Андроїд не бачить флешку: причини, поради та інструкції по виправленню проблеми

669 0 Новини високих технологій

Дуже багато власників смартфонів часто стикаються з наступною проблемою: андроїд не бачить флешку, підключену до телефону. Причому мова йде не тільки про стандартних накопичувачах типу MicroSD, але і про USB-флешки, під'єднані через кабель OTG. Може бути багато причин, за якими таке трапляється, але не варто засмучуватися, адже практично всі ці проблеми вирішувані. В цій статті дано докладний розбір найбільш частих випадків, при яких смартфон не бачить флешку.

Збій у системі

Одна з найбільш частих причин, чому андроїд не бачить флешку – збій в роботі операційної системи. Найчастіше таке трапляється з бюджетними пристроями. Проблема може виникнути абсолютно в будь-який момент, і користувач не має до цього ніякого відношення.


Андроїд не бачить флешку: причини, поради та інструкції по виправленню проблеми
Вся справа в самій прошивці пристрою. Якщо вона погано оптимізована, працює з гальмами, додатки частенько вилітають з помилками, то нічого дивного немає в тому, що андроїд не бачить флешку. Що робити, якщо з'явилася така проблема? Є 2 варіанти:
 • Перший – виконати скидання до заводських налаштувань. Це поверне телефону початкові налаштування і очистить його від усіх встановлених ігор, додатків і даних, залишивши лише найнеобхідніше для роботи системи. Даний спосіб - не панацея, але частенько допомагає.
 • Другий спосіб менш радикальний. Він передбачає оновлення прошивки смартфона до самої останньої версії або ж повну перепрошивку уже встановленою ОС. Даний метод можна вважати більш ефективним, оскільки в останніх версіях прошивок виробник, як правило, усуває всі існуючі проблеми та значно покращує оптимізацію, тому що оновлення – це завжди корисно.
 • Неправильний формат

  Друга причина, по якій андроїд не бачить флешку, – невірний формат файлової системи. Зазвичай ця проблема з'являється після того, як користувач виконує форматування карти пам'яті - але не через смартфон, а на комп'ютері. Справа в тому, що операційна система Android працює тільки з файловими системами FAT, exFAT і EXT.


  Андроїд не бачить флешку: причини, поради та інструкції по виправленню проблеми
  Якщо виконувати форматування флешки через смартфон, то нічого страшного не станеться – накопичувач просто очиститься та буде доступний для подальшої роботи. А ось якщо проводити форматування через комп'ютер, то можна легко вибрати не ту файлову систему, наприклад, NTFS, з якою у "Андроїд" немає сумісності. Щоб виправити цю проблему, достатньо витягти флешку з смартфона, вставити її в картрідер, підключити до ПК, а після виконати форматування файлову систему FAT або exFAT.

  Проблема з контактами

  Нерідко засмічення контактів призводить до того, що андроїд не бачить флешку. Дана проблема зустрічається не так часто, як дві попередні, але все ж має місце бути. Причин того, чому бруд потрапляє на контакти, досить багато: це може бути звичайне накопичення пилу всередині телефону, витяг флешки брудними руками, окислення контактів від вологи і багато іншого. Суть залишається незмінною – із-за брудних контактів андроїд не розпізнає карту пам'яті.
  Андроїд не бачить флешку: причини, поради та інструкції по виправленню проблеми
  Що можна зробити в такій ситуації? Перша – це взяти ватяну паличку, змочити її в спирті, а потім акуратно протерти контакти на флешці і на самому телефоні. Якщо слот під карту пам'яті розташований не під кришкою, а де-небудь збоку, куди вставляється спеціальний комбінований лоток, то тут краще взяти який-небудь плоский і тонкий предмет, щоб він спокійно проходив в роз'єм для лотка. Другий спосіб призначений вже для тих, у кого контакти не просто брудні, а окислилися від попадання вологи. Тут теж підійде ватяна паличка, тільки замість спирту доведеться використовувати харчову соду. Кінчик палички необхідно ретельно «помакать» у соду, після чого можна приступати до протирання контактів. Ні в якому разі не треба мочити паличку, щоб сода краще до неї прилипала, оскільки волога або рідина знову потраплять на контакти.

  Несумісність

  Андроїд не бачить флешку: причини, поради та інструкції по виправленню проблеми
  Ще одна причина, чому андроїд не бачить флешку, – несумісність карти пам'яті з телефоном. На жаль, далеко не всі сучасні смартфони можуть підтримувати роботу з флешками, обсяг яких перевищує певну позначку. Наприклад, більшість бюджетних пристроїв досі підтримують карти пам'яті до 32 або 64 Гб. Виходить, що якщо в такий смартфон вставити флешку вище цих позначок, то андроїд не зможе визначити їх і не буде з ними працювати.

  Поломка карти

  Поломка накопичувача теж часто стає причиною, по якій андроїд не бачить флешку MicroSD. Як показує статистика, у більшості випадків з такою проблемою стикаються ті користувачі, які купували для своїх телефонів карти пам'яті від маловідомих виробників по дуже низькій вартості.
  Андроїд не бачить флешку: причини, поради та інструкції по виправленню проблеми
  Перевірити флешку на справність досить легко. Для початку її необхідно витягти з смартфона і вставити в спеціальний перехідник для картрідера. Після цього карту пам'яті необхідно вставити в роз'єм картрідера на комп'ютері. Якщо флешка справна, то вона відображається у провіднику або будь-якому іншому файловому менеджері. Якщо ж комп'ютер не зможе її визначити, тоді все очевидно.

  Невірний тип файлової системи

  Але проблеми стосуються не тільки карток MicroSD. Багато користувачів під'єднують до смартфону стандартні накопичувачі, які не завжди відображаються в системі, за допомогою спеціальних перехідників OTG. Одна з найпоширеніших причин, чому андроїд не бачить USB-флешку, – невідповідність файлової системи.
  Андроїд не бачить флешку: причини, поради та інструкції по виправленню проблеми
  Якщо звичайна флешка відформатований у файловій системі NTFS, то андроїд не зможе просто так її виявити. Є, звичайно, пристрої з дорогого сегмента, яким це під силу, але їх вкрай мало. Спосіб усунення даної проблеми тут такий же, як і для MicroSD. Все, що потрібно зробити, – форматування USB-флешку в файлову систему FAT або exFAT, а після вже підключити її до смартфону.

  Несправний перехідник

  Наступна причина, чому андроїд не бачить флешку OTG, – несправність самого перехідника. Таке явище теж сильно поширене, особливо серед найдешевших OTG-кабелів. Як правило, основною причиною поганого кабелю є неякісна паяння проводів до контактів штекера, в результаті чого перехідник перестає працювати.

  Крім цього, на дешевих OTG провід частенько може заламуватись, що також призводить до того, що система не розпізнає флешку.

  Немає підтримки OTG

  І остання причина, чому андроїд не бачить флешку через OTG кабель, – відсутність підтримки самої технології OTG. Навіть на сьогоднішній день далеко не всі смартфони мають функцію USB ON-THE-GO, яка дозволяє подавати живлення через кабель до підключеного накопичувача, щоб він запрацював.
  Андроїд не бачить флешку: причини, поради та інструкції по виправленню проблеми
  Найпростіший спосіб переконатися в тому, чи підтримує ваш апарат дану можливість, – завантажити з магазину просте додаток USB OTG Checker і встановити його. Дана програма не тільки покаже, чи може ваш смартфон працювати з OTG, але також допоможе визначити і підключити накопичувач.

  Популярі новини
  Загрузка...