Світлодіодний світильник з датчиком руху на батарейках: відгуки

699 0 Новини високих технологій

Людські вимоги до комфорту житла ростуть, а разом з ними збільшується і кількість приладів, що полегшують повсякденне життя. Світильник з датчиком руху є одним з таких пристроїв. Головною його функцією є включення освітлення, коли воно необхідне, і його автоматичне вимикання. Більше не потрібно в пітьмі шукати ключі або вимикач, стежити за перевитратою електроенергії. Особливо зручні світлодіодні світильники з датчиком руху на батарейках. Вони компактні, не вимагають прокладки електропроводки, економічні і довговічні. Фото світлодіодних світильників з датчиком руху на батарейках, найбільш популярних моделей представлені нижче. У статті ми розповімо про конструктивні особливості, переваги, недоліки, а також областях використання світильників з датчиком руху.


Сфери застосування

У побуті лампи з датчиком руху використовують як для внутрішнього, так і для зовнішнього освітлення. Вони добре зарекомендували себе в якості основного освітлення в передпокоях і санвузлах. Світлодіодні лампи дають досить яскраве світло для здійснення необхідних процедур і не бояться вологості. Лампи з датчиком руху незамінними в будинках, де є маленькі діти, які самі не можуть включити світло. Світло вмикається і вимикається автоматично, коли приміщення спорожніє. Моделі акумуляторних світлодіодних світильників невеликого розміру відмінно підходять для підсвічування сходів і коридорів. Розміщені в нижній частині стіни, вони не тільки висвітлюють ступені, але й ефектно виглядають. Світлодіодні світильники з датчиком руху на батарейках Light Angel підходять для освітлення робочої зони на кухні та комори. Компактні розміри, механізм повороту лампи та зручне кріплення дозволяють встановити його як на горизонтальній, так і вертикальній поверхні.


Меблеві світлодіодні світильники з датчиком руху на батарейках дуже зручні для підсвічування внутрішнього простору шаф і вбиралень. Вони значно полегшують пошук потрібної речі, не нагріваються і можуть бути прикріплені в будь-якому зручному місці. Пристрої у вигляді світлодіодної стрічки можна використовувати в якості нічника якщо прикріпити їх під меблями. Вони створюють м'яке розсіяне світло, який не подразнює очі, але досить яскравий, щоб не спіткнутися вночі.
Світлодіодний світильник з датчиком руху на батарейках: відгуки
В якості зовнішнього освітлення світлодіодні світильники з датчиком руху на батарейках використовують у зоні вхідних дверей, вздовж під'їзних і садових доріжок. Крім свого прямого призначення, освітлення, такі світильники попередять про бажаних і небажаних гостей, а також відлякають зловмисників.

Переваги

Головним плюсом світлодіодних світильників з датчиком руху на батарейках є їх автономність. Для них не потрібно тягнути дроти, тому такий світильник можна встановити абсолютно в будь-якому місці. При високій інтенсивності світлового потоку такі світильники легкі й компактні. Вони дуже економічні завдяки використанню в конструкції світлодіодів. Останні споживають в 5-7 разів менше енергії, ніж лампи розжарювання, а термін їх служби складає близько 100 тисяч годин. Завдяки цьому світлодіодний світильник з датчиком руху на батарейках прослужить довгий час.
Додаткова економія енергії створюється завдяки датчику руху. Світильник горить тільки необхідний проміжок часу, що зберігає до 30% енергії порівняно зі звичайним освітленням. Пристрої, призначені для зовнішнього освітлення і ванних кімнат, мають герметичний корпус, який захищає їх від впливу вологи і пилу, тим самим також подовжує термін служби приладу. Світлодіодний світильник з датчиком руху на батарейках для меблів підходить для установки в обмеженому просторі шаф. Він не нагрівається, не виділяє шкідливих речовин і не випромінює ультрафіолет. Світильники прості в експлуатації і догляді. Потрібно лише періодично протирати їх від пилу сухою серветкою і міняти батарейки.
Світлодіодний світильник з датчиком руху на батарейках: відгуки

Недоліки

Самим серйозним недоліком таких світильників є збої датчика руху. Як правило, вони викликані неправильною налаштуванням чутливості і радіуса дії. Датчик може спрацьовувати на нагрівальні прилади, домашніх тварин, рух за тонкими дверима та вікнами. Акумуляторні світильники вимагають періодичної заміни елементів живлення або їх підзарядки. Герметичні моделі, призначені для вуличного освітлення або санвузлів, майже неможливо відремонтувати в разі поломки. Конструкція таких світильників досить проста, однак відновити герметичність корпусу буде проблематично. Волога і пил, що потрапила всередину приладу, швидко виведе його з ладу.
Світлодіодний світильник з датчиком руху на батарейках: відгуки

Принцип роботи

Освітлювальні прилади з датчиком руху складаються з світлодіода, датчика руху, фотоелемента, акумулятора і корпусу. Дизайн, як і кількість світлодіодів може бути різним. Деякі прилади мають регулятор інтенсивності світлового потоку і колірного відтінку світла. Такі пристрої можна використовувати як нічник. Датчик руху вловлює температурні або хвильові коливання навколишнього простору, при виявленні об'єкта ланцюг замикається і включається світло. Кут і дальність розпізнавання об'єкта налаштовується. Фотоелемент призначений для вимірювання рівня освітленості. При достатньому природному або штучному світлі лампа не загоряється. В якості акумулятора використовують батарейки типу АА або ААА. Деякі моделі можна заряджати від USB або мережі, в них використовують акумуляторні елементи живлення. Кабель зарядки зазвичай йде в комплекті. Дизайн корпусу досить різноманітний. Зустрічаються моделі у вигляді стрічки, лінійні, поворотні, класичні квадратні і круглі. Нічні лампи з датчиком руху часто мають оригінальний дизайн. Компактність і мала вага дозволяють кріпити світильники з допомогою двосторонньої липкої стрічки. Акумуляторні моделі часто мають магнітну смугу для зручності демонтажу. Магніт кріпиться на поверхню за допомогою липкої стрічки або шурупів, а сам світильник тримається силою магнітного поля.
Світлодіодний світильник з датчиком руху на батарейках: відгуки

Види датчиків

В побутових моделях використовуються три види датчиків руху:
 • Мікрохвильові. Прилад випромінює високочастотні електромагнітні хвилі. Він відрізняється високою чутливістю і може розпізнати об'єкт за тонкими перешкодами. Іноді помилково спрацьовує на рух за дверима або вікном. У зв'язку з тим, що електромагнітне випромінювання становить небезпеку для людини, такі прилади рідко використовуються в житлових приміщеннях.
 • Ультразвукові. Датчик уловлює зміни відбитих ультразвукових хвиль. Він розпізнає об'єкт навіть у теплому зимовому одязі у сильно запорошеному приміщенні. Однак якщо чоловік зайшов тихо, пристрій може не спрацювати. Ультразвук абсолютно нешкідливий для людини, але тварини до нього чутливі і можуть вести себе неспокійно. Такі прилади підійдуть для установки в просторих приміщеннях, на сходах, в під'їзді, для вуличного освітлення.
 • Світлодіодний світильник з датчиком руху на батарейках: відгуки
 • Інфрачервоні. Це найпопулярніший вид датчика в побутових світильниках. Він реагує на зміну температури в приміщенні і абсолютно нешкідливий для людини і домашніх улюбленців. Світильник з інфрачервоним датчиком підійде для невеликих приміщень, комор, гардеробних, шаф. Датчик може помилково реагувати на нагрівальні прилади і домашніх тварин. Якщо людина одягнена в щільну, погано пропускає тепло одяг, прилад може не спрацювати.
 • Універсальні. Такі прилади поєднують у собі кілька принципів розпізнавання, що підвищує їх ефективність і зменшує ризик помилок.
 • Види світильників

  Лампи з датчиком руху можна поділити на 2 великі групи: для зовнішнього і внутрішнього освітлення. Перші відрізняються високим ступенем захисту від атмосферних впливів.

  В залежності від конструктивних особливостей освітлювальні прилади з датчиком руху можна підрозділити на підвісні, стельові, настінні і настільні.

  Догляд і експлуатація

  Доглядати за приладом досить просто, варто періодично очищати його від пилу і змінювати елементи живлення. Щоб світильник прослужив довше, важливо не допускати перевантажень, що виникають із-за неправильної установки відстані і кута виявлення, а також прибрати з радіусу дії приладу сторонні предмети: навісну меблі, штори, кімнатні рослини.
  Світлодіодний світильник з датчиком руху на батарейках: відгуки

  Відгуки

  Відгуки про світлодіодних світильниках з датчиком руху на батарейках в більшості своїй позитивні. Проте деякі користувачі відзначають помилкові спрацьовування датчика в денний час і на домашніх тварин. Побутові моделі з інфрачервоним датчиком погано розпізнають людини у верхньому одязі. Акумуляторні світильники з датчиком руху – незамінна річ при освітленні важкодоступних місць, де немає можливості провести електропроводку. Вони компактні, економічні і безпечні. В побутових моделях світильників для внутрішнього освітлення найчастіше використовують інфрачервоний датчик руху. Світильники для зовнішнього освітлення мають високий ступінь захисту від пилу і вологи і ультразвуковий датчик. Світильники на батарейках використовують для основного освітлення і підсвічування коридорів, передпокоїв, сходів, ванних кімнат, гардеробних та меблів.

  Популярі новини
  Загрузка...