Провід для навушників. Ремонт штекера

589 0 Новини високих технологій

При необережному використанні можна зіткнутися з проблемою, коли провід навушників рветься у місці стику кабелю з насадкою Mini Jack. Це може статися коли завгодно, і ніхто від цього не застрахований. Це найбільш часта причина несправності навушників/гарнітури. Багато хто в такому разі навіть не замислюються про самостійну лагодження, а дарма, адже нічого складного у цьому немає. У статті буде розказано, як відремонтувати навушники, якщо у них відірвався штекер.

Що знадобиться?

Перше і найголовніше, про що необхідно задуматися, - це про добір інструментів та матеріалів, які необхідні для акуратного ремонту штекера. Відразу варто сказати, що деякі компоненти можуть бути замінені у разі відсутності.


 • паяльник;
 • олово;
 • каніфоль;
 • клей;
 • ніж або ножиці;
 • запальничка або сірники;
 • термоусадка.
 • У представленому наборі, наприклад, можна відмовитися від ізоляційної стрічки, але в цьому випадку рекомендується докупити термоусадку різного діаметру (детальніше про її використання буде розказано далі в статті).

  Етапи ремонту навушників

  Придбавши всі необхідні матеріали і підготувавши необхідні інструменти, можна переходити безпосередньо до початку ремонту дроти для навушників. Для простоти сприйняття весь процес буде розділений на кроки, дотримуючись яких в кінцевому підсумку ви досягнете поставленої мети - відремонтуєте навушники.

  Крок 1: зачищаємо штекер

  Першим насамперед необхідно підготувати сам штекер Mini Jack, але при цьому не пошкодити його, щоб він добре контактував з роз'ємом для навушників. Для цього попередньо потрібно зняти з нього оболонку. Можете спробувати її просто обрізати.


  Провід для навушників. Ремонт штекера
  Але простіше всього це зробити наступним чином:
 • Наберіть в каструлю води і закип'ятити її на печі.
 • Опустіть в окріп штекер і протримаєте його там приблизно 15-20 секунд.
 • Вийміть з води і, використовуючи допоміжні засоби, зніміть оболонку зі штекера.
 • Після того як ви оголили кабель для навушників, вам необхідно отпаять від нього залишилися дроти. Отже, штекер відділений. На ньому ви повинні бачити в нижній частині три заводських припою. Перший відповідає за звук в лівому навушнику, другий - в правому, а третій, що знаходиться на стику з видимою частиною штекера, - це загальний канал. До речі, в деяких моделях навушників він може бути відсутнім, так що не лякайтеся, якщо не знайдете його.

  Крок 2: знімаємо ізоляцію з дроту

  Першим ділом рівно обріжте шнур недалеко від місця розриву. Далі, використовуючи ніж, а краще кусачки, зніміть ізоляцію з основний оболонки. Робити це необхідно на відстані приблизно одного сантиметра від кінця шнура. Ви побачите три дроти. Найчастіше вони мають шовкову ізоляцію, яку також необхідно зняти. Робити це слід надзвичайно акуратно, так як самі проводки дуже крихкі. Рекомендується попередньо обпалити їх вогнем, а потім зачистити лезом ножа.

  Крок 3: готуємо дроти до пайку

  Контакти штекера ми вже зачистили, і вони готові до пайку, відповідно, необхідно підготувати і дроти. Ті, хто не перший раз тримає в руках паяльник, не зазнають ніяких труднощів, ну а для не знаючих все буде детально роз'яснено:
 • Для впевненості ще раз зачистите кожен проводок окремо лезом ножа.
 • Після цього він найчастіше «розпушити», тому скрутіть його.
 • Нагрійте паяльник, умочіть в каніфоль і тонким шаром нанесіть її на оголений провід по всій довжині.
 • Візьміть паяльником олово і нанесіть також тонким шаром на кінчик.
 • Провід для навушників. Ремонт штекера
  Цю операцію виконайте з кожним дротом. Як тільки ви закінчите, можна буде переходити до наступного кроку.

  Крок 4: Підготовчі заходи перед пайкою

  Mini Jack зачищений, дроти готові до пайку, але необхідно зробити ще деякі приготування, перед тим як брати паяльник в руки знову. Справа в тому, що дроти ми припаяти можемо, але от за підсумком вся конструкція буде виглядати непривабливо і крихко. Так, можна місце обриву перемотати ізоляцією або встановити туди термоусадку, але це все одно не прослужить довго і не захистить від зовнішніх механічних пошкоджень. Що в такому випадку робити? Про це і поговоримо. Мета - потрібно зробити красивий корпус в місці обриву, який би ще й захищав кабель для навушників від повторного розриву. Для цього можна скористатися звичайним ковпачком від ручки, який ви бачите на зображенні нижче.
  Провід для навушників. Ремонт штекера
  Дуже важливо, щоб його вихідний діаметр (місце, куди вставляється наконечник ручки) був приблизно таким же, як діаметр перегородки штекера, інакше нічого не вийде. Отже, що вам потрібно зробити? Візьміть ніж і зріжте стирчить хвостик, так як він буде заважати. Після цього візьміть гру і виконайте з іншого боку отвір під кабель навушників. Якщо цього зробити не виходить, то рекомендується попередньо загострити голку на вогні. Після цього протягніть шнур через спеціально зроблене для нього отвір.
  Тепер ковпачок можна залишити в спокої, але це ще не всі дії, які потрібно зробити на даному етапі. Залишається взяти термоусадку великого діаметру (щоб можна було натягнути її на задній кінець штекера) і надіти її на шнур. Після цього можна переходити безпосередньо до пайку штекера.

  Крок 5: визначення каналів

  Всі приготування зроблені, тепер залишається лише припаяти до штекеру контакти дроти. Щоб за підсумком все виглядало красиво, необхідно докласти кабель навушників до заднього кінця штекера і виміряти довжину кожного проводу до контакту. Дуже важливо розуміти, який провід до якого контакту потрібно паяти. Для цього давайте розберемося з кожним контактом окремо:
 • Синій провід для навушників - лівий канал. На штекері він знаходиться в самому низу.
 • Червоний провід - правий канал. Розташований трохи вище лівого каналу.
 • Золотистий - загальний канал. Знаходиться у верхній частині посередині всього штекера.
 • Наочно все можете побачити на зображенні нижче.
  Провід для навушників. Ремонт штекера
  Отже, тепер вам необхідно підрівняти довжину кожного проводка. Синій повинен бути найкоротшим, а золотий - найдовшим.

  Крок 6: пайка штекера

  Можна приступати до пайку. Візьміть паяльник і умочіть його в каніфоль. Після цього прикладіть золотий дріт для навушників до його контакту на штекері і обережно піднесіть кінчик паяльника до нього. Олово, яке вже там є, почне плавитися, поглинаючи в себе провід. Коли це станеться, приберіть паяльник і почекайте секунду-дві, щоб олово застигло. Точно так само необхідно зробити і з іншими проводками. Після того як ви все зробили, можна буде переходити до останнього етапу.

  Крок 7: завершальний етап

  Залишається додати місцем пайки благородний вигляд. Для цього спочатку посуньте термоусадку на контакти і, підпаливши списком, прогрійте її, щоб вона звузилася, тим самим зафіксувавши всі дроти.
  Провід для навушників. Ремонт штекера
  Після цього варто придивнути ковпачок, щоб перевірити, чи підходить він. Якщо все відмінно, то вам потрібно взяти суперклей, налити його в ковпачок (тільки не перестарайтеся) і зафіксувати його на контактах, підтягнувши до штекеру.

  Висновок

  Після цього можна вставити штекер в роз'єм для навушників і насолоджуватися музикою - ремонт можна вважати закінченим. Ми зуміли не тільки відремонтувати їх, але і додати гарний вигляд. Сподіваємося, наша інструкція допоможе вам самостійно провести відновлювальні роботи над вашою гарнітурою.

  Популярі новини
  Загрузка...