка – трохи більше 63 мм в довжину і важить близько 9 р. Оскільки слуховий апарат знаходиться не у вушного отвору, його складніше правильно позиціонувати, ніж такі моделі-вкладиші, як Jawbone Era. Експерти і власники вважають, що користуватися Voyager Edge дуже просто. Фізичні елементи управління і голосові команди інтуїтивно зрозумілі, і гарнітура легко злучається з двома пристроями одночасно. Користувачі по-різному відгукуються про її радіусі дії. Якщо в одних тестах передача голосу стає нестабільною вже на відстані 45 м і повністю зникає до 75 м, то інші говорять про впевнену підтримку з'єднання на відстані до 15 м для викликів і про вражаючих 26 м для потокової передачі музики через bluetooth A2DP.
  Заряду акумулятора Edge вистачає на 6 годин у режимі розмови або 7 днів в режимі очікування. Це хороший результат, хоча і не найкращий. Однак гарнітура поставляється з заряджаючим футляром, який може дати до 10 додаткових годин в режимі розмови. Досить велика різниця у відгуках користувачів, можливо, пов'язано з тим, що деякі постачальники продають «сірі» моделі.
  Кращі Bluetooth-гарнітури для телефону: огляд, поради з вибору

  Plantronics Voyager Legend

  Кращі Bluetooth-гарнітури забезпечують зручність, комфорт, функціональність і продуктивність, але якщо користувач готовий піти на деякі скромні поступки, то може трохи заощадити і знайти хорошу альтернативу за більш скромною ціною. Старша модель Plantronics Voyager Legend показує аналогічні результати з Edge в професійних тестах і не менш популярна серед покупців. Вона підтримує більшість функцій Edge, включаючи голосові команди, A2DP і багатоточкове з'єднання. Але вона на 17 р важче, значно більше і не так стильно виглядає. Якщо Edge утримується на місці крихітної петлею, яка впирається під вушний хрящ, то Legend обладнана з'єднувачем старої школи, який охоплює всі вухо. Тому пристрій набагато помітніше при носінні. Тим не менш велика петля забезпечує простоту в управлінні, і більшість користувачів вважають, що її зручно носити навіть разом з окулярами. З точки зору продуктивності, Legend значною мірою відповідає Edge. У гарнітури проблеми з шумом вітру, але в іншому передача звуку відмінна. Що стосується часу роботи від батареї, заряду акумулятора вистачає на довше. Батарея забезпечує до 7 годин у режимі розмови або 11 днів в режимі очікування. З іншого боку, на відміну від Edge, Legend не має автономного зарядного пристрою, тому, коли батарея розрядиться, користувач повинен знайти розетку, що іноді буває важко. Для зарядки Legend використовується нестандартний роз'єм, з яким у багатьох власників виникають проблеми. Згідно відгуками, магніт, який повинен утримувати кабель, іноді не справляється зі своїм завданням, тому гарнітура не завжди заряджається. Гірше того, кабель має довжину всього 30 см, тому якщо на робочому столі немає вільних розеток, навушник доводиться ставити на підлогу. Але якщо з цими неприємностями користувач готовий миритися, то він отримає таку ж продуктивність і комфорт, як і з Edge, але за нижчою ціною.
  Кращі Bluetooth-гарнітури для телефону: огляд, поради з вибору

  Bluetooth-гарнітура Xiaomi

  Дизайн бездротової гарнітури цієї відомої китайської компанії отримав престижну нагороду IF Design Award 2015 р. Для обробки Xiaomi Mi Bluetooth Headset використовується стійка японська фарба з жироотталкивающими властивостями. Виробник пропонує 3 типу силіконових вкладишів, створених на основі аналізу форм 2000 вух. Bluetooth-гарнітура Xiaomi має розміри 56 см у висоту і 1 см в діаметрі, важить 65 г, забезпечує 5 годин розмови і тиждень роботи в режимі очікування. Акумулятор повністю заряджається протягом 2 ч. Підтримується одночасне бездротове підключення до 2 пристроїв. Для чіткого і чистого звучання застосована спеціальна конструкція динаміка, яка покращує людський голос і звук в цілому. Звуження вихідного отвору до 3 мм підвищує якість роботи системи автоматичного шумозаглушення. Xiaomi Mi Headset з Bluetooth версії 4.1 сумісний з 4G-мережами і не викликає взаємних перешкод. Силіконовий мікрофон забезпечує набагато більш якісний звук, ніж звичайні моделі. Пристрій підтримує голосові команди навігатора. При голосно включеною музиці навігаційні вказівки будуть чутні. Робочий діапазон гарнітури дорівнює 10 м.

  Plantronics Explorer 500

  За відгуками користувачів, найбільший недолік Legend і Edge полягає в тому, що вони погано працюють в машині, що рухається, або інших місцях, де чути сильний шум вітру. Якщо ця проблема має місце, то варто звернути увагу на Plantronics Explorer 500. На думку власників, за цим показником гарнітура перевершує всі інші моделі, в тому числі ті, які коштують у 2-3 рази дорожче. Вона підтримує стабільний сигнал на відстані 16 м при голосовому виклик і 29 м при потокової передачі музики. Акумулятор тримається більше 7 год, випереджаючи Edge приблизно на годину. Однак в інших відносинах Explorer 500 не так вражає, як інші моделі того ж виробника. Якість передачі голосу гарне, але не видатне. Чути окремі фонові шуми, а деякі користувачі скаржаться на занадто низьку гучність вхідних дзвінків. Модель підтримує тільки самі основні голосові команди, і до неї не додається автономне зарядний пристрій. До позитивних моментів відноситься те, що Explorer 500 заряджається через роз'єм microUSB, тому власнику не потрібно всюди носити з собою нестандартний кабель. Гарнітура навіть менше, ніж Edge, і має такий же тип розміщення навушників і петлі. Вона підходить для більшості користувачів, але деякі скаржаться, що на незручність або навіть хворобливі відчуття при тривалому носінні. Пропозиція моделі трохи обмежено, але її можна купити безпосередньо у виробника.
  Кращі Bluetooth-гарнітури для телефону: огляд, поради з вибору

  Jabra Talk 2

  Bluetooth-гарнітура Jabra Talk 2 хоча і не володіє всіма функціональними можливостями моделей високого класу, забезпечує найнеобхідніше: відмінний звук на обох кінцях лінії зв'язку, зручний дизайн і достатній робочий діапазон, що дозволяє при необхідності відійти від свого смартфона. Однією з можливостей, якими доводиться жертвувати, є технологія ANC, хоча пристрій добре справляється з фоновим шумом. Одного заряду вистачає на 9 год розмови. Крім таких функцій, як відповідь на виклик і його завершення, набір останнього номера, зміна гучності, відключення мікрофона і голосовий набір, Bluetooth-гарнітура Jabra Talk 2 пропонує спілкування з інтернет-помічницями Siri або Кортаной.

  Plantronics M55

  Користувачам, дуже обмежений у коштах, варто розглянути можливість придбання Plantronics M55. Ця дивно недорога гарнітура підтримує багато функцій, включаючи A2DP, голосові команди і багатоточкове з'єднання. І час її автономної роботи важко перевершити. За відгуками користувачів, в парі з iPhone модель забезпечує 85 год розмови. В режимі очікування вона може протриматися до 16 днів завдяки спеціальному режиму Deep Sleep, який зберігає заряд батареї. Однак продуктивність M55 не так вражає. Голоси чіткі в тихих ситуаціях, але, за відгуками, на жвавій вулиці чути багато фонового шуму. Користувачам подобається якість звуку M55 компактні розміри і дивовижне час автономної роботи. Однак багато незадоволені фактом, що гарнітура поставляється тільки з одним додатком, тому люди з іншим розміром вух повинні замовляти його окремо. Крім того, власники нарікають на досить обмежений діапазон Bluetooth. Але якщо необхідно мати дешеве і надійне пристрій, яке буде використовуватися всередині приміщень, то ціну M55 в 1850 руб. важко перевершити.

  Популярі новини
  Загрузка...