Який пристрій комп'ютера моделює мислення людини? Пристрій ПК

832 0 Новини високих технологій

На одному з перших уроків інформатики вивчають пристрій ПК. Учитель розповідає про те, які компоненти знаходяться в системному блоці. Дає загальні знання про функції та завдання кожного комплектуючого. Щоб вміти користуватися комп'ютером, потрібно хоча б базово розуміти, як він влаштований.

Спірне питання

Але перш ніж розглянути всі компоненти системника, варто відповісти на питання, який пристрій комп'ютера моделює мислення людини. Це дуже популярний питання на контрольних і самостійних роботах з інформатики. Для нього пропонується кілька варіантів відповіді: процесор, відеокарта, оперативна пам'ять і т. д. Звичайно, якщо розглядати питання в контексті аналізу пристрої комп'ютера, то, швидше за все, відповіддю міг би послужити центральний процесор. Але тут не все так однозначно.
Який пристрій комп'ютера моделює мислення людини? Пристрій ПК
Справа в тому, що мислення людини - це здатність міркувати. На результати подібних міркувань впливає об'єктивна дійсність, судження і поняття. І якщо мозок людини дійсно може це робити, то процесор комп'ютера працює за іншим алгоритмом. Якщо б на питання, який пристрій комп'ютера моделює мислення людини, можна було б відповісти «центральний процесор», то комп'ютери давно б захопили світ, оскільки мають достатню кількість знань, нехай і при підключенні до інтернету.


Що в системному блоці?

Зазвичай пристрій ПК розглядають з двох сторін. Якщо говорити про зовнішній пристрої системи, то вона являє собою:
 • монітор, який показує зображення;
 • колонки, які відтворюють звук;
 • клавіатуру і комп'ютерну мишу, які допомагають вводити інформацію;
 • системний блок, який є мозком даної системи.
 • А ось в системнику як раз і знаходиться відповідь на питання, який пристрій комп'ютера моделює мислення людини. Але крім процесора тут знаходиться материнська плата, жорсткий диск, оперативна пам'ять, в деяких випадках відеокарта і оптичний привід.
  Який пристрій комп'ютера моделює мислення людини? Пристрій ПК

  Материнська плата

  На уроках інформатики дітям намагаються як можна простіше пояснити пристрій комп'ютера. Для цього вони представляють систему в якості людини. У цьому випадку материнська плата є нервовою й кровоносною системою в організмі. Дана платформа вважається базою для всіх комплектуючих в системнику. До неї підключають всі деталі, які таким чином можуть взаємодіяти один з одним.

  Процесор

  Відповідаючи на питання, який пристрій комп'ютера моделює мислення людини, часто вказують саме на процесор. Цей компонент вважається одним з головних у всій системі. Процесор представлений мікросхемою, яка може виконувати безліч операцій.

  Не секрет, що чим краще процесор, тим швидше і якісніше він справляється з поставленими завданнями. Такий «мозок» системи виконує машинні інструкції і є головною частиною апаратного забезпечення комп'ютера.
  Який пристрій комп'ютера моделює мислення людини? Пристрій ПК
  Які функції центрального процесора? Процесор займається тим, що обробляє дані по заданому алгоритму. На відміну від людини, він це робить через рішення арифметичних і логічних операцій. Крім того, ця програма управляє роботою всіх інших компонентів системи.

  Оперативна пам'ять

  Це ще одна невід'ємна деталь системи, яка має форму невеликої планки. Які функції виконує оперативна пам'ять? ОЗП займається тим, що тимчасово зберігає дані. Наприклад, вся інформація, яка потрапляє в буфер обміну, як раз і зберігається на мікросхемах цієї пам'яті.
  Оскільки це тимчасове сховище, то воно працює до тих пір, поки на плату не перестане чинити електрику. Тобто в момент вимикання комп'ютера вся інформація з оперативної пам'яті стирається.

  Жорсткий диск

  На відміну від оперативної пам'яті, вінчестер є довготривалим сховищем, яке дозволяє зберігати особисті файли. Жорсткий диск зараз доповнюється твердотілим накопичувачем, оскільки останній працює за іншою технологією.
  Який пристрій комп'ютера моделює мислення людини? Пристрій ПК
  Якщо жорсткий диск з моменту свого створення працює на магнітного запису, то SSD-диск - це той же флеш-накопичувач, тільки з поліпшеними функціями.

  Відеокарта

  Без цього компонента система може обійтися, якщо в центральний процесор вбудоване графічне ядро. Відеокарта дозволяє виводити зображення на екран монітора, відтворювати відео та ігри. Якщо в системнику немає дискретної відеокарти, то комп'ютер буде справлятися з усіма графічними додатками. І хоча картинка на екрані буде відображатися якісно, більшість ресурсномістких програм, особливо комп'ютерні ігри, не зможуть запускатися.

  Блок живлення

  І ще одним ключовим компонентом у системі є блок живлення. Він вважається «серцем» всього пристрою комп'ютера. Завдяки йому кожен компонент отримує електрику, відповідно, може працювати. Це дуже важлива деталь системи, якої часто приділяють мало уваги. Але якщо вибрати неякісний блок живлення, можуть постраждати всі компоненти материнської плати.
  Який пристрій комп'ютера моделює мислення людини? Пристрій ПК

  Інші деталі

  Крім вищеописаних деталей, в системному блоці можна знайти звукову карту. Найчастіше вона вбудована в материнську плату, але іноді для поліпшення якості звучання закуповують більше професійну модель. Також у корпусі можна зустріти кілька систем охолодження. Все залежить від потужності комп'ютера. Система охолодження представлена вентиляторами. В деяких випадках це можуть бути звичайні кулери, які кріпляться до корпуса. Є й повноцінні системи охолодження з вентиляторами і радіаторами, які зазвичай розташовуються на ключових компонентів материнської плати.

  Хто розумніший: людина чи комп'ютер?

  Це непросте питання, яке в деяких випадках можна віднести до філософських. Його часто піднімають в мистецтві і культурі в цілому. Також на цю тему багато говорять противники технічного прогресу.
  Звичайно, поки система не навчилася самостійно мислити і розвиватися, вона буде вважатися дурніші людини. Але якщо центральний процесор дійсно зможе стати пристроєм, який може самостійно мислити, без допомоги алгоритмів та обчислень, тоді все перевернеться. Дуже яскраво це питання було розкрито у фільмі «Перевага» 2014 року. Саме тут піднялася та сама тема «повстання машин», яка останнім часом є дуже актуальною. Станеться подібний футурологічний сценарій розвитку технократичного суспільства чи ні, поки незрозуміло.
  Який пристрій комп'ютера моделює мислення людини? Пристрій ПК

  На шляху до «повстання машин»

  Але роботи поки остаточно не захопили людство, вчені з усього світу, очевидно, прагнуть до цього. Так в 2015 році був представлений найрозумніший комп'ютер в світі. Над ним працювали китайці, які назвали своє дітище Minwa. Особливість цього суперкомп'ютера в тому, що він може просканувати близько мільйона зображень і розподілити їх по групах (до тисячі груп). Така операція відбувається з точністю до 9542 %. Самі розробники впевнені, що жоден комп'ютер на таке не здатний. І поки що це дійсно так. Наприклад, система від корпорації Google робить цю ж операцію з точністю до 952 %, а суперкомп'ютер від компанії Microsoft - з точністю 9506 %.

  Популярі новини
  Загрузка...