Шипить мікрофон: причини та способи усунення

312 0 Новини високих технологій

Досить часто користувачі ПК стикаються з проблемою, коли шипить мікрофон. Причин, чому таке трапляється, насправді не так багато, і всі їх можна перерахувати буквально на пальцях однієї руки. Саме цьому і буде присвячена дана стаття. Крім розбору самих причин, ми також розповімо про те, як можна виправити проблеми і привести мікрофон у нормальний стан.

Поганий контакт

Перша причина, із-за чого шипить мікрофон – поганий контакт при підключенні. Так, як би банально це не звучало, але штекер в роз'єм може бути підключений не до кінця, в результаті чого з'являється шипіння.
Шипить мікрофон: причини та способи усунення
Іноді поганий контакт з'являється з-за того, що роз'єм для підключення сильно «розхитаний», і штекер там як би «бовтається. Це теж призводить до утворення шумів і шипіння. Вирішити проблему не завжди можна легко. Якщо, наприклад, штекер увіткнутий не до кінця, то це досить просто виправити, а от якщо роз'єм всередині «разболтан», то підігнути контакти буде важко. Цілком реальні випадки, коли доводилося перепоювати роз'єм на новий.


Висока чутливість

Чому може шипіти мікрофон? Друга причина – невірні налаштування посилення і чутливості. Як правило, мало хто з користувачів взагалі звертає увагу на дані параметри при підключенні мікрофона, а даремно. Саме чутливість і посилення відповідають за те, наскільки голосно буде працювати мікрофон і на якій відстані він буде вловлювати звуки. Звичайно, з одного боку, це корисні налаштування, але з іншого – саме вони відповідають за появу неприємного гула, шипіння, потріскувань і інших сторонніх звуків на запису.
Шипить мікрофон: причини та способи усунення
Для того щоб виправити цю проблему, потрібно виконати кілька простих дій:
 • В системному треї (внизу праворуч) поруч з годинником є іконка у вигляді динаміка. Потрібно натиснути на неї правою кнопкою мишки і вибрати з випадаючого меню «Записуючі пристрої».
 • У віконці, що з'явилося, необхідно вибрати підключений мікрофон, натисніть на ньому правою кнопкою миші і вибрати «Властивості».
 • У ще одному вікні, необхідно перейти на вкладку «Рівні». Там будуть 2 повзунка – «Мікрофон» та «Посилення». Другий пункт одразу можна виставити на 0 а ось з параметром «Мікрофон» потрібно буде «погратися». Значення необхідно виставляти самостійно, до тих пір, поки шипіння і сторонні шуми не зникнуть.
 • Неправильний формат

  Неправильний формат запису теж є однією з причин, чому шипить мікрофон. Як може здатися, більш високе значення якості піде мікрофону тільки на користь, але це не так. Практика показує, що чим вище стоїть формат запису, тим більше сторонніх звуків і шумів з'являється.


  Шипить мікрофон: причини та способи усунення
  Виправити проблему можна буквально за хвилину. Потрібно проробити ті ж дії, що і в попередньому пункті, тільки замість вкладки «Рівні» слід зайти на останню – «Доповнення». Там з випадаючого списку необхідно виставити «правильний» формат, при якому не буде шипіння. Зазвичай це один з перших трьох форматів.

  Налаштування звукової карти

  Ну і остання причина, чому шипить мікрофон – неправильні налаштування параметри звукової карти. Якщо всі вищеперелічені способи не допомагають прибрати шипіння, значить, проблема криється в налаштуваннях «звуковухи». Зазвичай всі звукові карти мають окремий драйвер і спеціальне ПЗ для управління і виставлення налаштувань. Параметри за замовчуванням не завжди вірні, тому у мікрофона можуть з'являтися сторонні звуки.
  Шипить мікрофон: причини та способи усунення
  Що робити, якщо мікрофон шипить з-за неправильних налаштувань звукової карти? Виправити їх! Для цього необхідно перейти в системний трей і знайти там додаток для звукової карти. Зазвичай воно називається Realtek. Далі за допомогою подвійного кліка відкриваємо додаток. У вікні слід відразу ж перейти в розділ налаштувань мікрофона. Там буде повзунок, який відповідає за регулювання гучності запису. Ось з його налаштуваннями і доведеться експериментувати доти, поки шипіння, фон та інші звуки не зникнуть. Також рекомендується встановити галочки навпроти параметрів Придушення відлуння і шуму».

  Популярі новини
  Загрузка...