Маршрутизатор ASUS RT AC68U: огляд, характеристики

208 0 Новини високих технологій

Компанія Asus відома широкої аудиторії покупців. Чотири роки тому в продаж надійшов роутер ASUS RT AC68U. Огляд саме цієї моделі буде представлений в даній статті. Маршрутизатор являє собою гігабітний роутер. Він працює з усіма сучасними стандартами. В ньому реалізований порту USB версії 3.0. Крім цього обладнання, в даному приладі є багато цікавих характеристик. На момент випуску дана модель вважалася однією з кращих на ринку.

Пакувальна коробка

Роутер поставляється в коробці з щільного картону. На ній відображені всі технологічні новинки. На лицьовій панелі представлена фотографія приладу. У верхньому лівому куті великими літерами надруковано логотип компанії. Під ним виробник презентував діапазон, який підтримує роутер, – 80211 ас. Про те, як реалізується цей стандарт, є інформація, яка надрукована на задній стороні коробки. Порівняльна характеристика проводиться між АС1900 АС750 АС1200 АС1750. Розрізнення цих технологій полягають у швидкості. Вона змінюється в діапазоні стандарту 80211 ас, так і 80211 n.


Крім цієї інформації, виробник також презентує підтримку інших технологій, таких як в Turbo QAM. Вона дозволяє без втрати швидкості збільшити обмін даними. Також на задній панелі коробки є опис всіх портів.
Маршрутизатор ASUS RT AC68U: огляд, характеристики

Комплектація

Пора заглянути всередину пакувальної коробки. Там, само собою зрозуміло, перебуває сам роутер ASUS RT AC68U. До нього додається вся необхідна документація. Мова йде про гарантійному талоні, сертифікаті, інструкції. Остання надрукована на великій кількості аркушів, так як інформація надається на різних мовах. Крім цього, роутер комплектується спеціальним диском. На ньому знаходиться програма для установки. Даний прилад має три знімні антени, які окремо упаковані в коробку. На думку більшості користувачів, це є вагомою перевагою, так як подібні моделі найчастіше оснащуються незнімними елементами. А для деяких така конструкція є незручною. Якщо необхідно підвищити потужність Wi-Fi, то можна замінити антену на більш потужну.

Природно, даний роутер працює від електромережі, тому виробник в комплекті надає блок живлення. Виглядає він досить солідно. До збірки претензій немає. На виході блок живлення видає 175 А/19 Ст. Деякі користувачі помітили, що це досить багато, так як в інших моделях роутерів використовується меншу напругу. Таке рішення було прийнято не просто так виробником. Висока напруга приладу необхідно для виконання заявлених характеристик. Також в коробці знаходиться і патч-корд. Він оснащений чотирма парами.
Маршрутизатор ASUS RT AC68U: огляд, характеристики

Зовнішній вигляд

Настав час розглянути, як виглядає маршрутизатор ASUS RT AC68U. Особливих «фішок» в дизайні корпусу немає. Виробник зробив акцент на характеристиках, залишаючи дизайн мінімалістичним і лаконічним. Розташовується маршрутизатор вертикально. Для цього передбачена спеціальна підставка. Остання незнімна. Встановити роутер горизонтально не вийде. Цього конструктори просто не передбачили. Досить цікаво виглядає лицьова панель приладу. Вона виготовлена з рельєфного пластику темного кольору. Такий стильний дизайн, але непомітний. З правого боку у верхній частині красується блискуча емблема компанії. Вона вказує на те, що даний пристрій не є підробкою. В нижній частині лицьової панелі розташовуються світлові індикатори. Всього їх 10 штук. Детальний опис індикаторів читайте нижче.
На бічній торець виробник для зручності вивів дві кнопки. Перша дозволяє включати/відключати Wi-Fi. Друга використовується для доступу до параметри бездротової мережі. Ця технологія називається WPS.
Маршрутизатор ASUS RT AC68U: огляд, характеристики
Задня панель ASUS RT AC68U також зайнята функціональними елементами. На ній розташовані гібридні порти жовтого кольору. Всього їх 4 штуки. Вони використовуються для підключення роутера до ПК або ноутбука за допомогою патч-корду. Також тут є вхід для інтернет-кабелю. Він позначений написом WAN і виконаний у синьому кольорі. Переплутати порти завдяки цьому неможливо. Крім даних роз'ємів на задній панелі є кнопка включення/вимикання приладу. Поруч з нею знаходиться невелика клавіша, втоплена в корпус, яка призначена для швидкого скидання налаштувань маршрутизатора. Звичайно ж, є і порт, в який вставляється штекер блоку живлення. Поряд з ним розташовані роз'єми USB для підключення флешки. Вагомою перевагою цієї моделі є можливість відключення світлових індикаторів. Для цього на корпус виробник вивів спеціальну кнопку. Не забули конструктори і про охолодженні. Прилад має гратчасті вентиляційні отвори, які дозволяють не перегріватися електроніці.

Опис індикаторів

Як вже було сказано вище, на лицьову панель приладу розробники вивели 10 світлових індикаторів. Давайте розглянемо, що вони означають. Нумерація вказана зліва направо.
 • 41 – індикатори підключення пристроїв до роутера допомогою патч-корду.
 • 5 – вказує на наявність доступу до Інтернету.
 • 6 – USB 3.0.
 • 7 – USB 2.0.
 • 8 – відображає роботу бездротової мережі 24 ГГц.
 • 9 – частота Wi-Fi 5 ГГц.
 • 10 – індикатор живлення.
 • Маршрутизатор ASUS RT AC68U: огляд, характеристики

  Перше підключення

  Після покупки роутера ASUS RT AC68U необхідно правильно підключити його до комп'ютера. Для цього використовується патч-корд, який надається в комплекті. Штекер з одного боку вставляється в порт, розташований на тильній стороні роутера. Другу частину кабелю необхідно підключити до системного блоку ПК. Далі треба відкрити на комп'ютері браузер. Автоматично на робочому столі з'явиться вікно інтерфейсу роутера. Виробник подбав про те, щоб користувач не вводив спеціально адреса приладу. Однак, якщо раптом інтерфейс роутера не відкриється, можна набрати код – 1921681.1. Так як налаштування маршрутизатора можуть бути захищені від несанкціонованого проникнення, виробник встановлює захист. Для переходу в меню знадобиться ввести логін і пароль. За замовчуванням використовується слово admin.

  Інтерфейс

  Перша параметри ASUS RT AC68U не стане проблемою для просунутого користувача. Інтерфейс типовий як для багатьох інших пристроїв цього виробника. Єдине, що може бути додано в меню, так це нові пункти налаштувань. Всі вони розташовані з лівої сторони робочого вікна. При першому підключенні роутера необхідно буде внести зміни в налаштування. Почати треба з параметрів Інтернету. Там пропонується ввести протокол, який використовується провайдером. Якщо буде потрібно, вказати логін, пароль, прописані в договорі. Далі необхідно перейти в налаштування Wi-Fi. У ASUS RT AC68U передбачений пункт безпеки. В ньому можна захистити домашньої мережі від неавторизованих користувачів. Також в налаштуваннях Wi-Fi зазначається кількість клієнтів, які можуть одночасно користуватися бездротовим Інтернетом.
  Для тих, хто підключає роутер в перший раз, розробники передбачили швидку настройку. У ній пропонуються наступні пункти: бездротова мережа Wi-Fi і установка шифрування коду. Вагомою перевагою є наявність в налаштуваннях роутера ASUS RT AC68U вкладки «Гостьова мережа». У ній можна створити кілька облікових записів. Це необхідно для того, щоб не міняти пароль після кожного візиту гостей. У меню роутера є вкладка «Батьківський контроль». Використовуючи її, можна обмежити дітям доступ до певних ресурсів. У пункті «USB-програми» пропонується на вибір встановити кілька фірмових програм, що надаються компанією Asus.
  Маршрутизатор ASUS RT AC68U: огляд, характеристики

  Хмарний сервіс AiCloud і технологія AiRadar

  У меню надається можливість управління хмарним сервісом AiCloud. Він корисний для тих, хто зберігає великі обсяги інформації. Використовуючи цей сервіс, доступ до файлів можна отримати з будь-якої точки світу. Застосування технології AiRadar дозволило розробникам збільшити зону покриття бездротової мережі. Користувач може вибрати пріоритетний напрямок, по якому буде лунати сигнал бездротової мережі. Це дозволить працювати з великими обсягами даних, не втрачаючи швидкості.

  Переваги інноваційних розробок

  Безперечним достоїнством маршрутизатора ASUS RT AC68U є можливість роботи з новим стандартом 80211 ас. Також до зручностей користувачі віднесли розташування портів. Завдяки тому що вони знаходяться на задній кришці, підключити дроти до пристрою не проблема. Вони зібрані ззаду, тому не стирчать на всі боки, як в інших приладах. Той, хто придбав собі даний роутер, зміг оцінити його технічне оснащення. Функціональність – головне достоїнство ASUS RT AC68U. Однак, якщо пристрій не вписується в загальний дизайн, навряд чи воно сподобається покупцеві. Виробник не забув про естетику. Стильний дизайн підійде до будь-якого сучасного інтер'єру. Тепер роутер можна розташовувати навіть в спальній кімнаті. Завдяки тому що є кнопка відключення підсвічування індикаторів, відпочинку нічого заважати не буде. Говорячи про технологічних розробках, обов'язково необхідно звернути увагу на трисмугову технологію 3T3R. Вона забезпечується трьома антенами. Під час роботи прилад практично не нагрівається. Природно, це впливає на стабільність сигналу. А наданий в комплектації довгий кабель живлення дозволяє помістити роутер в будь-якому зручному для власника місці.

  Продуктивність і характеристики роботи

  Виробник без сорому рекламує свій маршрутизатор ASUS RT AC68U. Він акцентує увагу на двоядерному процесорі, бездротовий чіп BROADCOM. Все це свідчить про потужної апаратної «начинки». Працездатність приладу обслуговує оперативна пам'ять. Виробник заявляє, що передається швидкість бездротового з'єднання буде досягати 1900 мегабіт в секунду. Такі результати можна досягти, працюючи на діапазоні частоти 5 ГГц. Якщо перейти на 24 ГГц, то швидкісний режим складе 1300 Мбіт/с на стандарті ас і 600 Мбіт/с на стандарті n. Дані характеристики описують роботу мережі Wi-Fi. А гібридні порти, розташовані на корпусі роутера, забезпечують стабільний сигнал Інтернету для провідних пристроїв. Завдяки тому що виробник встановив порт USB 3.0 з'явилася можливість значно збільшити швидкість роботи файлового сервера. Для цього знадобиться оновити програмну прошивку (як це зробити, буде описано нижче). Підключати в цей порт можна модеми, що працюють з мережею 3G/4G, флешки і жорсткі диски.
  Маршрутизатор ASUS RT AC68U: огляд, характеристики

  Позитивні відгуки

  Користувачі активно обговорюють можливості роутера ASUS RT AC68U. Відгуки є як позитивні, так і негативні. Давайте спочатку розглянемо, що власники відносять до переваг.
 • Стильний оригінальний дизайн корпусу.
 • Потужні технічні характеристики.
 • Можливість роботи в діапазоні 5 ГГц.
 • Висока швидкість сигналу бездротової мережі.
 • Зрозумілий інтерфейс прошивки. Налаштовувати роутер можна як поверхнево (для новачків пропонується майстер установки), так і вносити глибокі зміни (рекомендується для досвідчених користувачів).
 • Поговоримо про недоліки

  Як і будь-який інший прилад, ASUS RT AC68U (Merlin) має мінуси. Користувачі у своїх коментарях відзначають слабку роботу контролера підключення жорсткого диска. Іноді знижується швидкість передачі даних по Wi-Fi. Швидше за все, причиною цьому є недопрацьоване програмне забезпечення. Деякі користувачі говорять, що впоратися з цією проблемою можна, змінивши прошивку. Також у цього роутера спостерігаються збої при роботі з 4G-модемом.
  Маршрутизатор ASUS RT AC68U: огляд, характеристики

  Оновлення прошивки

  У більшості користувачів часто виникає питання: "Як оновити прошивку на ASUS RT AC68U?" Перед тим як розповісти алгоритм дій, треба попередити, що самостійні подібні маніпуляції можуть привести до зняття приладу з гарантії. Якщо вас це не лякає, тоді давайте почнемо.
 • Вхід в інтерфейс роутера (як це зробити, описано вище).
 • На ПК через браузер зайти на офіційний сайт і завантажити файл прошивки.
 • Розпакувати його і помістити на робочому столі.
 • Виконавши ці прості підготовчі дії, можна переходити безпосередньо до оновлення.
 • В інтерфейсі маршрутизатора з лівої сторони знайти пункт «Адміністрування».
 • У вікні зверху з'являться вкладки «Режим роботи», «Система», «Оновлення мікропрограми», «Управління налаштуваннями».
 • Для того щоб встановити новий файл з прошивкою, треба перейти в «Оновлення мікропрограми».
 • На екрані з'явиться таблиця з інформацією ідентифікатора вироби, поточною версією прошивки і вільний рядок з можливістю додавання нового файлу мікропрограми.
 • У цьому рядку знадобиться натиснути на «Огляд». У випадаючому списку вибрати потрібний файл.
 • Дія підтвердити, натиснувши на «Відправити».
 • Залишилося тільки почекати, поки закінчиться установка, перезавантажити пристрій (якщо це не відбулося автоматично) і все – прошивка оновлено!

  Популярі новини
  Загрузка...