Pioneer PL 990: відгуки, огляди, технічні характеристики, особливості експлуатації і чистота звучання

267 0 Новини високих технологій

Одним з перших методів запису звуку було його збереження за допомогою вінілових дисків. Перевага даної технології полягала в тому, що вона могла використовуватися без будь-яких, навіть самих простих аналого-цифрових перетворювачів. В результаті відтворювати звук записаний раніше можна було навіть без електрики, використовуючи повністю механічні апарати. З часом ця технологія удосконалювалася, і в підсумку стала еталоном якості, адже саме відсутність кодування дозволяє зберегти живе звучання. В сучасному світі лише деякі дозволяють собі дороге обладнання для програвання вінілових платівок. Однак існують і бюджетні варіанти плеєрів, такі як Pioneer PL 990. Відгуки про нього підкреслюють, що низька вартість не може поєднуватися з цілком прийнятною якістю. Ця стаття присвячена даної моделі вінілового програвача, його характеристиками, ключовим особливостей і недоліків. Почнемо з головного – зовнішнього виду та характеристик.


Комплектація і зовнішній вигляд

Якщо побачити цей програвач в перший раз, то можна і не помітити, що він відноситься до категорії сучасної техніки. Виробник постарався максимально зберегти впізнавані обриси корпусів плеєрів, що випускаються в 70-80-х роках минулого століття. Пристрій поставляється в компактній картонній коробці, забезпеченою великою кількістю ущільнювача. Це досить розумна міра обережності, адже Pioneer PL 990 має велику кількість крихких деталей. Найбільша з них – це напівпрозора пластмасова кришка, яка закриває весь механізм. Зовні плеєр являє собою суворий прямокутник з чіткими гранями і різкими кутами. На передній панелі знаходиться більшість елементів управління, а також спеціальна шкала, що дозволяє зробити точну настройку швидкості обертання диска. Цей параметр особливо важливий, адже навіть невелика розбіжність призводить до значного спотворення звуку.


Під кришкою знаходиться масивний диск зі спеціальним покриттям, на якому розміщуються вінілові платівки. Тонарм досить легкий і не має додаткового регулювання. Внаслідок простого управління програвач вінілу Pioneer PL 990 рекомендується як перший крок у світ якісної музики. Він готовий до роботи прямо з коробки, і не вимагає точного налаштування – всі необхідні операції, крім налаштування швидкості, були зроблені ще на заводі під час тестування.
Pioneer PL 990: відгуки, огляди, технічні характеристики, особливості експлуатації і чистота звучання
На задній панелі розташовані отвори, через які просмикнуті необхідні кабелі. Один з них призначений для подачі живлення від мережі 220 В, другий же підключається до підсилювача звукової частоти за допомогою класичних круглих роз'ємів, іменованих «тюльпанами» або «бананами». Варто відзначити, що ці кабелі не поставляються окремо і не від'єднуються від програвача. У комплекті, крім самого пристрої, знаходиться запасна голка звукознімача, яку можна без проблем встановити, якщо основна вийде з ладу. Також є невеликий адаптер, призначений для установки на диск специфічних платівок, у свій час широко поширених в Америці. У них в центрі отвір було значно більше, ніж у звичного нам «вінілу», і перехідник служить для правильного розташування пластинки на диску.
Необхідні кабелі для включення програвача платівок в мережу і його під'єднання до підсилювача також входять в комплект. Вони незнімні і розташовані в задній частині корпусу програвача Pioneer PL 990. Для одних користувачів це може здатися плюсом, інші ж, навпаки, скаржаться на цю особливість, оскільки довжини часто не вистачає, і доводиться використовувати перехідники і подовжувачі, що може негативно вплинути на якість звучання.

Система управління

Дана модель рекомендується для тих, хто користується такою технікою в перший раз. Справа в тому, що вона має мінімальну кількість налаштувань, а інструкція по використанню досить проста. На передній панелі розташовується невелика кількість елементів управління. Найбільш складним завданням є встановлення швидкості обертання диска. Для цього потрібно, відповідно до інструкції Pioneer PL 990 плавно повертати ручку і стежити за спеціальним індикатором, що знаходяться в центрі. Коли на ньому будуть показники, відповідні синхронізації обертів, настройку слід припинити, а апарат можна вважати готовим до використання. Варто відзначити, що робити цю операцію доведеться не так часто, оскільки цей параметр практично не збивається. Єдиною причиною, яка може змусити повторити складну процедуру, є випадковий зсув настроювальної рукоятки.
Для того, щоб прослуховувати записи з вінілових дисків, потрібно встановити їх розмір за допомогою спеціальної кнопки. В світі поширені два розміру. Їх діагоналі вказані на перемикачі. Правильна установка розміру вінілового диску потрібно для роботи автоматики. Виробник подбав про те, щоб звести до мінімуму можливість пошкодження пластинки або голки Pioneer PL 990 під час включення. Тому тонарм має власний привід, який дозволяє за допомогою натискання єдиної кнопки, яка відповідає за початок відтворення, перемістити голку в початок пластинки, опустити її, а по закінченні підняти і повернути на місце. При бажанні можна самому перемістити голку і розташувати її над потрібним місцем пластинки. Для цього є кнопка, по суті, представляє собою подобу реалізації функції паузи. Вона піднімає тонарм і залишає його в тому положенні, в якому він був під час відтворення. Якщо її натиснути знову, то голка опуститься в те ж саме місце. Пересунувши голку в потрібне місце розмітки з натиснутою кнопкою паузи, можна в ручному режимі вибрати потрібний трек. Більше ніяких елементів управління не передбачено.
Pioneer PL 990: відгуки, огляди, технічні характеристики, особливості експлуатації і чистота звучання

Наявність фонокорректора

Для людини, яка стикається з відтворенням музики з вінілу в перший раз, більшість термінів незрозумілі, а особливості налаштування і підключення зовсім є складною «наукою». Тому розробник намагався максимально полегшити життя користувачам, встановивши фонокоректор в сам програвач платівок Pioneer PL 990.

Більшість пристроїв такого типу мають необхідність підключення через зовнішній фонокоректор і не працюють із звичайними підсилювачами. Цю ж модель можна без проблем підключити до будь акустичної системі. Її роль може бути що завгодно, наприклад, музичний центр, автомобільний підсилювач і навіть комп'ютерні колонки відповідним роз'ємом. Такий підхід дозволяє зробити придбання цього пристрою не дуже витратним і максимально простим. Можливість підключення за допомогою звичних і зрозумілих стандартів підвищила популярність програвача вінілових пластинок Pioneer PL 990 серед користувачів, які прагнули не надто заглиблюватися в питання радіоелектроніки.

Застосування прецизійного сервомотора

Одним з ключових елементів плеєра є двигун, який розкручує опорний диск. Від його якості залежить те, наскільки приємним на слух буде звуковий сигнал. Справа в тому, що при низькій швидкості обертів будь-яке відхилення від норми здатне істотно спотворити звучання музики, що навряд чи припаде до вподоби користувачам, які добре знають, як повинні звучати їх улюблені треки. У свою чергу, застосування прецизійного сервомотора дозволило максимально стабілізувати швидкість обертання вінілового диска і уникнути подібних ривків.
Pioneer PL 990: відгуки, огляди, технічні характеристики, особливості експлуатації і чистота звучання
Саме за рахунок нього налаштування обертів стала досить простим завданням, легко реалізується без додаткового обладнання. Варто пам'ятати, що мотор сполучений з диском пассиком, тому слід уникати будь-яких навантажень. Не потрібно намагатися зупиняти або, навпаки, прискорювати платівку під час відтворення за допомогою рук, так як це призведе до розтягування гумового елемента і його непридатності. Якщо навіть при правильному налаштуванні обертів звук «плаває», рекомендується замінити пассік на новий відповідного діаметра і товщини.
Мотори прецизійного типу відрізняються практично безшумною роботою, тому, як показують огляди Pioneer PL 990 в процесі прослуховування музики користувач не відчуває сторонніх шумів, які б могли вносити дисонанс у звучання.

Основні технічні характеристики

Тим, хто добре розбирається в подібній техніці, простіше скласти думку про неї не по опису окремих параметрів, а на підставі сухих цифрових фактів. Саме тому варто розглянути характеристики Pioneer PL 990 які надаються заводом-виробником. Розміри цього гаджета складають 420 х 100 х 342 мм. Він цілком компактний і може розміститися, наприклад, на кришці підсилювача або невеликому столику. Головне, не встановлювати плеєр близько потужних акустичних колонок, а також в зоні дії сильних магнітних полів. Якщо під час роботи на пристрій буде передаватися сильна вібрація, то можливо спотворення звуку внаслідок перестрибування голки з однієї доріжки на іншу.
Pioneer PL 990: відгуки, огляди, технічні характеристики, особливості експлуатації і чистота звучання
Діаметр опорного диска дорівнює 295 мм, чого цілком вистачає для розміщення на ньому стандартних 30-сантиметрових вінілових дисків. Саме такі випускалися в Радянському Союзі, а також є стандартом сучасних аудионосителей аналогового типу. При бажанні швидкість відтворення можна переключити між двома основними стандартами – 33 і 45 оборотів в хвилину. Ще один стандарт, 78 обертів на хвилину, є досить рідкісним, тому його важко зустріти у бюджетних моделях, хоч він і пропонує набагато більш високу якість звучання. Співвідношення сигнал/шум дорівнює 50 децибелам, що можна назвати досить високим показником для бюджетника. Найчастіше його можна зустріти вже у моделей середнього класу, що робить честь виробнику.

Особливості тонарма

Для того щоб спростити конструкцію, розробник застосував прямий тонарм, який використовується в більшості випадків. Він являє собою трубку, порожню усередині, закріплену на спеціальному рухомому підвісі. Полегшуючи експлуатацію програвача вінілових дисків Pioneer PL 990 виробником було прийнято рішення налаштувати притискну силу на заводі і зробити цей показник фіксованим. В залежності від типу диска і швидкості вона становить від 25 до 45 грам. Змінити цей показник не можна, оскільки вантаж на тонарме статичний і не має можливості пересуватися. На краю тонарма розташовується звукова головка з голкою. Вона має просту конструкцію, щоб користувач міг сам без проблем замінити її в разі несправності або зносу. Достатньо лише натиснути на засувку, і голка опиниться в руках. Робити цю операцію слід обережно, оскільки головка з голкою є дуже чутливими елементами і не терплять грубого поводження і пошкоджень.
Pioneer PL 990: відгуки, огляди, технічні характеристики, особливості експлуатації і чистота звучання

Можливості модернізації

Користувачі відзначають, що деякі моменти в пристрої в силу його низької вартості недопрацьовані. Однак, володіючи базовими навичками роботи з радіотехнікою, такі недоробки можна без проблем усунути. Перша і головна з них – неможливість зняти і замінити акустичний кабель. Щоб вирішити цю проблему, достатньо в задній частині корпусу вінілового програвача Pioneer PL 990 розмістити відповідні роз'єми і припаяти до них наявний кабель зсередини згідно з полярністю. Само собою, виробляти такі дії слід тільки тоді, коли гарантія вже закінчилася і у вас є необхідні для цього навички. Другий момент, який багато вирішують виправити – це можливість підключення плеєра Pioneer PL 990 в обхід вбудованого фонокорректора. Якщо у користувача є підсилювач, в якому є свій фонокоректор, то його застосування може бути краще, так як цілком можливо істотне підвищення якості звучання. Щоб підключитися таким чином, необхідно знайти ділянку ланцюга, який відповідає безпосередньо за роботу тонарма і звукознімача, і перехопити йде з нього сигнал. Для цього слід використовувати тільки спеціальний акустичний або мікрофонний кабель, здатний передавати слабкий сигнал без перешкод на великі відстані. Гарне екранування дозволить зберегти якість звучання незмінним.
Pioneer PL 990: відгуки, огляди, технічні характеристики, особливості експлуатації і чистота звучання

Позитивні відгуки користувачів про моделі

Прийшов час провести аналіз на підставі відгуків про вініловому програвачі Pioneer PL 990 від користувачів, які вже мали можливість його експлуатувати протягом певного часу. Саме вони можуть показати без прикрас його достоїнства і недоліки. Почати краще з позитивних моментів, оскільки їх все ж таки більше, і вони демонструють привабливі особливості гаджета. Серед основних позитивних моментів власники відрізняють наступні.
 • Прийнятне якість звучання. Для своєї вартості програвач видає досить якісний звук, здатний затьмарити цифрові формати. Навіть незважаючи на деякі недоліки в фонокорректоре, більшість користувачів не помітить невеликих спотворень, які не є критичними і не спотворюють оригінальні записи.
 • Автоматизоване управління. Багато покупців цього апарату є початківцями користувачами, і вони тепло відгукуються про таке полегшення експлуатації. Відсутність навичок могло б призвести до пошкодження голки або вінілових дисків, не будь процес відтворення автоматичним. Мінімальне втручання користувача при акуратному зверненні робить апарат практично вічним.
 • Приємний дизайн. Виробник не став йти від класичної схеми розташування керуючих елементів. Завдяки цьому вініловий програвач Pioneer PL 990 добре вписується в будь-який інтер'єр і не виглядає занадто помітно або громіздко. Скромний зовнішній вигляд допомагає йому не виділятися на тлі іншої домашньої техніки та акустичної апаратури, а також додає солідності.
 • Наявність стробоскопа. Регулювання оборотів за рахунок цього простого пристрою можна робити не на слух, а згідно цілком точним, простим і зрозумілим показаннями спеціального індикатора. Завдяки цьому записі звучать саме на тій швидкості, на якій задумано їх відтворення, без спотворення.
 • Простота обслуговування і установки. Достатньо один раз побіжно переглянути інструкцію, щоб без проблем підключити, налаштувати і запустити перший раз програвач без допомоги фахівця. Точно так же користувач може виконати простий ремонт, наприклад, замінити голку або пассік.
 • Можливість підключення до будь-акустичної системі. Вбудований фонокоректор дозволяє не встановлювати додаткові блоки, перехідники та інше обладнання. За рахунок цього не збільшується кількість окремих пристроїв, а програвач може використовувати в якості акустики будь підсилювач з колонками або активну систему. Як показують відгуки про Pioneer PL 990 найпоширенішим варіантом підключення можна назвати музичні центри з AUX-входом і комп'ютерні колонки. Деякі користувачі навіть підключали його до телевізора з якісними динаміками і користувалися ним у ролі звукопідсилювальної системи.
 • Як можна побачити, програвач насправді подобається багатьом користувачам і дозволяє одним зануритися в минуле, ностальгуючи разом зі своїми улюбленими виконавцями вісімдесятих, іншим же почути сучасні записи в абсолютно новій якості. Однак гаджет отримав і ряд негативних сторін, описаних у відгуках про Pioneer PL 990 які потрібно враховувати перед покупкою. Частина з них вже згадувалися, але їх можна усунути самостійно.
  Pioneer PL 990: відгуки, огляди, технічні характеристики, особливості експлуатації і чистота звучання

  Негативні відгуки користувачів

  Перший негативний аспект пов'язаний з тим, що кабелі упаяні безпосередньо в пристрій. Більшість користувачів вважали за краще втратити гарантію, але усунути цей недолік своїми силами шляхом встановлення відповідного роз'єму. Після цього у них з'явилася можливість передавати звуковий сигнал на значно більші відстані. Особливо це зручно, якщо плеєр і підсилювач стоять у різних кінцях кімнати. Другий момент — це неможливість регулювати силу притискання голки до поверхні вінілового диску. Згідно відгуків про програвач Pioneer PL 990 іноді цей параметр не завадило б підрегулювати, особливо якщо програвач стоїть неподалік від колонок і болісно реагує на вібрацію. На жаль, усунути цей недолік в домашніх умовах неможливо. Деякі користувачі з невдоволенням відзначили відсутність можливості вибору швидкості 78 обертів на хвилину. Саме такі записи дають можливість почути максимально якісне звучання, а виробник позбавив користувачів цієї корисної опції. Однак, як і у випадку з кабелем, при бажанні можна додати цю швидкість, якщо є відповідні навички. Ще один негативний момент – це вбудована система фільтрації звуку. Вона добре себе проявляє при відтворенні затертих або неякісних вінілових дисків, підвищуючи рівень звучання до цілком прийнятного. Однак, як показують відгуки про Pioneer PL 990 коли в хід йдуть хороші вініли, вона досить відчутно зрізає частоти. Тому, якщо є така можливість, рекомендується використовувати зовнішній фонокоректор після невеликої модернізації.

  Висновок

  Як видно з цього огляду, Pioneer PL 990 підійде в першу чергу тим, хто хоче в перший раз познайомитися з «ламповим» звучанням вінілових записів або ж згадати минулі часи. Він здатний видавати цілком прийнятні показники щодо якості вихідного сигналу, однак має своїм рядом недоліків, невід'ємно супроводжує будь-яку бюджетну техніку. Гаджет можна взяти тим, хто планує використовувати його як першу сходинку до більш якісної техніки в подальшому. Він допоможе навчитися поводитися з самими пластинками, обслуговувати основні вузли і, можливо, навіть вносити власні зміни в конструкцію. У будь-якому випадку він повністю виправдовує свою вартість.

  Популярі новини
  Загрузка...