Пульт контролю і управління С2000-М. Пульт контролю і управління охоронно-пожежний

343 0 Новини високих технологій

Щоб уникнути пожеж на різних об'єктах потрібно своєчасне виявлення пожежонебезпечних ситуацій. Для цього були розроблені пожежні сигналізації. Вони являють собою широкий набір технічних засобів та елементів програмного забезпечення. Пульт контролю і управління С2000-М є складовою частиною даного комплексу. При інтегруванні в охоронний комплекс "Оріон" ПКУ може контролювати світлові, звукові і мовні оповіщувачі, керувати гасінням пожежі із застосуванням газового, порошкового, аерозольного і типу водного пожежогасіння. Пульт здатний взаємодіяти з протидимного захисту та інженерними системами контрольованого об'єкта.


Призначення пульта

При функціонуванні у блочно-модульному комплексі по інструкції, С2000-Му виконує:
 • збір даних про адресних извещателях, сигналізаційних шлейфів контрольного блоку, приймає інформацію про стан виконавчих пристроїв і модулів;
 • контроль над світловою індикацією і звуковим сповіщенням при спрацюваннях таких режимів, як "Тривога", "Пожежа", "Пуск" і інші;
 • керуючі функції з нагляду за роботою протипожежного та охоронного обладнання; цей режим має захист від зовнішнього несанкціонованого втручання;
 • управління виконавчими елементами, у тому числі засобами димовидалення та пожежогасіння, а також подачею сигналів режимів "Пожежа", "Несправність", "Тривога" і "Пуск";
 • обробку і фіксацію подій з подальшим занесенням в пам'ять;
 • нагляд за присутністю зв'язку між модульними пристроями і їх інформаційному контакті.
 • Пульт контролю і управління С2000-М. Пульт контролю і управління охоронно-пожежний
  В інструкції до С2000-М зазначено, що пульт не обладнаний власними ланцюгами для комутації оповіщувачів, не має виходів для роботи з виконавчими елементами і передачі сигнальної інформації в інші системи. Цю роботу виконують різні блоки, які підключаються до магістралі RS-485. Такими пристроями можуть бути "С2000-Периметр", "С2000-БІ/БКИ/ДО/КС/СП/закладу кдл/СМК/ІК", "Сигнал-10/20", "Потік-3Н" та інші.


  Функціонування приладу

  Візуальне сповіщення режимів "Пожежа", "Пуск", "Несправність", "Відключення" і "Зупинка" представлені червоними індикаторами при пожежі і пуску, а також жовтими під час зупинки, несправність або відключення. Все це характеризує присутність пожежонебезпечних пригод, функціонування активованих або зупинених пристроїв захисту, несправність або повне вимкнення елементів системи. Пульт контролю і управління С2000М обладнаний символьної рідкокристалічною панеллю, яка відображає дані за зафіксованим пожеж, активованим або деактивованим пристроїв захисту від пожеж, непрацездатним елементів системи. На дисплеї з'являється індикація при спрацьовуванні режиму "Тривога". Звукове сповіщення під час функції "Тривога", "Пожежа", "Пуск" або "Несправність" ведеться вбудованим звуковим динаміком. Передача сигналів даних режимів на центральний пульт фіксації подій або в іншу систему здійснюється за допомогою управління виходами типу так званого "сухого " контакту". "Пожежа" і "Пуск" спрацьовують при з'єднанні контактів, а "Тривога" і "Несправність" – при рассоединении.
  Пульт контролю і управління С2000-М. Пульт контролю і управління охоронно-пожежний

  Можливості контрольного пульта

  Органи управління пульта С2000-Му дозволяють проводити контроль над пожежною і охоронною сигналізацією. Доступні наступні командні дії:
 • можливість скидання тривожної сигналізації в зоні;
 • обнулення функціонування спрацьованих оповіщувачів;
 • активація або вимкнення певних зон або її одиничних елементів, наприклад шлейфів сигналізації, сповіщувачів і т. п.;
 • коригування режиму активації адресних датчиків від помилкового або тестового впливу.
 • Керування звуковими та світловими оповіщувачами повинно проводитися за допомогою пускових блоків типу С2000-КПБ або "Сигнал-20". Мовні повідомлення здійснюються за допомогою серійних приладів типу "Рупор". Пульт контролю і управління С2000-М активує сповіщувачі під час таких ситуацій, як:
 • спрацьовування одного і більше автоматичних засобів оповіщення;
 • спрацьовування засоби оповіщення ручного типу;
 • сигнал про робочому запуск системи пожежогасіння.
 • Також оповіщення запускаються методом ручного маніпуляції органів управління С2000-М і блоків С2000-ПТ.
  Пульт контролю і управління С2000-М. Пульт контролю і управління охоронно-пожежний

  Додаткові функції

  Керуючий прилад С2000-Му надає можливість проведення ремонтних заходів шляхом тимчасового відключення контрольованих органів системи пожежогасіння. Дає можливість переглядати інформацію по опору сигналізаційного шлейфа, за рівнем забруднення сповіщувачів, видає дані по ємності акумуляторної батареї, напрузі в ланцюзі живлення, температури і вологості. Пульт контролю і управління С2000-М може працювати з персональним комп'ютером, на якому встановлено ПО комплексу "Оріон" на базі оболонки RS-232.
  Пульт контролю і управління С2000-М. Пульт контролю і управління охоронно-пожежний

  Пристрій і зовнішній вигляд

  Контрольний пульт представляє собою пластмасову коробку розміром 140 х 114 х 25 мм У верхній частині знаходиться рідкокристалічний монохромний інформаційний дисплей. Під ним розташовані поодинокі світлові індикатори:
 • "Пожежа" – індикатор червоного кольору, що сповіщає про пожежників ситуаціях.
 • "Пуск" – інформує про активованих пристроях червоним індикатором.
 • "Стоп" – наявність припинених елементів пожежної сигналізації, індикатор – жовтий.
 • "Несправність" – жовтий індикатор присутності несправностей в системі.
 • "Відключення" – деактивовані пристрою, індикатор жовтого кольору.
 • "Звук вимкнено" – вимкнено внутрішній сигнальний динамік, жовтий індикатор.
 • "Харчування" – індикатор зеленого кольору, що інформує про стан харчування.
 • Всередину корпусу вмонтована електронна плата з датчиками дистанційного керування. На платі зарезервовано місце під батарею для живлення при відсутності мережевого і входи для зовнішніх комутацій.
  Ціна пульта С2000-М залежить від регіону реалізації і в середньому коливається від 6500 до 7000 рублів.
  Пульт контролю і управління С2000-М. Пульт контролю і управління охоронно-пожежний

  Технічні характеристики

  Заявлений виробником термін експлуатації приладу - 10 років. Конструктивні особливості пульта дозволяють йому функціонувати в аварійному режимі і припускають його пожежну безпеку при порушенні правил використання. Прилад розрахований на роботу в цілодобовому режимі. Живлення здійснюється від джерел з постійним струмом напругою 12 або 24 Ст. В системі завжди повинен бути резервне джерело живлення. Довжина зв'язку:
 • по інтерфейсу RS-485 - не перевищує 3000 м;
 • по інтерфейсу RS-232 – 20 м.
 • За даними характеристик С2000-М, прилад може бути відновлено, він є допустимим і підтримує до 2047 користувачів.

  Популярі новини
  Загрузка...