Пристрій проекторів: принцип роботи, опис та характеристики

646 0 Новини високих технологій

Сьогодні знаходять широке застосування в будинках і різних організаціях проектори, пристрої виведення інформації використовують для трансляції зображення на спеціальне полотно, яке застосовується в якості екрану. Завдяки цьому проекція картинка виходить великою і приємною для ока. За якістю зображення вони трохи поступаються телевізорів. Ринок зараз затоплений проекторами на будь-який смак. При виборі такої електроніки потрібно точно знати, які завдання ставитимуться перед апаратом. Адже сучасні моделі відрізняються один від одного не тільки класом і областю застосування, але технологіями виведення картинки. Інформація про пристрій проекторів і їх роботі може допомогти у виборі.

Види проекторів

Найчастіше, коли ми чуємо про проекторах, представляємо гаджет, який встановлений у визначеному місці. Такий тип пристрою виводу інформації на вертикальну площину дуже затребуваний, хоча він аж ніяк не єдиний. Стаціонарні апарати, як правило, оснащені максимально, оскільки виробники не обмежені розмірами корпусу. Їх складно брати з собою, зате користувач отримує потужну технічну начинку. Є і портативний тип пристрою, проектори ці легко переносити для проведення презентацій в різних місцях. У них непогані характеристики поєднуються з компактністю. Функціональний набір також тут на хорошому рівні.


Пристрій проекторів: принцип роботи, опис та характеристики
Але виробники на цьому не зупиняються, намагаючись зробити розміри апаратів ще менше. Результатом чого стала поява девайсів кишенькового формату і проекторів для мобільних пристроїв з найменшими габаритами. Вага перших не перевищує позначку в 300 грамів. Для тих, хто знаходиться в русі, модель, уміщається в кишені, - це справжня знахідка. Однак для забезпечення високої портативності технічну складову трохи урізують. Найменші моделі здатні підключатися до смартфонів, що дозволяє виводити зображення з екрану телефону. Їх відрізняє легкість і зручність в експлуатації, проте корисні функції в них сильно обмежені.
Пристрій проекторів: принцип роботи, опис та характеристики

Області застосування

Також проектори класифікуються на офісні і домашні. Апарати для будинку виводять широкоформатну картинку з високою контрастністю і реалістичністю, а також володіють якісним звуком, за рахунок чого можна з задоволенням дивитися фільми, здатні повністю занурити глядача в гущу подій. Розмір світлового потоку в такому випадку має другорядне значення. Що стосується гаджетів для роботи в умовах офісу, то вони більш універсальні.


Пристрій проекторів: принцип роботи, опис та характеристики

Чим відрізняються домашні проектори від офісних?

Домашні проектори відрізняються від офісних за деякими параметрами, з яких варто виділити наступне:
 • формат екрану;
 • роз'єми і їх призначення;
 • продуктивність;
 • вага корпусу;
 • передача кольору;
 • рівень шуму і ресурс лампи;
 • вбудовані динаміки.
 • Пристрій і принцип дії

  Пристрій проекторів в більшості своїй відрізняється мало. Технічний арсенал мультимедійного апарату складається з оптичної системи, модулятора зображення, лампи, систем очищення та охолодження, а також електронної начинки. Світловий прилад, яким, по суті, є проектор, перенаправляє світло від лампи з концентрованим потоком на необхідну площину. Це досить складні за змістом пристрою, умовно поділені на дві категорії. У першу входять моделі з CRT-технологією отримання зображення, обладнані електронно-променевими трубками в кількості трьох штук, а в другу – девайси DLP, LCD і LCoS, що працюють з допомогою фіксованого матричної структури. Останні користуються більшою популярністю, так як забезпечують більш високу якість. Пристрій мультимедійних проекторів, як правило, входять ZOOM-об'єктиви, завдяки їм розмір зображення змінюється без необхідності переміщати сам апарат. У деяких моделях фокусна відстань змінюється за допомогою пульта управління, а в інших – регулюванням об'єктива вручну. Останній спосіб не такий зручний, але робить налаштування більш точно.
  У більшості випадків застосовуються металогалогенні лампи, здатні випускати більше світлового потоку, ніж галогенні з аналогічною потужністю. Але до кінця терміну служби їх ефективність знижується вдвічі. Також використовуються в пристрої проекторів лампи проекційного типу з низьким енергоспоживанням і високим потоком світла, вони відрізняються більш природним спектром. В сучасних проекторах встановлюються дуже довговічні джерела світла, ресурс яких може варіюватися від 1000 до 4000 годин. Щоб своєчасно зробити заміну даного елемента, в кожному апараті передбачений лічильник.
  Пристрій проекторів: принцип роботи, опис та характеристики
  Оптика відповідає за перенаправлення світла до дисплейної панелі. В неї входять такі компоненти, як дзеркала, призми та лінзи для проекції. Модулятори зображення відповідають за рівень яскравості, дозвіл і швидкодію, сьогодні використовуються системи DLP, LCD, LCoS і CRT, про них докладно буде розказано далі. Важлива роль у пристрої проектора належить охолодження, вентилятор дуже важливий для нормалізації температури лампи та електронних плат. Щоб взаємодіяти з джерелами мультимедіа проектори мають на корпусі необхідні роз'єми – VGA, DVI, HDMI та інші. Багато моделей оснащуються також USB-портом і підтримкою Wi-Fi.

  DLP-проектори

  У таких апаратах роль ядра виконує спеціальна матриця, що формує зображення. Кожне дзеркало легко реагує на який надходить сигнал поворотом на малий кут. Завдяки цьому створюються пікселі зображення. Пристрій DLP проекторів дозволяє їм виводити зображення з високою контрастністю і більш деталізованими тінями, що є головною перевагою технології. Моделі, обладнані такою системою, показують себе з кращого боку в частині довговічності і надійності, особливо в порівнянні з пристроями попереднього покоління. Мінусом можна назвати високу вартість проекторів такого типу.
  Пристрій проекторів: принцип роботи, опис та характеристики

  LCD-системи

  В більшості ситуацій використовуються апарати, забезпечені трійкою рідкокристалічних матриць синього, зеленого і червоного кольорів. Потужний потік світла, що виходить з лампи, пробивається крізь них. Таким чином виникає зображення, яке виводиться на екран. Дана технологія має масу достоїнств, до їх числа можна віднести легкість конструкції і простоту експлуатації окремих компонентів. Проектори LCD створюють якісну картинку, що характеризується реалістичністю, насиченістю кольорової гами і стабільністю. Але власники подібних девайсів можуть зіткнутися і з недоліками в деяких примірниках зустрічається неприємний візуальний ефект, що нагадує дротяну сітку.

  Проектори з технологією LCoS

  Цей тип проекторів з'явився не так давно. До сильних сторонам даної технології, перш за все, відноситься висока чіткість без ефекту «сітки». Інші особливості також заслуговують уваги. Базуються такі апарати на матриці LCoS, що представляє собою рідкі кристали на кремнії. За поширеністю ця технологія поступається LCD та DLP. Але за рахунок унікальних особливостей вона має хороші перспективи. За рахунок застосування кристалів LCoS виходить зображення з отражательному принципом, а не просветному, як це можна бачити в апаратах LCD. Відображає матриця відгукується на вплив швидше, у три рази перевершує по швидкості просвітні технологію. До того ж конструктивні особливості панелей LCoS дозволяють ефективніше використовувати поверхня кристалів, що дає можливість нарощувати кількість пікселів без необхідності збільшення панелі. А це безпосередньо впливає на якість картинки. Пристрій проекторів LCoS не дуже складне, а значить, у виробництві вони дешевше, так як відсутні механічні елементи.

  CRT-проектори

  Ця технологія є піонером в області створення проекторів. Перший примірник з даною системою виведення зображення з'явився ще в далекому 1970 році. Такі апарати базуються на трьох електронно-променевих трубках, які мають червоний, зелений і синій світлофільтри. Вони відповідають за формування світлового потоку, що проходить через фокусуючі лінзи, він потрапляє на екран у вигляді кольорової картинки. Сьогодні пристрої CRT зустрічаються все рідше, поступаючись дорогу більш сучасним аналогам. Пік популярності цієї технології залишився позаду. Однак вона перевершує більш нові технології за багатьма параметрами, а саме за перенесення кольорів, дозволом, терміну служби лампи і акустичного шуму. Її слабкі сторони - складність настройки і громіздкість моделей, де вона використовується. До того ж вона відрізняється низьким рівнем яскравості, тому для перегляду необхідно відключати освітлення.
  Пристрій проекторів: принцип роботи, опис та характеристики

  Плюси і мінуси проекторів

  Проектори пропонують велику діагональ екрану, що є вагомим аргументом на користь покупки даного пристрою. Можна довести інформацію до більшої кількості людей. Все залежить лише від уподобань і розміру приміщення. Чим більше зображення, тим яскравіше враження. Якщо на моніторі можуть бути чорні смуги з-за різних форматів відео, то з проектором таких проблем не буде. В ньому легко налаштувати екран під будь-який формат. Пристрій цифрових проекторів нерідко включають підтримку 3D-зображення без втрати якості. Якщо створити відповідну обстановку, затемнивши приміщення, можна отримати зображення краще, ніж в LED-монітор. Недоліки теж є. Найдорожчий елемент проектора – це лампа, і вона приходить в непридатність приблизно раз в 4 роки. Її заміна потягне за собою чималі фінансові витрати. Проектор з-за активного охолодження лампи відчутно шумить. При перегляді відео або слайд-шоу доводиться терпіти звук працюючих вентиляторів.
  Пристрій проекторів: принцип роботи, опис та характеристики

  Критерії вибору

  Існує чимало моментів, на які варто звертати увагу при пошуку відповідного проектора, пристрій виведення зображення завжди потребує хорошому рівні яскравості. Хоча на цей показник значний вплив мають умови експлуатації, добре якщо є вибір режимів, найчастіше їх три – «Презентація», «Фільм» і «Динамічний». До насиченості кольором також варто придивитися. Трехматричные проектори видають більш природне зображення, перевершуючи в цьому відношенні одноматричные апарати. Дивитися потрібно і на рівень контрастності. Особливо цей параметр важливий, якщо необхідний домашній кінотеатр. Останнім, але не менш важливим моментом є дозвіл картинки, що позначається на чіткості зображення.

  Висновок

  Сучасні проектори – це досить складні пристрої, проте в той же час вони можуть стати незамінною річчю як у сфері бізнесу, так і для використання в домашніх умовах. Вони здатні подарувати глядачам яскраві емоції від перегляду завдяки якостям, яких немає у телевізорів чи моніторів. Головне - підходити до вибору з розумом.

  Популярі новини
  Загрузка...