LCD-монітори: огляд кращих моделей та відгуки

482 0 Новини високих технологій

Вибрати хороший монітор для комп'ютера-завдання не з простих. Крім бренду виробника, потрібно обов'язково враховувати такі важливі параметри, як тип матриці, частота оновлення, кути огляду та інше. Якщо ж підійти до питання недбало і взяти перший вподобаний монітор, то є ризик натрапити на неякісну продукцію, яка швидко зіпсує враження про покупку. У цьому огляді ми раз розглянемо кілька найкращих LCD-моніторів, які є у продажу і які можна сміливо рекомендувати для придбання. Поїхали!

AOC e970Swn

Перший монітор, про який піде мова, – AOC e970Swn. Це недорога бюджетна модель, яка користується великою популярністю і володіє дуже непоганими характеристиками. Давайте його розглянемо уважніше.


Комплект поставки

LCD-монітори: огляд кращих моделей та відгуки
Поставляється монітор в картонній коробці середніх розмірів. Всередині упаковки користувач виявить наступний комплект: LCD-монітор 19 дюймів AOC e970Swn, мережевий кабель, кабель VGA для підключення до комп'ютера, диск з драйверами, інструкцію і гарантійний талон. Загалом-то, нічого особливого, як говориться.

Опис і характеристики

Виглядає монітор досить стандартно і нічим особливо не примітний. Екран має матове покриття, на якому практично не залишаються відбитки пальців. Рамки навколо дисплея не надто маленькі, але особливо в очі не кидаються. На тильній стороні монітора знаходиться вбудований блок живлення з отворами для настінного кріплення. Підключення LCD-монітора здійснюється досить просто, через єдиний роз'єм VGA, який розташований на нижній частині блоку живлення. Інших входів, за типом HDMI або displayport, тут немає, що для бюджетної моделі і не дивно.

До речі, в Мережі можна побачити, що багато користувачів після підключення скаржаться на те, що у монітора немає меню налаштувань, і звалюють дану проблему на погану складання або шлюб, однак це зовсім не так. Справа в тому, що багато хто просто не хочуть або забувають про те, що потрібно встановлювати драйвери і ПЗ, що йде разом з обладнанням у комплекті. Звідси і проблеми. Так що відразу після підключення потрібно встановити «дрова» і софт з диска, щоб не було ніяких проблем.
LCD-монітори: огляд кращих моделей та відгуки
Тепер щодо характеристик LCD-монітор для ПК. Діагональ дорівнює 19 дюймам, хоча по факту це маркетингова хитрість, і реальний розмір 185. Дозвіл 1366х768 що теж по нинішніх мірках невисокий показник. Частота оновлення 76 Гц, а час відгуку складає 5 мс. Матриця в моніторі встановлена TFT TN з WLED-підсвічуванням. Запас яскравості непоганий, а от рівень контрасту дорівнює 700:1 що не дотягує до стандартних 1000:1. Також є динамічний контраст з показником 20 млн:1. Якість картинки цілком прийнятне, гарна передача кольору, але для дизайнерів не годиться, рівень різкості і насиченість в нормі. А ось що дійсно підкачує у цій моделі – кути огляду. По вертикалі показник становить 65 градусів, а по горизонталі 90. У підсумку виходить, що під різними кутами картинка просто починає вигоряти, пересвечиваться і йти або жовтий відтінок, або блакитний.

Відгуки

Відгуки користувачів показують, що, в принципі, LCD (Liquid Crystal Display) монітор AOC e970Swn – цілком непогана бюджетна модель за свої гроші, яку сміливо можна використовувати не тільки для дому/офісу, але і в якості другого (допоміжного) монітора. Основні недоліки даної моделі – трохи недостатній рівень контрасту, малі кути огляду і дозвіл екрану, яке більше відповідає ноутбуків. В іншому ж, за свою вартість — це цілком хороший варіант.

AOC I2281FWH

Наступний LCD-монітор в списку – ще один представник компанії AOC, модель I2281FWH. Даний монітор стоїть вже трохи дорожче, але все одно його можна віднести до сегменту бюджетних пристроїв. Сильними сторонами моделі є стильний дизайн, хороші характеристики і відмінну якість картинки.

Комплектація

LCD-монітори: огляд кращих моделей та відгуки
Поставляється монітор у відносно невеликій квітчастій коробці з картону. На упаковці вказані всі основні можливості моделі, а також короткі характеристики. Комплектація тут дещо ширше, ніж у попередньої моделі: монітор для ПК AOC I2281FWH, інструкція, гарантійний талон, VGA-кабель, диск з драйверами, мережевий кабель з блоком живлення і кабель HDMI.

Характеристики і опис монітора

Зовнішній вигляд монітора досить стильний, так що, крім своєї основної функції, він ще й прикрасить робоче місце. Також хочеться відзначити вельми цікавий дизайн підставки. Екран має матове покриття, причому досить якісне. На ньому не залишаються відбитки пальців і не притягуються порошинки. Рамки навколо дисплея тонкі і мають розмір всього 9 мм, що не може не радувати. На нижній частині рамки, ліворуч від логотипу компанії, розташований ряд кнопок для настройки і калібрування зображення.

Зі зворотного боку у I2281FWH знаходиться роз'єм VGA, вхід для HDMI-кабелю, роз'єм під навушники 35 мм і роз'єм для мережевого кабелю. Підключається монітор теж просто, досить під'єднати VGA або HDMI-кабель у відповідний порт на задній стороні, а інший кінець до відеокарти комп'ютера.
LCD-монітори: огляд кращих моделей та відгуки
Діагональ становить 215 дюйма, при цьому дозвіл LCD-дисплея Full-HD, тобто 1920х1080 пікселів. Це вже набагато краще, ніж у попередньої моделі. Тип матриці AH-IPS з WLED-підсвічуванням. Час відгуку займає 4 мс, а частота оновлення дорівнює 76 Гц. До якості зображення причепитися досить важко, оскільки зображення монітор видає дуже яскраву і насичену. З контрастом ніяких проблем немає – 1000:1 крім цього, є ще і динамічний контраст із показником 50 млн:1. Запас яскравості пристойний, так що з цим проблем не буде. Що стосується колірного балансу, то він дуже хороший, але знову ж не ідеальний, і для дизайнерів підійде з натяжкою. Максимальні кути огляду – 178 градусів по вертикалі, так і по горизонталі.

Відгуки користувачів

Відгуки про дану модель в основному позитивні. Користувачі високо оцінюють якість видається зображення монітором, невеликі рамки і красивий дизайн. До основних недоліків AOC I2281FWH можна віднести хіба що малий кут нахилу, відсутність отворів під настінне кріплення, відсутність регулювання по висоті і, в деяких випадках, неякісну збірку, де рамка не дуже щільно прилягає до матриці.

Samsung C24F390FHI

На передостанньому місці в сьогоднішньому рейтингу розташувався LCD-монітор Samsung C24F390FHI. Незважаючи на те що коштує ця модель трохи дорожче попередньої, вона пропонує користувачеві якісну матрицю, масу сучасних корисних технологій, FHD-дозвіл і навіть вигнутий екран!

Комплектація монітора

LCD-монітори: огляд кращих моделей та відгуки
Продається модель в стандартній картонній коробці середніх розмірів. Сама по собі упаковка нічим особливо не примітна. Всередині знаходиться досить мінімалістичний комплект, який складається з кабелю VGA, мережевого шнура з блоком живлення, LCD РК-монітора C24F390FHI, інструкції на декількох мовах, гарантійного талона і диск з драйверами. Кабель HDMI в комплекті, на жаль, немає, так що його доведеться купувати окремо.

Опис монітора і його характеристики

На перший погляд, монітор виглядає цілком звичайно, але якщо придивитися уважніше, то одразу ж можна помітити корпус з якісного пластику, тонкі рамки навколо екрану і, звичайно, вигнуту форму. Покриття дисплея матове, дуже якісне. Відбитки пальців на ньому не залишаються, від бруду він чиститься досить легко. Єдине, деякі нарікання викликає підставка, але не через поганий стійкості, ні, з цим все в порядку, а з-за глянцевого матеріалу, який постійно брудниться, притягує пил і швидко дряпається. На тильній стороні монітора знаходяться всі основні інтерфейси. Для підключення до комп'ютера користувачеві дається на вибір або порт HDMI, або стандартний роз'єм VGA. Крім цього, тут є вхід 35 мм для навушників і роз'єм для мережевого кабелю. Трохи вище набору інтерфейсів розташовані 4 отвори під настінне кріплення, а ближче до лівого нижнього кута розташувалася кнопка живлення.
LCD-монітори: огляд кращих моделей та відгуки
Тепер про характеристиках. Монітор має діагональ 235 дюйма, дозвіл FullHD, 1920х1080 точок. Частота оновлення стандартна – 72 Гц. Є підтримка технології AMD FreeSync і вбудований ігровий режим, завдяки чому зображення автоматично підлаштовується під частоту монітора, забезпечуючи «гладку» картинку. Час відгуку – 4 мс. Тип матриці, встановлений в даній моделі, - VA, що, загалом-то, набагато краще звичайної TN, і цілком порівнянно з IPS. Кольори на екрані виглядають цілком природно і насичено, дуже радує рівень контрасту, показник якого дорівнює 3000:1. Звичайно ж, є і динамічний контраст. Колірний баланс виставлений досить добре і коректно, тому що монітор цілком підійде і для дизайнерів. Що стосується кутів огляду, то вони максимальні - 178 градусів.

Відгуки про моніторі

Відгуки користувачів показують, що Samsung C24F390FHI – це дуже хороший монітор, який має якісну сучасну матрицю, видає відмінну картинку, володіє деякими корисними опціями, наприклад AMD FreeSync, і коштує цілком прийнятних грошей. Недоліків у моделі небагато: занадто яскравий світлодіодний індикатор живлення, відсутність можливості регулювання по висоті, глянцева підставка і відсутність роз'єму DVI для підключення до ПК. Є ще один мінус, який зустрічається в бракованих моделях – при включенні монітор відразу вимикається, а після все повторюється заново. Причина несправності – роздуті конденсатори. Якщо руки ростуть з потрібного місця і є досвід в пайку, то можна зробити все самому, в іншому випадку доведеться віддати LCD-монітор в ремонт.

DELL U2412M

Ну і останній на сьогодні, один з лідерів ринку по популярності і співвідношенню ціна - якість – DELL U2412M. Дана модель вже виходить за межі бюджетного сегмента і знаходиться ближче до дорогих пристроїв, однак, як стверджують експерти, своїх грошей монітор стоїть на всі 100 %. Не дарма ж його охрестили як «один з кращих на ринку».

Комплект поставки монітора

LCD-монітори: огляд кращих моделей та відгуки
Поставляється модель в досить великій коробці з щільного картону. Сама по собі упаковка звичайна, без яскравих картинок і купи написів. Але яка б не була коробка, комплектація всередині неї найпростіша: LCD-монітор DELL, підставка, диск з драйверами і програмою для енергозбереження, набір інструкцій на різних мовах, гарантійний талон, довідка по підключенню, мережевий кабель, провід для підключення монітора до ДБЖ, VGA-кабель і DVI-кабель. І хоча у моделі є роз'єм HDMI, відповідний провід виробник не став додавати в комплектацію.

Технічні характеристики LCD-монітора і опис

Дизайн монітора виконаний у класичному для компанії строгому стилі. Забарвлення чорна, матеріали корпусу зроблені з якісного матового пластику. Глянцевих елементів немає, і це радує. Покриття екрана матове, з антибліковим покриттям. Рамки навколо дисплея не надто великі, але хотілося б, щоб вони були ще тонше. Підставка для монітора теж зроблена дуже якісно. Вона досить широка, з гумовими ніжками, які забезпечують кращу стійкість. Є регулювання не лише за рівнем нахилу, але і по висоті. Крім цього, підставка дозволяє в будь-який момент або при необхідності, повернути монітор на 90 градусів, причому без яких-небудь труднощів. Ззаду у LCD-монітора розташований вбудований в корпус блок живлення. З нижньої сторони знаходяться роз'єми DVI, VGA, Display Port, USB type B, два стандартних USB-порту і вхід для підключення спеціальної аудіосистеми. Також виробник розташував на лівій грані корпусу ще 2 додаткових USB-роз'єму, разом у сумі їх виходить 4.
LCD-монітори: огляд кращих моделей та відгуки
До комп'ютера монітор підключається одним з трьох способів: через VGA, через DVI або ж за допомогою Display Port. Кожен вибере те, що йому зручно. Єдине, потрібно пам'ятати, що в незалежності від типу підключення, обов'язково потрібно встановити драйвери. Що стосується характеристик моделі, то вони наступні: діагональ 24 дюйми, роздільна здатність - 1920х1200 пікселів, частота оновлення 61 Гц, час відгуку-8 мс. В принципі, все досить стандартно, крім хіба що дозволи, адже частіше зустрічається 1920х1080. Тип матриці, який тут стоїть, – це E-IPS з WLED-підсвічуванням. Якість картинки, що видається монітором, знаходиться на дуже високому рівні і є одним з кращих в своєму класі. Передача кольору максимально наближена до професійних моніторів, лише трохи поступаючись їм, але це зовсім не заважає використовувати DELL U2412M в якості робочої «конячки» для дизайнера, фотографа або ілюстратора. Достатній Запас яскравості, з контрастом теж проблем немає, а в деяких випадках він може бути навіть надмірною, тому потрібно проводити ручне коригування. Динамічний контраст присутній. Хороша різкість, насиченість в нормі. Додатково є цілих 5 режимів з різними налаштуваннями зображення в залежності від ситуації. Кути огляду по вертикалі і горизонталі максимальні і становлять 178 градусів. Навіть при сильному відхиленні зображення не змінюється в гамі і не «вигоряє».

Відгуки користувачів

Відгуки про LCD-монітор DELL U2412M позитивні. Користувачі відзначають високу якість зображення, яке видає модель, гарну передачу кольору, контраст, запас яскравості, збирання, підставку і багате меню з налаштуваннями, включаючи попередньо встановлені пресети і можливість виставити всі параметри повністю вручну, створивши тим самим свій робочий профіль. Якихось серйозних недоліків монітор не має, хіба що заводські параметри зображення для роботи з кольором все ж доведеться відкоригувати.

Популярі новини
Загрузка...