Покупка б/у iPhone: способи перевірки, про яких рідко пишуть

452 0 Новини високих технологій

Покупка б/у iPhone є варіантом для тих людей, які бажають заощадити кошти. На вторинному ринку є багато пристроїв, серед яких можуть бути загублені або крадені смартфони, тому перед покупкою з рук необхідно перевірити iPhone. При покупці з рук iPhone найбільш часто здійснюється перевірка зовнішнього вигляду, Apple ID, IMEI, Touch ID, сенсора, екрану, камери, циклу зарядки акумулятора, лоченое пристрій. Однак популярні способи можуть бути доповнені іншими, про яких рідко пишуть, але вони є ефективними.

Перевірка Apple ID

При перевірці б/у iPhone важливо перевірити прив'язку пристрою Apple ID. Смартфон може не мати зовнішніх дефектів, бути оригінальним і справним, однак при його блокування використання девайса неможливо. При перевірці iPhone слід перевірити, відключена функція «Знайти iPhone».
Покупка б/у iPhone: способи перевірки, про яких рідко пишуть
Якщо ця опція включена, то відновити до заводських параметрів або скинути налаштування неможливо. Перед покупкою смартфона продавець повинен вийти з Apple ID. Даний спосіб перевірки смартфона перед покупкою не є надійним. Apple ID може бути порожнім, проте блокування телефону може здійснюватися в «Айклауд», тому перед придбанням смартфона слід перевірити наявність блокування в розділі Activation Lock.
Покупка б/у iPhone: способи перевірки, про яких рідко пишуть

Перевірка IMEI

Кожен iPhone має міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання – IMEI. Основним способом перевірки IMEI в даний час є набір на телефоні комбінації *#06#. Дізнатися номер iPhone можна в налаштуваннях телефону, після чого перевірити його на офіційному сайті Apple. Серійний номер смартфона міститься в лотку SIM-карти, на упаковці девайса, його корпусі (до моделі 6S). При покупці пристрою необхідно звіряти IMEI з номером, зазначеним на лотку SIM-карти. Крім цього, даний елемент девайса повинен збігатися за кольором з корпусом. Якщо колір лотка відрізняється, то від покупки телефону слід відмовитися, так як його корпус був замінений. Про це ж свідчить неспівпадіння IMEI, що містяться на корпусі і лотку.
Покупка б/у iPhone: способи перевірки, про яких рідко пишуть

Перевірка камери

При купівлі смартфона важливо перевірити фотографічні модулі, для цього необхідно зробити фото, фото зі спалахом, записати відео для перевірки якості звуку і гальмування, записати уповільнене відео. У оригінального пристрою в процесі роботи камера не спрацьовує з запізненням. Перевірка спалаху полягає у включенні ліхтарика або використанні даного режиму при фотографії. Також в iPhone вбудовані три мікрофони. Для перевірки одного з них необхідно записати відео зі звуком, при перевірці другого мікрофона необхідно запустити Siri. Для перевірки третього мікрофона слід підключити пристрій до бездротової гарнітури Hands Free.
Покупка б/у iPhone: способи перевірки, про яких рідко пишуть

Перевірка дзвінків, повідомлень

Перед покупкою смартфона необхідно перевірити якість звуку, для цього слід зателефонувати на придбаний iPhone. Якщо чути тихий звук, необхідно додати гучність. Якщо при повному індикаторі звуку проблема не усунена, то несправний динамік. При придбанні смартфона необхідна перевірка того, відправляються повідомлення, для цього необхідно відправити на свій номер, який-небудь символ. Якщо СМС не було надіслано, то можливою причиною проблеми є несправність модему. Якщо запустити на девайсі FaceTime, то можливо перевірити справність камери, динаміка і мікрофонів. Також необхідно перевірити роботу пристрою з використанням навушників. В продаваемом смартфоні повинні бути відсутніми Apple ID iMessage і FaceTime.
Покупка б/у iPhone: способи перевірки, про яких рідко пишуть
Одним з ризиків при покупці б/у iPhone є те, що смартфон може перебувати у чорному списку у операторів. У чорний список потрапляють телефони, що мають несплачені контракти. У даному випадку висока ймовірність того, що пристрій може бути згодом заблоковано, навіть якщо після покупки воно справно працює, так як між операторами відбувається регулярний обмін списками, в яких відображені IMEI.

Перевірка оригінальності екрану

Перед придбанням iPhone слід провести перевірку екрану, що включає виявлення битих пікселів, які на однотонному екрані включеного гаджета відображаються у вигляді білих крапок. При перевірці швидкості реакції дисплея слід зазначити, не виникає проблем з реакцією на дотики. Оригінальний екран iPhone відрізняється від китайського аналога. Так, при натисканні на оригінальне захисне скло смартфона не з'являються райдужні розводи та інші дефекти. Якщо екран легко продавлюється при натисканні, то від придбання девайса слід відмовитися, так як з часом неоригінальний екран може відклеїтися. Відмінною особливістю оригінального екрану є поляризація: білі кольори передаються без рожевих відтінків, які властиві підробленими дисплеям.
Покупка б/у iPhone: способи перевірки, про яких рідко пишуть

Висновок

На жаль, навіть детальна перевірка iPhone не дає 100% гарантії, що пристрій не є несправним або згодом при його використанні не буде виникати проблем. Для тих, хто не хоче ризикувати, існують більш безпечні варіанти придбання смартфона – в компаніях, що реалізують уживану техніку (так, наприклад, GOODBUY надає при купівлі б/у пристроїв гарантію від магазину). Якщо ви все-таки готові ризикнути, то при покупці iPhone з рук дотримуйтеся рекомендацій, описаних вище.

Популярі новини
Загрузка...